rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Miłość do Ojczyzny w piosence (0)
  • 15 lat Cantore Gospel (0)
  • Stargard będzie miał orkiestrę (38)
  • Książkowy konkurs (0)
  • 70 lecie książnicy (wideo) (6)
  • Książkowy konkurs (0)
  • Tematy wcześniejsze
  • Wygraj bilety na spektakl
  • Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem
  • Muzyczna ławka
  • Pamięci Jerzego Wąsiewicza
  • Tancerki z MDK w Niemczech
  • Konkursy dla czytelników
  • Piotr Bałtroczyk w SCK - konkurs!
  • Smakowite i tajemnicze Dni Dziedzictwa
  • Poezja przy zabytkach
  • Gala Wiedeńska - konkurs
  • Pamiątki z PRL-u
  • Stargard Gospel Days 2017
  • KaWu’Ś zrobił furorę na Bornholmie
  • Konkursy dla czytelników
  • Bramy do Przyszłości
  • Dzieci z MDK podziwiały sztukę
  • „Archeologia Stargardu” w rękach czytelników
  • Uczestnicy pleneru gotowi do działania
  • Książkowy konkurs
  • Znakomita piątka
  • Wyhaftowana Bitwa pod Grunwaldem
  • Galeria Naszych Sąsiadów
  • Nowa praca w Galerii Jednego Obrazu
  • Ekologicznie i śmiesznie w Teatrze Letnim
  • Bramy do przyszłości
  • Ogromny sukces stargardzkiej malarki
  • Książkowy konkurs
  • Festyn przy Ulicy Magicznej (wideo)
  • Gest Duo Talentem Roku 2017
  • Kornelia Kosmacz wyśpiewała Grand Prix
  • Rupaki z MDK zabłysnęły w Koninie
  • Gangstersko-romantyczna noc w książnicy
  • Nie zapomnijmy o Bęćkowskim
  • Miedwie Street Art Festiwal - KONKURS
  • Galeria Sołoducha zaprezentowała prace
  • My też byliśmy dziećmi
  • Noc w Książnicy
  • Artfestiwal za nami
  • Brama Czasu w Krępcewie
  • Noc Muzeów 2017
  • Stargard będzie miał orkiestrę
    Tagi: orkiestra, Stargard
    Ilość wyświetleń: 1203

       

       Stargard będzie miał własną orkiestrę kameralną. Decyzję o przekazaniu pieniędzy na jej rozwój podjęli radni podczas XXXV sesji Rady Miejskiej. W skład Cameraty - bo taką będzie miała nazwę, wejdą profesjonalni muzycy a także uczniowie i absolwenci stargardzkiej szkoły muzycznej. O szczegółach projektu opowiedział Grzegorz Konopczyński.

    JF - 03.11.2017






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          ??????????????????????? Po co?
    podatnik (178.235.42...) 03-11-2017 15:49
    2.
          bo jeszcze jest za tanio a co
    www (91.241.26...) 03-11-2017 15:55
    3.
          ***
    *** (176.10.104...) 03-11-2017 16:07
    4.
          ***
    zaciekawiona (51.15.87...) 03-11-2017 16:08
    5.
          ***
    Marta (128.31.0...) 03-11-2017 16:10
    6.
          ***
    *** (178.235.42...) 03-11-2017 16:19
    7.
          ***
    zaciekawiona (163.172.212...) 03-11-2017 20:10
    8.
          No żesz cholera jasna!!! Nie ma wazniejszych wydatków w tym mieście? Do cholery z takimi Radnymi Ozdobnymi!!!! Chodniki by porobili na ulicach miejskich bo są takie, gdzie nadal trzeba chodzić po trawie lub środkiem jezdni. Przejścia dla pieszych by doświetlili, bo ludzi na pasach nie widać. Najpierw obowiązki i bezpieczeństwo, potem przyjemności.
    takaja (193.106.155...) 03-11-2017 21:21
    9.
          Dokładnie, głupota.
    wybory tuż tuż (178.235.42...) 03-11-2017 22:53
    10.
          ja akurat lubię muzykę więc mi pasuje, a co do tego mają wybory?? za rok wyborów może nie być wcale
    melośmiacz (83.11.72...) 04-11-2017 09:32
    11.
          Uważam,że sama orkiestra to dobry pomysł,ale czy nasze miasto powinno inwestować w takie sprawy,kiedy nie moze poradzić sobie z zaspokojeniem podstawowych potrzeb mieszkańców.Co z drogami,chodnikami,starymi lampami,ktore nie świecą.Przeciez koszty zwiazane z orkiestrą bedą rosnąć.Przekonacie sie juz za rok.
    Stefan (37.47.152...) 04-11-2017 11:50
    12.
          ad 10 skoro lubisz muzyke i ci pasuje to daj ze swoich i nie wciągaj w to osób którym nie pasuje a to oni będą sponsorami
    www (91.241.26...) 04-11-2017 12:32
    13.
          Ławki, kosze na śmieci, - brak w miescie. A tu orkiestra:)))
    cyrk Pytona (178.235.42...) 04-11-2017 13:57
    14.
          przecież ktoś będzie musiał grać jak "Tytanic" będzie tonął
    trębacz (87.205.66...) 04-11-2017 19:30
    15.
          Szkoda, że piszecie anonimowo. Mógłbym się z was ponabijać, że w wątku obok tyracie miasto, za to że nie chce budować nowego aquaparku, a tutaj krzyczycie, że najważniejsze to prostować chodniki, a nie wydawać kasę na rozrywki :)
    popo (178.235.41...) 04-11-2017 20:33
    16.
          Przejeżdżając przez miasto, po paru latach nieobecności, z przykrością stwierdziłam, że niestety nic fajnego w mieście nie widać ;) ul. M. Konopnickiej, ul. Wojska Polskiego oraz okolic e ul. Bydgoskiej od wieków ciągle tak samo biednie wyglądają. Poza tym żal mi Starówki, mam wrażenie, że wygląda teraz jak bunkier, brak oddechu... nie dziwię się, że turyści nie zatrzymują się tutaj...bo i po co. A tu nagle takie info, że ma powstać stargardzka orkiestra. Chyba stargardzkim radnym zabrakło juz pomysłów na lepszy, ładniejszy Stargard.
    była mieszkanka (91.52.134...) 04-11-2017 21:39
    17.
          Brawo brawo, ja jestem za orkiedtrą, jak widac że nie którzy nie lubia muzyki i nie maja pojęcia o muzyce, a czy jak jesteście na jakiejś uroczystości to też nie słuchacie muzyki lub nie spiewacie, to jest wielki wstyd. Uważam, że orkiestra powinna powstać tylko pytanie jaka i za jaką kasę. Przypomnę, że od wielu lat istnieje orkiestra Kolejowa i ona spełnia wszelkie wymogi i każdy jest zadowolony, jest i obsługuje wszystkie uroczystości Kościelne bo to jest bardzo miłe. Ja mam pomysł jezeli nie chciecie miejskiej orkiestry to może niech powstanie orkiestra Wojskowa jak kiedyż bywało, ale napewno nie którym też nie będzie pasowało, bo dla złej tanecniczy przeszkadza rąbej od spudnicy. To co nie którzy opisują o braku światła i ecetera to jest prawda, ale kochani chyba będzie miło jak na ulicy przy różnych uroczystościach będą grać młodzi muzycy, a dotego muzyka z różnymi figurami, mało to przecież taka orkiestra może występować w Amfiteatrze i na ulicach, może być też zapraszana na różne imprezy okolicznościowe. Ja też lubię muzykę chociaż jestem starym człowiekiem i tez kiedyś grałem, przypomnę, że kiedyś w dawnych latach w Stargardzie w dawnym Domu Kolejarza była tak zwana patelnia - muszla i były dechy,czyli Amfiteatr i tam w każda sobotę grała orkiestra amatorska i tam były potancówki i było to bardzo fajnie lub w dawnym Małpiaku i td i td. Przecież wielu z wasz chodzinie po różnych lokalach i tam też słuchacie muzyki, a w domu też słuchanie muzyki, a uważam komuś zależy aby takiej orkiestry nie było to jest bardz żle i nie ładnie.
    obserwator (94.254.139...) 05-11-2017 10:54
    18.
          Gdy słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serce mają, źli ludzie, wierzaj Mi, Ci nigdy nie śpiewają...
    kultur (37.249.64...) 05-11-2017 11:13
    19.
          Brawo do "obserwatora" w całości popieram inicjatywę rady miasta.To wstyd że dotychczas nikt o tym nie pomyślał.Popatrzcie na południową Polskę tam małe miasteczka mają orkiestry , a takie miasto jak Stargard oprócz Orkiestry Kolejowej nie miał nic.Kultura to nie tylko hip-hop i inne rodzaje muzyki elektonicznej.
    fan (89.229.97...) 05-11-2017 11:27
    20.
          Ale tam maja łaki, kosze na śmieci. A u nas zaczyna sie od orkiestry dętej:))
    ehh..stargard (178.235.42...) 05-11-2017 11:54
    21.
          Ławki do siedzenia dla emerytów
    ;; (178.235.42...) 05-11-2017 11:55
    22.
          Jak ktoś nie potrafi odróżnić orkiestry symfonicznej od dętej, to wcale się nie dziwie, że jest przeciwny. Świetny pomysł, brawo!
    meloman (91.226.236...) 05-11-2017 15:26
    23.
          meloman jedź do szczecina do filharmonii i przestań gwiazdorzyć. Dajcie nam ławki w mieście, toalety i inne przyziemne rzeczy.
    emerytka (178.235.42...) 05-11-2017 17:38
    24.
          a ja nie lubię pływać i nie chcę aquaparku!!!!
    kacap (83.11.76...) 05-11-2017 18:03
    25.
          Chodzi o zasady jak ktos cos obiecuje a pozniej się wije jak wąż:)))
    urna wyborcza (178.235.42...) 05-11-2017 18:54
    26.
          Bardzo dobry pomysł. Przydałby się koncert przynajmniej 1 raz w miesiącu
    LeAN (193.106.155...) 05-11-2017 19:05
    27.
          Ja nie twierdzę, że orkiestry nie chce. Napisałam w poście 8, że najpierw obowiązki, później przyjemności. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Mieszkam w mieście, przy ulicy należącej do miasta i miasto za nią odpowiada(nie pod Stargardem, nie przy ulicy powiatowe ani prywatnej). Nie ma na niej chodnika, żadnego, krzywego, zniszczonego, prowizorycznego, żadnego!!! Idziesz ulicą, w większości składającą się z kałuż bo krzywa jak cholera, zaniedbana, jedzie auto schodzisz na trawę, taplasz się w błocie. To ja się ubiorę w gumiaki bo inaczej się nie da, ufajdam je w tym błocie i przyjde zaczerpnąć kultury - posłucham koncertu. Nazwiecie mnie chamką? A z jakiej racji, takie mamy ulice!
    takaja (193.106.155...) 05-11-2017 19:58
    28.
          ***
    New Y (195.230.43...) 05-11-2017 21:29
    29.
          ***
    Palonio (212.47.239...) 05-11-2017 21:31
    30.
          ***
    kacap (137.74.167...) 05-11-2017 21:35
    31.
          ***
    cyrk Pytona (163.172.179...) 05-11-2017 21:38
    32.
          ***
    emerytka (93.174.93...) 05-11-2017 21:41
    33.
          ALE po co zabierać ludziom podatki aby na siłę wydawać na jakieś pierdoły. Kto chce grać niech gra ale nie urzędowo za nasze pieniądze wy przekrętasy
    fajsusy (94.254.130...) 05-11-2017 23:09
    34.
          Na Titaniku też była orkiestra.
    wyborca (178.235.42...) 05-11-2017 23:29
    35.
          ***
    wyborca (51.15.62...) 06-11-2017 00:35
    36.
          Może zatrudnią takiego jednego niby bezrobotnego muzyka, który lubi starsze panie i nie płaci alimentów na swoje dzieci. Taki śmieszny mały grubasek.
    enola (212.14.25...) 07-11-2017 11:52
    37.
          o kim ty enola myślisz ?
    vod (178.235.43...) 07-11-2017 18:18
    38.
          O mslym kurduplu na krzywych nóżkach.
    enola (31.0.42...) 07-11-2017 22:25
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: