rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Bilety w Stargardzie ponownie za złotówkę (0)
  • Dni Honorowego Krwiodawstwa (0)
  • Purpurowe Solarisy (9)
  • Zniknięcie kolumny krok po kroku (36)
  • Czadowy Wieczór Sylwestrowy (9)
  • Aleja Żołnierza czeka na dofinansowanie (8)
  • Tematy wcześniejsze
  • Kredyt hipoteczny - w jakim banku otrzymasz go najtaniej?
  • Zarząd OSiRu zrezygnował
  • To będzie historyczny wybór
  • Otwarcie KFC jeszcze w tym roku!
  • Informacja o skażeniu podana za późno?
  • Ruszyła budowa sądu
  • Zamieszkaj po królewsku
  • Skład komisji nie ulegnie zmianie
  • Obszerna dyskusja na temat pomnika
  • Rozbiórka kolumny - wideo
  • Omijajcie centrum!
  • Ostatnie ujęcia kolumny
  • Korytarz życia tematem dyskusji
  • Historyczny moment dla miasta
  • Jubileusz grekokatolików
  • Społecznicy otrzymali nagrody
  • Elektryk w Straży Miejskiej
  • Stargard i Eberswalde chcą orientować zawodowo
  • Przymiarki do Centrum Nauki
  • Bezpieczne przejście przez zebrę
  • KFC na dowóz!
  • VII Stargardzki Marsz Niepodległości
  • Budynek mieszkalny dla żołnierzy
  • Zamiast w nocy świecą w dzień
  • Miasto skupia się na środkach zewnętrznych?
  • Parking przy Lechickiej - konsultacje
  • Oświetlenie ulic szwankuje?
  • Kolejny przetarg w listopadzie?
  • Oddaj krew i zostań dawcą
  • Ubezpiecz samochód online!
  • Darmowe badania EKG
  • 1 listopada pojedziemy za darmo
  • Czasowa zmiana organizacji ruchu
  • Burzliwa dyskusja na temat szpitala
  • Filmy w piwnicy za darmo
  • Pracownicy socjalni przeszkoleni
  • Lata lecą, a Oni wciąż razem
  • Na Struga będzie jaśniej
  • Powstanie wybieg dla psów
  • Prestiżowa nagroda dla stargardzkiej firmy
  • To będzie historyczny wybór
    Tagi: autobusy, Stargard
    Ilość wyświetleń: 1818

       

       Po raz pierwszy to mieszkańcy zdecydują o tym, jaki kolor będą miały nowe autobusy miejskiego przewoźnika. Do wyboru są cztery warianty kolorystyczne. Głosowanie potrwa od wtorku 5 grudnia do piątku 8 grudnia do północy. 
     
       Pierwsze autobusy Solaris przyjadą do Stargardu już wiosną. W jakim będą kolorze? O tym zdecydują stargardzianie. Do wyboru są: biały, purpurowy, niebieski i pomarańczowy. Nowe pojazdy będą posiadały oznaczenia zgodnie z systemem identyfikacji wizualnej stosowanym przez Miasto w materiałach promocyjnych. - Chcielibyśmy zaprosić mieszkańców do wypełnienia ankiety i udzielenia odpowiedzi na pytanie, które przyczyni się do tego, że Stargard będzie piękniejszy i nowocześniejszy – mówi Alicja Terlikowska z Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji UM w Stargardzie.


       Od wtorku 5 grudnia, w Biurze Obsługi Klienta UM przy ul. Czarnieckiego 17, będzie można głosować na przygotowanych formularzach ankiet. Plebiscyt potrwa do 8 grudnia włącznie.  
     
       Wybrany przez mieszkańców kolor zostanie zastosowany przez firmę Solaris w nowych 16 autobusach, które trafią do nas już w przyszłym roku. To jeden z największych zakupów inwestycyjnych Miejskiego Zakładu Komunikacji. Dzięki nowym pojazdom flota przewoźnika zostanie znacząco odmłodzą i zmodernizowana.  Co ważne, wybrana przez mieszkańców kolorystyka autobusów nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. 

    inf.pras. - 05.12.2017






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    reklama
    1.
          Niech mieszkańcy zdecydują w ankietach na co wydać 23 mln - remont starego basenu czy budowa nowego aquaparku, a zabawę w wybór koloru autobusów zostawmy naszym przedszkolakom
    Uve (188.146.229...) 05-12-2017 15:45
    2.
          Autobusy bez reklam !!!!
    tak (178.235.42...) 05-12-2017 16:10
    3.
          Dlaczego nie można zagłosować przez internet ? Mam specjalnie jechać do urzędu oddać głos?to nie jest normalne.Rozdajcie te ankiety dzieciom w przedszkolach niech one zagłosują.
    mysza (91.228.157...) 05-12-2017 18:17
    4.
          Uve (188.146.229...) w poście "1" pisze najprawdziwszą prawdę. Niech mieszkańcy wypowiedzą się czy chcę remontu "truposza", czy za tą cenę nowy obiekt. Tutaj jest artykuł z filmem jak wygląda basen od środka: http://www.gk24.pl/wiadomosci/bialogard/a/nowa-plywalnia-w-bialogardzie-otwarta-bilety-na-basen-za-pol-ceny-wideo-zdjecia,11658296/ Co do autobusów, wybierzemy kolor, zaraz MZK zmieni się w MPK Sp. z o.o. i hipotetycznie trzeba będzie zarobić i ktoś wpadnie na pomysł - obklejamy reklamami. I co wtedy?
    Stargard (176.221.121...) 05-12-2017 22:02
    5.
          Nie bawmy sie w kasowanie biletów w kasownikach. Niech autobusy będą z jednym wejściem tylko z przodu i u kierowcy będzie kupowało się bilet, a ten wyda paragon, będący biletem. Niech MZK zastosuje elektroniczne karty, które skanować się będzie na urządzeniu w kokpicie przy kierowcy. Proponuję zastosować rodzaje biletów: /Day Rider/- bilet całodniowy, uprawniający do jazdy całodniowej bez limitu przejazdów. /Stargard Mega Rider/- uprawniający do jazdy tygodniowej w dowolnej ilości przejazdów./Stargard Mega Rider Plus/- uprawniający do jazdy tygodniowej w dowolnej ilości przejazdów poza strefę A. Dzięki mojemu pomysłowi MZK znacznie więcej by zarabiało, bo unikałoby się "przejazdów na gapę". Byłoby to korzystne dla MZK, jak i dla mieszkańców. Mieszkańcy mogliby się przesiadać z autobusu na autobus. MZK mogłoby wprowadzić bilety zakupowane online,poprzez doładowanie karty magnetycznej. Taka jest moja wizja. Nie ma sensu inwestowania w nowe autobusy, nie mając odpowiedniej polityki. Zapewniam,że pomysł ten sprawdziłby się w 100% a pozostałe miasta Polski, zaczynały się wzorować na Stargardzie.
    Mateusz (83.15.248...) 05-12-2017 22:42
    6.
          Zauważmy też, że czasy teraźniejsze są bardziej mobilne. Mało kto wie gdzie można kupić bilet, tym bardziej obcokrajowcy. Kupowanie nowych autobusów jest bezsensowne, bez odpowiedniej ich modyfikacji. Zauważyć trzeba też, że Stargardt staje się coraz bardziej zatłoczony samochodami. Mój pomysł sprawiłby, że więcej osób zdecydowałoby się przesiąść z samochodu do autobusu MZK. Widząc puste autobusy jeżdżące po ulicach można stwierdzić, że jest to spowodowane nieodpowiednią dyspozycyjnością.
    Mateusz (83.15.248...) 05-12-2017 22:54
    7.
          4 opcje? a ja chcę czarnych, takich jak ta cała ich polityka
    Peter (89.229.98...) 06-12-2017 00:00
    8.
          ad 5 Mateusz - bilety ważne 24 godz. od chwili skasowania są już od dawna w cenie 8zł. Pomysł zakupu u kierowcy - wyobraź sobie np. linię z 20 przystankami, na każdym 5-10 osób kupuje bilety.... to na końcowych przystankach autobus będzie miał kilkanaście minut w plecy, tak tylko lekko licząc
    zaaa (83.23.168...) 06-12-2017 08:26
    9.
          W Niemczech ,na wyspach wchodzi się 1 wejściem pokazując bilet lub kładąc go elektroniczny czytnik. -dlaczego kierowcy MZK otwierają 1 drzwi dla wychodzących,tam jest wejście a nie wyjście najwyższy czas na edukację pasażerów. a obecnie wchodzący czekają przy 2 drzwiach aż wszyscy wyjdą dopiero wchodzą a przy 1 drzwiach nie nikogo - czy potrzebne jest tyle przystanków stałych a może ograniczyć je wprowadzając więcej przystanków na żądanie,po co zatrzymywać autobus jak nikt nie wysiada i nie wsiada
    nek (89.229.103...) 06-12-2017 09:31
    10.
          Wszystko można zrobić przy realnym rozkładzie jazdy uwzględniającym korki sprzedaż biletów wymiane pasażerów;niektóre są dwudrzwiowe paranoja; a nie na wariackich papierach jak to jest obecnie w MZK,czas to zmienić.
    kierowca (81.190.37...) 06-12-2017 10:49
    11.
          Dla mojego dziecka naprawdę jest bez różnicy jaki kolor ma autobus, byleby nie musiał czekać 1,5 godziny na autobus do domu (Grzędzic), bo wcześniejszy odjeżdża albo 1 min przed końcem lekcji albo 1 min po zakończeniu lekcji (ZS2).
    Wilma (94.229.220...) 06-12-2017 12:02
    12.
          Zamiast wydawać pieniądze na nową flotę, miasto powinno korzystać ze starej, kosztem polepszenia siatki połączeń, zwiększenia częstotliwości kursów. Powinni zainwestować w nowoczesne prztstanki z elektroniczną tablicą odjazdów/przyjazdów
    Dyspozytor (188.146.5...) 06-12-2017 12:19
    13.
          SZANOWNI PAŃSTWO KAZDY POMYSŁ JEST DOBRY, ale ja proponuję jednak aby był nowy tabor i nowoczesny, a nie siedzć w starych gratach, ponadto co do nabycia biletów powinne nastąpic zmiany. Bilety do komunikacji Miejskiej powinno się nabywać w każdym kiosku jak również w sklepach, a kasować tylko w Autobusie w kasowniku, a nie u kierowcy bo to zajmuje czas i opuznienia czas jazdy. Ponadto w każdym Autobusie powinny być sprawne kamery, aby ustalić jazdę i pewne wydażenia pomiędzy pasarzerami a osobami kontroli. Dalej co do koloru i barwy Autobusu powinien być kolor przyciągający dla oka i miły tak jak pokazane w pnkcie nr 2. Dalej powinien być bezwzględyny zakaz jakichkolwiek reklam bo to jest ochyda. Taki zakaz powinien powstać w całej Polsce, a szczególnie w Stargardzie, poniewaz dla samego bezpieczęstwa pasarzer powinien być widoczny i czytelny, to zmocni dla służby i kontroli, oraz dla ludzi którzy znajdują się w Autobusie i na ulicy. Również powinno być oznakowanie dla Inwalidy i miejsce dla matki z dzieckiem, równiez powinno być częste kontrole w Autobusach. Kontroler powinien posiadać umudorowanie i posiadania oznaczenia KONTROLER miły nie stwarzający zaczepek do awantur.
    mieszakaniec Stargardu (94.254.139...) 06-12-2017 15:15
    14.
          O gówno konsultacje. A w sprawie ważnych spraw urząd wie lepiej.A może kolejny przekręt jak w sprawie zmiany nazwy miasta. Pytano dzieci w szkołach żeby było : zmienić.
    Zuza (94.254.132...) 06-12-2017 21:18
    15.
          Do dyspozytora to może mają być powiązane sznurkami?.
    kierowca (81.190.38...) 06-12-2017 22:35
    16.
          a dlaczego nie było konsultacji o zamkniecie 2 pasów najwiekszej ulicy miasta ? a wiem bo za mało otyłych osób chodzi po miescie i za mało kasy sie wydaje na leczenie ludzie pamietajcie wybierajac szkodnikow nie jestescie ich ofiarami jestescie ich wspolnikami
    www (91.241.26...) 07-12-2017 09:31
    17.
          taaaaa, konsultujmy nawet przesunięcie śmietnika
    df (79.186.60...) 07-12-2017 11:05
    18.
          dokladnie konsultujmy bo to jest nasze zycie a nie wasze interesy i ***
    www (91.241.26...) 07-12-2017 11:13
    19.
          dobry piesio dobry admin napisz od kogo z um dostales tel zeby zagwiazdkowac moje ostatnie slowo lapa kogo to tak bolalo?
    www (91.241.26...) 07-12-2017 11:36
    20.
          grabią liście na Al.Słowiczej zajmując samochodami miejsce do spacerowania!!! Powinno to skonsultować dwa tygodnie wcześniej z mieszkańcami, zrobić ankiety w UM i MPGK, powołać komisję i w konsultacjach społecznych we wszystkich dzielnicach uzgodnić godziny grabienia liści w końcu to nasze życie....