rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • 30 km/h w centrum? (24)
  • Rafał Zając kandydatem na prezydenta (58)
  • Zdemolowali samochód niepełnosprawnego (5)
  • Zmiana sygnalizacji na Szczecińskiej (3)
  • Nowe rondo w mieście (15)
  • Bezdomniaki proszą o gryzaki (0)
  • Tematy wcześniejsze
  • Utrudnienia na żużlówce
  • Dawny Dom Dziecka - kolejne podejście
  • Szlabany na wjeździe do Ekopunktu
  • Kolejne utrudnienia!
  • Godzina W
  • Film o Stargardzie pełen uroku
  • Rządowe pieniądze na rozbudowę Al. Żołnierza
  • Żużlówka otwarta już w sobotę
  • Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu
  • Zostań kierowcą w MPK
  • Pomnik patriotyczny jednak inny
  • Skarga na dyrektor MOPSu
  • Aleją Żołnierza po angielsku
  • Żużlówka w naprawie
  • Młodzieżowy Ośrodek Sportowy zlikwidowany
  • Nowa Komisja Mieszkaniowa
  • Rotacja na stanowiskach
  • Realny pomysł czy mrzonka?
  • WiewiórINKA odwiedzi nasze miasto
  • Remonty dróg
  • Droga żużlowa zamknięta
  • Co z drogami w powiecie?
  • Przysiądźmy na ulicznych ławeczkach
  • Wizytówka Stargardu
  • Kolejny projekt renowacji basenu
  • Minister o niepełnosprawności w Stargardzie
  • Była prezes nauczycielką pływania?
  • Uwaga utrudnienia na al. Żołnierza
  • Stargardzki szpital - temat rzeka
  • Uwaga kierowcy! Tunel nieprzejezdny
  • Absolutorium dla starosty, pensja taka sama
  • Prezydent z absolutorium i bez niższej pensji
  • Dofinansowanie dla ogrodów działkowych
  • Lipnik: przebudowa bez zamknięcia
  • Sukces Dnia Dawcy!
  • Działkę dostali od miasta
  • Darmowe kursy na prawo jazdy
  • Firma upadła, budowa stoi
  • Glorietta nadal na topie
  • Konferencja DKMS
  • Kolejne dwa nowe ronda już wkrótce
    Tagi: rondo, Stargard
    Ilość wyświetleń: 2164

       

       Jak informuje Mateusz Grzeszczuk z GDKiA, dzisiaj został ogłoszony przetarg na budowę dwóch rond w Stargardzie na połączeniach drogi krajowej nr 20 z drogą wojewódzką nr 106. Pierwsze rondo powstanie na skrzyżowaniu ulic Bydgoskiej, Curie Skłodowskiej, Kazimierza Wielkiego i Obwodnicy Staromiejskiej, natomiast drugie na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej, Morskiej, Szosy Maszewskiej, Wiśniowej i Gdyńskiej.



       Przebudowa istniejących skrzyżowań na ronda poprawi płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego, w szczególności na skrzyżowaniu z Szosą Maszewską, na którym widoczność w kierunku ulicy Gdyńskiej jest ograniczona. - Podpisanie umowy na realizację rond powinno nastąpić na przełomie lipca i sierpnia tego roku, roboty powinny się zakończy do 31 października 2019 - informuje Mateusz Grzeszczuk.


    Rondo przy ul. Bydgoskiej:
     

    Rondo przy ul. Gdańskiej:



       W ramach zaplanowanych robót powstaną dwa ronda, oba będą miały kształt „okularowy”. Dla ronda Bydgoska – Obwodnica Staromiejska promień większego okręgu będzie wynosił 20 metrów, a dla ronda Gdyńska – Szosa Maszewska 22,5 metra. Oba ronda będą jednopasmowe z jezdnią o szerokości 6 metrów. Ronda zostały tak zaprojektowane, aby umożliwić przejazd również dla samochodów ciężarowych. Oprócz samych rond powstaną też chodniki i  ciągi pieszo – rowerowe, zatoki autobusowe na ulicy Gdańskiej. Zostaną przebudowane sieci kolidujące z zakresem inwestycji, powstanie również kanalizacja deszczowa.

     

    MM - 08.05.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Nie ja już nie mam siły to jest chore , niezłą kasę ktoś trzepie
    No future (94.254.130...) 08-05-2018 15:59
    2.
          Tu akurat miasto nie ma nic do powiedzenia bo te ronda funduje nam rząd.
    a (178.235.178...) 08-05-2018 18:06
    3.
          Cieszyć się ludzie robotę mają ;)
    ronda tak (95.40.175...) 08-05-2018 19:01
    4.
          post.3 popieram!
    antydziadostwo (188.146.99...) 08-05-2018 19:12
    5.
          bardzo dobry pomysł!! Ty!! No future ucz się to będziesz miał przyszłość!!! jaką kasę trzepie >?? o co ci chodzi????? nie wiesz jaśnie oświecony co to już sił mu brakuje że trzeba wygrać najpierw przetarg żeby kasę trzepać???? rzeczywiście no future
    marek (83.11.225...) 08-05-2018 19:40
    6.
          Ale rząd nie ma własnych pieniędzy tylko takie jakie Wam zabierze w podatkach a WIĘC WY ZA TO PŁACICIE - obudźcie się oszołomienie ludzie. Wałki na Was robią jak na owcach.
    Fazy (94.254.132...) 08-05-2018 22:19
    7.
          Kto tak zakorkował całe miasto i to akurat teraz w szczycie wakacyjnym?????
    ale wiocha (178.235.181...) 09-05-2018 09:13
    8.
          Autor nr 7 Nie kto tylko co, pieniądze z Unii, które trzeba wydać do końca 2020 r.stąd ta kulminacja inwestycji
    Kolo (94.254.129...) 09-05-2018 10:44
    9.
          Jak ulice są dziurawe i nic nie robią z tym to żle. Jak teraz robią to jeszcze gorzej. Owszem, miasto jest zakorkowane, ale w jednym czasie. Gdyby wszystko robili po kolei to trwałoby latami. I nikt nie robi tego celowo przed wyborami. Dostali dotacje w takim a nie innym czasie. A Stargard to nie jest znowu taka metropolia żeby wszędzie trzeba było jechać samochodem, chyba że ktoś lubi stać w korkach, to niech stoi i nie narzeka.
    J (89.228.244...) 09-05-2018 12:55
    10.
          Jak komuś przeszkadzają korki to niech się przesiądzie na rower zamiast wozić dupę w aucie. Nikt nie mówił przecież ze będzie tak różowo. jak nic się nie dzieje to narzekacie, a jak coś się dzieje to także narzekacie tylko po to aby polskiej mentalności stało się zadość. A kto powiedział, ze wszędzie musicie swoje 4 litery autem wozić - może czas zmienić przyzwyczajenia i pokusić się o sieciówkę na MPK.
    Joker (94.254.139...) 09-05-2018 18:02
    11.
          9.10 - jutro nagrać sie szefowi na szafie: ŁUBUDUBU NIECH NAM ZYJE PREZES NASZEGO KLUBU:)) TO SPIEWALEM JA JARZABEK
    JARZABEK (178.235.181...) 09-05-2018 18:26
    12.
          Ad. 7 Zajęc zakorkował, rok wyborczy.
    antyZajęc (81.190.36...) 10-05-2018 07:41
    13.
          nikt nie zakorkował, ronda przecież nie będą budowane przez miasto barany!! każdy ma kasę unijną do wydania bop jak nie to przepadnie i tyle, nikt nie martwi się tym że inny już coś tam w mieście robi , jest kasa i trzeba zrobić, jakby kasa przepadła dopiero by bydło lamentowało że porażka nic się nie dzieje i takie tam, bardzo dobrze że budują te dwa ronda słuszna decyzja Starostwa! przydałoby się jeszcze rondo przy biedronce i starym pekaesie
    Lejbaum (83.11.81...) 10-05-2018 09:44
    14.
          Lejbaum szybko do szafy i sie nagraj: ŁUBUDUBU ŁUBUDUBU TO SPIEWAŁEM JA JARZABEK:)))
    Pozdro (178.235.181...) 10-05-2018 12:20
    15.
          Jarząbek (jak sam się podpisujesz) jeśli Ty masz swojego prezesa to nie znaczy że każdy ma więc śpiewaj dalej jak Ci za to płacą buahahahahahahahahaah
    Lejbaum (83.11.221...) 10-05-2018 13:45
    16.
          Mój Boże!Z kim ten Zając ma przegrać jak w opozycji tylko takie Jarząbki.......
    Lejbaum (83.11.221...) 10-05-2018 13:47
    17.
          Ale dlaczego nikt nie zwraca uwagi na to, że ten kształt rond (szczególnie tego przy Bydgoskiej) znacznie wydłuży czas przejazdu przez skrzyżowanie? Przecież tam dużo ciężarówek i ciągników się przemieszcza z Bydgoskiej w Curie.
    ja (83.23.194...) 11-05-2018 08:44
    18.
          Przecież od razu widać, że to nie miasto robi. Ronda fajne i o rowerzystach też pomyśleli. Miasto jak robiło Rondo Różane to jak zwykle o rowerzystach zapomnieli.
    Rowerzysta (94.254.136...) 12-05-2018 16:15
    19.
          Potrzebne jest też na skrzyżowaniu Chrobrego i Gdańskiej h
    Obiektywny (94.254.135...) 12-05-2018 23:36
    20.
          Rondo jest bardzo potrzebne na skrzyżowaniu Curie-Skłodowskiej, Chrobrego i Gdańskiej. Jest to rejon Biedronki, tu koło mostu przez Inę. To skrzyżowanie jest tak żle geometrycznie skonstruowane,ze codziennie dochodzi tam do wymuszeń, nagłych hamowań i innych niebezpiecznych manewrów. Uważajcie tam. jest bardzo niebezpiecznie. Szczególnie niebezpiecznie jest gdy chcecie skręcić z Curie-Skłodowskiej w lewo na Chrobrego(na most), stojąc tam jesteście narażeni na otarcie /zahaczenie przez Tiry skręcające z Gdańskiej w Curie, które mają pierwszeństwo przejazdu.Uważajcie tam.
    Observer (77.253.154...) 21-05-2018 10:13
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: