rii.pl wiadomosci.rii.pl
 
Redakcja
|
Kontakt
|
Oferta
|
Zasady
 
Reklama
reklama
Ostatnie 5 wiadomości: 
  • Demonstracja KOD-u w Stargardzie (25)
  • Rafał Zając nowym prezydentem (64)
  • Zgrzyt wokół debaty - oświadczenie TVP (44)
  • Briefing Zofii Ławrynowicz (27)
  • Brudna kampania czy złe parkowanie? (57)
  • Wizyta Stanisława Szweda w Stargardzie (39)
  • Tematy wcześniejsze
  • Lista zamknięta - Czas START
  • Ławrynowicz zebrała ok. 3000 podpisów
  • Kukiz'15 nie poprze żadnego kandydata
  • Amadou Sy rezygnuje...
  • Nasz Stargard nie wystawił kandydata
  • Międzynarodowy Strajk Kobiet
  • Nowoczesna poparła Zająca
  • Komitety oszukują przy podpisach?
  • Radne odchodzą z LPSu
  • Konferencja Amadou Sy
  • Start kampanii Zająca
  • Zdzisław Rygiel prezesem Stargard XXI
  • Rogowski kandydatem PiSu
  • Dyskusja na temat zmian w budżecie
  • Kapitulacja Marcina Przepióry
  • Ostre słowa podczas sesji Rady Powiatu
  • Amadou Sy kolejnym kandydatem na prezydenta
  • Ławrynowicz kandydatką na prezydenta
  • Wizyta Elżbiety Rafalskiej w Stargardzie
  • Stargard przed wyborami
  • Rafał Zając kandydatem na prezydenta
  • Buwelski kandydatem Nowoczesnej?
  • Znamy datę wyborów w Stargardzie
  • Rewolucja czy kontynuacja?
  • Bakun stracił zaufanie Rady Powiatu
  • Konferencja PO w Stargardzie
  • Niedotrzymana obietnica?
  • Nigdy czegoś takiego w Sejmie nie było
  • Demolka wokół Pomnika Smoleńskiego
  • 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego
  • Spotkanie z Chruszczem
  • Michał Jach głosował za
  • Nieważne głosy, ważny problem
  • Czarny krąg milczenia - VIDEO, FOTO
  • Czarny Poniedziałek w Stargardzie
  • Zmieniamy Stargard ale nie "na dobre" - VIDEO
  • Rozmowa o aborcji, zmianach w rządzie i korupcji - VIDEO
  • Spoko senior oddany wyborca
  • Czekamy na efekty 500+ - VIDEO
  • Rafalska opowie o 500+ w Stargardzie
  • Zgrzyt wokół debaty - oświadczenie TVP
    Tagi: debata, TVP, Stargard
    Ilość wyświetleń: 4179

       

       Debata prezydencka, która miała odbyć się dzisiaj, na żywo w studio TVP 3 Szczecin została odwołana. Z informacji, która została opublikowana na stronie TVP wynika, że powodem tej decyzji było potwierdzenie obecności tylko przez jednego z kandydatów - Ireneusza Rogowskiego.

       Postanowiliśmy sprawdzić sprawę, która wywołała sporo kontrowersji wśród mieszkańców. - Nasz kandydat wyraził chęć udziału w debacie organizowanej przez telewizję - wyjaśnia Monika Kieliszak. Szefowa kampanii kandydata PiS tłumaczyła też, że z nieoficjalnych informacji to TVP nie mogło skontaktować się z Zofią Ławrynowicz, która nie odbierała telefonu.

      Te słowa mocno zdziwiły Zofię Ławrynowicz, która tłumaczyła, że już podczas debaty w lokalnym radiu kandydaci rozmawiali o wizycie w studio TVP 3. Według kandydatki zarówno Ona jak i Rafał Zając nie wyrazili chęci udziału w debacie telewizyjnej o czym dobrze wiedziała Monika Kieliszak. Aby rozwiać wątpliwości kandydaci wystosowali oficjalne oświadczenie, które ukazało się na facebooku:

     - Szanowni Państwo, Mieszkańcy Stargardu

       Z uwagi na pojawiające się nieprawdziwe informacje jakoby w dniu 07.04.2017 r. o godz. 18:45 miałaby odbyć się, zaplanowana przez TVP Szczecin, Debata wszystkich kandydatów na urząd prezydenta miasta Stargard, uprzejmie informujemy, iż ani Zofia Ławrynowicz, ani Rafał Zając nie potwierdzili swojego udziału w tejże debacie. 

       Wręcz przeciwnie sztaby wyborcze kandydatów poinformowały zarówno w formie pisemnej jak i ustnej przedstawicieli TVP Szczecin, iż udział w debacie jest niemożliwy z uwagi na wcześniej zaplanowane spotkania wyborcze.

       Mamy nadzieję, iż brak reakcji TVP Szczecin na e-maile i telefony z prośbą o usunięcie nieprawdziwej informacji o Debacie wszystkich kandydatów, nie jest związany z działaniami umyślnymi mającymi na celu zaangażowanie się telewizji w kampanię wyborczą kandydata partii rządzącej i jest jedynie wyrazem zaniedbania ze strony osób odpowiedzialnych za tworzenie tego typu informacji.

    Z poważaniem
    Zofia Ławrynowicz
    Rafał Zając

      Ponadto Grzegorz Polak - pełnomocnik Rafała Zająca w rozmowie telefonicznej wyjaśnił, że debata która miałaby się odbyć trzy godziny przed rozpoczęciem ciszy wyborczej zupełnie nie ma sensu. Zofia Ławrynowicz natomiast stwierdziła, że są to wybory na prezydenta Stargardu a nie Szczecina gdzie swoją siedzibę ma TVP. 

       Dyrektor TVP Szczecin Maria Bartczak w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji wyjaśnia:

    Szanowni Państwo,

       Szczecińska telewizja rzetelnie informuje o najważniejszych sprawach dot. regionu. Taki cel stawiany był także podczas kampanii wyborczej na prezydenta Stargardu. Oprócz informacji w programach informacyjnych chcieliśmy stworzyć  możliwość  mieszkańcom Stargardu, a także regionu zapoznania się z programami wyborczymi wszystkich kandydatów do tak ważnego Urzędu, organizując debatę wszystkich kandydatów na równych prawach na żywo w studiu telewizyjnym w ostatnim dniu kampanii wyborczej. Zapewniliśmy zatem możliwość udziału w debacie wszystkim kandydatom. Dwoje kandydatów odmówiło jednak udziału w debacie. Z uwagi na fakt, że zgodził  się wystąpić przed kamerami jeden z zaproszonych kandydatów p. Ireneusz Rogowski postanowiliśmy termin debaty utrzymać szanując prawo wszystkich kandydatów do  zaprezentowania się przed widzami. Stąd zamieszczone informacje na naszej stronie internetowej i facebooku.

       Jednak w dniu 6 kwietnia po konsultacji z prawnikami i korzystając z prawa do samodzielnego kształtowania programu zdecydowaliśmy się na odwołanie debaty.

       Debata tylko z jednym kandydatem mogłaby zostać odebrana jako nierzetelna, choć ponownie wskazujemy, że udział w debacie mieli zapewniony na równych prawach wszyscy kandydaci bez preferowania kogokolwiek.
     
       Jest nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji, a zwłaszcza za nieporozumienie ze sztabami wyborczymi.

    Maria Bartczak
    Dyrektor TVP3 Szczecin
     

    JF - 07.04.2017






    R
    e
    k
    l
    a
    m
    a
    1.
          Jeżeli prawdą jest, że już wcześniej sztaby R. Zająca i Z. Ławrynowicz poinformowały o tym, że nie będą uczestniczyć, to po co ten cały cyrk? "...sztaby wyborcze kandydatów poinformowały zarówno w formie pisemnej jak i ustnej przedstawicieli TVP Szczecin, iż udział w debacie jest niemożliwy z uwagi na wcześniej zaplanowane spotkania wyborcze"
    Anty PiS (193.105.251...) 07-04-2017 16:11
    2.
          Przypuszczam że Pan Rafał Zając wyczuł smród unoszący się na biurowcem TVP-pis. W TVP-pis możliwa jest pokerowa zagrywka,krętactwo,wpędzenie kogoś w pułapkę, podstęp, kombinacje. TVP-pis słynie z propagandy, zakłamania i podawania nie prawdziwych informacji. Jeżeli pan Rafał Zając zrezygnował w obawie o nie czyste interesy i nie uczciwe działania to miał do tego prawo.
    Stargard (79.186.215...) 07-04-2017 16:32
    3.
          I bardzo dobrze jeśli debata to w TV nie zależnej. ` z oświadczenia kandydatów można wysnuć wnioski, przedstawiciele TV Szczecin nie zwracają uwagi jak się do ktoś do nich zwraca, liczą się tylko ich "pomysły" Nie wierzę w rzetelność takiej debaty, wiadomo kto jest właścicielem tej telewizji.
    Ka (89.229.103...) 07-04-2017 16:41
    4.
          Oj przestańcie, co mieli mieć pistolety przyłożone do głowy? Zając czuje się pewnie i nie chce popsuć sowjego wizerunku na koniec i się wycofał, szkoda.
    antysitwa (178.235.40...) 07-04-2017 17:01
    5.
          miałem nie iść na wybory, ale postawa *** zająca i *** ławrynowicz mnie przekonały
    vonTusk (81.190.35...) 07-04-2017 18:13
    6.
          Debata już była w radiu Stargard, pan Ireneusz dał taki popis swoich umiejętności, aż strach pomyśleć co by było w tv..
    As (37.47.191...) 07-04-2017 18:39
    7.
          Miałem mieć randkę z Naomi Campbell.Niestety, randka się nie odbyła. Ktoś zapomniał nas umówić.
    oszukany (79.186.132...) 07-04-2017 18:40
    8.
          Sporo samochodów naszego miasta oblepiono naklejkami jednego z kandydatów, Czy jazda nimi w sobotę i niedzielę nie stanowi naruszenia ciszy wyborczej ?
    nord (83.11.83...) 07-04-2017 18:45
    9.
          Cwany PiS i jeszcze cwańszy Lis i Zając.
    Stargard (79.186.215...) 07-04-2017 19:09
    10.
          Nie szanują wyborców, nie chcą debaty, to już mam kandydata, Zając pewny swego ! Komoroskiego też zgubiła pycha !
    mam kondydata (31.0.44...) 07-04-2017 19:11
    11.
          Ad.10. TVP-pis była ostatnią szansą wyreżyserowaną przez PiS by upokorzyć i skompromitować. Nie udało się przechytrzyć, czy nabić kogoś w butelkę.
    Stargard (79.186.215...) 07-04-2017 20:01
    12.
          Dwoje kandydatów zachowało się jak dzieci w piaskownicy.Nie,bo nie.Sami się ośmieszają.
    coś wiem (81.190.34...) 07-04-2017 20:10
    13.
          podejście Pana Rafała oraz Pani Zofii było dziecinnym zachowaniem nie wyrażeniem woli wzięcia udziału w debacie. Pan Ireneusz pokazał klasę wyrażając wolę udziału w debacie pomimo również innych spotkań z wyborcami
    mieszkaniec (95.160.154...) 07-04-2017 20:21
    14.
          Smoleńskie dziecko już się nachlało i bajdurzy, że miał nie iść ale pójdzie. Kogo to oszukuje. Smoleńskie dzieci mają obowiązek głosowania. Na prostaków oczywiście.
    qqłka (89.228.247...) 07-04-2017 20:49
    15.
          Ad.7 W punkt. Jak można odwołać coś, co nie było zaplanowane? Rogowski niech się tak nie martwi, będzie na pudle - 3 miejsce. Mam też (gratis!!!) dobre wytłumaczenie dla prostaczków > mało głosów zdobył bo wszyscy jego wyborcy byli już w drodze na rocznicę. VonTusk już od wtorku kanapki na ten wyjazd szykuje, jaja na twardo pogotowane.
    qqłka (89.228.247...) 07-04-2017 20:56
    16.
          PiS podstępem chciał przechytrzyć pretendenta do fotela prezydenta. Pan Rafał Zając okazał się przebiegłym i dobrze myślącą osobą. BRAWO!!!
    Stargard (79.186.215...) 07-04-2017 21:02
    17.
          15 lat- Czas na zmiany władzy w naszym mieście. Niech to będzie ktoś nowy.
    stargardzianin (178.235.40...) 07-04-2017 21:07
    18.
          WSZYSTKIM KANDYDATOM ŻYCZĘ PRZEGRANEJ
    Stargardian (188.146.6...) 07-04-2017 21:11
    19.
          ZAJĄC, TO NIE PAJOR- NIGDY NIM NIE BĘDZIE!!! ZAJĄC BĘDZIE ZAWSZE ZAJĄCEM!! "TESTAMENTU" TEŻ ŻADNEGO NIE BYŁO I NIE BĘDZIE. STARGARD JEST MIASTEM WOLNYM I NIE CHCEMY UKŁADÓW RYGLA I JEGO RZĄDÓW. TYLKO ROGOWSKI, GŁOSUJMY NA ROGOWSKIEGO.
    STARGARD (81.190.38...) 07-04-2017 21:15
    20.
          frekwencja max 35%. Jeden kandydat głupszy od drugiego, albo piosenkarz, albo karierowicz, albo urzędnik. No kurde Stargardzie nie stać Cię na kogoś wielkiego?
    prawy (81.190.36...) 07-04-2017 22:07
    21.
          ad 19 "TYLKO ROGOWSKI, GŁOSUJMY NA ROGOWSKIEGO" a będziemy mieli na Prezydenta marionetkę, która będzie spłacać "dług" za poparcie m.in p. Jacha(pożal się Boże elokwentnego posła ze Stargardu, któremu "Tak wiele" "zawdzięczamy")
    sedw (89.228.246...) 07-04-2017 22:08
    22.
          A Rogowski to też układy a ja też nie chcę układów !!!!! I co teraz ??? Skoro nie ma innych kandydatów poza wiadomą trójką - to tylko Rafał Zając !!! Ten przynajmniej nie dzwoni do nikogo z prośbą o poradę i instrukcje.
    funk (83.18.65...) 07-04-2017 22:13
    23.
          15 lat rządzą, czy to nie lekkie przegięcie pały?:)
    anty (178.235.40...) 07-04-2017 22:19
    24.
          Niech się TVP nie dziwi, że kandydaci z opcji innej niż PiS nie chcą uczestniczyć w organizowanej przez nią debacie. Sama sobie swoją stronniczością i uprawianą propagandą propisowską zasłużyła.
    Szpila (37.47.128...) 07-04-2017 22:49
    25.
          Za chwile cisza wyborcza. Przypominam, że auta z naklejkami nie mogą się jutro poruszać po drogach, bo to złamaie ciszy wyborczej i każde takie zdarzenie jest wykroczeniem.
    uwaga (178.235.40...) 07-04-2017 23:58
    26.
          a plakaty i banery mogą wisieć??!!
    jan (176.221.120...) 08-04-2017 00:28
    27.
          panie Janie banery i plakaty mogą wisieć to reguluje ustawa nie można wieszać nowych i demontować rujnować niszczyć już zamontowanych
    koleś (83.11.180...) 08-04-2017 02:24
    28.
          Ciekawe, czy pracownicy urzędu i spółek miejskich, którzy mieli obowiązek umieszczenia naklejek na swoich samochodach uruchomili już szpachelki. Pójdzie trochę zgłoszeń o naruszaniu ciszy wyborczej....
    vonTusk (81.190.35...) 08-04-2017 07:56
    29.
          Tak a Twoje Radio takie bardzo niezalezne korzystajace z budynku SCK czyli miasta. A ten piszący Stargard to ewidentnie Rygiel więc co ma pisac ;)
    Ninja (87.205.102...) 08-04-2017 11:16
    30.
          ***
    qqłka (89.228.247...) 08-04-2017 16:08
    31.
          Czy można głosować przez internet?
    lelum polelum (188.146.72...) 08-04-2017 17:18
    32.
          ***
    Adam (195.167.159...) 08-04-2017 21:37
    33.
          ******
    telewidz (200.26.208...) 09-04-2017 03:28
    34.
          ciekawe jaka frekwencja?
    lalil (89.229.103...) 09-04-2017 20:51
    35.
          Nieoficjalne wyniki z 15 komisji obwodowych: Rafał Zając 88 procent. Ireneusz Rogowski 10 procent. Zofia Ławrynowicz 2 procent.
    Stargard (83.20.71...) 09-04-2017 22:03
    36.
          ******
    black power (94.254.128...) 09-04-2017 22:18
    37.
          Aktualizacja godz. 22.05 Marcin Rumiński z UM Stargard: Rafał Zając na półmetku zebrał już 12 042 głosów, tj. 88,58 procent!!! AKTUALIZACJA godz. 21.50 W sztabie wyborczym Rafała Zająca uzyskaliśmy informacje spływające z pierwszych OKW. Wskazują na zdecydowaną przewagę tego niezależnego kandydata. Dla przykładu: W OKW nr 19 głosy rozłożyły się w następujący sposób: Rafał Zając 88%, Ireneusz Rogowski 9% i Zofia Ławrynowicz 2% OKW nr 13 Zając 88% (9020 głosów), Rogowski 10% (1031), Ławrynowicz 1,8% (190) OKW nr 21 Zając 87% (754 głosy), Rogowski 11,7% (101), Ławrynowicz 0,8% (7) Czytaj więcej: http://www.gs24.pl/wiadomosci/stargard/a/wybory-prezydenta-stargardu-wyniki-na-zywo,11970128/ źródło:http://www.gs24.pl
    Stargard (83.20.71...) 09-04-2017 22:25
    38.
          Wsadz se te wyniki *******
    hehe (94.254.129...) 09-04-2017 22:31
    39.
          Aktualizacja godz. 22.35 Wyniki ze wszystkich 35 OKW w Stargardzie Rafał Zając 22 672 głosy - 87,5% Ireneusz Rogowski 2 760 głosów - 10,6% Zofia Ławrynowicz 452 głosy - 1,75% www.gs24.pl
    Stargard (83.20.71...) 09-04-2017 22:56
    40.
          Wyniki jak w korei:)
    kim ir sen (94.254.129...) 09-04-2017 23:07
    41.
          Rafał Zając prezydentem Stargardu... Autor: Redakcja Twoje Radio 90.3 FM -Rafał Zając prezydentem Stargardu. Według nieoficjalnych informacji wybory zakończyły się w pierwszej turze - na zwycięstwo wskazują cząstkowe dane z 35 komisji. Rafał Zając zdobył 22 672 głosów (87,56 %), Ireneusz Rogowski - 2 769 głosów (10,69 %), a Zofia Ławrynowicz - 452 (1,75 %). Odnotowano rekordową frekwencję - do urn poszło ponad 50 procent mieszkańców Stargardu. Dla przypomnienia, w roku 2014, frekwencja wyniosła 40.34 proc., a w roku 2010 - 37.81 proc. Rafał Zając będzie Gościem Dnia w poniedziałek po godz. 8:00.
    Stargard (83.20.71...) 09-04-2017 23:34
    42.
          brawo brawo brawo PANIE RAFALE!!! ale grdyl skacze róznej maści frajerom buahahahahahaha
    vooomin (83.11.172...) 10-04-2017 09:37
    43.
          Słabo Stargard, bez zmian dalej ci sami, ehh...
    trudno (178.235.40...) 10-04-2017 09:50
    44.
          Lepszy taki Zając, niż PiSowska ***, która wszystko by rozwaliła ;)
    antyPiS (95.160.155...) 21-04-2017 15:00
    Przed dodaniem opinii konieczne jest zapoznanie się z regulaminem
    Autor: 
    Hasło: