rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Catering dietetyczny w czterech krokach (0)
  • Mieszkaniec o Stargardzie (4)
  • LunaPark Brezina - KONKURS! (1)
  • Specjaliści od pięknych wnętrz (0)
  • Klejący parking przy SCK (11)
  • Rozpoczynamy odkomarzanie (5)
  • Tematy wcześniejsze
  • Wojskowe marzenia 7-letniego Łukasza
  • Polski Czerwony Krzyż w Stargardzie
  • 24-latek pod wpływem prowadził samochód osobowy
  • Wymarzony ślub? Tylko z Ton Mariage!
  • Kurtyna wodna dla mieszkańców
  • W weekend autobusy są darmowe
  • Rusza Stargardzki Budżet Obywatelski
  • 200 nowych miejsc pracy w Stargardzie
  • Odkomarzanie przesunięte
  • Dzień dziecka nad wodą
  • Festyn-Dzień dziecka 2019
  • Strefa płatnego parkowania w Stargardzie
  • Orkiestra Camerata w Kolegiacie
  • Bezpłatna pomoc prawna
  • Wsparcie finansowe dla plaży
  • Szansa na pokonanie samotności
  • We wtorek radni zlikwidują SPP?
  • Uroczyste otwarcie Hali Waimea
  • Uciążliwe prace dla mieszkańców...
  • Park Przemysłowy rozbudowuje drogi
  • Usprawniona droga Broniewskiego-Spokojna
  • Mieszkańcy os. Zachód chcą monitoringu
  • Polsko-niemiecki Most Przyszłości
  • Wykurzą nieproszonych gości
  • 70% na nie/30% na tak
  • Kolejne utrudnienia drogowe!
  • Rozkłady jazdy - zabierz ze sobą
  • Altana odzyska blask
  • Przedsiębiorco - będzie łatwiej dostać kredyt
  • Wesprzyj bezdomne zwierzaki
  • Stargardzianie nie chcą płacić za parking!
  • Zaczynamy głosowanie
  • Coraz jaśniej w mieście
  • Pierwsza taka w Stargardzie
  • Strefa Płatnego Parkowania
  • Informacja z działalności STBS
  • Piechotą chodzą po Polsce
  • ZUK Sprawozdanie
  • Dzielili się radością przy świątecznym stole
  • Święto Saperów w Stargardzie
  • Jedno się kończy, drugie zaczyna
    Tagi: pętla, Plac Wolności, Stargard
    Ilość wyświetleń: 3302

       

       Od jutra pętla autobusowa przy Placu Wolności przestanie pełnić swoją dotychczasowa funkcję. Wiele osób zastanawia się jak zostanie zagospodarowany spory plac. Mowa była o tym podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej. 

       
    Zastępca prezydenta miasta Piotr Mync przedstawił radnym na prezentacji przyszłe założenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Placu Wolności. Realizację projektu miasto zakłada za około 10-15 lat. Po prezentacji radni dyskutowali zaproponowane rozwiązania komunikacyjne. Ciekawą informacją była ta, że w przyszłości ulica Wyszyńskiego ma być w strefie spowolnionego ruchu, po jednym pasie w każdą stronę.

    Przypominamy:



    Dźwięk nie jest dostępny na urządzeniach mobilnych
     

    MM - 31.01.2019






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Na placu Wolności powinien być parking do SCK, wszystkie okoliczne ulice zawalone, nawet w weekendy.
    prawy (89.228.245...) 31-01-2019 11:09
    2.
          Dobry pomysł.warty rozważenia.
    Mieszkanka (205.201.55...) 31-01-2019 13:10
    3.
          oczywiscie ze dobry tylko ze krzaczki z ronda za 200 kola trzeba bedzie usunac ale co tam to tylko kasa mieszkancow
    www (91.241.26...) 31-01-2019 13:19
    4.
          To po co bylo wydawac tyle pieniedzy na jakas firme z Gryfina "ELWI" zeby skoro kolejna inwestycja sie zbliza i to w tym samym miejscu.
    Jac (78.133.233...) 31-01-2019 13:33
    5.
          Na Placu Wolności będzie obecnie parking samochodowy dla ok 40 aut. Ta koncepcja przebudowy jest jeszcze odległa i zależna między innymi od PKP.
    a (178.235.180...) 31-01-2019 14:35
    6.
          Ja widzę rozwiązanie. Zrobić skwerek z pomnikiem prezesa i jego brata i nazwać go SREBRNA
    wielkanoc (193.106.155...) 31-01-2019 14:56
    7.
          I kolejne "zebry" przy rondzie. Już teraz chodzą tam jak święte krowy. Co będzie jak powstaną nowe? Może zamiast przerabiać rondo stworzyć kładki lub przejście pod jezdnią?
    ja (5.173.160...) 31-01-2019 16:55
    8.
          Dokladnie, jak post wyżej. Kładka w miejscu przejścia dla pieszych w poblizu ronda zalatwila by sprawe. W tej chwili piesi chodza na raty, to powoduje ogromne korki. Swiete krowy wpelzaja na pasy nie zwazajac na auta.
    Cindy (94.254.128...) 31-01-2019 19:21
    9.
          ja (5.173.160...) 31-01-2019 16:55 a ty i twoja rodzina znajomi pewne przefruwacie :) ludzie chodzą bo muszą i tyle.Cindy (94.254.128...) 31-01-2019 19:21 ty pewnie też ,a co maja stać i czekać ?przecież tam jest non stop ruch ,to samo można powiedzieć o kierowcach jeżdżą jak święte krowy itp.Dla mnie powinni zamknąć połowę ulic smród od tych aut i tyle same grubasy trąbienie i lans małolatów
    zgred (5.173.192...) 31-01-2019 19:35
    10.
          a może przejście podziemne albo nawet dwa na ul. Wyszyńskiego w rejonie np przed Milenium a drugie za SDH
    jęrek (178.235.186...) 31-01-2019 21:12
    11.
          Zgred :Tak, powinni stać i czekać, tak określają to przepisy a nie bezmyślnie włazić pod koła. Korki, smród, zapchane parkingi można ograniczyć. Wystarczy że "miejscowi" zamiast podjeżdżać 400, 500 m do miejsc w których mają coś załatwić przesiądą się do komunikacji miejskiej lub podejdą pieszo. Tyle że to nierealne. Bo jak to? Mam auto to jadę, nawet na drugą stronę ulicy!!!
    Ja (83.168.66...) 31-01-2019 21:19
    12.
          nie stać i czekać bo z tego oo wiem to ja na pasach pierwszeństwo a nie jakiś wieprz za kółkiem zero przejścia podziemnego co my szczury jesteśmy ? może to wam powinni zrobić tak ze zamknąć jedną stronę wyszyńskiego a zrobić z 1 strony 2 kierunkową i tak wam tyle ze wpierdzielacie się nawet na mnie na świetle zielonym na pasach gdy idę z wózkiem inwalidzkim Obiecuję ze jak ktoś wjedzie i bd trąbił na nas na pasach i na zielonym to BD Kopał w Auto
    Kowalski (83.11.88...) 31-01-2019 21:34
    13.
          Taka koncepcja sprawdziła by się może w 19 wieku, ale nie w 21 gdzie prawie każdy ma samochód. Idealne miejsce na wielopoziomowy parking, no ale cóż miasto zamiast się rozwijać to woli się zwijać. Liśćmi z drzew jeszcze nikt się nie najadł żaden biznes nie będzie rozwijał się bez odpowiedniej infrastruktury transportowej, no ale to muszą być ludzie z głową u władzy.
    Katiusza (89.229.100...) 31-01-2019 23:23
    14.
          Kowalski- tak, na pasach pierwszeństwo, ale przed czekaj a nie z marszu wpadasz pod koła.
    ja (83.168.66...) 01-02-2019 07:28
    15.
          Wyszynskiego, Czarńieckieg, Piłsudzkiego, nie ma mądrego, przejścia tylko pod jezdnją, innego skutecznego sposobu nie ma, i kropka
    PRAGMATYK (91.226.236...) 01-02-2019 14:36
    16.
          Zodiak, jak był nieoficjalnym dworcem PKS tak zostanie nadal. Nadal koczują :)
    Łukasz (193.106.155...) 01-02-2019 15:39
    17.
          czyli busy spod zodiaku i os. 1000 lecia nie przeniosły się do centrum przesiadkowego?
    pasażer (77.253.139...) 01-02-2019 16:27
    18.
          nie
    cc (83.11.71...) 01-02-2019 17:56
    19.
          Bajzel miejski
    straszne (178.235.186...) 01-02-2019 19:45
    20.
          to po co to centrum przesiadkowe? przecież busy miały też stamtąd odjeżdżać - przecież perony od 5 do 8 są dla nich
    pasażer (77.253.133...) 01-02-2019 20:34
    21.
          ZPC = Z. Czerpie Pieniądze.
    /# (88.156.154...) 02-02-2019 08:45
    22.
          Łysy i banda ze Stargardu XXI tyle kasy za centrum przytulili, że na tunel do dworca PKP nie starczyło, Stargardzianom gratulujemy prezydenta!!!
    vonTusk (178.235.183...) 02-02-2019 15:50
    23.
          Łysy *** Stargard
    Edek (178.235.182...) 02-02-2019 20:54
    24.
          Już był czas, że 183 przestał wydalać jad i wylewać pomyje na wszystkich. Teraz znowu uwierzył, że on może głosić mowę nienawiści i jest bezkarny. Nie odpowiadajcie na jego jad, na wyzywanie ludzi od patologi. Niemniej jak przekroczy granice, to podawać trzeba sprawę do właściwych organów ścigania. Myślę, że prawnicy miasta mogli by go przytemperować, wyzywanie urzędującego prezydenta miasta słowem ŁYSY może być kosztowne.
    Mikołaj (89.228.245...) 03-02-2019 19:43
    25.
          Przytemperuj sobie... kredki:)
    BUNNY (188.147.109...) 04-02-2019 08:47
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: