rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
Poniższe wiadomości są przesłane przez internautów. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.


  • Sypią solą pod nogi ... (0)
  • Urzędowe roszady (58)
  • Komu przeszkadza wierzba? (22)
  • Pielgrzymka kolejarzy (6)
  • Dobrze że to nie gaz ! (8)
  • Nowy aquapark w Stargardzie? (108)
  • Tematy wcześniejsze
  • Powiat teraz prostuje
  • Związki Zawodowe przeciwko dymisji
  • Brawa i ukłony dla radnej Marioli
  • Stargard pod Kosztowną Gwiazdą
  • Nocna i świąteczna opieka zdr.
  • dla Mieszkańców Stargardu
  • Królewskie potyczki nad Leśnicą
  • Czy to było morderstwo?
  • Spółdzielcy spłacą kredyt
  • Robert Z. wilk z Małkocina
  • Występy w dn 24 06 2017
  • Zaniedbany Park Jagiellonski
  • Budżet Obywtelski 2017
  • Aleja Żołnierza do wycinki?
  • bezkrólewie na warszwskiej
  • Gimnazjum nr 1
  • Teatr letni
  • Tajemnice pomnika 15 południka w Stargardzie -Turystyczny punkt
  • Budżet obywatelski w Stargardzie - prokuratura i CBA
  • Wybory tuż, tuż
  • Szansa p.Zająca.
  • Stargard potrzebuje takich ludzi
  • Firma z ul. Nasiennej 4
  • Na Zawsze w Naszej Pamięci !
  • Brak bezpartyjnych Komitetów!?
  • Lepsza klasa ludzi?
  • Kalendarz Miejski - kto wygrywa?
  • Do teraz czuję ogłuszenie
  • Piękne kłam­stwo?
  • Cmentarz w Stargardzie
  • Strona SCK
  • Od Internauty: Grzech zaniechania...
  • Od czytelnika: Czy oni śmieją się z nas?
  • Żeby powstać, najpierw trzeba klęknąć
  • Ustawa PiS o sprzedaży ziemi
  • Koniec "Radiostargard.fm"
  • Od Internauty: Kolumna jednak do likwidacji!
  • Czarne chmury nad Barzkowicami
  • Wrażenia z wizyty u lekarki dyżurnej
  • Traktowanie pielęgniarek
  • Urzędowe roszady
    Tagi: roszady, Stargard
    Ilość wyświetleń: 6158

       

    Podwójne standardy prezydenta przy zatrudnianiu pracowników.

       Miesiąc temu prezydent ogłosił nabór na stanowisko szeregowego inspektora ds. budownictwa w Wydziale Inżynierii. W ogłoszeniu o pracę określono wymagania wobec kandydatów - obowiązkowo wykształcenie wyższe budowlane i uprawnienia budowlane. Preferowany 3 letni staż pracy. Tydzień temu prezydent powołał nową Inżynier Miasta, tym razem bez żadnego naboru i żadnych merytorycznych wymagań. Sylwia Dłużewska - nowa szefowa Wydziału Inżynierii, z wykształcenia germanistka, bez wiedzy i doświadczenia w budownictwie, zarządzać będzie 80 mln budżetem inwestycyjnym miasta. Zamiast prawdziwych fachowców, mamy w Stargardzie kolesiowy model zarządzania i awansów. Jaki pan - taki kram. Wystarczy już tych roszad na stołkach w mieście.

    Freizeit - 18.12.2017


    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Miejska spółka więc karuzela stanowisk.A może i dobrze 1 prezes a nie 2 czy 3 . Jeszcze troche zwolnić pracowników biurowych, a firma zacznie zarabiać:)))
    ekonomist (178.235.42...) 18-12-2017 14:25
    2.
          http://www.mojstargard24.pl/2017/12/nie-bedzie-aquaparku-w-stargardzie.html
    mm (37.47.146...) 18-12-2017 18:25
    3.
          stargardzcy "Misiewicze"
    ANTONIO (178.235.40...) 19-12-2017 13:07
    4.
          macie na co głosowaliście(nie do tych co nie głosowali:)a swoją drogą gdzie niby było to ogłoszenie?A gdzie teraz będą pracować mega prezesi typu Beata R. Ireneusz Z.? bo tak myślę,że tyle co zrobili w tych spółkach co byli to europarlament sie o nich pytał :):)
    ale beka (31.1.161...) 19-12-2017 21:06
    5.
          Gdzię sie upchnie:))))
    misiewicz (178.235.42...) 20-12-2017 01:21
    6.
          Ad.4 Pracują tam gdzie pracowali i sie z Was śmieją.
    DupatorUMzst (185.62.57...) 20-12-2017 07:51
    7.
          wszystko odbyło się zgodnie z prawem, proszę odstąpić od prześmiewczych tekstów
    lala (83.11.235...) 20-12-2017 14:34
    8.
          Dobrym komentarzem do zatrudnienia nowej Inżynier Miasta będą słowa samego Prezydenta Zająca wypowiedziane w radiu. Fragment wypowiedzi p. Zająca: „Pani Sylwia Dłużewska w jakimś sensie uczestniczy w realizacji inwestycji od wielu lat …”. Stwierdzenie „w jakimś sensie” oznacza dla p. Zająca, że pisała wnioski o środki unijne. Co ma piernik do wiatraka? Nie można być ”w jakimś sensie” lekarzem, prawnikiem, architektem lub inżynierem budownictwa. Ale w „Stargardzie pod Szczęśliwą w Jakimś Sensie Gwiazdą”, bez żadnych kwalifikacji zawodowych, można „w jakimś sensie” zostać Inżynierem Miasta.
    Freizeit (95.160.155...) 20-12-2017 16:38
    9.
          Pan Chudzik nie pasował do tego towarzystwa, teraz się zacznie.
    rizii (81.219.203...) 21-12-2017 22:47
    10.
          Niestety - określenie \"stargardzki układ zamknięty\" jest nadal aktualne. Mnie osobiście ubawił anonsik na stronach OSIR: http://www.osir.stargard.pl/centrum-rekreacji/aktualnosc/933-przez-swieta--osir-frontem-do-klienta przez święta osir frontem do klienta......... pytanie tylko gdzie ten front przebiega :)
    zet (5.172.233...) 22-12-2017 09:08
    11.
          ad.7 pis też uważa że nie narusza Konstytucji i podejmuje decyzje zgodnie z prawem!
    omega (46.215.84...) 22-12-2017 09:26
    12.
          Czy my kiedykolwiek będziemy z czegoś zadowoleni?? Mam wrażenie, że te negatywne komentarze wypisują osoby pełne nienawiści i zazdrości... Jeżeli wypisujecie coś negatywnie to dawajcie merytoryczne uwagi a nie Wasze subiektywne opinie...
    xxx (213.155.178...) 22-12-2017 09:35
    13.
          Niech Zając kupi nowej inżynier pod choinkę klocki Lego, żeby liznęła trochę praktyki w budownictwie.
    w jakimś sensie (188.146.37...) 22-12-2017 10:05
    14.
          czego ci ludzie wogóle chcą... jeszcze gotowi są pomyśleć, że urzędnicy są dla nich :)))))))))))))))))
    zet (5.172.232...) 22-12-2017 11:17
    15.
          Bylejaki prezydent bylejakie rządy. Ja na niego nie głosowałem.
    Gucio (178.235.40...) 22-12-2017 13:13
    16.
          Miałem okazję parę lat temu pracować z panią Sylwią i mogę powiedzieć jedno. Mega profesjonalna i bardzo kompetętna osoba. Jak się za coś zabiera to robi to od a do z na tip top. Gratuluję bo to zasłużony awans!
    Mieszkaniec (31.2.79...) 23-12-2017 16:05
    17.
          Ale jaka nagonka jakie znowu bule tyłka. PRZECIEŻ JAK ZOSTAJE WYBRANA NA STANOWISKO OSOBA JAKA NIE MA WYKSZTAŁCENIA, DOŚWIADCZENIA ani WIEDZY w temacie gdzie została wybrana to jest to jakaś decyzja nepotyczna i niezdrowa i niech ona sobie robiła co chciała wcześniej dobrze ale nie powinna być w tym stanowisku a co najwyżej nauczycielką jaką jest a nie do takich spraw.
    Karas (94.254.130...) 23-12-2017 16:46
    18.
          90% ludzi tu piszących nawet tej pani nie zna a chce jedynie dorzucić kamyczek do ogródka rygla/zająca. Skoro nie wiecie jakie ma osiągnięcia zawodowe s. d. to po cholere zabieracie głos?
    Tadziu (178.235.42...) 23-12-2017 20:52
    19.
          Prezydent zrobił Inżynierem Miasta germanistkę. Osoba bez wiedzy i doświadczenia w budownictwie będzie odpowiedzialna za planowanie, realizację i kontrolę inwestycji miejskich, wartych 80 milionów rocznie. Na tak mega odpowiedzialnym zadaniowo i finansowo stanowisku powinien być zatrudniony mega fachowiec. Ale tak działa model kolesiowego zarządzania i awansów w mieście. Nie liczy się fachowość, liczy się znajomość.
    Freizeit (95.160.155...) 23-12-2017 21:49
    20.
          Ad 19. Spokojnie, da rade!
    Tadziu (178.235.42...) 23-12-2017 22:20
    21.
          Każdy z pracowników wydziału inżynierii ma większe kwalifikacje zawodowe od swojej nowej szefowej. W Stargardzie nie liczy się fachowość, tylko znajomość !
    Freizeit (95.160.155...) 23-12-2017 22:40
    22.
          Nowa szefowa bez doświadczenia i wiedzy po CO - po to że machloje teraz będą tam mogły iść. Ona ta gąska będzie się cieszyć ciepła posadką a machloje będą szły super bo wie że jak zakapuje to straci posadę i dobrej takiej nie złapie dlatego będzie pionkiem do tuszowania przekrętów finansowych idealnym
    adam (94.254.130...) 23-12-2017 22:50
    23.
          Tylu jest mgr budownictwa czy architektury, a tu jezeli to prawda? germanistka??, ktoś chyba żartuje z nas sobie albo z tej osoby ?
    słup (178.235.42...) 24-12-2017 20:47
    24.
          Ad. 16 Jak jest tylko kompetętna to chyba trochę za mało
    he he (89.228.245...) 25-12-2017 19:29
    25.
          brawo Pani Sylwio, gratulujemy!
    dominika (79.186.77...) 27-12-2017 08:30
    26.
          Co pani Sylwia dostała pod choinkę? Klocki LEGO.
    Mikołaj (188.146.65...) 27-12-2017 09:45
    27.
          Przy awansach urzędników nie obowiązują konkursy. Te są obowiązkowe w przypadku nowych stanowisk i zatrudnianiu osób z zewnątrz. To by była paranoja gdyby urzędnik za dobrą pracę nie mógł awansować bo konkurs...Prezydent ma prawo dobierać współpracowników, p. Sylwia pracuje w urzędzie nie od dziś.Skoro uznał że się nadaje to wie. Czego jak czego ale kompetencji Prezydentowi nie można odmówic. I tego też wymaga od współpracowników. Zmiana w Osir to przykład złej dziwnej decyzji p. Pajora. P. Zając zmienia i dobrze.Myślę że z biegiem czasu inni nominanci polityczni lub koleżeńscy poprzedniego prezydenta tez zostaną odsunięci(mpgk, pec zuk...)
    lilipop (83.23.194...) 27-12-2017 11:05
    28.
          O awansach pracowników powinny decydować kompetencje zawodowe, a nie tylko znajomości z prezydentem. To jest paranoja, żeby Inżynierem Miasta zrobić germanistkę, bez żadnej wiedzy i pojęcia o budownictwie. Ale jaki pan – taki kram.
    Freizeit (95.160.155...) 27-12-2017 11:58
    29.
          Czy tutaj chodzi o stołki czy o profesjonalne -kompetentne osoby na odpowiednie stanowiska ???
    wybory tuż tuż (178.235.42...) 27-12-2017 14:07
    30.
          pani Sylwia jest najbardziej kompetentna na to stanowisko, bardzo dobra decyzja Prezydenta, mam nadzieję że Pan Rafał wygra następne wybory na Prezydenta bo to wspaniały człowiek i odpowiedzialny Prezydent miasta naszego, zrobimy wszystko żeby wygrał!!
    Dominika (79.186.64...) 28-12-2017 08:19
    31.
          "zrobimy wszystko żeby wygrał!!" Naprawdę wszystko Dominiko? To nie najlepiej wróży prezydentowi przed wyborami jak już musicie "wszystko" robić by wygrał...
    he he (83.17.236...) 28-12-2017 09:33
    32.
          Dominika (79.186.64...) 28-12-2017 08:19 zrobimy wszystko żeby wygrał!! teraz pojechałaś :0
    oral (37.7.254...) 28-12-2017 09:36
    33.
          Pani Sylwia też zrobiła wszystko aby dostać stanowisko?
    oral2 (37.7.254...) 28-12-2017 09:37
    34.
          To pokazuje brak odpowiedzialności i kompetencji kierowniczych prezydenta Zająca, który koleżance germanistce oddaje do zarządzania 80 milionowy budżet inwestycyjny Stargardu.
    Freizeit (95.160.155...) 28-12-2017 16:40
    35.
          wszystko jest już dobrze poukładane i na nic wasze darmowe gadanie
    haha (83.11.149...) 29-12-2017 11:14
    36.
          Właśnie to ludzi oburza, że klika sobie wszystko "poukładała" i stołki rozdała
    Zdzisława Sośnicka (188.146.65...) 29-12-2017 12:28
    37.
          dominika=kim dzong=szara eminencja:))
    spv (178.235.42...) 29-12-2017 22:05
    38.
          Czy ktoś tu sobie kurde jaja robi z porządnych ludzi ?! Germanistka ??!!!(jeżeli to prawda) na inżyniera miasta ???!!!!! - prezydent dobrze się czuje ? , a może jest chory? , a może na prochach?!! Nie wierzę w to co czytam?! Kogo wy wybraliście do władz ??
    niedowiarek (80.245.179...) 29-12-2017 23:37
    39.
          a nie wierz sobie to twoja sprawa- mało nas to interesuje
    Lajbo (83.11.239...) 30-12-2017 17:47
    40.
          ad 39. Mieszkańców to interesuje. To najważniejsze. Otwierają szeroko oczy jak widzą ten kolesiowy układ awansów i zależności.
    Freizeit (95.160.155...) 30-12-2017 21:20
    41.
          Zając spanikował, że zrobienie germanistki Inżynierem Miasta, pokazuje zbyt dobitnie jego słabość jako prezydenta oraz otwiera mieszkańcom oczy na kolesiostwo, rutynę i arogancję tej władzy. Słucham dziś radia i co? Zając zmienił dla koleżanki Dłużewskiej nazwę stanowiska z „Inżynier Miasta” na „Dyrektor Wydziału Inżynierii”, bo nawet on sam w końcu załapał, że to za duże przegięcie aby germanistkę tytułować inżynierem. Retuszowanie w panice chorej rzeczywistości .
    Freizeit (95.160.155...) 02-01-2018 13:33
    42.
          Powinno być po niemiecku Dierekt Stadt Ingienier:)))
    alles kla?? (178.235.42...) 02-01-2018 15:02
    43.
          Ten człowiek powinien być prezydentem przez tylko jedną kadencję. Nie można bazować tylko na tym że było się "blisko" odpowiedniego człowieka. W samorządzie potrzebni są ludzie ze świeżym podejściem, z dala od administracji centralnej. Chcący działać, zmieniający nasze małe otoczenie na dobre.
    MieszkaniecR (94.254.224...) 03-01-2018 14:31
    44.
          Plujcie plujcie.a w wyborach p. Zajac dostanie 70%😊
    lklkilo (37.47.186...) 04-01-2018 22:46
    45.
          stawiam na 80%
    Lola (79.186.70...) 05-01-2018 11:05
    46.
          80% mieszkańców jest niezadowolonych z Zająca i jego ekipy, wszystkie te układy, roszady .. ludzie mają dosyć takiego rządzenia miastem.
    czas na zmiany (188.146.65...) 05-01-2018 11:48
    47.
          Zdzisław dalej będzie ciągał za sznurki. W 2018 roku 91% Zając.W 2022 - 99% Zając. W 2026 - Nowa pacynka:)I tak dalej i dalej...Ku chwale mamony :)
    Amen (88.156.154...) 06-01-2018 21:39
    48.
          Rutyna, kolesiostwo, układanki, pseudo fachowcy, ciąganie sznurków, roszady... Czas wreszcie uwolnić Stargard od takich klimatów.
    Freizeit (95.160.155...) 07-01-2018 20:22
    49.
          to proszę wystawić kandydata który wygra z panem Zającem, i po sprawie.....np proszę...nie ma chętnych??? tylko do narzekania??buahahahahah , zmieciemy każdego kandydata!!!!! pa pa malkontenty
    Konator (79.186.114...) 08-01-2018 09:25
    50.
          Wszystko w swoim czasie :)
    Freizeit (95.160.155...) 08-01-2018 11:15
    51.
          czasu już niewiele
    ... (79.186.114...) 08-01-2018 14:32
    52.
          49 konator piszesz o swoim kierowniku?
    J23 (94.254.246...) 09-01-2018 08:19
    53.
          Szokująca decyzja komisji konkursowej? Czyżby Kowalczyk dyrektorem szpitala? Brawo XXL. Diagnoza: powoli bo się zachłyśnie
    Zuza (94.254.133...) 11-01-2018 22:29
    54.
          co w tym szokującego??wszystko zgodnie z prawem
    fg (79.186.126...) 12-01-2018 11:04
    55.
          To jest szokujące że Kowalczyk wygrał konkurs zanim go ogłoszono. Były wpisy na forum że zostanie dyrektorem jeszcze przed świętami. Znowu Zając i ekipa rozdają między sobą stołki.
    gang olsena (188.146.66...) 12-01-2018 12:01
    56.
          KADENCYJNOŚĆ recepta na wszystko