rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • STAR-KOMP uzdrowi ziemię (4)
  • Pomoc pogorzelcom - trwa zbiórka (4)
  • Urząd utylizuje samochody (3)
  • Znamy termin Dni Stargardu 2019 (0)
  • Darmowe kursy na prawo jazdy (7)
  • Wynagrodzenie wójta, prezydenta i starosty (24)
  • Tematy wcześniejsze
  • Nowe świąteczne iluminacje
  • Ankieta o mieszkalnictwie online
  • Społecznicy 2018
  • Zarząd Powiatu wybrany
  • Komisje Rady Miejskiej
  • Pierwsza sesja, pierwsza podwyżka
  • Uroczysta I sesja Rady Miejskiej
  • Rada Powiatu już w środę
  • To będzie wyjątkowy kalendarz
  • Powiat bardziej gospodarny niż Miasto?
  • Szybszy dojazd do pracy
  • Pierwsza rada w nowym składzie
  • Święto Niepodległości (wideo)
  • Moja pasja to autodetailing
  • Pomnik już jest!
  • Nie było tak, jak być powinno
  • Likwidacja kasy MPGK przy ulicy Okrzei
  • Do niedzieli ma stanąć pomnik
  • Kiedy będą nasadzenia przy Al. Żołnierza?
  • Porozumienie z wojskiem wygasło
  • Nominacje do nagrody Społecznik
  • Zamknięte ulice i zmieniony rozkład MPK
  • Za darmo autobusem na cmentarz
  • Konsultacje społeczne
  • Zdążą do 11 listopada?
  • Ewakuacja w szpitalu
  • Noclegownia - brakujący element systemu
  • Pożegnanie starej rady
  • Dyskusja o statucie
  • Dni otwarte Birdgestone
  • Rekordowe dofinansowanie Kolegiaty
  • Transport na wybory dla niepełnosprawnych
  • Wybieramy okładkę kalendarza
  • Nowe RTG za 750 000 zł
  • Hala produkcyjna w więzieniu
  • Zmiany w planie Ceglanej
  • Witkiewicza, Spółdzielcza i Norwida w przyszłości
  • Młodzież przy prezydencie zakończyła kadencje
  • Mariola Łada-Siwiec kontra Rafał Zając
  • Spichrzowe wspomnienia
  • Pierwsza sesja, pierwsza podwyżka
    Tagi: podwyżka, podatek od nieruchomości
    Ilość wyświetleń: 1578

       

       Tradycyjnie, jak co roku miasto zafundowało nam podwyżkę stawek podatku od nieruchomości. Wzrośnie również stawka podatku od środków transportowych. Prezydent Rafał Zając podczas I sesji Rady Miejskiej, tłumaczył że to tylko korekta o wskaźnik inflacji 1,6 %. Miasto w 2019 roku, dzięki podwyżce stawki podatku od nieruchomości, osiągnie dodatkowy dochód na poziomie ok. 700 000 zł. 

    Uchwały wraz z nowymi stawkami zostaną wkrótce opublikowane na stronie BIP: http://bip.um.stargard.pl/index.php?id=selectk&kad=8

    Przykładowe roczne stawki podatku od nieruchomości obowiązujące na terenie Miasta Stargard, od 1 stycznia 2019 roku będą kształtowały się na poziomie:  

    1) od budynków lub ich części: 
    a) mieszkalnych – od 1 m2 powierzchni użytkowej 0,75 zł 
    b) związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej -  od 1 m2 powierzchni użytkowej  22,78 zł 

    2) od gruntów: 
    a) związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków - od 1 m2 powierzchni  0,93 zł
    b) pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego - od 1 m2 powierzchni 0,48 zł 

     
    Relacja wideo - wprowadzenie prezydenta miasta do uchwały oraz głosowanie radnych:




    MM - 22.11.2018






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Nauczyciele w radzie:)) Radca prawny sie nie dostał, a nauczyciele,bo młodzież głosuje. Śmiech demokracji
    a dajcie spokój:) (178.235.186...) 22-11-2018 12:45
    2.
          I te 700 000 zł zapewne pójdzie na utrzymanie szpitala. Przekonacie się w przyszłym roku. A wywodzę to z tego, że w Radzie Powiatu zasiada też większość Prezydenta Rafała Zająca, a swoim trzeba pomagać. Te 700 tys.to będzie nadwyżka w budżecie.
    jemeryt (37.248.158...) 22-11-2018 13:20
    3.
          Jakie były odprawy Prezydenckie i jakie są nowe zarobki Prezydenta i zastępców. Czas podwyżek przed nami, wiosna dopadną nas podwyżki wody, ścieków, śmieci, ogrzewania wstrzymano podwyżki bo wybory, po wyborach będzie można i trzeba złupić mieszkańców aby pokryć koszty kupienia sobie głosów i rozdawnictwa na lewo i prawo!
    nie populistom (193.200.150...) 22-11-2018 13:42
    4.
          ad 1. Za młodu na szkołę rzucało się kamieniami a teraz pretensje do nauczycieli. Trzeba było się uczyć to łatwiej by było zostać radnym. A tak pozostało tylko pisać złośliwe kawałki. Dobrze, że chociaż pisać nauczyli ... może szkoda?
    Starjan (83.8.116...) 22-11-2018 14:25
    5.
          O czym ty piszesz radnym nie zostaje się za wykształcenie tylko za ogłupianie mieszkańców wizja Stargardu . Ciekawy jestem kiedy obiecana podwyżka płac narazie to tylko podwyższają podatkow
    Maruda (5.173.184...) 22-11-2018 14:34
    6.
          I najgorsze jak młodziez wybiera- gimbaza.
    ehh... (178.235.186...) 22-11-2018 18:40
    7.
          Chyba była taka reklama Norberta Śliwy w radiu - nigdy nie zagłosuje za podwyżką podatków. Szuja!
    Nie dla układu (83.20.246...) 22-11-2018 18:49
    8.
          Nigdy jednymi nad drugimi nie daje sie takiej przewagi bo wtedy i ciebie również olejom najlepiej troche wiencej albo prawie fifty-fifty powinni czuć opozycie na plecach
    PRAGMATYK (91.226.236...) 22-11-2018 20:37
    9.
          Może niech ZAJAC sięgnie do swojego portfela a nie mieszkańców!!! Wynagrodzenie Prezydenta powinno wynosić max. 7000 tys. zł - on tylko reprezentuje, robią inni! Diety radnych powinny być w takiej wysokości w jakiej tracą wynagrodzenie w pracy wtedy kiedy są na sesji czy komisji! i nie więcej!
    xxx (89.229.104...) 22-11-2018 20:57
    10.
          Głosowaliście wybieraliście to macie płacić i nie narzekać
    Janusz (37.47.185...) 22-11-2018 21:03
    11.
          Ostrzegałam przed ZAJĄCEM, wyśmialiście mnie to macie pierwszą z serii podwyżek.
    ona (37.47.149...) 22-11-2018 21:51
    12.
          Ja nie głosowałem na Zająca wiem mam sumienie czyste. Po wyborach zaczyna szybko i systematycznie łupić. Najgorsze ,że dobrał sobie doborowe stado paziów. Ci co na niego głosowali niech się wstydzą. Porównajcie sobie stawki podatków od nieruchomości ze stargardu i z Warszawy. To samo, Żałosna wymówka ,że to korekcja ze względu na inflacje.
    Observer (148.122.33...) 23-11-2018 01:08
    13.
          *** RADNI BEZRADNI *** STARGARD WALI STARĄ SZAFĄ, W POLSCE MIASTA OBNIŻAJĄ PODATKI LUB JE LIKWIDUJĄ CAŁKOWICIE A U NAS DO KORYTA I JUŻ PODWYŻKA A GDZIE NOWY BASEN A GDZIE AMFITEATR A GDZIE DRUGA NITKA DO SZCZECINA A GDZIE ŻŁOBKI I PRZEDSZKOLA A WY *** GŁOSUJECIE NA SITWE OD KILKUNASTU LAT
    ZST WALI SZAFĄ (91.226.236...) 23-11-2018 08:45
    14.
          A najlepszy w tym jest Pan Kozłowski. Potwierdził swoim "wstrzymał się" tylko, że czerwona kartka od mieszkańców nie wzięła się z powietrza. Co znaczy... wstrzymał się.... nie po to tam siedzi żeby się wstrzymywać, trzeba decydować, raz źle, raz dobrze, ale radny od tego żeby decydować i bronić swoich decyzji. A tak mamy 1:22, brzmi nieco znajomo :)))) brawo PIS
    stargard the best :) (83.11.220...) 23-11-2018 09:29
    15.
          Wstrzymał się bo wziął na wstrzymanie !!!!
    waldek (80.53.133...) 23-11-2018 10:44
    16.
          Pozostaje jeszcze referendum
    Zuza (5.173.184...) 23-11-2018 22:38
    17.
          A radny Śliwa w spocie wyborczym puszczanym w radio obiecał mieszkańcom że nigdy nie zagłosuje za podwyżką podatków lokalnych. I co minął miesiąc od wyborów i pan radny zapomniał co obiecał stargardzianom. Oj krótka pamięć Panie Robercie. Ja wiem, że przy 9 dzieci to 1800 na pewno się przyda...
    wyborca (83.20.255...) 24-11-2018 15:30
    18.
          Radny Norbert zapomniał co mówił w swoim spocie krótka pamięć ale wyborcy pamiętają co było
    ja (178.235.178...) 24-11-2018 21:54
    19.
          Dobrze wam *** w New York jest 100 radnych i to społecznie🤕😁😄
    Obiektywny (37.47.129...) 25-11-2018 07:14
    20.
          ***
    Obiektywny (37.47.129...) 25-11-2018 07:18
    21.
          Pan Kozłowski z PIS wstrzymał się od głosu! W interesie mieszkańców? 700 000 zł dodatkowego podatku to akurat tyle ile wyniesie podwyżka ceny prądu niezbędnego do oświetlenia ulic. Kto podnosi ceny prądu? Która opcja sprawuje, dopóki co,rządy w Naszy Kraju? Umycie rąk, jak Piłat? Wyborcy też myślą!
    Starjan (89.228.247...) 25-11-2018 11:44
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: