rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • OSiR oczami Chudzika (3)
  • Rewitalizacja trwa (16)
  • Budują Centrum - znajdują artefakty (0)
  • Radiometer razy pięć (5)
  • Uwaga na podejrzaną ulotkę (2)
  • Dużo zdrowia Pani Heleno! (3)
  • Tematy wcześniejsze
  • Kolejne pawilony zniknęły
  • Wymiana oświetlenia trwa
  • Nielegalne wysypisko przy Na Grobli
  • Wszystko o pomniku
  • Drzewa były niebezpieczne
  • Kolejne akcje stojowców
  • Rusza przebudowa Alei Żołnierza
  • Zielono w kaloryferach
  • Turystyczna reaktywacja wąskotorówki?
  • Jest plan na szpital?
  • CEPIK nie odpuszcza
  • Konkurs na pomnik
  • Będzie nowe rondo
  • Czy Ina przekroczy stan alarmowy?
  • Włamanie do salonu Orange
  • Samolot znaleziony w jeziorze Miedwie
  • Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech
  • Akcja odblask
  • Hala produkcyjna w więzieniu
  • Płacę i Stargard Tworzę
  • Trudności w dostarczaniu energii
  • Pajor zasłużony dla Stargardu
  • Rocznica śmierci prezydenta
  • Grupa dbająca o bezpieczeństwo na drogach
  • Zamieszkaj po królewsku
  • Zintegrowane Centrum Przesiadkowe
  • Zagraliśmy dla noworodków
  • Dyrektor szpitala wybrany
  • Nowe miejsca parkingowe na os. Tysiąclecia
  • Medal dla Sławomira Pajora
  • Aktorskie zdolności młodzieży z MDK
  • SPECMA Gazelą Biznesu
  • Budynek biurowy SARL i nowa siedziba Straży Miejskiej
  • Przebudowa krajowej dziesiątki
  • Geodezja w starostwie
  • Komitet Rewitalizacji powołany
  • Wyjątkowy Bieg dla Orkiestry
  • Kto dyrektorem szpitala?
  • Przejażdżka po Stargardzie w roku 1999
  • CEPIK - czyli ogromne kolejki
  • Rozbiórka kolumny - wideo
    Tagi: kolumna, zwycięstwa, Stargard
    Ilość wyświetleń: 2126

       

       Tylko gruz pozostał po Kolumnie Zwycięstwa, która przez 72 lata znajdowała się na Placu Wolności w Stargardzie. Pomnik był ostatnim elementem Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. W naszych wcześniejszych artykułach znajdziecie informacje dotyczące historii obiektu.

       Poniżej prezentujemy relację z rozbiórki Pomnika Wdzięczności. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo w najwyższej jakości 4K.

    JF - 27.11.2017






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          *** "Pomnik Zwycięstwa" nigdy nie był "pomnikiem wdzięczności",pofatyguj się do MAH i poczytaj,o ile potrafisz.
    darkness (89.229.102...) 27-11-2017 17:25
    2.
          banda baranów stało tyle lat komu to przeszkadzało ? pamiętam to od dziecka i imprezki noworoczne pod jak już miałem 18
    mieszkaniec popieram PiS (89.229.100...) 27-11-2017 19:04
    3.
          Niepotrzebna decyzja
    mieszkaniec popieram SLD (178.235.42...) 27-11-2017 22:01
    4.
          Szkoda Stargard już nigdy nie będzie taki piękny i uroczy jak był, pozostały tylko wspomnienia. Czemu (komu) ta dewastacja w sercu miasta Stargardu ma służyć ,na pewno nie historii miasta której pewien rozdział się dzisiaj zakończył
    janick (89.229.104...) 27-11-2017 22:11
    5.
          Co za głupie pytanie? Mi to przeszkadzało. I wielu innym. Brzydactwo okropne, tak jak wcześniej pseudominicmentarzyk. Poza tym, wreszcie będzie możliwość przebudowania tego pseudoskrzyżowania zwanego rondem.
    Bart (108.171.129...) 27-11-2017 23:35
    6.
          Stawiali go niemieccy jeńcy na znak zwycięstwa nad nazizmem,a burzą go Polacy na znak odrodzenia nazizmu. Widac historia w tym kraju niczego nie jest w stanie nauczyc. A za glupote zycie wystawi wkrotce temu spoleczenstwu rachunek.
    Stańczyk (94.254.139...) 28-11-2017 00:27
    7.
          Trudno, stało się, jakiś urzędas podjął decyzje za mieszkańców. Powróciliśmy do stanu wyjściowego, bo tak ten plac wyglądał za szkopa tylko jeszcze swastyke miał z kwiatków zrobioną.
    powrót do przeszłości (178.235.42...) 28-11-2017 01:00
    8.
          czemu ta muzyka taka tragiczna , powinna być skoczna i wesoła, nareszcie paskudztwo zniknęło
    Dawid (79.186.131...) 28-11-2017 09:37
    9.
          Urzędas pod patronatem pana królika
    gwia (188.146.183...) 28-11-2017 10:13
    10.
          Wszystko w Stargardzie jest robione tak aby przypominał Stargard przedwojenny (dla przyjeżdżających Niemców). Niszczy się wszystko co może przypominać, że na tej ziemi mieszkają Polacy. W jakim jest to celu robione? Przypodobania się Niemcom czy powolne przygotowanie do zwrotu tych ziem? Dlaczego Polacy nie mają tu nic do gadania.
    Polak (83.12.47...) 28-11-2017 11:36
    11.
          no właśnie
    V kolumna (178.235.42...) 28-11-2017 11:47
    12.
          Już zburzyli więc koniec tematu:( Teraz powinien być temat typu: kto ,po co ,dlaczego,za ile ,dla kogo itp.Ja osobiście też byłem za pozostawieniem tego pomnika bo logicznie myśląc większą krzywdę zrobili nam(europie),światu Niemcy, wiec powinniśmy wyburzać wszystkie obiekty niemieckie więc z automatu zrównać prawie cały Stargard z ziemią:)Po drugie po co uczymy się historii?Po co nam muzea itp.I nasuwa się zasadnicze pytanie czy Pan Zając z Radą Miejską mógł postąpić inaczej i zachować taki zabytek?Za glorietę zapłaciliśmy ponad 200tyś zł(kilka słupów betonowych i kopuła trochę kostki betonowej)z miejskiej kasy a tu tak łatwo burzycie(jeszcze dopłacacie) taki piękny,solidnie wykonany historyczny pomnik,zupełny bezsens,zdeponowaliście zdobienia w muzeum kawałek przeniesiony na cmentarz to albo burzycie od a do z albo nie ruszacie, ewentualnie lekka przeróbka typu usunięcie rosyjskich emblematów itp.Po trzecie wasz już zardzewiały gryf ,który zaraz się rozpadnie:) obserwuje i obserwuje tą rozbiórkę ciekawe czy zaatakuje?:)
    czy to było konieczne? (77.114.81...) 28-11-2017 12:54
    13.
          Miasto zapłaciło za tego zardzewiałego Gryfa 12.300 zł
    art festiwal (188.146.131...) 28-11-2017 13:54
    14.
          Ad 2) Ej kolego, toż to Twoja Banda Baranów to wymyśliła, nie kto inny jak Twój PIS nakazał ustawą rozwalić tego typu ustrojstwa. Więc przemyśl może jeszcze raz Swój nik, bo coś tu nie gra :))
    anty PIS (79.186.64...) 28-11-2017 14:43
    15.
          Zgadzam się z jednym z przedmówców, wszystko tu jest robione żeby nie było wiadomo, że na tej ziemi mieszkają Polacy. Żeby przypodobać się czy to Niemcom czy Ruskim wszystko się robi. Więc rozwalić kolumnę i postawić polski pomnik, żeby było wiadomo, że mieszkają tu Polacy a nie Niemcy czy Ruscy.
    też Polak (79.186.210...) 28-11-2017 15:51
    16.
          Zrobili wielkie helo z tym pomnikiem, wielki hałas - zburzyli pomnik i została kupa gruzu.I jeszcze za to zaplacimy w podatkach mieszkancy !!!!
    wybory tuż tuż (178.235.42...) 28-11-2017 17:26
    17.
          Witajcie. Czy kolumne zburzono nieodwracalnie czy zostanie ona gdzies przeniesiona? Byl taki plan zeby np: przeniesc ja cala albo jakies elementy na cmentarz wojskowy w Stargardzie. Ten scenariusz wydawal sie najbardziej racjonalny, cos z typu "i wilk syty i owca cala". Z gory dzieki za odpowiedz.
    Piotrek L. (213.205.198...) 29-11-2017 13:26
    18.
          Fachowo ją rozpierdolili w drobny mak:)))
    głupota (178.235.42...) 29-11-2017 13:58
    19.
          Ad. !5 - żeby zbudować coś nowego nie trzeba wcale burzyć starego.
    Jan (89.229.101...) 30-11-2017 17:33
    20.
          Dokładnie porozbijali betony a zbrojenia pocieli palnikiem. I zostały pusty plac.
    Ziomalek (188.146.107...) 01-12-2017 18:28
    21.
          BRAWO WY!!!(niszczyciele - hihihihi).
    Jan (176.221.120...) 02-12-2017 18:42
    22.
          bart ty nie rosłeś z tym miastem,jesteś bardziej osamotniony niż sobie myślisz,tych twoich ,,wielu innych" na palcach jednej ręki policzysz. nie kochasz swojego miasta.
    janick (89.229.104...) 05-12-2017 22:17
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: