rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Zły list motywacyjny? To znaczy jaki? (0)
  • Zgrany zespół – jak o niego zadbać? (1)
  • Dzień Kropki – Potrafię (0)
  • Biurowe dowcipy, które możesz zrobić współpracownikom (1)
  • Poznaj wszystkie zalety używania systemów przeciwoblodzeniowych (0)
  • Awans w pracy – sukces czy problem? (0)
  • Tematy wcześniejsze
  • OxyHeaven - Tlenoterapia już w Stargardzie!
  • Straż Miejska uczy zasad ruchu
  • 3 zawody z przyszłością
  • 100 – lecie Polskiego Czerwonego Krzyża
  • Sale konferencyjne w województwie pomorskim
  • Inauguracja roku szkolnego 2019/20
  • ENEA - dokumenty dotyczące cen
  • 4 pyszne przepisy do termosu
  • Wyjechał na urlop. Zastał powódź w piwnicy
  • Nieudana podróż samolotem
  • Zachodniopomorskie Małe Skarby
  • Zmiany w podatkach dla przedsiębiorców
  • Szansa powrotu do pracy po długotrwałej chorobie
  • Wolontariusze Paczki i Akademii poszukiwani
  • Zadbajmy o zdrowie czworonogów
  • Uczniowie remontują Budowlankę
  • Ruszyły papierowe wnioski o 500+
  • Zerowy PIT dla młodych
  • Obniżenie cen energii dla firm...
  • Auto dla dziecka - marzenie każdego malucha
  • Najlepsza pizza w Stargardzie!
  • Podsumowanie tegorocznej akcji PIT
  • 32% dzieci bez przedszkola
  • Kierunek: wakacje
  • Bezpłatny designer w Stargardzie
  • Faktoring najskuteczniejszym lekarstwem na problemy branży transportowej!
  • Latem postaw na grafit! Idealny czas na ocieplenie domu!
  • Nowa praca w Stargardzie? Znajdź ją na Jobsora.com
  • Dlaczego musisz sprawdzić numer?
  • Konkurs - do wygrania 3 książki
  • Czym jest hydraulika siłowa?
  • Bezrobocie spada
  • Konkurs - do wygrania 3 książki
  • Porady dla wynajmujących samochód w kraju – na co zwrócić uwagę?
  • Biznes online
  • Krypta Petera Gröninga w Stargardzie
  • Solidne narzędzia w Twoich rękach
  • Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką
  • Którego stomatologa wybrać?
  • Konkurs z okazji Dnia Ojca!
  • Strajk nauczycieli zawieszony
    Tagi: strajk, nauczycieli, Stargard
    Ilość wyświetleń: 1327

       

       Poinformował o tym Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego, dodając, że decyzję o zawieszeniu protestu podjęto, aby zapewnić uczniom warunki do spokojnego zakończenia roku szkolnego.  Strajk ma być przerwany w sobotę 27 kwietnia 2019 r. ZNP określa to, jako „zawieszenie pierwszego etapu protestu”.

       Oznacza to, że egzaminy maturalne zaplanowane na 6- 7 maja, oraz w kolejnych dniach rozpoczną się bez przeszkód.  W swoim oświadczeniu ZNP przypomina, że od soboty związek zawiesza strajk. Zawiesza, ale nie kończy.  Jak czytamy dalej w oświadczeniu, strajk mógłby dalej trwać w czasie matur, jednak rząd nie byłby w stanie zastąpić nauczycieli, ryzykując dobro uczniów. Dlatego w porozumieniu z samymi uczniami podjęto decyzję o zakończeniu strajku, by zapewnić uczniom warunki do spokojnego ukończenia roku.

       Zanim ZNP poinformowało oficjalnie o zawieszeniu protestu, Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska w porozumieniu z wszystkimi dyrektorami szkół podległych Powiatowi Stargardzkiemu, koordynowała przygotowaniami do przeprowadzenia egzaminów maturalnych dla blisko sześciuset absolwentów w sytuacji trwającego nadal strajku. Wcześniej dyrektorzy szkół dokonali klasyfikacji uczniów.

       Zawieszenie strajku oznacza również, że w szkołach ponadpodstawowych nastąpi oficjalne zakończenie roku, połączone z wręczeniem świadectw uczniom i absolwentom klas trzecich i czwartych.

    powiatstargardzki.eu - 26.04.2019






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          zaraz sie okaże że Broniarz dogadał sie z PISem i dostanie miejsce na jakiejś liście wyborczej
    fff (157.25.239...) 26-04-2019 12:03
    2.
          nauczyciele przebrani za krowy będą wręczać świadectwa?
    Mu (213.155.169...) 26-04-2019 12:12
    3.
          Od września będzie strajk głodowy. Będą głodować między śniadaniem a obiadem. Codziennie!
    Jasio (188.147.34...) 26-04-2019 12:36
    4.
          Za dobrze mają. Na ich miejsce są chętni, nie podoba się? droga wolna.
    po studiach (37.8.230...) 26-04-2019 12:47
    5.
          "po studiach (37.8.230...)" - to fakt, na katechetów, specjalistów od fikołków i specjalistów od wiedzy o społeczeństwie i polityce są miejsca. Ale znajdź za te ochłapy kogoś po chemii lub innych studiach inż.! Śmieszne "Pixie i Dixie" z banku po 40 000 na m-c, nauczyciele po 3000.
    ... (193.105.251...) 26-04-2019 15:06
    6.
          Nie kazdy tyle zarabia w banku, 3tys ma wiekszosc pracownikow w banku.
    ,,,,, (37.8.230...) 26-04-2019 15:48
    7.
          Zawsze można się przekwalfikowac i przejść że szkoły do banku i wyrabiać plany sprzedażowe albo na budowę na kierowcę albo do Biedronki skoro w biedronce płaca lepiej
    Fircyk (37.248.152...) 26-04-2019 15:58
    8.
          Ale w biedronce będą musieli fizycznie pracować i minimum 8 godzin a tu pare godzin lekcyjnych i idą a chcą zarabiać nie wiadomo ile.
    Anonim (37.248.157...) 26-04-2019 21:06
    9.
          + kafka, 2 mc wakacji, ferie, czekoladki, kurwwaaaaaaaaaaaa
    magnolia (37.8.230...) 26-04-2019 21:53
    10.
          Magnolia...ucz się.sa miejsca.tez możesz mieć ta kanade.
    kakakakaka (5.172.233...) 26-04-2019 22:41
    11.
          A kto zapłaci mojemu dziecku odszkodowanie za stres iż egzaminy się nie odbędą, moje dziecko bardzo to przeżyło nie wiem jaki będzie to miało wpływ na wynik egzaminu
    Kazik (5.173.160...) 27-04-2019 12:33
    12.
          Nikt...nie zapłacą też twojemu dziecku za to za ma ojca the Billa🤣czasem ma się pecha w życiu.
    kakakakaka (31.0.126...) 27-04-2019 21:22
    13.
          Tak ucza ze trzeba brac pozniej korepetycje. Porazka edukacji
    magnolia (37.8.230...) 27-04-2019 22:04
    14.
          Tak wychowuja rodzice, ze nie wie po co do szkoly przychodzi. A potem to juz tylko korepetycje zostaja...
    anka (37.248.158...) 28-04-2019 00:02
    15.
          Najwięcej narzekają Ci co dobrze mają bo Ci co zapierdzielaja to sił nie mają i czasu na narzekanie
    Janek (5.172.233...) 28-04-2019 05:58
    16.
          Nauczyciele też tak uczą żeby tym uczniom co ich uczą dawać korepetycie za kasę żeby przeszli do następnej klasy to chyba jest karane czy nie
    PRAGMATYK (91.226.236...) 28-04-2019 12:48
    17.
          Karane, to powinno byc pisanie głupot...
    anka (5.172.236...) 28-04-2019 17:59
    18.
          Nauczyciele udowodnili jaki poziom reprezentują, ich autorytet sięgnął dna moralnego. Utożsamili się z trzodą i tak ich uczniowie teraz traktować będą. Zasłużyli na to.
    Jerry (91.226.239...) 28-04-2019 20:02
    19.
          Broniarz mówi strajk i nauczyciele strajkuja Broniarz mówi skaczemy i nauczyciele skaczą A niby tacy wykształceni i inteligentni A jeden człowiek nimi kieruje
    Hahaha (31.0.127...) 29-04-2019 20:17
    20.
          Proponuję wszystkim nauczycielom rzucić wypowiedzenia dyrektorom i zmienić pracę. Ciekawe kto będzie uczył dzieci tych, którzy tak tu szczekają. Za 1700 na rękę już widzę jak walą stadami do tej super pracy. Znam paru nauczycieli i im nie zazdroszczę a nawet jest mi ich żal. Powinni sami zrezygnować i otworzyć prywatne szkoły. Jak jeden z drugim z 500+ wywali kasę na takę szkołę to może zacznie szanować tych ludzi.
    znajomy (5.173.179...) 30-04-2019 16:01
    21.
          Wszyscy sekujący nauczycieli powinni cofnąć pamięć, i przypomnieć sobie kto nauczył ich pisać, czytać, podstaw zawodu, umiejętności bycia i egzystencji w społeczeństwie. Bez nauczycieli wszyscy ci "szczekacze" byliby tępi jak kołki w płocie. Zastanówcie się, kto będzie uczył Wasze dzieci lub wnuki, jeżeli do słabo opłacanego zawodu przyjdą nieudacznicy, którym nigdzie się nie powiodło i przyjdą do szkół aby tylko zarobić na przeżycie.
    Podolot (178.235.147...) 30-04-2019 20:58
    22.