rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Pierwszej Brygady - zmiany od poniedziałku (0)
  • Już w niedzielę Dzień bez Samochodu (0)
  • Już dzisiaj - IV Stargardzkie Dni Seniora (0)
  • Rusza przebudowa Pierwszej Brygady (3)
  • Włosiennicza i Kuśnierzy – będzie chodnik (0)
  • Racławicka i Podchorążych – pojedziemy inaczej (0)
  • Tematy wcześniejsze
  • Mobilne bilety - bądź eko i zgarnij 5zł
  • Stargardzkie obchody Dnia Sybiraka
  • Wywiad z Prezydentem Stargardu Rafałem Zającem część III
  • Już w ten weekend - Festiwal Food Trucków!
  • Więcej kamer w mieście
  • Cyfrowe mapy geodezyjne
  • Pyrzyckie zyska lepsze skomunikowanie
  • Modernizacja nagłośnienia w SCK
  • Pierwszej Brygady - Konopnickiej: Powiat otrzymał dotację
  • Wywiad z Prezydentem Stargardu Rafałem Zającem część II
  • Konkurs – Festiwal Smaków Food Trucków
  • SBO 2020 - ostatni dzień, żeby oddać głos
  • Ul. Kazimierza Wielkiego - pojedziemy inaczej
  • Ul. Sukiennicza - zamknięta
  • MDK - dodatkowa rekrutacja
  • 30 sierpnia wyłączenie parkomatów
  • MPK - ul. Kazimierza Wielkiego i Przemocze
  • 80. rocznica wybuchu II wojny światowej
  • Europejskie Dni Dziedzictwa
  • Wywiad z Prezydentem Stargardu Rafałem Zającem część I
  • Więcej dróg w PPNT
  • Rzeźby z bukszpanu w Parku Batorego
  • Ulica Łąkowa doczeka się remontu
  • Kolejne odkomarzanie w mieście
  • Stargardzkie obchody Święta Wojska Polskiego
  • Grodzka - zmiana organizacji ruchu
  • Kącik Urody dla seniorów
  • Tajemnice krypty Gröninga
  • Nowa fabryka Hydroline w Stargardzie
  • Stargard w Pomnikach Historii
  • Stargard uczcił rocznicę Powstania Warszawskiego
  • Stargardzkie obchody Powstania Warszawskiego
  • Nowy parking przy Wielkopolskiej
  • SBO 2020 - projekty
  • Usychające nasadzenia przy Al. Żołnierza
  • Bridgestone zainwestuje 36 milionów
  • Nowe oświetlenie w Stargardzie
  • Krzywoustego - zmiana organizacji
  • Krzesło i miseczka
  • Ścięte pierwsze drzewa
  • Uciążliwe prace dla mieszkańców...
    Tagi: Stargard, przebudowa ulic, przebudowa ronda,
    Ilość wyświetleń: 2159

       

         Trwają prace przy przebudowie ronda u zbiegu ulic ul. M. Skłodowskiej-Curie, Bydgoskiej, Obwodnicy Staromiejskiej i ul. Krzywoustego, jednocześnie kończą się prace połączone z zagospodarowaniem terenu przy pomniku „Stargardzienie – Ojczyźnie”. Prace są uciążliwe dla mieszkańców, którzy przez zakorkowane ulice poświęcają więcej czasu na dojazdy. Zapraszamy do galerii zdjęć, w której można zobaczyć postępy prac.

         Stargardzianie narzekają na tempo prac przy modernizacji ulicy Krzywoustego. - Według mojej opinii prace przebiegają wolno. Gdy wracam z pracy, na placu budowy nikogo już nie zastaję. Uważam, że remont powinien być przeprowadzany również wieczorami i w soboty, aby postęp prac był jak najszybszy - relacjonuje mieszkanka ulicy Krzywoustego.

         Gruntowna przebudowa ul. Krzywoustego potrwa jeszcze do końca wakacji. Na nowo wykonana będzie podbudowa i nawierzchnia jezdni, chodnik, a także infrastruktura podziemna. Cykliści nie będą zmuszeni do jazdy ruchliwą ulicą – specjalnie dla nich zostanie wyznaczony ciąg pieszo-rowerowy, który pojawi się po stronie parku Popiela. Dzięki temu znacznie wzrośnie bezpieczeństwo pieszych jak i rowerzystów. Poprawi się również jakość parkowania w okolicach Starego Miasta. Powstanie 60 miejsc parkingowych, w tym jedno dla autokarów. Projekt zakłada również budowę zatok autobusowych. Krawężniki przy nich będą obniżone, dla komfortu osób niepełnosprawnych. Zostaną wykonane z materiału ułatwiającego poruszanie się osobom niedowidzącym i niewidomym.
     
       Przebudowa ronda u zbiegu ul. M. Skłodowskiej-Curie, Bydgoskiej, Obwodnicy Staromiejskiej i Kazimierza Wielkiego wiąże się ze sporymi utrudnieniami. Na tym skrzyżowaniu ruch jest możliwy tylko w relacji Bydgoska – Skłodowskiej-Curie. Został wprowadzony ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną. Wjazd od strony ul. Kazimierza Wielkiego i Obwodnicy Staromiejskiej jest zamknięty.
     
      Zbliżamy się również do końca prac związanych z zagospodarowaniem terenu wokół pomnika Patriotycznego, który znajduje się na skwerze zlokalizowanym przy powstającym rondzie. Zostały zamontowane płyty, a wokół pomnika pojawiły się kamyczki grysowe.

    Zapraszamy do galerii zdjęć:
    dsc04146-qpr.jpg
    dsc04147-qpr.jpg
    dsc04150-qpr.jpg
    dsc04150-qpr.jpg
    KR - 22.05.2019






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          "mieszkanko ul. Krzywoustego"? , nie znam się na robotach budowlanych, lecz co nagle to po diable. Domniemam że mieszkanka ma okna tylko od strony parku i dlatego upiera się, aby roboty były prowadzone wieczorami i w soboty. Otóż nie , Pani notabene młoda osoba robiła dzisiaj zdjęcia w godzinach porannych. Chyba potrzeba czasu mieszkanko ul. Krzywoustego, możesz chodzić samodzielnie to super, inni mieszkańcy w sędziwym wieku też dają radę. Więc nie wiem po co bicie piany?.
    mieszkaniec ul. Krzywoustego (37.8.231...) 22-05-2019 15:09
    2.
          Za sam pomnik urząd zapłacił pół miliona. Mega wielka kasa jak za taki minimalistyczny słup. Teraz trwa zagospodarowanie części terenu wokół i będzie kolejne ćwierć miliona do zapłacenia. Czy w ocenie prezydenta naprawdę nie ma ważniejszych potrzeb i wydatków w mieście?
    Atomizer (37.30.6...) 22-05-2019 16:51
    3.
          niewiem kto projektował remont ul. Krzywoustego, ale w/g mnie skrzyżowanie z ulicą K. Wielkiego jest skopane, autobusy będą miały problem z wymijaniem sie z innymi pojazdami. Jak oddadzą do użytku to będą przerabiać, jak przy Galerii Starówka.
    figo (83.23.189...) 22-05-2019 17:53
    4.
          figo - to prawda, to samo jest np. rondem "LIPNIK". Krawężniki już są "położone", ponieważ zjazdy powinny mieć bardziej wypłaszczony promień. Wjazd z ronda Pajora w ul. 11-listopada, to samo - już poprawiane. Czy ktoś kto zatwierdza te projekty ma jakieś klapki na oczach? Następne - zjazd z Al. Żołnierza w Al. Żołnierza Boczną, proszę porozmawiać z kierowcami MPK co o tym sądzą, jak promienie na tym skrzyżowaniu zostały zmienione i jak ciężko jest wyjechać przez znaki, latarnie i inne pojazdy oczekujące. Z rond, najlepszym projektem jest rondo na Pl. Słonecznym - tyle lat i anie jeden krawężnik nie położony. A teraz same buble.
    ... (193.105.251...) 23-05-2019 08:21
    5.
          figo...nie jestem obrońcą pomnika bo jak to w sztuce....kogoś zachwyca a kogoś nie. Chcę tylko zwrócić uwagę na fakt, że jak kupujesz obraz to nie płacisz za ramę, płótno i farby. Podobnie z pomnikiem.Jego cena to nie jest koszt wytworzenia. Swoją drogą,dobrze, że nie zawala przestrzeni niczym bambaryła ze skrzydłami na Placu Wolności.
    kakakakaka (83.23.186...) 23-05-2019 09:32
    6.
          mieszkanko Krzywoustego czy ty się zamieniłaś mózgiem z małpą??a gdzie znajdziesz chętnych do pracy w sobotę czy wieczorem?? od kiedy mamy 500+ brakuje chętnych do pracy nawet w dzień, jak masz ochotę to wyjdź w sobotę wieczorem i pozamiataj trochę
    dan (83.11.163...) 23-05-2019 09:46
    7.
          To co się dzieje w kwestii remontów dróg i mostów w naszym mieście to jest TRAGEDIA, nikt w UM tego nie ogarnia, wydają zgody na poszczególne remonty, a nie patrzą na to jako na całość. Przykład 1 - w trakcie remontu Krzywoustego rozpoczynają budowę parkingów przy ul. Strażniczej, czyli przy ulicy równoległej, która stanowiłaby nawet fajną alternatywę objazdu, ale coraz częściej nie da się tam przejechać, bo samochody budowlane i koparki blokują przejazd (a wystarczyło zrobić parkingi wcześniej, albo poczekać z nimi do czasu zakończenia remontu Krzywoustego). Przykład 2 – zamykają na czas remontu most na Różanej, ale nikt w UM nie pomyśli, żeby odpowiednio wcześniej przygotować alternatywny objazd pomiędzy Broniewskiego a Spokojną, czyli tą gruntową drogę obok działek, dopiero po kilku dniach korków, po sugestiach mieszkańców, ktoś w końcu wpada na to, że trzeba tą drogę utwardzić.
    mieszkanka (193.106.155...) 23-05-2019 11:39
    8.
          TRAGEDIA JEST ZAKLOCANIE CISZY NACNNEJ PRZEZ JAKIS IDIOTOW KTORZY O 1 W NOCY MALUJA PASY NA STRUGA CIEKAWY PROGRAM DLA TVN JAK TO W MIESCIE STARGARD LUDZIOM UPRZYKRZA SIE ZYCIE !
    KAROLINA (31.11.130...) 23-05-2019 12:05
    9.
          a o ktorej maja malować??? w południe jak jest ruch aut !!!!
    magnolia (37.8.230...) 23-05-2019 15:20
    10.
          ad "8" no to się popisałaś się pisownią!
    po polsku (37.8.231...) 23-05-2019 16:09
    11.
          Mieszkanko Krzywoustego.... świat wokół Ciebie się nie kręci... Ty wracasz z pracy i oczekujesz, że inni mają nadal pracować? Budowlanka to ciężki kawałek chleba, Ci faceci też potrzebują odpocząć by kolejnego dnia znów targać te betony... zapewne gdyby pracowali do nocy i w soboty wszyscy byliby szczęśliwi, że tłuką i hałasują, przez co "po pracy" Ty nie możesz spokojnie Klanu i TVPis oglądać
    stargard the best :) (83.11.228...) 23-05-2019 17:03
    12.
          dan (83.11.163...) 23-05-2019 09:46 zapraszam cie do każdego kraju w lewą stronę na mapie :),pomijam fakt pracy w nocy,soboty itp.Ale tam na każdym remoncie jest porządek ludzie zamiatają,nie zostawiają dziur w drodze i ostrych kantów(tam gdzie dopuszczają ruch pojazdów)u nas wyglądają te roboty jak po jakieś wojnie syf i jeszcze raz syf ja rozumiem ,że pracownik ograniczony umysłowo czegoś nie widzi lub nie chce widzieć ,ale od czego są kierownicy,osoby nadzorujące te prace i urzędy w tym mieście bo tam masa pracowników od czego picia kawy?mają obowiązek wyjść w teren i tez sprawdzać a w Stargardzie "dziki zachód" i wszyscy maja to w du...I jak ktoś zauważył po wpisach po aferach dopiero coś się dzieje przecież to jakieś nie porozumienie ta inżynieria miasta itp.
    nie rutynie (5.173.200...) 23-05-2019 17:04
    13.
          ad "5" nic o pomniku nie pisałem ad "7" dom się pali studnię kopią
    figo (37.30.0...) 23-05-2019 17:39
    14.
          Inwestycje w mieście są źle planowane, koordynowane i nadzorowane. Chaos, korki, fuszerki. Oto skutki mianowania przez prezydenta na dyrektora Inżynierii Miasta koleżanki germanistki, która nie ma pojęcia o budownictwie.
    Atomizer (37.30.6...) 23-05-2019 21:10
    15.
          Nie wiem po co sfrezowali asfalt na odcinku od Grodzkiej do Popiela skoro jedyne co tam robią to wymiana wodociągu na samym skraju jezdni, a utrudnili tym jazdę na czynnym odcinku.
    Hac (46.171.166...) 24-05-2019 12:16
    16.
          Takie inwestycje to coś w rodzaju rzuconego kawałka mięsa wygłodniałym psom (urzędasy,firmy pociotki itp.),aby mordy napchać i nic dookoła się nie liczy(firmy w kredyt sprzęt i najtansza siła robocza a faktury na miliony,projekt stop,maszyny do "żyda"a kiedy wychodzą oszczędności na materiałach,ludziach itp.W tym pięknym kraju spółka ogłasza upadłość maksymalnie mogą zabrać 5tyś zł i żadnej odpowiedzialności wszystko przepisane na żonki dzieci itp.i kręci się maszyna ulalala).Smutne ,ale prawdziwe taki urok Polaczkowa :(a cierpią normalni obywatele i wniosek z tego taki ,ze w tym kraju nic się nie zmieniło i nie zmieni więc jumać oszukiwać plądrować :)albo wegetować.
    :) (5.173.200...) 24-05-2019 12:40
    17.
          Kochani, jak widać nikt taki się nie urodził aby każdemu dogodził. Ale są różne zdania i różne pomysły, ale wiadomo, że nasze Władzom brak pomysłów i nadal jest bałagan. Dlaczego tak idą prace wolno, bo brak pomysłów i brak pracowników, ale na lewo mają pracę, ale za miedzo pracują w soboty i na kilka zmian, a nawet całą dobę, ale za to trzeba zapłacić. Woli przypomnienia za Komuny budowali Kołbacz i tam pracowała prawie pół Polski i tam dopiero był zarobek, ale tam dopiero kręcił się interes i oszustwa. Nikt nie wiedział co ma robić i piach był przewożony i przesypywany z kupki na kupkę i podziw że nikogo nie wsadzili, bo to były takie czasy Komuny. A dziś nie ma Komuny i nadal jest bałagan, każdy orze jak może aby się jakoś koło toczyło. Obecnie są tylko strajki i każdy żąda dużej kasy, nic nie robić ale zarobić, no i oczywiście walka o stołki Polityczne, ale przypomnę, że złodziej był zawsze złodziejem i nierobem, a pijak był pijakiem i jakoś się kręci i aby był ciepły stołeczek. Jak również naśladują Zachód i kina, po prostu napadają, kradną i oszukują. Jeżeli chodzi o nową władzę, jest słaba, bo mała kara i ulegają złodziejom i oszustom, Opozycja robi sobie jaja i straszą i kombinują, aby tylko dorwać się do Władzy, a to co dziś zrobione na +, aby mogli zabrać i kasą się podzielić i żeby było tak jak było. Można by było pałować i do pudła. Chcecie dawnej Władzy to głosujcie za nimi a znów będziecie mieli puste półki i bez robocie, ale złodzieje będą mieli wszystko tak jak było, a o wszystkich obecnych + zapomnijcie, bo Oni wszystko zabiorą i rozgrabią itd. Dlatego napisałem, że nikt jeszcze taki się nie urodził aby każdemu dogodził. Ale każdy ma swoje zdanie i swoją wolność w każdym znaczeniu. Przepraszam, jeżeli kogoś obraziłem, ja jestem starym człowiekiem i wiele w swym życiu przeżyłem, Obozy i katorgi cierpiałem za czasów Szkopów i Kacapów, moja rodzina przeszła Katin Kamczatkę, kamieniołomy tajgi, Majdanek i wiele innych miejsc katorgi. I dziś może mam inne zdanie bo ja byłem ciężko ranny i do dziś mam blizny na ciele i jestem Inwalidą. Ale takich jest jeszcze w Polsce wielu. Kochani nie dajcie się oszukać. Jak chcecie mieć Wolność to proszę walczyć o swoją prawdę i swoją wolność, niech Pan BÓG ma Was w Opiece. W Stargardzie mieszkam od 1948r niczego się nie dorobiłem, a przepracowałem 42 lata i jestem bez partyjny, ani komuna ani szkopy , czy kacapy mnie nie złamali, zawsze walczyłem za wolną Polskę i taki pozostanę, nie dajcie się nabrać na słowa Opozycji, bo oni to tylko walczą o Władzę i stołki, ale ja nie dam się nabrać na te numery. Jeszcze jedno Piotr Duda walczył o wolne soboty i Niedziele, ale nie podał do wiadomości, że każdy Polak został oszukany, bo będzie miał mniejszą emeryturę, jak będzie obliczana Emerytura i wypełnione RP 7 to dopiero zobaczycie, że każdy dzień nie pracujący to mniejsza Emerytura, ale również mniej kasy dla Państwa, a jak Opozycja wam wszystko zabierze to dopiero zobaczycie jaką będziecie mieli Wolność i puste kieszenie i przypomną się wam moje ostrzeżenia i słowa które dziś wam napisałem. A głosujcie za tymi co znacie i Ci co wam życiu będą pomagali, a nie oszukują. Moim zdanie nie powinien nigdy być na stołku pedał lizbija i pedofil ich miejsce to pudło dożywocie, ciekawe ile jest takich w Polskim Parlamencie, a takie plotki istnieją o tych osobach i w mediach.
    mieszkaniec Stargardu (5.173.160...) 24-05-2019 22:54
    18.
          "mieszkańcu Stargardu" jak na swój wiek wypowiadasz się nieźle, lecz temat dotyczy remontu ulicy, tekst sponsorowany fajny, jak na twój wiek nieźle się poruszasz w internecie( jeden szczegół- zgodnie z twoim wiekiem i wykształceniem, chyba że masz rozgarniętych wnuków) I nie strasz ????
    też mieszkaniec (37.8.231...) 25-05-2019 11:20
    19.
          Zero powtarzam zero BHP na Krzywoustego, robotnicy ubiorem niczym nie różnią się od meneli siedzących obok pod żabką. Gdzie kamizelki, kaski odzież ochronna ? Mieli zrobić to w miesiąc a po miesiącu efekt prawie zerowy.
    mieszkanka Krzywoustego (89.229.100...) 25-05-2019 17:36
    20.
          W miesiac?????? Hahaha, moze w tydzien??? Co za ludzie.... masakra.....