rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Ksiądz pedofil zapłaci milion (8)
  • Dobra energia Zlotu Gwiaździstego (0)
  • Stargardzkie Dni Seniora (4)
  • Bema i 11 Listopada przejezdne (1)
  • 18-latek opuści areszt (0)
  • Strzyżenie w szlachetnym celu (1)
  • Tematy wcześniejsze
  • Otwarcie nowego silosu
  • Sieć stargardzkiego monitoringu
  • Pieniądze na żłobek i nianię czekają
  • Stargard nominowany za inteligentny rozwój
  • Radni pytają – Prezydent odpowiada
  • Nowoczesne kamery w Stargardzie?
  • MPGK w Prokuraturze?
  • Co z remontem amfiteatru?
  • Nowe ronda na ukończeniu
  • Plac Wolności w przyszłości
  • Zrezygnowali, ale nagrody dostali
  • Szlak oznakowany
  • Rynek mieszkaniowy w Stargardzie ma się dobrze
  • Komendant wyjaśniał okoliczności tragicznego driftu
  • Rondo Pajora, a nie Czerwonego Kapturka
  • Korekta rozkładów jazdy
  • Lechicka na finiszu
  • Centrum Przesiadkowe im. Sławomira Pajora?
  • Jesienią zaparkujemy na Tysiącleciu
  • Były Dom Małego Dziecka - sprzedany
  • Zmiany w organizacji ruchu
  • Stargardzkie remonty
  • e – dowody od marca 2019
  • Świadczenia – pamiętajmy o terminach
  • 30 km/h w centrum?
  • Rafał Zając kandydatem na prezydenta
  • Zdemolowali samochód niepełnosprawnego
  • Zmiana sygnalizacji na Szczecińskiej
  • Nowe rondo w mieście
  • Bezdomniaki proszą o gryzaki
  • Utrudnienia na żużlówce
  • Dawny Dom Dziecka - kolejne podejście
  • Szlabany na wjeździe do Ekopunktu
  • Kolejne utrudnienia!
  • Godzina W
  • Film o Stargardzie pełen uroku
  • Rządowe pieniądze na rozbudowę Al. Żołnierza
  • Żużlówka otwarta już w sobotę
  • Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu
  • Zostań kierowcą w MPK
  • Rusza przebudowa Alei Żołnierza
    Tagi: aleja, żołnierza, Stargard
    Ilość wyświetleń: 2492

       

       Wzrost bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i kierowców – to główny cel przebudowy Alei Żołnierza. Przygotowania do robót rozpoczną się już w najbliższy wtorek (13.02). Będą utrudnienia w ruchu. Czasowe niedogodności na pewno zrekompensują jednak efekty inwestycji.

       Długo oczekiwana przebudowa Alei Żołnierza to bardzo ważna inwestycja drogowa. Poza nową, równą nawierzchnią jezdni, komfortowymi chodnikami i ścieżką rowerową powstanie tam też 40 dodatkowych miejsc postojowych. Dzięki budowie ronda na skrzyżowaniu alei z ul. 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty zdecydowanie zmniejszy się tam ryzyko kolizji.

       Przygotowania do tej dużej inwestycji rozpoczną się na początku przyszłego tygodnia. We wtorek (13.02.) ruszy wycinka części drzew stojących wzdłuż drogi. Prace zostaną odpowiednio zabezpieczone, co oznacza utrudnienia w przejeździe przez aleję.

       Za każdym razem przy wycinanym drzewie zajęta zostanie połowa jezdni. Ruch ma być prowadzony wtedy wahadłowo. Prosimy o stosowanie się do komunikatów i sygnałów osób kierujących ruchem. Wycinka drzew potrwa do końca lutego. Zachowane zostaną jednak te najstarsze i najbardziej okazałe, pomnikowe okazy, niepowodujące zagrożenia dla uczestników ruchu.

       O kolejnych zmianach organizacji ruchu na Alei Żołnierza będziemy informować na stronie www.stargard.pl oraz na oficjalnym profilu Stargardu na Facebooku.

    fot. stargard.pl

    inf.pras. - 12.02.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Gdyby piesi rzeczywiście, jak na załączonym obrazku, nie wchodzili na ścieżkę rowerową. Można pomarzyć...
    k (78.159.72...) 12-02-2018 09:40
    2.
          Będzie kolejne rondo?:))
    rondo maniak (178.235.181...) 12-02-2018 10:02
    3.
          No wiadomo teraz dopiero robią bo trzeba zrobić bardziej atrakcyjną nową inwestycje budowlaną(nowe bloki) wiadomo przez kogo, żenada gdyby wasz sponsor(Stargard 21) nie stawiał tam bloków to zobaczyli byśmy drogę jak świnia niebo i dalej ktoś mi powie ,że to zbieg okoliczności ,że miasto wydaje nasze pieniądze dla swoich deweloperów żenada.
    układy (37.249.140...) 12-02-2018 14:17
    4.
          no w końcu bo tej ulicy remont się należy co najmniej od 10 lat!!
    norbert (83.11.225...) 12-02-2018 16:09
    5.
          I dobrze bo poprawi się oświetlenie bo teraz jest tragiczne.
    on (81.190.38...) 12-02-2018 16:21
    6.
          Czy jest ktoś w UM który dał by radę połączyć ścieżki rowerowe w jeden ciąg bez przerw?Np.Os.pyrzyckie i Alei Żołnierza wtedy pętla była by cudowna.
    ? (37.249.140...) 12-02-2018 16:53
    7.
          Jedyne co niektórym wyszło w życiu to włosy i wycinka drzew,oraz niepotrzebne rondo na Szczecińskiej.
    obiektywny (81.190.38...) 13-02-2018 10:15
    8.
          Bardzo dobrze ,że robią tam porządek wyciąć każde niepotrzebne drzewo w mieście ważniejsze bezpieczeństwo i infrastruktura,chcecie ptaszków posłuchać to do parku albo lasu ja mam dość ciemnych ulic,osranych chodników i aut,poniszczonych chodników przez korzenie i słabą widoczność. Chcę ścieżki rowerowe,chodniki i równe drogi działać działać to mi się podoba.
    lokokoko (77.112.53...) 13-02-2018 15:17
    9.
          Popieram lokokoko a dla zainteresowanych niech zobaczą jak te drzewa wglądają po ścince puste w pniu,konary zaczęły już chorować nie mówiąc już o światłach które świecą w środku drzewa jak długo jeszcze mogłyby wytrzymać zrobić raz porządek przy takiej dużej inwestycji.Najwięcej mają do powiedzenia ci którzy mieszkają dalej.
    gogo (81.190.36...) 13-02-2018 17:11
    10.
          Lokosrpko jesteś pryszczatym gowniarzem niedouczonym dla którego najważniejsze jest miejsce parkingowe dla twojego grata.Mam nadzieję że takie oszolomy nigdy nie będą rządzić naszym miastem.
    Obiektywny (94.254.131...) 13-02-2018 20:48
    11.
          Już 1 taki był co chciał puszcze wyciąć, ale już go nie ma na szczęście. Co wy chcecie pustynie betonową ze Stargardu zrobić??
    beton umysłowy (178.235.181...) 13-02-2018 20:54
    12.
          Panie Gogo. Stan drzew na Alei Żołnierza pokazuje jak w naszym mieście władza podchodzi do utrzymania zieleni. Przecież te drzewa nie zachorowały w ciągu ostatniego roku. Naturalnym jest że powinno się je wyciąć i zastąpić innymi. Druga sprawa to że miasto sieje propagandę bo o tym że kilka drzew jest w złej kondycji wiedziało już po inwentaryzacji i do tej pory nic z tym nie zrobiono. Odsyłam do materiałów przetargowych dot. wycinki zieleni
    A (94.254.132...) 14-02-2018 07:44
    13.
          Obiektywny (94.254.131...) 13-02-2018 20:48 podaj chociaż jeden argument za nie wycinaniem drzew.Po drugie nie wyzywaj ludzi bo to świadczy o tym ,że właśnie tacy bronią tych drzew czyli debile(osoba o znikomej inteligencji)i dlatego wycinają(i tak nie zrozumiesz nie masz tyle pamięci:)A moje auto akurat jest warte tyle co twoja kawalerka więc jak to dla ciebie grat to mieszkasz w kartonie:)Co do rządzenia to jakoś od kilkunastu lat całkiem dobrze mi w spółce idzie, więc twoja nadzieja "legła w gruzach"
    kokoloko zaszedłem już daleko. (37.249.29...) 14-02-2018 15:40
    14.
          A (94.254.132...) 14-02-2018 07:44 a byłeś i widziałeś \"kryzys ekipę\" z ZUK odpowiedzialna za zieleń miejską?co te Panie mogą wiedzieć i na czym się znają?nawet ulic w Stargardzie nie ogarniają są na etacie i wystarczy ciepłe biuro i ploteczki,przyjdzie wiatr i rozwiąże sprawę przecież tak od kilkunastu lat.O nasadzeniach nie wspomnę jak np. na ul.Spokojnej kilka lat temu, każdy wiedział ,że będzie nowa droga itp. a ci nasadzili drzew :)za chwile je powyrywali:) takich to specjalistów mamy w urzędach.
    xd (37.249.29...) 14-02-2018 15:50
    15.
          co za bzdura większość z tych drzew to zdrowe okazy wystarczyło przejść się popołudniu i zobaczyć na własne oczy te "spróchniałe i dziurawe pnie" przecież to kłamstwo w żywe oczy .A dlaczego wsadzonych będzie tylko 52 szt. kiedy wycina się 69 gdzie się podziało 17 (dane z SIWZ) czy zostaną one zasadzone gdzie indziej? i nie piszcie mi tu o jakimś parku panoram czy jagielońskim część mieszkańców stargardu nawet niema pojęcia gdzie to jest. Oczywiście zasadzą drzewa pierwsza klasa 10 letni materiał szkółkarski dlaczego nikt nie mówi/ pisze jakie to mają być drzewa - dąb bezszypułkowy z rodzaju fastigiata- tak pokrótce drzewo do wieku 40-60 lat rośnie bardzooooo powoli wysokość maksymalna to 15 m z tym że zanim do tego dojdzie może wnuki obecnego pokolenia lat 80 to zobaczą o ile wcześniej ich nie wytną :) - i co najważniejsze jest to dąb pokrojem przypominający kolumnę czyli brak większego cienia czy nawet wyglądu przypominające wycinane drzewa no i sam pokrój sprawia że na wysokości wzroku kierowcy drzewa nie będą mniej utrudniały widoczności. Oby tak dalej a w Stargardzie będzie sam beton. A oglądał ktoś film podsumowujący zeszły rok udostępniony na stronie miasta -ogłoszono w nim niebywały sukces w zeszłym roku zasadzono 30 !!!!!!!!!!! jeszcze raz 30 !!!!!!!!! nowych drzew A JA SIĘ PYTAM ILE WYCIĘTO.nie jestem ekoświrem który chce zostawić drzewa za wszelką cenę ale też nie jestem za wciskaniem kitu że drzewa te należało wyciąć ze względów bezpieczeństwa jest takie powiedzenie jest prawa , nieprawda i statystyka kiedy nie chce się powiedzieć prawdy i nie chce się skłamać podaje się dane statystyczne.
    ja (178.235.180...) 14-02-2018 18:30
    16.
          Jestem rozdarty... Z jednej strony chciałbym zachowania tej unikalnej alei w dotychczasowym kształcie. Z dającym cień i mnóstwo tlenu starodrzewem, a z drugiej strony mam już dość dziur i połamanych płyt chodnikowych oraz zaniedbanego otoczenia. Nie można było pomyśleć i zrobić remont nietuzinkowy? Wyciąć tylko chore drzewa, pozostałe tylko poprzycinać, a chodnik ze ścieżką rowerową poprowadzić slalomem pomiędzy drzewami?
    Spacerowicz (178.235.176...) 14-02-2018 21:52
    17.
          Niech Zając zaprosi do Stargardu ministra Szyszko, łączy ich pasja wycinania. Szyszko już wyleciał a Zając wyleci na jesień, szkoda tylko drzew bo rosną długo.
    Zielony Stargard (188.146.64...) 15-02-2018 08:43
    18.
          Mam nadzieję że Zając zniknie przy najbliższych wyborach tak szybko jak się tam znalazł bo to on jest bezpośrednio odpowiedzialny za niektóre nieodpowiedzialne działania w naszym pięknym mieście.
    obiektywny (81.190.38...) 15-02-2018 10:00
    19.
          nie zniknie nie zniknie już nasza w tym głowa! inwestycje tak ruszają zeby na jesień się konczyły , wszystko się świetnie układa! a Al Żołnierza już czas najwyższy że tam tną na maxa, nowe chodniki ścieżki i nasadzenia! na przekór malkontentom!
    wiedzący (83.11.157...) 15-02-2018 11:41
    20.
          Zniknie Zając, stary układ, prezesi i dyrektorzy bez kwalifikacji, stołki po znajomościach, zniknie Buahaha i dziwne inwestycje w mieście.
    wszechwiedzący (188.146.64...) 15-02-2018 13:55
    21.
          Żadnych konkretnych argumentów za drzewami a to ,że niby dają tlen to bzdura jakich mało ile tlenu daje 69 starych drzew?Ci co tak piszą kompromitują się i tyle.Bardzo dobrze ,że wycinają a ci co narzekają pewnie nie mają dzieci,roweru,auta i mózgu.Świat się zmienia i wszystko musi się zmieniać kiedyś jak były pola i jeżdżono koniem drzewa wskazywały drogę i tyle.Mnie zastanawia tylko jedno co dzieje się z wyciętym drzewem?Dlaczego miasto nie zrobi Parku w tej okolicy miasta?Za co biorą pieniądze ludzie ze spółki odpowiedzialni za stan drzew, drzewostanów itp.jak dopiero po ścięciu stwierdzają ,że było chore?Czy ZUK zaproponował jakieś pomysły na parki itp.w naszym mieście czy ZUK pozyskuje środki na takie rzeczy bo zawsze słychać BO może pensje tych Pań przekazać obywatelom?
    Orbitek (5.60.166...) 15-02-2018 14:43
    22.
          Argumentów jest mnóstwo. Wystarczy poszukać w internecie.
    a (178.235.178...) 16-02-2018 17:01
    23.
          Zając tnie drzewa jak Szyszko w Puszczy Białowieskiej