rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
25.05.2019
26.05.2019
30.05.2019
31.05.2019
01.06.2019
02.06.2019
16.06.2019
28.07.2019
25.08.2019
29.09.2019
27.10.2019
24.11.2019
29.12.2019
Brykanalia
Tagi: Brykanalia, Artfestiwal, Stargard
Ilość wyświetleń: 314
 BRYKANALIA w ramach ArtFestiwal Stargard 2019 , 18.05.2019, Teatr Letni, godz. 21:00, wstęp wolny

Wydarzenie na FB:


Brykanalia, to recital niezwykle ekspresyjnego stargardzianina Arkadiusza Brykalskiego, który wystąpi z utworami z klasyki polskiego kabaretu literackiego; kompozycje Jerzego Wasowskiego i Macieja Małeckiego do tekstów Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Grzegorza Wasowskiego.
Usłyszymy m. in. takie utworu jak: Bo we mnie jest sex, Oczy jasne, Gdyby zegary poszły na wagary, Upiorny twist, Czas miłości.

ARKADIUSZ BRYKALSKI
Znakomity aktor dramatyczny (obecnie Teatru Powszechnego w Warszawie, wcześniej w latach 1998-99 występował w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, 2001-07 związany z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Grający też na deskach Starego Teatru w Krakowie, Muzycznego Capitol we Wrocławiu oraz Wybrzeże w Gdańsku, Romy w Warszawie) namówiony przez Fundację Wasowskich przygotował koncert z kompozycjami Jerzego Wasowskiego.
W programie ukazuje kunszt liryczny i komediowy. Towarzyszą mu świetni muzycy oraz związani z kompozytorem prowadzący.

Arkadiuszowi Brykalskiemu towarzyszyć będą muzycy:

KONRAD WANTRYCH
Pianista, kompozytor, aranżer. Wszechstronny i wielogatunkowy. Współpracuje z muzykami rockowymi, ale i wokalistami jazzowymi. Dużo miejsca w jego życiu zawodowym zajmuje teatr. Tylko kilka przykładów: aranżacje muzyki Jerzego Wasowskiego, Przemysława Gintrowskiego, współpraca z Jackiem Bończykiem, Klementyną Umer czy Fundacją Wasowskich.

WOJCIECH GUMIŃSKI
Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego. Jego pasją jest kontrabas, dla którego porzucił fortepian oraz gitara basowa. Gra muzykę różnych gatunków i stylów, dobrze odnajduje się i w zespołach kameralnych i w orkiestrze symfonicznej. Brał udział w wielu zagranicznych projektach orkiestrowych. Współpracuje z Chopin Academy Orchestra, Zespołem Pieśni i Tańca „Warszawianka”, wieloma teatrami (Teatr Muzyczny Roma, Teatr Polski, Teatr Kamienica, Teatr Żydowski, Teatr Sabat), solistami (Anita Lipnicka, Kasia Kowalska, Andrzej Bachleda) i zespołami (Tango Fuerte, Voice Band, Andrzej Olewiński Trio, Mol Orkiestra, PGR, Izaiash, Navi). Jako muzyk sesyjny nagrał muzykę Bartosza Chajdeckiego do filmów: Wkręceni, AmbaSSada i do serialu: M jak Milość. Współtworzy zespół Alter Etno.

DOMINIK STANKIEWICZ
Perkusista, producent muzyczny. Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej. Współpracuje z wieloma artystami i zespołami polskiej sceny muzycznej i rozrywkowej, m.in. Kabaret Paranienormalni, Gromee, Recycling Band, Klaudia Gawor, Klementyna Umer. Kierownik muzyczny programu „Paranienormalni Tonight” – TVP2. Finalista V edycji programu „Mam Talent” z zespołem Recycling Band.

WIESŁAW WYSOCKI
Klarnecista, saksofonista i pianista. Absolwent Wydziału Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Gra na flecie, klarnecie, klarnecie basowym, saksofonach: sopranowym, altowym, tenorowym i barytonowym. Komponuje i aranżuje, współpracował z Januszem Stokłosą przy spektaklu „Piotruś Pan”. Wydał płytę pt. „Księżycowy chłopiec” z muzyką Krzysztof Komedy i śpiewem Doroty Gorjainow. Grał na krajowych festiwalach w Oplu i Sopocie. Jest zapraszany do współpracy przez czołówkę polskich muzyków i kompozytorów, dzięki czemu regularnie występuje w różnych programach telewizyjnych i koncertach estradowych. Jest też stałym gościem scen klubowych. Na stałe współpracuje z wieloma warszawskimi teatrami muzycznymi: Roma, Komedia, Syrena, Buffo, Teatr na Woli.


Opiekę nad wydarzeniem objęła FUNDACJA WASOWSKICH.
Rodzinna organizacja kierowana przez Monikę i Grzegorza Wasowskich. Zajmuje się szeroką popularyzacją dorobku Jerzego Wasowskiego. Dba o pamięć o Kabarecie Starszych Panów. Odkrywa nieznane lub mniej znane utwory Jerzego Wasowskiego. Inicjuje lub wspiera nowe wykonania znanych i nieznanych dokonań Starszych Panów – razem i osobno. Organizuje koncerty i wydaje nagrania z tą twórczością.
inf. pras. - 06.05.2019


R
e
k
l
a
m
a
Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
Autor: 
Hasło: 
Tylko zarejestrowani  
Przepisz KOD: 
 
Najczęściej czytane:
 • Afera w gminie: To jest...
 • INTERNAUTA: Następcy Ku...
 • Czystość w mieście...
 • Strajk nauczycieli w St...
 • Kontenery przy szkole w...
 • Przebudowa pływalni ...
 • ZS 2 dementuje plotki...
 • Nowe rondo już wymalowa...
 • Uwaga na tym skrzyżowan...
 • Łapanka na żołnierzy...
 • gg
  Galeria zdjęć
  Kontakt z redakcją

  przepisz kod: 
  Wykonał: info
  Copyright © 2011 - info-wiadomości - info T. Cywka, Stargard, wiadomości, informacje, aktualności, dziennik