rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Piechotą chodzą po Polsce (1)
  • ZUK Sprawozdanie (6)
  • Dzielili się radością przy świątecznym stole (0)
  • Święto Saperów w Stargardzie (0)
  • OSiR – ćwiczymy do końca kwietnia (2)
  • SCN na historycznym gruncie (0)
  • Tematy wcześniejsze
  • Nowe rondo już wymalowane
  • Katyński Dąb Pamięci
  • Drugie życie materiałów
  • Nowe rondo zmniejszy utrudnienia
  • Finanse stargardzkiego szpitala
  • Uwaga na tym skrzyżowaniu!
  • SBO – konsultacje
  • Sprawozdanie Straży Miejskiej
  • Jest miejsce na nowe osiedle
  • Krzemowa, Tytanowa i rondo kolejarzy
  • Od wtorku przebudowa Krzywoustego
  • Przebudowa pływalni – oferty otwarte
  • Gdzie są elementy Pomnika Zwycięstwa?
  • Daj piątaka!
  • Expert upraszcza życie
  • Będzie parking na Żeromskiego
  • Bieg brzegiem serca – meta coraz bliżej
  • Objazd Jagiellońską- nie dla ciężarówek
  • Nie daj się oszukać
  • Duże utrudnienia w ruchu
  • Coraz więcej Hydroline w Stargardzie
  • Rekordowe dofinansowanie Kolegiaty
  • Powiatowa Rada Bezpieczeństwa
  • Termin przesunięty
  • Remont wiaduktu na Wyszyńskiego
  • Bezpłatna pomoc w rozliczeniu PIT-a
  • Odkryli Stargard z Prezydentem
  • To już dziś!
  • Można parkować za Janem
  • Krzywoustego – remont lada dzień
  • Budowa rond w Stargardzie – będą utrudnienia
  • Seniorzy garnki lepią
  • Stargard Miastem Przyszłości
  • Nowe wiaty na przystankach
  • Rada Społeczna szpitala
  • Rondo ZNTK
  • Nagroda im. Sławomira Pajora
  • Miasto wesprze szpital
  • Nowe Solarisy wożą pasażerów
  • MPK reaguje na uwagi
  • Zdążą do 11 listopada?
    Tagi: 11 listopada, święto niepodległości, pomnik, Stargard
    Ilość wyświetleń: 2335

       

       Narodowe Święto Niepodległości jest dla Polaków jednym z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. W tym roku obchody będą wyjątkowe, jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydent Stargardu postanowił uczcić tę wyjątkową rocznicę, stawiając pomnik „Stargardzianie – Ojczyźnie. W setną rocznicę odzyskania niepodległości”. Niestety, do 11 listopada pozostały nieco ponad dwa tygodnie a prace dopiero się rozpoczęły. 

     
       - Główny element pomnika ma być zamontowany do 5 listopada. Wiele zależy od pogody. Zakładamy, że sama bryła pomnika będzie gotowa na 11 listopada - poinformował Piotr Styczewski, inspektor ds. informacji w Urzędzie Miejskim w Stargardzie. 

       Obiekt stanie na terenie zielonym przy skrzyżowaniu ulic: Marii Skłodowskiej-Curie i Kazimierza Wielkiego. Tak wygląda projekt pomnika: 

     

    MM - 26.10.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Nie ma na co pieniędzy wydawać ten Prezydencik ?
    Zyc (82.145.79...) 26-10-2018 11:19
    2.
          To nie to zostało wybrane?
    co to jest? (83.19.184...) 26-10-2018 12:00
    3.
          też mi się wydaje, że to nie jest projekt, który wybrano w głosowaniu
    Andrzej (188.146.169...) 26-10-2018 12:36
    4.
          Juz po wyboarch więc luzzikk:)
    magnolia (178.235.186...) 26-10-2018 13:18
    5.
          Ktoś się trudził, by przeczytać i to z pełnym zrozumieniem, cały 56-stronicowy regulamin wyboru pomnika, a także wszystkie komunikaty, które przez ostatnie kilkanaście miesięcy na ten temat wychodził? Jeśli nie, to najpierw zapoznajcie się ze wszystkim, upewnijcie czy wszystko dobrze zrozumieliście, a dopiero potem wypowiadajcie się publicznie. Bo powyższe wypowiedzi świadczą o tym, że jak to w zwyczaju ma 90% komentujących w internecie, nie mam pojęcia, nie znam się dobrze na czymś tak jak inni, ale się wypowiem, żeby coś napisać i będzie fajnie.
    Gross (83.11.89...) 26-10-2018 13:38
    6.
          Jest to projekt, który zdobył III miejsce. Zdobywcy I i II zrezygnowali
    LeAN (193.106.155...) 26-10-2018 17:43
    7.
          Zdobywcy I i II miejsca zgłosili do konkursu za drogie projekty. Ale nikt z komisji tego nie zauważył. Powinny być z automatu odrzucone. Zamiast tego urząd zrobił głosowanie wśród ludzi i nawet wypłacił nagrody tym projektantom.
    Lipa (188.147.105...) 26-10-2018 17:59
    8.
          zajefajny słup będziemy mieli. może by go ładnie oświetlić, albo postawić na szczycie gołębnik
    grzybiarka (83.11.236...) 26-10-2018 22:22
    9.
          Przypomnijcie sobie historie wyboru projektu interpelacje i mętna odpowiedz . To następny kwiatek po iul. Żołnierzy ale już po wyborach mam pełna władze i niekt mi nie podskoczy przez następne piec lat. A po czterech latach znów Omanie ludzi i wygram uzyskując 99 procent.
    Tomek (5.173.248...) 26-10-2018 22:23
    10.
          do 9 masz Rację Ciemnocie można zawsze Kit wcisnąć i sie wygrywa Wybory
    nie ja (83.21.61...) 27-10-2018 09:53
    11.
          Tak "sie", ... A weź jeden z drugim malkontencie sprawy w swoje ręce. Zorganizuj ludzi, program i wygraj wybory. Dalej już tylko będziesz stosował "Omanie ludzi i wygram uzyskując 99 procent".... Nawet mi was płaczki nie żal.
    Nie ty, a kto ... (89.229.103...) 27-10-2018 20:08
    12.
          Ten prezydencik się nie nadaje.
    Yeti (178.235.182...) 27-10-2018 20:33
    13.
          Racja, ci "antyzającowcy" to ciemnota do tego stopnia, że nawet nie wiedzą, że kadencja samorządu wynosi 5 lat...
    Holi (83.11.231...) 28-10-2018 10:06
    14.
          Holi raczej ty jesteś ciemnota i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem cytuje” przez następne piec lat”a po czterech latach tj. Rok przed wyborami zaczną ogłupiać ludzi - rok wystarczy. To jest twój poziom intelektu
    Tomek (5.173.232...) 28-10-2018 10:17
    15.
          Wybory wygrywa się wydając 3 zamiast 4 kart do głosowania. Ludzie puszczają farbę. Poczekamy i wypłyną machlojki pana Z.R. A jeśli chodzi o pomnik to wylewka powinna wiązać ok miesiąc wiec jak oni chcą zdążyć na 11go lisopada
    Maniek (5.173.232...) 28-10-2018 12:44
    16.
          Maniek idź z farbą do prokuratury, albo lepiej do lekarza od tzw czubków. Nie zatrudniaj się na budowie, fachu nie znasz, wylewki nie zrobisz i korzyści społeczeństwu nie przyniesiesz. W miarę bezpiecznie możesz tworzyć teorie spiskowe, to nie jest groźne nikt nie traktuje twoich "farb" poważnie.
    Atem go, czy Waletem (89.229.103...) 29-10-2018 19:43
    17.
          to przedstawiciele innych komitetów będący w komisjach nie zauważali tego?? hm....ślepcy?? i ani jednego takiego przypadku nie zauważyli?? dziwne...
    Stach (83.11.73...) 30-10-2018 09:43
    18.
          stachu sie cieszy ze jego pracodawca wygrał:)))
    bareja (178.235.186...) 30-10-2018 10:00
    19.
          Ad. 16 twoja opinie nt. Betonu.- na przyszłość abyś wiedział - beton osiąga swoją pełna wytrzymałość po upływie 28 dni/ w temperaturze 20 stop. / z taka wiedza możesz zbudować druga bialorus
    Maniek (5.173.232...) 30-10-2018 12:29
    20.
          Na razie Białoruś trzyma się solidnie,;; - ale schodzisz z tematu, dawaj fakty o zbrodni na stół. Kto sfałszował wybory i za ile. Ja dobrze ci radzę, idź Maniuś do doktora, dużo ci nie pomoże, ale przynajmniej zrób cokolwiek. Zamiast teorii tworzenia i tropienia spisków zatrudnij się przy kopaniu rowów, ale tylko na prostych odcinkach.
    Dohhhtor dla spisku.. (89.229.103...) 30-10-2018 16:30
    21.
          Fundament jest prefabrykowany
    ab (213.199.197...) 31-10-2018 07:28
    22.
          to co robili tam ci "mężowie zaufania" ???? Czemu PiS i KO i jeszcze jacy tam inni nic nie zgłaszają do prokuratury??
    hahahahha (83.11.69...) 31-10-2018 11:08
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: