rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Wiśniewska we władzach Konwentu Powiatów (4)
  • Hanek i Szymonów rodzi się najwięcej (4)
  • Ważne spotkanie dla przedsiębiorców (0)
  • Rekord na WOŚP (10)
  • Kolejna ciężarówka utknęła (6)
  • Centrum Caritas zajmie się interwencją (1)
  • Tematy wcześniejsze
  • Park Waimea rośnie w PPNT
  • Dwa jelenie na ulicach Stargardu (wideo)
  • Zmiana po 27 latach
  • Program Działań na Rzecz Niepełnosprawnych
  • Czas odbioru choinek
  • Wielka inwestycja parkingowa przy ul. Barnima
  • Bez fajerwerków w Stargardzie
  • Druga nitka obwodnicy Kobylanki
  • Dwa nowe ronda w Stargardzie
  • Sylwester na Placu Wolności
  • Zachwycające stargardzkie planty
  • Nowe przystanki w Stargardzie
  • Nowe kadry i energia młodości
  • Koniec użytkowania wieczystego
  • Stargard na ustach całej Polski
  • Wpadka Starostwa - to nie koniec kłopotów
  • Inwestycja parkingowa przy ul. Barnima
  • Rada Powiatu uchwaliła budżet
  • Minuta dźwięku dla Łukasza Urbana
  • Tłum mieszkańców po kalendarze
  • Budżet na 2019 uchwalony
  • Kartą zapłacimy za bilet
  • Starostwo powinno się wstydzić!
  • Gumowy zapach na Chopina
  • Zaprojektują nową sygnalizację przed wiaduktem
  • Przebudowa w przyszłym roku?
  • Protest pracowników sądu
  • Miasto rozdaje kalendarze
  • STAR-KOMP uzdrowi ziemię
  • Pomoc pogorzelcom - trwa zbiórka
  • Urząd utylizuje samochody
  • Znamy termin Dni Stargardu 2019
  • Darmowe kursy na prawo jazdy
  • Wynagrodzenie wójta, prezydenta i starosty
  • Nowe świąteczne iluminacje
  • Ankieta o mieszkalnictwie online
  • Społecznicy 2018
  • Zarząd Powiatu wybrany
  • Komisje Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja, pierwsza podwyżka
  • Kolumnę przeniosą na cmentarz
    Tagi: Plac Wolności, kolumna zwycięstwa, Stargard
    Ilość wyświetleń: 4070

       

       - Stanowisko prezesa IPN-u to tylko w tej chwili stanowisko prezesa IPN-u i ono się, że tak powiem w luźny  sposób odnosi do obowiązującego stanu prawnego - tak mówił prezydent Sławomir Pajor w kwietniu tego roku. Jednak w ostatnich tygodniach nastąpiła diametralna zmiana, w rezultacie której prawdopodobnie Kolumna Zwycięstwa zostanie przeniesiona na Cmentarz Wojenny przy ul. Reymonta. O szczegółach opowiedział prezydent miasta podczas XIX sesji Rady Miejskiej.


    MM - 13.06.2016






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          No to Piesek Macierewicza już waruje.Na wolne miejsce pewnie jakiś pomniczek zaaportuje.
    rex (79.186.67...) 13-06-2016 19:38
    2.
          Mi ona nie przeszkadza - taką mamy historię i nie powinniśmy jej retuszować.
    DamianXXL (81.190.38...) 13-06-2016 20:06
    3.
          nie przenosić!
    bishop (5.60.100...) 13-06-2016 20:48
    4.
          Polakom ona nie przeszkadza(wyzwolili nas), tylko tym z donbasu:)
    szukając podtekstu (88.156.145...) 13-06-2016 20:54
    5.
          to ruskie wyzwolili te miasto to oni tu ginęli.to oni nam oddali te niemieckie miasto wszystko mamy od ruskich trzeba być honorowym szczególnie w Stargardzie i pomnik zostawić tam gdzie stoi wyremontować i dbać o niego .A w zamian co pis wybuduje razem z Pajorem który liże cztery litery Jachowi pomnik smoleński lub innego faszystę z żołnierzy niezłomnych których tu nie było bo woleli zabijać swoich rodaków za marchewkę ,,,,,,,
    prawda nas wyzwoli (91.226.236...) 13-06-2016 20:55
    6.
          Dobra rada -nie ruszać kolumny!Panie Pajor niech Pan zostawi kolumnę będąc ponad wszystkimi a mieszkańcy tego Panu nie zapomną
    obserwator (89.229.102...) 13-06-2016 21:25
    7.
          Już szczekają lewackie psy
    sqn (83.11.143...) 13-06-2016 21:52
    8.
          Nie przenosić! Rozpirzyć to g.wno w drobny mak!
    prawy (83.7.81...) 13-06-2016 22:06
    9.
          Kolumnę przenieśc juz na ten cmentarz wojenny, dosyc tego szpecenia w naszym mieście, żaden ruski nas nie wyzwolił - to zakłamana prawda z okresu socrealizmu. Jesteśmy już tyle lat po transformacji ustrojowej i dawno taki szwindel powinien znaleźc się w jakims muzeum a nie stać w pokaźnym miejscu w centrum miasta. Z drugiej strony zaś obawiam się, że Pajor sprzedawczyk *** *** Jachowi pewnie postawi tu jakiś smoleński monument.
    Orion (88.156.145...) 13-06-2016 23:15
    10.
          Ludzie tu piszą o " wyzwoleniu " miasta, hahaha , a kto od kogo wyzwalał? Damian XXL, jak nie powinniśmy retuszować historii to czemu nie zostawiliśmy Adolf Hitler Platz? I jeszcze jedno, armia czerwona nas nie wyzwoliła tylko zniewoliła, a to jest różnica
    vonTusk (88.156.144...) 14-06-2016 07:59
    11.
          Co komu przeszkadza kolumna wolności,jest zapisana w pamięci mieszkańców i budowlą charakterystyczną dla miasta chyba że p.Prezydent chce się przypodobać obecnej władzy.
    zygmunt (93.94.186...) 14-06-2016 08:04
    12.
          ............powinno być referendum, a nie odgórna decyzja urzędnika.
    DamianXXL (81.190.39...) 14-06-2016 08:31
    13.
          WON Z TYM PASKUDZTWEM!! i tak za długo tam stało
    Majka (79.184.17...) 14-06-2016 09:19
    14.
          Nazywam się Radziecki. Też bedę musiał zmienić nazwisko?
    Radziecki (185.69.168...) 14-06-2016 09:21
    15.
          oczywiście:) na ukraiński:)
    donbas (88.156.145...) 14-06-2016 09:25
    16.
          Bardziej trendy jest Watykański. Na czasie, no i zgodne z linią Komitetu Centralnego PiS
    Alga (37.187.129...) 14-06-2016 10:01
    17.
          to co tam będzie później to sprawa dyskusji mieszkańców powinna być ale wyrzucenie tego paskudztwa to mus i sprawa bezdyskusyjna, słuszna decyzja!
    Majka (79.184.17...) 14-06-2016 11:00
    18.
          Mamy być ślepi głusi i nic nie myślący, a przecież to historia i z niej mamy czerpać wiedze dla nas i naszych potomnych i dzięki temu mamy budować naszą przyszłość oraz bezpieczeństwo. Wystarczy wybrać się za granice i z podziwem oglądać ich bogatą historie bo tam wszystko stoi, i w jakim stanie jest zachowane a u nas co nic ani po poprzednikach ani i my nie mamy czym się pochwalić. Oczywiste jest to że nie mogą być to pomniki wdzięczności armii radzieckiej, ci ludzie oddali życie w czasie tej wojny i to nie tylko Rosjanie i czy Rosji się to podoba czy nie należy zmienić symbolikę tych pomników. I na tym należy się skupić to może wtedy nie usłyszymy o polskich obozach.
    step (88.156.145...) 14-06-2016 13:01
    19.
          Nie ma ważniejszych spraw w tym mieście?
    ja (94.254.128...) 14-06-2016 13:32
    20.
          super
    Zdzich (88.156.152...) 14-06-2016 14:12
    21.
          zróbcie uczciwe referendum, nie takie jak przy kastracji nazwy miasta.Przekonacie się że ludzie wolą pomnik ruski niż kaczyński. Teraz to jest tylko element krajobrazu wrośnięty w miasto.Podobnie jak MDM w warszawie. Poza tym historii nie zmienimy czy kasując pomniki zmienimy tamte czasy?Było jak było...Problem w tym że zmieniacze historii już kasują okrągły stół, sierpień 80 itd... z gorliwością równą stalinowcą chcą nam stworzyć historią w krórej to Jarosław i Lech przyjęli chrzest dla Polski, zwyciężyli pod Grunwaldem i pogonili ruska w 1920...
    lelum (83.21.80...) 14-06-2016 14:26
    22.
          Powinno się postawić Pomnik Prezesa w proporcjach 1:1 a dookoła posadzić tuje.
    Agnieszka (95.160.155...) 14-06-2016 18:45
    23.
          taaa to tuje zakryją pomnik
    ja (5.60.100...) 14-06-2016 21:44
    24.
          Najpierw trzeba to rozminowac... Pod pomnikiem jest pełno min tak zrobili sowieci aby tego pomniku nie ruszać!!!
    Mieszkaniec (31.0.42...) 15-06-2016 08:11
    25.
          brzozy posadzić brzozy
    złamane skrzydło (81.190.39...) 15-06-2016 19:27
    26.
          Kolumna mnie osobiscie nie raziła, zgadzam sie jednak, ze nie była najodpowiedniejszym zabytkiem i patriotom mogla przeszkadzac. Mam tylko nadzieje, ze w zamian nie powstanie dla odmiany zaden z pisowsko-katolskich pomnikow typu Smolensk, Kaczynski, Jan Pawel II czy jakis ksiadz. Najlepiej, zeby byla to osoba zasluzona i zwiazana z regionem.
    robson (83.8.185...) 18-06-2016 01:05
    27.
          Czas najwyższy przenieść tego potworka zniewolenia stalinowskiego. Gadanie że to sowieci nas wyzwolili z niemieckiej okupacji ma sens tylko w przypadku uświadomienia co zyskali Rosjanie zostając przez kilkadziesiąt lat. Zapomnieli że wojna skończyła się w 1945 roku?
    Patriota (88.156.155...) 19-06-2016 11:47
    28.
          Arogancja społeczna nie ma granic. POLACY CHRZEŚCIJANIE OPANUJCIE SIĘ !!! Człowiek innemu wilkiem. Co Wam przeskadza Kolumna zwycięstwa. Za tym stoi historia. Tego nikt nie zmieni. Historię trzeba szanować. Bez niej nie ma nas. Przeżyliśmy swoje a raczej starsze pokolenie i o tym jesteśmy zobowiązani nie zapomnieć, Ta kolumna jest częścią naszycych myśli o wojnie i wyzwalających. Należy się im szacun. Oni rosjanie mogli tylko tego dokonać. Chwała im za to ! Wolę tą figórę aniżeli smoleńską. Nie sądzę, że wymyślą Ci awanturnicy coś lepszego. Kaczyśkiego zapewne. Chroń nas Panie od takich pomysłów.
    Bolo (89.229.97...) 26-07-2016 21:55
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: