rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Rafał Zając kandydatem na prezydenta (27)
  • Zdemolowali samochód niepełnosprawnego (5)
  • Zmiana sygnalizacji na Szczecińskiej (3)
  • Nowe rondo w mieście (14)
  • Bezdomniaki proszą o gryzaki (0)
  • Utrudnienia na żużlówce (0)
  • Tematy wcześniejsze
  • Dawny Dom Dziecka - kolejne podejście
  • Szlabany na wjeździe do Ekopunktu
  • Kolejne utrudnienia!
  • Godzina W
  • Film o Stargardzie pełen uroku
  • Rządowe pieniądze na rozbudowę Al. Żołnierza
  • Żużlówka otwarta już w sobotę
  • Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu
  • Zostań kierowcą w MPK
  • Pomnik patriotyczny jednak inny
  • Skarga na dyrektor MOPSu
  • Aleją Żołnierza po angielsku
  • Żużlówka w naprawie
  • Młodzieżowy Ośrodek Sportowy zlikwidowany
  • Nowa Komisja Mieszkaniowa
  • Rotacja na stanowiskach
  • Realny pomysł czy mrzonka?
  • WiewiórINKA odwiedzi nasze miasto
  • Remonty dróg
  • Droga żużlowa zamknięta
  • Co z drogami w powiecie?
  • Przysiądźmy na ulicznych ławeczkach
  • Wizytówka Stargardu
  • Kolejny projekt renowacji basenu
  • Minister o niepełnosprawności w Stargardzie
  • Była prezes nauczycielką pływania?
  • Uwaga utrudnienia na al. Żołnierza
  • Stargardzki szpital - temat rzeka
  • Uwaga kierowcy! Tunel nieprzejezdny
  • Absolutorium dla starosty, pensja taka sama
  • Prezydent z absolutorium i bez niższej pensji
  • Dofinansowanie dla ogrodów działkowych
  • Lipnik: przebudowa bez zamknięcia
  • Sukces Dnia Dawcy!
  • Działkę dostali od miasta
  • Darmowe kursy na prawo jazdy
  • Firma upadła, budowa stoi
  • Glorietta nadal na topie
  • Konferencja DKMS
  • Budżet Obywatelski - znamy wyniki
  • NIEpurpurowe Solarisy już są
    Tagi: autobus, Solaris
    Ilość wyświetleń: 1644

       

        W sobotę o godzinie 14 na Placu Wolności Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, zaprezentowało pierwsze sześć z planowanych szesnastu autobusów SOLARIS URBINO 12. 



        Mieszkańcy w grudniu brali udział w głosowaniu, w którym wybierali jaki kolor będą mieć nowe autobusy. Głosowanie odbywało się do piątku 8 grudnia do godziny 23.59. Po zliczeniu wszystkich głosów najwięcej zebrał kolor purpurowy – 477. Jak się dzisiaj okazało, kolor autobusów nie jest purpurowy. Dyrektor MPK poinformował, że wybierając odcień na palecie kolorów, nigdy nie będzie dokładnego odwzorowania w rzeczywistości. 

        Pod koniec zeszłego roku Miasto złożyło wniosek do Centrum Unijnych Projektów Transportowych o dofinansowanie w wysokości 70 procent, czyli 9 milionów 800 tysięcy złotych na zakup 16 autobusów w latach 2018-20. Dofinansowanie zakupu autobusów nie podlegało drodze konkursowej, lecz zostało wynegocjowane przez władze miasta. W sierpniu zastępca prezydenta Stargardu Piotr Mync podpisał w Warszawie umowę dotyczącą dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.


     

       Solaris Urbino 12 to autobus niskopodłogowy, energooszczędny, o najmniejszej emisji CO2 i zanieczyszczeń. Ma 12 metrów i nie jest przegubowy. Zakupione autobusy mają automaty biletowe w środku.  - Będziemy dążyć, aby była możliwość płatności kartą - powiedził prezes MPK Jan Gumuła. 

    MM - 26.05.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Autobusy nie są purpurowe, mają kolor różowy, majteczkowy buahahahaha
    Hłehłehłe (188.146.165...) 26-05-2018 21:29
    2.
          Robią co chcą, mają nas gdzieś:)
    Wybór koloru (94.254.131...) 27-05-2018 00:12
    3.
          ''Dyrektor MPK poinformował, że wybierając odcień na palecie kolorów, nigdy nie będzie dokładnego odwzorowania w rzeczywistości.'' To oznacza tylko tyle, że ktoś kto umieścił na palecie opis koloru w ogóle nie zna się na kolorach. Monitory mogą mieć różne ustawienia, ale purpura to purpura i w rzeczywistości powinna być purpurą, a nie odcieniem czerwonego. Ktoś zadecydował za mieszkańców i tyle.
    Joanna (89.229.97...) 27-05-2018 09:26
    4.
          Każdy kolor ma swój numer w palecie kolorów. Nie można się pomylić ani tłumaczyć ustawieniami monitora. Panie dyrektorze czas się po męsku przyznać, że była akcja z głosowaniem ale ktoś nie dopilnował sprawy.
    Krzychu (188.146.164...) 27-05-2018 12:06
    5.
          Nie czepiajcie się wszystkiego. Są ładne. Technicznie jeżeli są też nowoczesne to cieszmy się tym taborem. Będzie służył nam mieszkańcom. Następna partia autobusów na pewno będzie trafiona kolorystycznie. A jeżeli nie to i tak są piękne.
    bolo (81.190.38...) 27-05-2018 13:51
    6.
          Brawo miasto. Jazda takim autobusem, to duża frajda dla pasażerów. Właśnie dzisiaj doznałem jej po raz pierwszy. Pytanie do MM co do nazwy - Urbo czy Turbo 12?
    joTes (83.11.147...) 27-05-2018 14:49
    7.
          Sorki - miało być Urbino czy Turbino?
    joTes (83.11.147...) 27-05-2018 14:51
    8.
          joTes pewnie jakiś fachowiec nie dosłyszał to zmyślił :), ale co się dziwić w Zst mamy takich dziennikarzy :)
    emkas (87.205.102...) 27-05-2018 15:41
    9.
          Komuś nie chciało się nawet posłuchać o tych autobusach i nawet oglądać własnych zdjęć na których jest Solaris Urbino :)
    karsky (87.205.102...) 27-05-2018 15:59
    10.
          Wersja glossy była by droższa. Wybrali tańszą matową. Gdzie jest różnica tych pieniędzy? Czyżby została rozdana po czyiś kieszeniach?
    StarGard (89.229.96...) 27-05-2018 17:28
    11.
          bardzo ładny kolorek! super!
    sd (83.11.83...) 28-05-2018 09:01
    12.
          Ad 11) Kolorek jak kolorek, taki akurat dała fabryka... Dla mnie autobusy mogłyby być zielone, błękitne, w groszki, w zajączki lub w kaczuszki. Śmieszy tylko to, że prezydent zrobił z tego wielkie halo i społeczne głosowanie. I co? I jak zwykle. Na końcu nikt nie potrafił zrealizować zadania. Wydawało się takie proste i banalne. A jednak dla naszej urzędowej elity znowu za trudne...
    Freizeit (178.235.183...) 28-05-2018 09:37
    13.
          Już sie 1 zepsuł:)))) i czerwony na dodatek:)))
    rondomaniak (178.235.182...) 28-05-2018 10:12
    14.
          Freizeit, ależ Ty musisz być nieszczęśliwym człowiekiem... :))
    stargard fajny jest ;) (83.11.83...) 28-05-2018 11:16
    15.
          joTes, wywołana uprzejmie odpowiadam na Twoje pytanie. Wyraźnie jest napisane URBINO. Pozdrawiam
    MM (77.253.205...) 28-05-2018 11:55
    16.
          >14. Stargard jest bardzo fajnym miastem :) Szkoda tylko, że nie ma dobrego gospodarza. Mamy tylko pana Zastępcę z kolegami ze Stargard XXI. Bez kwalifikacji, bez wiedzy, bez pomysłu. Rutyna i naftalina. Czy jestem nieszczęśliwy z tego powodu? Za duże słowo. Ale na pewno żal, bo to Miasto jest w letargu, a stać go na dużo więcej.
    Freizeit (178.235.183...) 28-05-2018 12:09
    17.
          16. CORAZ MNIEJ TU MLODZIEZY UCIEKAJA STAD. wYSZYNSKIEGO PUSTE, KIEDYS TETNILO ZYCIEM A TERAZ PUSTKI
    CZAS NA ZMIANY (178.235.182...) 28-05-2018 15:39
    18.
          Miałem okazję widzieć na żywo i kolor ten wydaję się o wiele lepszy niż purpurowy.Swoją drogą fajnie by wyglądały miejskie autobusy gdyby były wszystkie w tych barwach.
    PurpurowyAutobusik (37.47.159...) 28-05-2018 15:41
    19.
          MM - w ostatnim akapicie artykułu (czwarte zdanie od końca) jest wyraźnie napisane "Solaris Turbino 12 IV" - pozdrawiam...
    joTes (83.11.228...) 28-05-2018 16:25
    20.
          JoTes zwracam honor 😅
    MM (188.146.42...) 28-05-2018 22:15
    21.
          darek uspokoiłbyś się w końcu
    Maniuś (83.11.66...) 29-05-2018 10:05
    22.
          Najpierw miasto zapłaciło komuś za wymyślenie loga, hasła i ustalenie strategii promocji miasta a następnie mając to wszystko w du.. proponuje aby autobusy były w kolorze nie mającym nic wspólnego z barwami miasta. No chyba, że ktoś uznał, mnie jako urodzonego stargardzianina za buraka i zdecydował, ze taki kolor będzie do mnie pasował. Podziękuję wam za to jesienią przy urnie wyborczej.
    Nie jestem burakiem (94.254.136...) 31-05-2018 21:52
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: