rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Potrącenie rowerzystki pod Lipnikiem (5)
  • Śmiertelny wypadek na A6/S3 (2)
  • Strażacy mają nowego zwierzchnika (0)
  • Blokady dla niezdyscyplinowanych - już 22! (20)
  • Podsumowanie długiego weekendu (4)
  • 112 w zabudowanym (3)
  • Tematy wcześniejsze
  • Wielkanoc 2019
  • Groźna kolizja na Jana Chrzciciela
  • Areszt za narkotyki
  • Zatrzymali pociąg i uratowali jelenia
  • Czysta Gmina - działania dzielnicowych
  • Kolejne prawa jazdy zatrzymane
  • Czy w powiecie jest bezpiecznie?
  • Pościg za pijanym 35-latkiem
  • Przekroczył prędkość, stracił prawko
  • Sprawca rozboju na małoletnim aresztowany
  • Weekend: działo się!
  • Wiosna na drogach
  • Wraki znikają z ulic
  • Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani
  • Ponad 500 nowych osadzonych trafi do Zakładu Karnego
  • Pijany przekroczył prędkość
  • Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
  • Zatrzymani za pobicie zostali aresztowani
  • Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – co warto wiedzieć?
  • W Zakładzie Karnym podsumowano 2018 rok
  • Child Alert - odwołany
  • Łapanka na żołnierzy
  • Napadł na dziewczynkę
  • 100 litrów krwi na stulecie Policji
  • 100 litrów krwi na 100 lecie Policji
  • Adaptacja zawodowa policjantów
  • Kierowali autami po narkotykach
  • Prewencyjne działania posterunków
  • Włamał się do domku jednorodzinnego
  • Groził, że ją zabije
  • 114 km/h w obszarze zabudowanym
  • Sprawca kradzieży wiertarki aresztowany
  • Gdy wybuchnie pożar
  • Kolejne prawko zabrane
  • Zatrzymany na gorącym uczynku
  • Sprawca zranienia nożem aresztowany
  • Tydzień pomocy w komendzie
  • Atak nożownika w Stargardzie
  • Kolizja w Witkowie
  • Będzie pomoc przy zalaniach
  • Blokady dla niezdyscyplinowanych - już 22!
    Tagi: straż miejska, Stargard
    Ilość wyświetleń: 2055

       

       W ostatnim czasie w Stargardzie coraz częściej można zauważyć strażników miejskich, którzy zakładają blokady na koła niezdyscyplinowanych kierowców. Skąd taka nagła akcja? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do komendanta Straży Miejskiej w Stargardzie Wiesława Dubija. 

       - To reakcja na potrzeby naszych mieszkańców!!! Trochę dziwne, ale jednak. Mianowicie analizując sprawozdanie za ubiegły rok okazało się, że zdecydowanie najwięcej zgłoszeń mieszkańców dotyczyło bezpieczeństwa i porządku w komunikacji. Ponad 1500 zgłoszeń mieszkańców to nieprawidłowe parkowanie pojazdów. Nasze interwencje i pouczenia, żółte kartki nie za bardzo wpływały na poprawę takiego stanu rzeczy. Strażnicy musieli zacząć być bardziej rygorystyczni i sięgnęli po bloczki mandatowe. Ale w niektórych miejscach rotacja pojazdów jest tak duża, że na miejsce jednego ukaranego pojawiał się następny. Stąd też blokady. Informacje się rozchodzą, zrobiło się głośno i kierowcy zaczynają bardziej przestrzegać przepisów. Pierwszym miejscem, które mocno kontrolujemy to Osiedle Tysiąclecia, z którego kierowcy zrobili sobie sypialnię dla swoich aut na 8 godzin (idąc lub dalej jadąc do pracy), a mieszkańcy nie mają gdzie zaparkować swojego pojazdu.  Inne miejsca to nowe zatoki przystankowe, które pomimo widocznego oznakowania nadal są zajmowane przez pojazdy nieuprawnione, stwarzając zagrożenie i utrudnienie dla zarówno autobusów MPK jak również dla ich pasażerów. Przez miesiąc założyliśmy 22 blokady. W trakcie patrolowania miasta strażnicy ujawniając wykroczenie drogowe decydują czy założyć blokadę czy wystarczy tylko wezwanie. Najczęściej, jak będziemy robić porządek w danym miejscu, to będziemy używać blokad. Są skuteczne - wyjaśnia Wiesław Dubij, komendant Straży Miejskiej w Stargardzie.


    fot. Stoją!Staragrd

    MM - 09.05.2019






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Jak to było do teraz mówione? " Kontynuuję politykę Śp. Prezydenta sł. Pajora " - czy na pewno? Strefa Płatnego Parkowania nigdy nie miała akceptacji Prezydenta Pajora i dlatego na ulicach miasta została zlikwidowana, również Straż Miejska miała być dla mieszkańców , a nie przeciwko nim. Mieli wychowywać i pouczać , a karać tylko w ostateczności. Zdecydowanie lepiej jest takiego delikwenta jak na zdjęciu odholować na "specjalny" bardzo drogi parking , niż wspomagać budżet miasta pieniędzmi z mandatów!
    kierowca (193.200.150...) 09-05-2019 12:24
    2.
          POPIERAM ZAKLADAC BLOKADY BO CHAMSTWO I CWANIACTWO JANUSZY SIEGA ZENITU
    www (37.47.171...) 09-05-2019 13:06
    3.
          Tam gdzie nagminnie łamane są przepisy ruchu drogowego i pouczenia nie skutkują należy karać mandatami i to surowo!!!
    SPP (5.172.238...) 09-05-2019 14:33
    4.
          może warto byłoby rozważyć możliwość wymalowania tego miejsca aby z daleka kierowcy widzieli że w tym miejscu jest tymczasowy przystanek autobusowy
    jarosław (178.235.146...) 09-05-2019 17:52
    5.
          Przeciez tam stoja znaki!!! Niedlugo wszystko trzeba bedzie wymalowywac, bo oznakowanie pionowe to dla wiekszosci jakas abstrakcja!
    Xxxc (88.156.155...) 09-05-2019 21:42
    6.
          Referendum - Czy straz miejska jest potrzebna ?
    lud (37.8.230...) 09-05-2019 22:31
    7.
          Brawo Straż Miejska , popieram blokady dla durnych Januszy, 22 blokady to mało powinno być po sto miesięcznie to dyraki nauczą się znaków, BRAWO BRAWO BRAWO STRAŻ MIEJSKA!!!!!
    kiero (83.11.66...) 10-05-2019 08:13
    8.
          W końcu się wzięli za tych bezmyślnych kierowców ,parkujących gdzie popadnie .Oby ta akcja trwała cały czas, popieram
    kierowca (91.241.24...) 10-05-2019 09:34
    9.
          Referendum - Czy straz miejska jest potrzebna ?
    popieram (91.226.236...) 10-05-2019 12:37
    10.
          no wiadomo ze nie jest i nikt ci tego referendum nie zrobi bo bezrobocie wzrosnie
    www (37.47.171...) 10-05-2019 12:56
    11.
          Bezbrocie wzrośnie jak 3 straznikow sie zwolni:)))))
    bareja (37.8.230...) 10-05-2019 13:38
    12.
          Wszystko wydawało by się ,że super ale jak mato do siebie ,że po wybudowaniu nowych parkingów przy ul. Powstańców Warszawy wykonano miejsca z podjazdami dla inwalidów i chwała za to . Tylko kierowcy nagminnie na tych podjazdach parkują auta a straż miejska nie reaguje albo słabo reaguje bo notorycznie się to powtarza w godzinach poobiednich a w weekendy to masakra staja wszędzie na miejscach niedozwolonych /trawnikach ,chodnikach etc./
    włodek c. (80.53.133...) 10-05-2019 13:50
    13.
          Niech zajrzą na teren liceum nr2 ,postawiono znak zakazu parkowania ale ślepaki nie widzą i wciąż parkują na terenie boiska szkoły
    My polacy (5.173.168...) 10-05-2019 17:13
    14.
          Tak samo dzieje się co rano na osiedlowym parkingu znajdującym sie na wprost głównej bramy białych koszar. Wojsko sobie parkuje i idzie odsłużyć 8h a my tubylcy betonu nie mamy się gdzie podziać. Dzięki wam serdeczne mości wojowie.
    qwerty (81.190.33...) 12-05-2019 02:01
    15.
          Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o KASĘ...wyciąganie KASY !!! Kto jest odpowiedzialny ZA BAŁAGAN REMONTOWY W MIEŚCIE ?! Tym bardziej miasto powinno nie karać, a brać odpowiedzialność za swój BAŁAGAN jednoczeście PRZEPRASZAJĄC ZA UTRUDNIENIA !!!! Tak zachowuje się CYWILIZOWANY ZARZĄD MIASTA. PODATKI wszelakie od obywateli i mieszkańców DO CZEGOŚ ZOBOWIĄZUJĄ !!! To jak "kąsanie" ręki która karmi.
    Oburzony (81.190.36...) 12-05-2019 11:58
    16.
          Zając kabzę miejską nabija, lata dziurę budżetową za wszelka cenę, za która zapłaci sam podatnik. Nabraliscie się na na jego populizmy, to teraz płaćcie i płaczcie. Hahaha
    Anty anty królik. (37.47.174...) 12-05-2019 19:31
    17.
          post 14 te same znaki obowiązują tak na drogach publicznych /czytaj miejskich, powiatowych,gminnych/ jak i na spółdzielni - o czym mówią przepisy. Mam pytanie , dlaczego SM nie zakłada blokad, ba nawet w ogóle nie interweniuje np.na os.Zachód? Oddzielnym tematem jest fakt, że władze spółdzielni w ogóle nie robią nic w tym temacie i nim się po prostu nie intresują pomimo, że taki obowiązek nakładają na niego uosm jak i statut SM. Oni wolą podlizywać się władzom miasta.
    B16 (37.248.154...) 13-05-2019 10:44
    18.
          Nic nie robią w temacie by zdyscyplinować kierowców parkujących nieprawidłowo . To po co te przepisy jak kierowcy i tak ich nie respektują, po co te nowe oznakowania ,nowe parkingi jak lepiej stawiać auta gdzie się chce i jak się chce. A straż fakt porusza się po mieście pojazdami czy pieszo ale nic z tego nie wynika . Nawet na zgłoszenia telefoniczne przyjeżdżają po godzinie lub dwóch a to ma się jak musztarda po obiedzie .
    włodek c. (80.53.133...) 14-05-2019 08:16
    19.
          po drugiej stronie ulicy (tej na zdjęciu powyżej) parkuje cały czas w miejscu niedozwolonym samochód osobowy i jakoś ani blokady, ani mandaty go nie dotyczą. Czyżby w tym mieście byli równi i równiejsi?
    pieszy (83.3.70...) 24-05-2019 12:39
    20.
          Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze od innych i nawet sam Faraon tego nie zmieni, tak jest, tak było i tak dalej będzie w Polsce Rosji i tam wszędzie, gdzie kpi się z OBOWIĄZUJĄCEGO Prawa. Brawo Straż Miejska bURAKÓW trzeba leczyć gorzkim lekarstwem.
    Mikołaj (89.229.103...) 10-06-2019 15:21
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: