3.145.58.169

Złoto i brąz dla Feniksa

Złoto i brąz dla Feniksa Pesty

Ilość wyświetleń: 1492
   W ten weekend, w Białogardzie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek w Zapasach Kobiet. Stargard reprezentowały dwie zawodniczki: Katarzyna Mądrowska oraz Anna Woitowa z klubu Feniks Pesta.

Zawodniczki były doskonale przygotowane i nie zawiodły. Potwierdziły swoja klasę i dominacje na matach w kraju, co potwierdzają dwa medale - wyjaśnia Mariusz Kucharczyk. Złoto wywalczyła utytułowana Katarzyna Mądrowska. W kategorii 58 kg wygrała zdecydowanie i bezapelacyjnie trzy walki. Jest to trzeci złoty medal Mistrzostw Polski Seniorek Kasi. Poza tym zdobyła już 9 medali Mistrzostw Polski w młodszych grupach wiekowych, 3 medale Mistrzostw Europy w grupie kadetek, juniorek i młodzieżowców oraz jeden Mistrzostw Świata kadetek. Kasia jest zawodniczką Kadry Narodowej, której celem jest udział w Tokio 2020.

Brązowy medal zdobyła Anna Woitowa kat 55 kg. Ania stoczyła 3 walki przegrała o wejście do finału z Roksana Zasina ZTA Zgierz. Natomiast w decydującej walce o brąz nie dała szans zawodniczce z Rudy Śląskiej. Ania reprezentuje barwy FENIKS PESTA drugi rok jest sparingpartnerem Kasi Madrowskiej i jak widać współpraca owocuje.

JF - 23-05-2017

Artykuły powiązane:
  • V Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Zapasach (12-11-2019)

• Mądrowska trenuje z najlepszymi (09-06-2017)

• Ze Stargardu do Tokio (18-05-2017)

• Pracowity weekend zapaśników (09-05-2017)

• Mądrowska 5 w Szwecji (21-02-2017)

1.
            Gratuluję Młodym Sportowcom :)!! Super :)!!
    Elżbieta (212.62.210...) 24-05-2017 09:23
    2.
            Życzę nie tylko Kasi Mądrowskiej samych złotych medali, ale wszystkim zawodnikom Stargardzkich Klubów, a Stargardzi sport jest na wysokim poziomie, dobrze by było aby Stargardzcy sportowcy powrucili do dawnych czasów, a dawniej nie walczyli za kasę, ale walczyliśmy za fryko z przyjemnościa, bo to był wielki zasczyt, ze ktoś był sportowcem. Przykro mi jest, że nikt nie spomina dawnych sportowców, Stargardu którzy mieli różne tytuły róznych medali, wieli dawnych sportowców nie żyje, ale jeszcze wielu z nasz jeszcze żyje, ale to sa tylko mile wspomnienia. Ważne, że dziś jest nowy narywek w sporcie i to kuchwale sportu. Kochani młodzi adepci waltcie aby coś z tego mieć i aby owas kiedyś wspominali, ze kiedyś byłeś sportowcem. Trzeba powiedzić, że dla Stargardu brak stadionów piłki nożnej,hal w różnej dziedzinie sportu, a nie mówiąc o boksie. Przyczyną jest brak menadzera sportu u Pana Prezydfenta, kiedyś młodziez garneła się do sportu dziś patrzą jak zdobyć kase, a taki co tylko myśli o kasie nigdy nie będzie dobrym sportowcem, taka jest prawda.
    były stary medalista sportu (94.254.136...) 24-05-2017 21:02