rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • 30 lecie "ALA" (0)
  • Seniorzy opanują Stargard​ (0)
  • Dzień Ekologii na Bobrowej Polanie (2)
  • Pomóż w odbudowie domu (3)
  • Umowa podpisana! (4)
  • Hotel 104 za pół ceny (1)
  • Tematy wcześniejsze
  • Pomnik patriotyczny – pierwsze rozmowy
  • Czy Stargard jest gotowy na kataklizm?
  • 16 nowych autobusów dla MZK
  • Europejskie Dni Dziedzictwa
  • Festiwal Smaków
  • Lodówka foodsharingowa w Stargardzie?
  • Urzędnicy rozdadzą seniorom koperty
  • Stargardzcy uczniowie w czołówce
  • Szymanowskiego będzie jednokierunkowa
  • Co z remontem pływalni?
  • Uczcili pamięć żołnierzy
  • Nagroda Prezydenta dla społeczników
  • Pomnik patriotyczny w Stargardzie?
  • Stargardzkie ulice zmienią nazwy
  • Kto przebuduje pływalnie?
  • Zakończono przebudowę Alei Dębowej
  • Śnięte ryby w Inie - znamy przyczynę
  • Skandal na os. Tysiąclecia?
  • Dekomunizacja ulic
  • Glorietta na gwarancji
  • Ratujmy Kobiety
  • Nowy pojazd dla MZK
  • Nowe lampy led
  • Komary dostały za swoje?
  • Umowa podpisana
  • Nowa lokalizacja rejestracji w szpitalu
  • Amfiteatr w doborowym towarzystwie
  • Odkomarzanie przełożone
  • Dobre wieści z ulicy Fabrycznej
  • Termomodernizacja bursy
  • Cukierniczka pnie się w górę
  • Dofinansowanie dla Senior+
  • Geblewicz neguje słowa Jacha
  • Kolegiata bez dofinansowania
  • Ciężka noc stargardzkich strażaków
  • Strabag wygrywa największy przetarg
  • Zostań Ambasadorem Stargardu 2017
  • Kto wybuduje przedszkole?
  • Starosta wprowadza pogotowie przeciwpowodziowe
  • Ulica Węgierska w nowej odsłonie
  • Pomnik patriotyczny w Stargardzie?
    Tagi: rada, miejska, Stargard
    Ilość wyświetleń: 1499

       

       Rada Miejska powołała specjalny komitet organizacyjny budowy pomnika o charakterze patriotycznym w Stargardzie. Podczas podejmowania uchwały rozwinęła się ciekawa dyskusja. Największe kontrowersje wśród niektórych radnych wywołał skład komitetu. Szczegóły w poniższym filmie.

    JF - 31.08.2017






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Pan Prezydent Rafał Zając pokazuje, że wsłuchuje się w potrzeby stargardzian i że nieprzypadkowo miał prawie 90% głosów. Brawo Panie Prezydencie! Dziękujemy za ten pomnik.
    Martynka (79.186.71...) 31-08-2017 15:02
    2.
          Czy wy nie macie czym się zająć w mieście? Jakie pomniki? Zacznijcie od porządku, krzywych chodników, dziurawych dróg, ławek i koszy na śmieci itd a na końcu stawiajcie sobie pomniki
    Kim Dzong junior (178.235.42...) 31-08-2017 15:32
    3.
          Nie sobie ***, tylko wszystkim walczącym o niepodległość Polski, a jak widzisz krzywy chodnik to daj znać do urzędu, jest nawet taka aplikacja przez którą możesz to zrobić.
    ZST (31.0.121...) 31-08-2017 19:41
    4.
          @ZST: pomniki to sobie stawiaj na swojej prywatnej działce i za swoje pieniądze. Jest wiele ważniejszych spraw. Wystarczy, że już wywalono setki tysięcy na pomnik Karolka i tablicę smoleńską.
    qqłka (89.229.102...) 31-08-2017 20:26
    5.
          Kiedys stawiano pomniki leninowi pozniej bierutowi, dajcie spokoj
    totalna glupota (94.254.131...) 31-08-2017 21:14
    6.
          I to jest cały Stargard patologia urzędnicza tylko bale *** i pomniki nie za swoje tylko za nasze zaraz podniosą śmieci wode podatki od gruntów i nieruchomości tacy to ludzie pomniki tablice po co i dla kogo *** do reszty ludzie tego nie potrzebują LUDZIE POTRZEBUJĄ TANIEGO I BEZPIECZNEGO MIASTA A NIE POMNIKÓW ZMIENIĆ WŁADZĘ NA POSTĘPOWĄ
    ZMIANA WŁADZY (91.226.236...) 31-08-2017 21:32
    7.
          Wspaniała wiadomość! Czy pomnik będzie gotowy na 11 listopada 2018? Mamy wtedy 100. rocznicę odzyskania niepodległości.
    X-men (79.186.127...) 31-08-2017 22:00
    8.
          Pomnik Głupoty powstawcie.
    szkoda naszej kasy (178.235.42...) 31-08-2017 22:02
    9.
          Stargard to jedyne miasto w zachodniopomorskim, które nie ma pomnika oddającego cześć bohaterom walki o niepodległość, nigdy nie ma dobrego czasu na postawienie takiego pomnika, będzie super jak uda się na 100 rocznicę. I pomnik nie jest dla faszystów Panie \"zmiana władzy\" tylko dla pokoleń aby znały swoją tożsamość, ale ty i tak w 100 rocznicę odzyskania niepodległości będziesz dłubał słonecznik.
    ZST (31.0.121...) 31-08-2017 23:24
    10.
          Jak rozumiem chcecie go postawić na rondzie? Zamiast kolumny. To cokołu nie rozbierajcie.
    k (178.235.40...) 01-09-2017 00:01
    11.
          Chwała takim radnym jak Pan Dybowski, Gralak a szczególnie Wilk, którzy czują potrzebę upamiętnienia ludzi którzy walczyli za wolność i nie doczekali się w naszym mieście należytego szacunku i dbałość o wychowanie młodego pokolenia.
    mieszkaniec. (81.219.203...) 01-09-2017 00:28
    12.
          brawo za pomysł już dawno powinien być taki patriotyczny pomnik!
    dziadek (79.186.78...) 01-09-2017 08:27
    13.
          Radni mieli pomysł, a prezydent już sobie przypisuje (przed wyborami). Zajmijcie sie jak ktoś napisał wyżej, żeby ludziom się żyło w mieście wygodnie, a nie pomnikami jak w Koreii.
    patriotyzm w innym wydaniu (178.235.42...) 01-09-2017 08:52
    14.
          Nieuprawnione i mylące jest nazywanie jakichś organizacji patriotycznych, to jest ich uzurpacja, bo znaczyłoby to, że inne nie są niepatriotyczne.
    Klm (79.186.72...) 01-09-2017 09:29
    15.
          może SYRENKĘ ?
    freizeit (95.160.155...) 01-09-2017 09:37
    16.
          Pewnie znowu uchwalicie to nocą ,bez szumu - jak tablice smoleńskie za Pajora. To była wyjątkowa nocna sesja i 60 tyś. z naszych podatków poszło.
    l (178.235.40...) 01-09-2017 09:55
    17.
          Osobiście nie jestem przeciw o ile sfinansowanie pomnika nastąpi z dobrowolnej zbiórki pieniędzy. Miasto może dać teren.
    jk (178.235.40...) 01-09-2017 09:57
    18.
          Bardzo dobrze, że taki pomnik powstanie. Oby w centrum miasta na jakimś reprezentacyjnym miejscu i oby był to godny pomnik a nie coś na odwal. Brawo prezydent, brawo radni!
    Marek (83.11.186...) 01-09-2017 14:14
    19.
          O co chodzi z tymi pomnikami? Dziury w ulicach lepiej naprawić, bo jadąc Kochanowskiego to można sobie nieźle samochód uszkodzić. Zresztą nie tylko tam, wiele ulic w Stargardzie wymaga naprawy, to samo dotyczy chodników, żeby sobie ludzie nóg nie połamali. A oni tylko ciągle jakieś pomniki by stawiali, co jest grane, gdzie my żyjemy, czy radni maja tylko pomysły na nowe pomniki? To słaba ta kreatywność. Znaczy że źle wybraliśmy. Chcecie pomniki, szukajcie swoich sponsorów a nie z kasy miasta i powiatu.
    Aśka (213.238.107...) 01-09-2017 17:06
    20.
          18. Mareczku wróć do obsługi petentów, bo sie kolejeczka robi:)
    zajec (178.235.42...) 01-09-2017 17:59
    21.
          Marek nie obsługuje petentów. Ma inne zadania w urzędzie. "Mistrz stylizacji" tekstu. Nadawanie "pozytywnych" komunikatów ! Ostro do przodu ! Brawo Panie Prezydencie ! Brawo Ty ! Brawo Dania !
    frezeit (95.160.155...) 02-09-2017 07:34
    22.
          Do tej pory same rzeczy sławiące nazioli, komuchów, Hitlera, Stalina. W końcu jakiś polski, patriotyczny pomnik powstanie w Stargardzie.
    Polak (83.11.74...) 02-09-2017 21:42
    23.
          ***
    vonTusk (89.229.99...) 02-09-2017 23:12
    24.
          a co do pomnika, to może pan wiśniewski nagrodzony za to, że *** przy glorieccie to żona została starosta z *** coś postawi?
    vonTusk (89.229.99...) 02-09-2017 23:14
    25.
          Oby w samym centrum miasta powstał ten pomnik. Skoro nie zabrakło odwagi do wykonania pierwszego kroku, to niech nie zabraknie na wykonanie następnych. Niech powstanie piękny pomnik patriotyczny w centrum miasta. A głosami V kolumny i opłacanymi internetowymi hejterami i trollami się nie przejmować.
    olech (83.11.151...) 03-09-2017 13:28
    26.
          Jezu! Ręce opadają jak się słucha waszych wypocin popierających budowę jakiegoś pomnika! Do jasnej anielki co to ma być? Siedzi sobie paru tłuków i wymyśla na co wydać publiczne pieniądze - a Stargard idzie w ruinę.
    jidsfi (176.221.120...) 03-09-2017 17:57
    27.
          Po co ten pomnik? cZEMU MA SŁUŻYĆ? oPRÓCZ WYWALENIA KASY I DANIE ZNAJOMEMU ZAROBIĆ !!! pATRIOTYZM? nIE MA PRACY TO NIE MA PATRIOTYZMU.
    PATRIOTA Z UK (178.235.42...) 03-09-2017 18:06
    28.
          Aż przykre jak się czyta tych zaKODowanych przeciwników pomnika. Co to za ludzie? Potomkowie PRLowskich bonzów? Potomkowie Ukraińców wysiedlonych na ziemie zachodnie w Akcji Wisła? Pozostałości po niemieckiej ludności będących na tych terenach III Rzeszy? Ale niech narzekają. Psy szczekają karawana jedzie dalej...
    Drogomir (79.186.127...) 04-09-2017 08:36
    29.
          Wywalcie pieniądze na ważniejsze potrzeby służące nam wszystkim,mieszkańcom.Przykładowo - ulica I BRYGADY....JEST TO WIZYTÓWKA NASZEGO MIASTA..Tam są kierowane samochody z dróg wylotowych od Bydgoszczy,Łobza,Nowogardu..Jaki jest jej stan wszyscy wiemy.Powinna być wyremontowana w pierwszej kolejności.
    urodzony 70 lat temu w Stargar (178.235.42...) 04-09-2017 09:50
    30.
          Nie jestem przeciwnikiem pomnika ale uważam że w tym mieście jest dużo więcej ważniejszych potrzeb niż wykładanie miejskiej kasy na to przedsięwzięcie. Jeżeli tak bardzo go chcecie to zacznijcie zbierać środki finansowe na jego postawienie. Im wcześniej zaczniecie tym więcej zbierzecie. Finansowaniu pomnika z budżetu miasta mówię stanowcze NIE.
    J (178.235.40...) 04-09-2017 10:01
    31.
          Zając weź się za zalewane ulice i wiadukty przy większej ulewie a na pomnik przyjdzie czas
    cs (31.6.210...) 04-09-2017 11:29
    32.
          Drogomir ta twoja karawana jest tak jakby kulawa a co do psów to uważaj bo nie wszystkie tylko szczekają!
    niepomnikom (83.12.47...) 04-09-2017 13:05
    33.
          TAK dla pomnika patriotycznego w Stargardzie!
    stargardzianin (79.186.213...) 05-09-2017 13:58
    34.
          NIE dla finansowania go z budżetu miasta!
    stargardzianin (178.235.40...) 06-09-2017 07:41
    35.
          NIE dla finansowania z budżetu miasta ścieżek rowerowych - bo nie korzystam (ja i zdecydowana większość stargardzian)! NIE dla finansowania z budżetu miasta remontu ulic - bo nie korzystam (chodzę na pieszo, ja i wielu mieszkańców Stargardu, a już niektóre ulice to nawet ci co mają samochody nigdy nie korzystają z nich, więc nigdy tam remontów!)! NIE dla finansowania z budżetu miasta parkingów na osiedlach i w różnych innych miejscach (bo nie korzystam ja i wielu innych stargardzian)! NIE dla finansowania z budżetu miasta większości rzeczy na ulicach gdzie nie mieszkam ja, moja rodzina, znajomi, koledzy, przyjaciele. Ostatnio pewien pan mieszkający na Starówce pytał mnie, dlaczego z pieniędzy z budżetu miasta mają być jakieś inwestycje na osiedlu Chopina. On zna setki, a nawet tysiące stargardzian, którzy nie korzystają tam z niczego. Więc NIE dla finansowania z budżetu miasta czegokolwiek, z czego nie będzie korzystał każdy mieszkaniec i na co nie wyrazi zgody absolutnie każdy stargardzianin!
    stargardzianin (83.11.224...) 06-09-2017 11:50
    36.
          Chcecie pomnika to zbierzcie sobie kasę na ten cel. Boicie się że się nie uda? W tym mieście są ważniejsze wydatki niż wydawanie kasy na pomnik.
    stargardzianin (31.0.68...) 06-09-2017 18:16
    37.
          chcesz remontu ulicy, chodnika, miejsc parkingowych lub cokolwiek w poblizu swojego miejsca zamieszkania zbierz sobie na to kase. w tym miescie sa wazniejsze wydatki niz inwestycje w okollicach twojego miejsca zmieszkania.
    stargardzianin (79.186.129...) 06-09-2017 20:22
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: