18.219.224.103

Błękitni dla Nas i tak zwyciężyli

Mecz zakończył się dogrywką i końcowym wynikiem 5:1 dla Lecha.

Ilość wyświetleń: 6333
   Wczoraj wieczorem Błękitni z Kolejorzem stanęli do walki o finał Pucharu Polski. Mecz rozegrał się na INEA stadion w Poznaniu. Nasi grali w warunkach, o których na co dzień mogą pomarzyć. Niestety, mimo że dali z siebie wszystko i większą część spotkania walczyli w dziesiątkę mecz zakończył się dogrywką i końcowym wynikiem 5:1 dla Lecha.

Najpierw Błękitni w ćwierćfinale sensacyjnie pokonali Cracovię. Dwumecz zakończył się wynikiem 4:0 (2:0 i 2:0). Później Nasi w pięknym stylu zwyciężyli 3:1 w półfinałowym meczu z Lechem Poznań.  Po porażce Lecha w naszym mieście, trener Kolejorza zmobilizował ostro swoją drużynę. Zawodników straszono karami finansowymi i przejściem do rezerwy. Kolejorze Święta Wielkanocne spędzili na treningu i przygotowywaniu się do meczu z Błękitnymi. Nasi w międzyczasie wygrali mecz ligowy ze Stalą Mielec (2:1). Nie osiedli na laurach, ze spokojem przystąpili do największego wyzwania w ich historii. Pełna mobilizacja obu drużyn i ogromne zacięcie do walki, było można podziwiać na poznańskim stadionie.

Piłkarzy wspierali kibice, których na INEA stadionie nie brakowało. Ze Stargardu wyruszyło czterdzieści autobusów spragnionych wrażeń kibiców. Kibice Kolejorza, również dopisali. Większość trybun na stadionie była zapełniona.

Podopieczni Macieja Skorży i Krzysztofa Kapuścińskiego mieli za zadanie wygrać, by móc na Stadionie Narodowym powalczyć o trofeum. Lech żeby awansować do finału, musiał wygrać co najmniej 2:0. Wynik 3:1 dla Kolejorzy mógł oznaczać dogrywkę. Każda inna dwubramkowa wygrana Lechitów miała dać awans Naszym.

Pierwszą bramkę strzelił w 20 minucie Piotr Wojtasiak z Błękitnych. To bardzo zmotywowało naszych, ale sen nie trwał długo.  Po chwili w 29 minucie Łukasz Kosakiewicz dostał czerwoną kartkę. To załamało naszych piłkarzy – musieli grać w dziesiątkę. Potem były już tylko bramki Kolejorzy – 34 minuta Paulus Arajuuri, 44 minuta Dariusz Formella, 74 minuta Dawid Kownacki. Wynik 3:1 sprawił, że piłkarze stanęli do dogrywki. W dogrywce padły kolejne dwie bramki dla Lecha. W 100 minucie gola strzelił Kasper Hämäläinen, a w 106 minucie Dawid Kownacki. Sen Błękitnych się skończył ale to co osiągnęli przejdzie do 70-letniej historii Klubu.

Podczas konferencji trener Krzysztof Kapuściński, łamiącym się głosem poruszył kwestię czerwonej kartki. - Myślę, że gdyby grali 11 na 11 to  Błękitni byliby w finale. (...) Wierzyłem w tych wspaniałych ludzi, dla mnie to gladiatorzy. (...) Dla nas to są bohaterowie i powinni z podniesioną głową wracać do Stargardu – mówił szkoleniowiec Błękitnych.

- Błękitni są drużyną nieobliczalną i życzę piłkarzom i trenerowi jak najlepiej – powiedział podczas konferencji trener Lecha Maciej Skorża.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z konferencji prasowej:

MM - 10-04-2015

Zapraszamy do galerii zdjęć:
Artykuły powiązane:
  • Wygrana Błękitnych z rezerwami Lecha (27-07-2020)

• Błękitni przegrali w Poznaniu (10-02-2020)

• Błękitni remisują po raz drugi (12-11-2019)

• Odjazdy autokarów do Poznania (07-04-2015)

• Sen o Narodowym trwa... (03-04-2015)

1.
            Właśnie wróciłem. Chłopaki, dziękuję. Byliście wspaniali. PS A ty Pajor i tak won z miasta. Powrót o 4 rano i pierwsza rzecz po minięciu rogatek to wszechpotężny smród.
    qqłka (89.229.98...) 10-04-2015 05:16
    2.
            No właśnie, jak co roku znowu smród, smród wielki smród. Jakiś wiejski zaścianek. Ale chłopaki - BRAWO za walkę z Amico - kuchenkami !!!!
    @@@ (81.190.38...) 10-04-2015 07:00
    3.
            Na pewno chłopcy osiągnęli dużo, ale niestety widać przepaść w wyszkoleniu technicznym i kondycyjnym gdyby te dwie rzeczy nie szwankowały na pewno wynik byłby inny. A jeśli chodzi o taktykę gry to jej wcale nie było albo po prostu trener nie wie jak ma grać zespół. Lech też posiadał bardzo ograniczoną taktykę. Murowanie bramy jak to makaroniarze nazwali catenacio nie odbywa się na swojej połowie tylko już na połowie przeciwnika i tu kłania się pressing ale do tego trzeba dobrą kondycję. A tak na marginesie Lech nie ma szans z Legią na Narodowym .
    waldek (80.53.133...) 10-04-2015 07:41
    4.
            Szwidel to chodzi o kasę , jak w szkole dyrektor weźmie swoich nauczycieli i powie ty powiesz na radzie pedagogicznej to a ty go śmieszysz, a ja na końcu go poklepię przyjaźnie po plecach, no chyba że mam zabrać wam nagrody
    wer (83.20.200...) 10-04-2015 08:03
    5.
            Stargardzkie buractwo pokazało na co ich stać. *****
    pat i kot (83.19.190...) 10-04-2015 09:15
    6.
            Smród to nie wina Pajora tylko rolnicy rozpoczęli nawożenie wiadomo czym a mecz był super,stadion jest piękny brawodla Błękitnych brawo dla prezydenta za autokary
    kibic (88.156.156...) 10-04-2015 09:25
    7.
            Nie ktorzy piszą bzdury, jak jesteś taki cwaniak to bądz zawodnikiem i pokaż co potrafisz, brawo Błękitni, kto oglądał mecz to widać jaki był sędzia to on wygrał mecz i chyba wzioł za to kase. A teraz na poważnie sznowny Panie Prezydencie i szanowna nasza władza Stargardu, czy nie warto pomyśleć o nowym stadionie od podstaw z prawdziwego zdarzenia, gdzieś za miastem, Unia da kasę, a mieszkańcy stargardu napewno dołożą niech każdy da tylko od 10 50 zł to proszę ile będzie pieniędzy, a nie licząc na sponsorów, warto przemyśleć, będzie nowy stadion to i kasa będzie bo będą grac rózne kluby Polski, proszę o poparcie mego projektu, ja byłem bokserem, ale popieram z całego serca Błękitnych Stargard, ludzie piście i popierajcie ten pomysł, napiszę tą propozycię do Władz Stargardu, buduje się duperelki, a brak stadionu, proszę zobaczyć od ilu lat Błękitni grają w klatce, a nie na stadionie z prawdziwego zdarzenia, pozdrawiam
    kibic (46.112.244...) 10-04-2015 10:16
    8.
            Tyle wzruszeń, emocji i dumy nie wywołał u mnie już dawno żaden mecz, nawet reprezentacji :) Dzięki chłopaki!
    E.T. (213.136.224...) 10-04-2015 10:18
    9.
            Dziękuje Błekitnym za emocje !!!!!! Gdyby nie akcjea promocyjna i autobusy nie było by aż tak fajnie !!!!!!!!! Super Brawo prezydent Pajor !!
    Kibic Błekitni (89.228.10...) 10-04-2015 11:36
    10.
            Lech nie dałby u siebie przegrać, bo by ich kibice zlinczowali, to bylo do przewidzenia.
    hej kolęda (88.156.157...) 10-04-2015 12:01
    11.
            Brawo Błękitni! Niestety pseudokibide od pajora przynieśli nam pecha. No ale od teraz na wyjazdach pewnie już sami prawdziwi kibice zostaną. Nie będzie 40 autokarów pseudokibiców.
    kibic (83.20.198...) 10-04-2015 12:19
    12.
            Niemniej jednak muszę powiedzieć ,że wynik został wydrukowany na rzecz Lecha i nie tylko. PO pierwsze na Narodowy pojechało by znacznie mniej kibiców ze Stargardu niż z Poznania a tu liczy się kasa. Po drugie sędziów mamy takich jakich mamy to widać było gołym okiem ,że jest stronniczy i wyrzucił chłopaka dosłownie za nic. To wymagało od drugoligowca ogromnego wysiłku co później było widać. Czyhał na następnie POtknięcie by wywalić następnego bo Lech grał słabo. Jeżeli ambitni chłopcy nie spoczną na laurach to będzie fajnie tego Wam życzę !!!!!!
    waldek (80.53.133...) 10-04-2015 12:35
    13.
            I sędziowie skręcili przykładnie Pajora :)
    walek (83.3.66...) 10-04-2015 13:45
    14.
            O super wiejsko - stronniczym komentatorze Polsatu Sport można wyracić opinię pod artykułem na temat meczu: http://www.polsatsport.pl/Wiadomosc/me/Media-Cudowna-Walka-Drugoligowca-Coz-To-Bedzie-Za-Final/index.html
    . (193.105.251...) 10-04-2015 14:02
    15.
            Brawo Błękitni! Widać było , że mecz był już ustawiony - sędziowie szli za Lechem, np: Czarnuch ,, naszemu" gniótł twarz , szarpał za koszulkę a sędziowie ślepi? Żadnej reakcji, a ,, nasz" lekkim ślizgiem zahaczył ,, hrabiego z Lecha" i od razu sędzia odzyskał wzrok i sruuu czerwona kartka - pytam za co ta kartka ? Albo ,, nasz" bramkarz dostał buciorem w twarz, że aż Go wykrzywiło i co - sędzia znowu ślepy. Śmiechu warte, że ten niby taki dobry Lech a musiał pokonać naszych dopiero w dogrywkach.
    mieszkanka (88.156.153...) 10-04-2015 15:02
    16.
            Te Ad 15 mieszkanka, tys chyba inny meczów oglądałas nasze bramkarskie cudo pilekom we twarz dostał po rikoszetu z nogi Lechita
    Mimoz (66.249.93...) 10-04-2015 15:22
    17.
            Obiektywnie, to Ufnal w twarz dostal ale pilka, wslizg byl na kartke i owszem ale pierwsza kartka z kapelusza. Wygrana Lecha byla ustawiona juz przed meczem i do tego nie mam watpliwosci. Blekitni, mega szacun za serce do walki!
    janusz (5.172.252...) 10-04-2015 15:30
    18.
            ad. 1. Jesteś wg mnie czymś do wycierania podłogi albo skorzystałeś z darmowego piwa że takie bzdety piszesz. Najpierw chcesz zmieniać trenera (bo słaby nie walczy), później plujesz na prezydenta (bo ci śmierdzi) ale w końcu skorzystałeś (chyba) z darmowego autokaru. Jedna myśl przychodzi mi do głowy o smrodzie - gdybyś się nie odzywał, to na pewno smrodu byłoby mniej (przemyśl to po trzeźwemu).
    asqw (89.229.110...) 10-04-2015 17:58
    19.
            Brawo Błękitni!!!! Lech i tak nie zapomni tego spotkania! Żeby taaka "doskonała" drużyna musiała wić się i pocić przez 120 minut, by ostatecznie pokonać drugoligowca... to się w głowie nie mieści! To mi przypomina walki o Westerplatte czy Pocztę Polską w Gdańsku, gdzie uzbrojeni po zęby Niemcy nie mogli pokonać kilkunastu Polaków przez ileś dni... A moja 6-letnia córka skomentowała wynik tak: "Dla mnie i tak są najlepsi!". Dla mnie też! Ps. Przyjemność oglądania skutecznie zepsuli mi niestety beznadziejni i stronniczy komentatorzy Polsatu... Pozdrawiam Błękitnych, ich trenera i kibiców!
    Stargardzianka (89.229.102...) 10-04-2015 20:22
    20.
            nigdy nie słyszałem tyle razy w TV słowo Stargard, teraz powinna za tym iść ogromna akcja promocji miasta, wykorzystajmy to gospodarczo to będzie dodatkowe zwycięstwo
    casd (89.229.103...) 10-04-2015 20:56
    21.
            Brawo dla kibiców i piłkarzy. Ciekawy artykuł na temat meczu przeczytacie na pilkarskaprawda24.pl
    Lukasz (79.184.163...) 10-04-2015 23:03
    22.
            Brawa dla Błękitnych !!!
    Obiektywny (81.190.33...) 10-04-2015 23:04
    23.
            Qqlka na smrod najlepsza jest pasta... do zebow oczywiscie. Im mniej mowisz tym mniej smierdzi jak to mowia...
    colgate (5.172.252...) 10-04-2015 23:52
    24.
            Brawo dle Błękitnych brawo dla kibiców brawo za decyzje o darmowym przejeździe dla kibiców BRAWO STARGRD
    zadowolony (88.156.156...) 11-04-2015 09:16
    25.
            żenujące jest to że niejaki qqłka darł mordę i pomstował że miasto dało autokary a sam pojechał heh i pierwszy posta dodał :D nie ma to jak być hipokrytą. Lechu Lechu Lechu znienawidzony klubie Wasz... Lechu Lechu Lechu, splunął bym ci prosto w twarz..
    tylko błękit (46.215.113...) 11-04-2015 13:40
    26.
            hej Lechici, gdy wy swoim żelkom biliście oklaski, wasze dziewczyny robiły nam laski :D
    jajature (46.215.113...) 11-04-2015 16:37
    27.
            Drodzy kibice ze Stargardu. Macie pilkarzy ktorzy zasluguja na wielki szacunek. Lech wygral ale mimo ze jestem kibicem Lecha doceniam wysilki waszych zawodnikow. Zostawili wiele serca na boisku i chwala im za to. Szerze pod koniec meczu zalowalem ze Lech wygral. Wolalbym zeby byly karne. Jesli wasi by wygrali bylbym calym sercem za waszy zespolem w finale. Badzmy obiektywni i przyznajmy ze w tym meczu Lech byl poprostu lepszy. Sedziowanie zawsze budzi kontrowersie ale oddaje waszym pilkarza wielki hold i szacunek. Mozecie byc dumni z waszej jedenastki. Dziekuje za nerwy stres i piekne widowisko.Pozdrawiam wasz zespol dzieokujemy za pobyt w Poznaniu
    TYSONPOZNAN (79.173.53...) 11-04-2015 21:45