rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Trudności w dostarczaniu energii (0)
  • Pajor zasłużony dla Stargardu (7)
  • Rocznica śmierci prezydenta (18)
  • Grupa dbająca o bezpieczeństwo na drogach (40)
  • Zamieszkaj po królewsku (8)
  • Zintegrowane Centrum Przesiadkowe (6)
  • Tematy wcześniejsze
  • Zagraliśmy dla noworodków
  • Dyrektor szpitala wybrany
  • Nowe miejsca parkingowe na os. Tysiąclecia
  • Medal dla Sławomira Pajora
  • Aktorskie zdolności młodzieży z MDK
  • SPECMA Gazelą Biznesu
  • Budynek biurowy SARL i nowa siedziba Straży Miejskiej
  • Przebudowa krajowej dziesiątki
  • Geodezja w starostwie
  • Komitet Rewitalizacji powołany
  • Wyjątkowy Bieg dla Orkiestry
  • Kto dyrektorem szpitala?
  • Przejażdżka po Stargardzie w roku 1999
  • CEPIK - czyli ogromne kolejki
  • Zwierzęta wyszły "na spacer"
  • Setka Pani Marianny!
  • Co dalej z kolumną?
  • Przedszkole na Lotnisku coraz bliżej
  • Sylwester 2017/2018
  • Sylwester - co, jak, kiedy i gdzie?
  • Historyczny budżet uchwalony
  • Nowy ambulans
  • Ostrożnie z fajerwerkami
  • Co zrobić z nietrafionym prezentem?
  • Kawiarenka BAKS zaprasza - KONKURS
  • Rada Powiatu przyjęła budżet
  • Książka kucharska Ziemi Stargardzkiej
  • Konsultacje w sprawie Tysiąclecia
  • Stargard oddał hołd zmarłemu kierowcy
  • Centrum dystrybucyjne LIDL
  • Co z przebudową pływalni
  • Bezpłatne badania mammograficzne
  • KFC otwarte (wideo)
  • Konkurs na dyrektora szpitala
  • Już jutro otwarcie KFC!
  • Planty, przetarg i zegar
  • Będą nowe miejsca parkingowe
  • Czy sterylizować bezdomne zwierzęta?
  • Bilety w Stargardzie ponownie za złotówkę
  • Dni Honorowego Krwiodawstwa
  • Geblewicz neguje słowa Jacha
    Tagi: Geblewicz, Jach, Stargard
    Ilość wyświetleń: 1326

       

       Wczoraj w biurze poselskim Michała Jacha odbyła się konferencja, podczas której poruszone zostały kwestie zasilania przedsięwzięć i inwestycji w naszym mieście z funduszy unijnych. Całe spotkanie możecie obejrzeć klikając tutaj.

       Głównym wątkiem stała się kolegiata. - Parafia złożyła bardzo dobry wniosek, na ponad 20 milionów złotych. Przeszedł już formalną kontrolę, został zakwalifikowany. Niestety w tym rozdaniu nie może dostać dofinansowania z powodów formalnych. Zarząd województwa czyli marszałek Geblewicz nie ujął tego wniosku w kontrakcie wojewódzkim - tłumaczył poseł Michał Jach. W swoim wystąpieniu nawiązał również do dziwnego zbiegu okoliczności - do kontraktu wojewódzkiego zostały zgłoszone tylko 4 wnioski i to tak dziwnie się składa, ze to wnioski, które są blisko związane z urzędem marszałkowskim.

     
     Natychmiastowo do słów stargardzkiego polityka odniósł się sam Olgierd Geblewicz. Poniżej publikujemy komentarz do całej sytuacji:

       Pan Poseł Michał Jach kłamie, jest złym reprezentantem Pomorza Zachodniego w Sejmie i nie potrafi walczyć o sprawy regionu. W dniu 6 lutego 2017 r. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego wystąpił do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie stargardzkiej Kolegiaty wraz z 22 inwestycjami z obszaru kultury. To Minister Kultury zdecydował o nie przyznaniu dofinansowania tej inwestycji.
     
       Poseł Michał Jach nie walczył i dalej nie walczy o zmianę decyzji Wicepremiera Piotra Glińskiego. Zamiast tego okłamuje zachodniopomorską opinię publiczną. Wszelkie te sprawy mają odzwierciedlenie w posiadanej przez Urząd Marszałkowski korespondencji z resortem Kultury.
     
     
    Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego,
    Olgierd Geblewicz 

    fot. wikipedia.org

    JF - 08.08.2017






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Michał Jach i jego PiSowska retoryka....
    jak zwykle (188.146.39...) 08-08-2017 10:58
    2.
          Ad. 1 - Guziki mu się pomyliły do głosowania :)
    ... (193.105.251...) 08-08-2017 10:58
    3.
          czyli to rząd pisu uwalił dofinansowanie??
    vonpis (79.186.195...) 08-08-2017 11:07
    4.
          "vonpis" - dziwi to kogoś? Większe potrzeby ma pewien biznesmen Tadek :)
    ... (193.105.251...) 08-08-2017 11:50
    5.
          Zamiast na Kolegiatę, kasa popłynie do Torunia
    Mike (83.12.47...) 08-08-2017 13:50
    6.
          no to nam poseł ziemi stargardzkiej pomógł , nie ma co, minister gliński uwalił cały projekt przy samym ogonie a kiedy zdawanie prawa jazdy w Stargardzie panie pośle?
    ... (79.186.195...) 08-08-2017 14:06
    7.
          sama przekonałam się na własnej skórze jaki Pan Michał Jach jest kłamcą, kiedy byłam przewodniczącą w komisji wyborczej w małej miejscowości koło Stargardu. Zostaliśmy posądzeni jako komisja, która sfałszowała wybory i ja jako przewodnicząca komisji zostałam podana do sądu kilkakrotnie przez Pana Jacha i Jego dyrektora Pana Sowę. Okazało się wszystko błędne i fałszywe tylko nie w komisji lecz kłamstwa z biura poselskiego Pana Jacha, gdyż nawet nie wiedzieli w sądzie będąc jaka to miejscowość. Napisałam do ,,Dziennika Stargardzkiego''żeby mnie przeprosili lecz ze strony biura poselskiego nie otrzymałam żadnych przeprosin i na tym poprzestałam iż nie chciałam tracić czasu i nerwów na Pana Jacha i Jego dyrektora a także pracowników.
    Była przewodnicząca komisji (83.11.84...) 08-08-2017 15:33
    8.
          8 lat rządów PO-AMBER GOLD - PSL to było eldorado:)
    zegarek Nowaka (178.235.42...) 08-08-2017 15:59
    9.
          Widać że w Stargardzie mnóstwo ubecji.Geblewicz i spółka złodziejska po ,psl mam nadzieję że już są trupami politycznymi,albo niedługo będą.
    ten sam (89.228.245...) 08-08-2017 16:30
    10.
          czego więcej można się spodziewać po pislamistach?
    ja (91.204.154...) 08-08-2017 19:05
    11.
          Jach głosował za likwidacja Sądu Najwyzszego to wstyd i hańba dla Stargardu. To był nieudany zamach stanu. Nie zapomnimy tego i bedziemy jemu to cągle przypominać.
    M (86.150.72...) 08-08-2017 20:00
    12.
          Hau,hau,hau,hauuuuuu
    ciek (83.11.70...) 09-08-2017 00:10
    13.
          Ad.11 idź *** lecz się na nogi bo na głowę za późno.
    Obiektyeny (94.254.131...) 09-08-2017 07:04
    14.
          Ad. 11 - do tego był wnioskodawcą odłożonego na później projektu ustawy "paliwo+", tj. podwyżki cen paliw. Panie pośle, dlaczego nadal jeździmy do Szczecina po paszporty? Coś pan zaczął działać w tej kwestii? Konkretnie jakie działania - obiecał to pan w kampanii
    ... (193.105.251...) 09-08-2017 08:33
    15.
          A co zrobiło PeŁO przez 8 lat???
    hehe (178.235.42...) 09-08-2017 10:11
    16.
          hehe, jeżeli PeŁO przez 8 lat np.kradło to PiS też ma prawo kraść? To ma się zwać dobrą zmianą? Ja głosując na Jacha nie godziłem się na kłamstwa. Myślę, że ja i wielu takich jak ja wpadliśmy z deszczu pod rynnę!
    emerycik (37.249.54...) 09-08-2017 12:46
    17.
          A ja jako emeyt jestem zadowolony z dobrej zmiany, oni cos robia w przeciwienstwie do cieplej wody w kranie.
    dobra zmiana (94.254.128...) 09-08-2017 13:44
    18.
          M przeczytaj sobie definicję zamachu stanu może zrozumiesz swój elementarny brak wiedzy. Tak to jest jak wiedzę czerpie się z TVN i Gazety Wyborczej, nie martw się takich **** jak Ty jest dużo więcej...
    vonTusk (81.190.37...) 09-08-2017 19:05
    19.
          Gazeta Polska -sama prawda-całą dobę!
    ciek (83.11.70...) 09-08-2017 22:49
    20.
          Do vonTuska,nie bądź taki ucony mający wiedzę czerpiąc z TVP i Rydzyka.
    kombi (89.229.97...) 10-08-2017 08:22
    21.
          kombi to pewnie od kombinowania, kombinowałeś jak ukończyć gimnazjum i się nie udało...
    vonTusk (81.190.37...) 10-08-2017 12:46
    22.
          Słyszałem w mediach że część ubeków dowiedziawczy się że obetną bandytom emeryturki powiesiła się.Oby tak dalej.
    obiektywny (89.229.102...) 11-08-2017 22:27
    23.
          Po co w Stargardzie potrzebni sa politycy ? Po kase ;)
    szczecinski (193.106.155...) 13-08-2017 15:51
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: