rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Rzeźby z bukszpanu w Parku Batorego (0)
  • Ulica Łąkowa doczeka się remontu (5)
  • Kolejne odkomarzanie w mieście (5)
  • Stargardzkie obchody Święta Wojska Polskiego (7)
  • Grodzka - zmiana organizacji ruchu (16)
  • Kącik Urody dla seniorów (1)
  • Tematy wcześniejsze
  • Tajemnice krypty Gröninga
  • Nowa fabryka Hydroline w Stargardzie
  • Stargard w Pomnikach Historii
  • Stargard uczcił rocznicę Powstania Warszawskiego
  • Stargardzkie obchody Powstania Warszawskiego
  • Nowy parking przy Wielkopolskiej
  • SBO 2020 - projekty
  • Usychające nasadzenia przy Al. Żołnierza
  • Bridgestone zainwestuje 36 milionów
  • Nowe oświetlenie w Stargardzie
  • Krzywoustego - zmiana organizacji
  • Krzesło i miseczka
  • Ścięte pierwsze drzewa
  • Podwyżki w Urzędzie Miejskim
  • Wywiad z Prezydentem Rafałem Zającem
  • Prezydent o inwestycjach w 2018 r.
  • Catering dietetyczny w czterech krokach
  • Mieszkaniec o Stargardzie
  • LunaPark Brezina - KONKURS!
  • Specjaliści od pięknych wnętrz
  • Klejący parking przy SCK
  • Rozpoczynamy odkomarzanie
  • Wojskowe marzenia 7-letniego Łukasza
  • Polski Czerwony Krzyż w Stargardzie
  • 24-latek pod wpływem prowadził samochód osobowy
  • Wymarzony ślub? Tylko z Ton Mariage!
  • Kurtyna wodna dla mieszkańców
  • W weekend autobusy są darmowe
  • Rusza Stargardzki Budżet Obywatelski
  • 200 nowych miejsc pracy w Stargardzie
  • Odkomarzanie przesunięte
  • Dzień dziecka nad wodą
  • Festyn-Dzień dziecka 2019
  • Strefa płatnego parkowania w Stargardzie
  • Orkiestra Camerata w Kolegiacie
  • Bezpłatna pomoc prawna
  • Wsparcie finansowe dla plaży
  • Szansa na pokonanie samotności
  • We wtorek radni zlikwidują SPP?
  • Uroczyste otwarcie Hali Waimea
  • Stargard Miastem Przyszłości
    Tagi: Stargard, ranking
    Ilość wyświetleń: 1464

       

       Kolejny sukces naszego miasta. Stargard znalazł się na 4. miejscu w prestiżowym rankingu Polskich Miast Przyszłości 2019/2020. Zestawienie zostało opracowane przez „fDi Magazine” – czasopismo należące do grupy Financial Times.

       Ranking przedstawia polskie miasta przyszłości. Głównym kryterium są bezpośrednie inwestycje zagraniczne realizowane w danym miejscu. W zestawieniu znalazły się miasta, w których wskaźnik fDi jest największy. Pod uwagę brano także liczbę mieszkańców. – Ten ranking to wypadkowa naszej codziennej pracy. Już od lat Stargard jest miastem potrafiącym rozmawiać z zagranicznymi inwestorami. Mamy w tym zakresie doświadczenie. Nasz zespół od samego początku poważnie traktuje potencjalnych partnerów biznesowych – mówi prezydent Rafał Zając.
    Otwartość na inwestorów przynosi wymierne korzyści. – Zdajemy sobie sprawę, że pojawianie się w mieście kolejnych nowych firm, zakładów i fabryk bezpośrednio przekłada się na wysokość zarobków stargardzian. Każda nowa inwestycja powinna być powodem do radości dla nas wszystkich. Wysoka pozycja w rankingu jest miła, ale my pracujemy przecież dla zrównoważonego rozwoju i coraz większego komfortu życia w mieście – mówi prezydent Rafał Zając.   

       W swojej kategorii Stargard zajął wysokie, 4. miejsce pod względem efektywności kosztowej. Dodatkowe kryteria w tej kategorii to: wysokość przeciętnego wynagrodzenia brutto, cena za litr paliwa, koszt 1m3 zimnej wody, ceny noclegu w hotelach, koszty zakupu gruntów rolnych, a także wskaźnik cen edukacji. Wysoka pozycja Stargardu cieszy, tym bardziej, że został umieszczony w przedziale miast małych – do 100 000 mieszkańców.

       Analizie w sumie poddanych zostało 50 polskich miast. Czasopismo „fDi Magazine” należy do grupy Financial Times, czyli wydawcy prestiżowej gazety o gospodarce i finansach. Jak podają autorzy rankingu, Polska w latach 2014-2018 przyjęła ponad 1300 zagranicznych inwestycji. Wskaźnik ten wciąż rośnie. Po raz kolejny w podsumowaniu rankingu zwyciężyła Warszawa. Stargard zajął wysokie miejsce nie tylko w swojej kategorii wielkości, ale także w ogólnym rankingu miast o największej efektywności kosztowej – w obu przypadkach była to 4. pozycja.

    Zdjęcie: UM w Stargardzie

    stargard.pl - 06.03.2019






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          BRAWO STARGARD!!!!!!Oby tak dalej! Mieszkańcy widzą i doceniają(% głosujących na Pana Rafała) a psiaki marudziaki niech szczekają
    Ajhel Baum (83.11.232...) 06-03-2019 09:58
    2.
          Ty spiewałes juz dzis łubudu bu, wiesz komu:))
    anty stołkom (37.8.230...) 06-03-2019 10:06
    3.
          ...niech szczekają...hahahaa ja nie muszę śpiewać bo ja sam decyduje , to mi śpiewają, bajbaj
    Ajhel Baum (83.11.232...) 06-03-2019 10:16
    4.
          Zawsze bijesz brawo swojemu pracodawcy:)))) buhahaha
    ciemny lud to kupi (37.8.230...) 06-03-2019 13:19
    5.
          Jam jest PRACODAWCA!!! , Ciemnego Luda w naszym mieście jak widać nie ma zbyt wiele ,bajbaj było
    ... (83.11.232...) 06-03-2019 14:01
    6.
          Porównajcie Stargard sprzed 20 lat ze stanem obecnym. Wnioski same się nasuwają. I nie należę do żadnej opcji politycznej, ani nie pracuję u UM, ani w Starostwie.
    Piotrek (31.11.128...) 06-03-2019 16:41
    7.
          I było kilku prezydnetów jak pan Nowicki i wczesniejsi. I tak mineło od wojny tyle lat, a jak wygladaja ulice na obrzezach miasta - to tagedia.
    hehe (37.8.230...) 06-03-2019 18:12
    8.
          Stargard się rozwija, kojoty rezonują i w bezsilnej złości plują pod wiatr. Ale jeszcze dowiedzą się że nie tylko plucie pod wiatr jest groźne. Jednak dalej idą w zaparte i dziwią się dlaczego przelewanie ciepłego płynu jest przykre i dla ptaszka i dla skarbonki. Mądrzy uczą się nawet od Diabła, muuu=ndrale nie uczą się wcale i od nikogo. A Stargard niech dalej się rozwija.
    Stargard mała nasza Ojczyzna (37.47.182...) 06-03-2019 18:20
    9.
          Takich rankingów miast pełno się porobiło na rynku medialnym - Ranking Miast Zrównoważonych, Ranking Jakości Życia, Ranking Warunków Mieszkaniowych, Ranking Czystości, Ranking Miast Przyjaznych, Ranking Miast Bezpiecznych, Ranking Miast Przyszłości, itp, itd. Jedynymi klientami i odbiorcami takich rankingów są sami urzędnicy. Skoro tyle tego co roku powstaje, czasopisma muszą robić na tym urzędowym show dobry biznes :)
    Urban (188.146.55...) 06-03-2019 19:25
    10.
          8. łubu du bu łubu du bu to spiewałem ja jarzabek vel stargard mała nasza ojczyzna
    johny rambo (37.8.230...) 06-03-2019 21:17
    11.
          Rum=bo a jakiś inny film obejrzałeś ze zrozumieniem. Jak dojrzejesz to zrozumiesz czym różni się ojczyzna od Ojczyzny. Ale to jeszcze nie prędko. A Stargard niech dalej się rozwija i pięknieje.
    Mikołaj (89.228.245...) 06-03-2019 21:42
    12.
          W Rankingu czystości byśmy polegli. Co do inwestycji ok. Zatrudnienie - z tym jest gorzej. Zarobki? eeech. Mimo wszystko nadal pozostaje pewna grupa mieszkańców pomijana, która skazana jest na życie na koszt państwa (nie mówię tu o bezdomnych, czy patologi). Ale czy kogoś to obchodzi? Pozdrawiam tych, którzy mają pracę, zarabiają tysiące i nie martwią się o jutro w naszym szczęśliwym mieście, a szczególnie decydentów.
    pozytywna (81.190.38...) 06-03-2019 21:46
    13.
          Niektórym widać nie pasują sukcesy obecnego prezydenta miasta. Klasa w sposobie bycia, elokwencja, dystans do politycznych przepychanek i pyskówek. To w oczy kole, szczególnie osoby o ambicjach politycznych, lecz z deficytami intelektualnymi oraz umysłowymi ograniczeniami. W związku z tym, zawsze łatwiej wylewać pomyje na przeciwnika.
    bezstronny (37.8.230...) 07-03-2019 08:08
    14.
          Łubu dubu łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu to śpiewałem ja jarzabek - znacie to z komedii to tak samo jak na tym forum-wpisy klakierów:)))
    bareja (37.8.230...) 07-03-2019 08:39
    15.
          Fascynujące jest jak jeden Mały dziad i banda niemieckiej agentury podzieliła Polaków. Nawet tu widać podział. Żal mi że mój piękny kraj to musi znosić. A propos tego rankingu: "Głównym kryterium są bezpośrednie inwestycje zagraniczne realizowane w danym miejscu" Wszystko w temacie. Kto daje bardziej się dymać przez zagraniczny kapitał temu bardziej brawo. I ten tytuł, Miasto Przyszłości, przyszłość nasza widac już dawno zaplanowana. Kolonia zachodnich firm nie robiących sobie nic z Polaków. Zaplecze robotnicze.
    Stargardzki Słoik (194.181.111...) 07-03-2019 08:52
    16.
          Do ad15 masz racje. Dobrze byłoby, żeby inwestowali w naszym rejonie polscy przedsiębiorcy i zatrudniali rodaków. W obecnej sytuacji przy zagranicznych inwestycjach w takich firmach coraz więcej na niższych szczeblach wymagają języków. Co to ma być? Tym sposobem ograniczają możliwości zatrudniania pracowników z okolicy, a czasami bdb fachowców w swojej dziedzinie. Nie wszyscy mają głowę do nauki języka, ale są bdb specjalistami w swojej dziedzinie i są tym samym dyskryminowani. Mnie nie interesuje jaka strona polityczna jest na szczycie. Interesuje mnie rozwój regionu przez naszych przedsiębiorców dla naszych obywateli. Pamiętam bum na pracę w Norwegi. Przyjmowali i uczyli języka, żeby móc wyjechać do pracy za granicę. Dlaczego u nas w naszym kraju to my znów musimy uczyć się obcego języka, żeby pracować na swoich śmieciach?
    pozytywna (81.190.38...) 07-03-2019 13:27
    17.
          Pozytywna, dlaczego sama nie zainwestujesz. Dalej odpowiedz sobie czy polscy przedsiębiorcy wolą zatrudniać polskich rodaków. To jest pobożne życzenie. Po pierwsze rodaków brakuje, a po drugie cudzoziemcy na ogół z Ukrainy są pracowici, lojalni i dobrze wykonują prace. Zadajesz bardzo dużo populistycznych i roszczeniowych pytań. No i sama sobie odpowiadasz, ciekawe dlaczego nie założysz partii RODAKÓW. Najpierw Załóż firmę i zatrudniaj rodaków, będziesz miała wielką frajdę.....
    Mikołaj (89.228.245...) 07-03-2019 17:05
    18.
          Odkręcanie kota ogonem. Temat jest o naszym mieście,a nie o wielkiej polityce. Same ronda nie poprawią porządku w mieście, czystości , bezpieczenstwa !!!!!
    boże czemu nie grzmisz? (37.8.230...) 07-03-2019 18:20
    19.
          pozytywna ??? jakich rodaków??? przecież rodacy wcale a wcale nie chcą robić bo wolą 500+, ukraińcy są lepsi
    fan (83.11.230...) 07-03-2019 20:02
    20.
          (37.8.230...)Dlaczego wzywasz Najwyższego, czy nie wiesz, że grzeszysz. Dla higieny przytoczę wypowiedz mądrego księdza Jacka Lubińskiego. "Święte imię Boże otaczamy szacunkiem, gdy używamy go po to, by je błogosławić, wychwalać, uwielbiać. Zakazane jest więc jego nadużywanie w celu popełnienia zbrodni i wszelkie nieodpowiednie używanie imienia Bożego (KomKKK 447)." Popraw się ....
    Mikołaj (89.228.245...) 08-03-2019 10:53
    21.
          Wracając do tego rankingu. Co oznacza 4 miejsce w kategorii "efektywność kosztowa"? Niskie koszty inwestycji dla zagranicznych firm. A to z kolei wynika z niskich cen lokalnych usług, produktów i wysokości przeciętnego wynagrodzenia. Szkoda, że nic nie słychać o Stargardzie w innych kategoriach, jak np. potencjał gospodarczy czy kapitał ludzki i jakość życia. Jak widać, jesteśmy konkurencyjni dla inwestorów ze względu na niskie koszty, nie jakość.
    Urban (188.146.55...) 08-03-2019 15:54
    22.
          Urban czy pismo NIE już Ci nie schodzi i teraz tutaj demaskujesz układ.....
    Mikołaj (89.228.245...) 08-03-2019 20:48
    23.
          Wyciąga się z RANKINGU to co rządzoncym pasuje i zamydla ludziom w głowach mówiąc ze to jest najważniejsze i niekturzy to łykają i się tym zachłystują a z tego nic nie ma lepiej i kropka
    PRAGMATYK (91.226.236...) 10-03-2019 13:11
    24.
          do ad 17 mam postawę roszczeniową, bo nie ma dla mnie pracy. Jak piszesz pracodawcy wolą obcokrajowców i mam siedzieć spokojnie, bo oni mają co do garnka włożyć, a ja po MOPSach mam żebrać? I nie pisz, że praca jest. Jest, ale nie dla wszystkich. do ad 21 ...niskie koszty... właśnie, a jakość życia mają obcokrajowcy, bo są jak roboty za miskę ryżu.
    pozytywna (81.190.38...) 11-03-2019 23:26
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: