3.135.198.49

Pracowity weekend zapaśników

Zawodnicy stargardzkiego klubu Feniks Pesta ciężko przepracowali weekend

Ilość wyświetleń: 1435
   Zawodnicy stargardzkiego klubu Feniks Pesta ciężko przepracowali weekend. Rywalizowali na matach Mistrzostw Europy Seniorek w Serbii, Mistrzostw Polski w Dzonkowie i Mistrzostw Województwa Młodzików w Pyrzycach.

W Nowym Sadzie podczas Mistrzostw Europy seniorek w zapasach walczyła Katarzyna Mądrowska. Stargardzianka już od kilku lat reprezentuje Polskę w dyscyplinie olimpijskie. Kasia zajęła 9 miejsce. W pierwszej walce spotkała się z Grace Bullen z Norwegi, która ostatecznie została złotą medalistką. - Nasza zawodniczka w pierwszej rundzie prowadziła 4:2 w drugiej straciła 6 punktów i ostatecznie przegrała po dobrej walce 12:4 na punkty. W drugiej walce spotkała się z medalistka Igrzysk z Rio Azerką Natalią Syniszyn tutaj uległa na punkty 10:0. Walka z zawodniczka Norwegii na stronie klubu - wyjaśnia trener Mariusz Kucharczyk

W Dzonkowie podczas Mistrzostw Polski rywalizowali juniorzy. Aby móc wystartować w zawodach trzeba było uzyskać kwalifikacje na dwóch turniejach. Z naszego klubu kwalifikacje uzyskały 2 zawodniczki i jeden zawodnik. Najlepiej spisała się Fudała Oliwia, która stoczyła trzy walki i ostatecznie zajęła 9 miejsce w Kraju. Równie dobrze zadebiutował Adrian Andruszkiewicz, który po trzech walkach zajął 12 miejsce.

Na Mistrzostwach Województwa Młodzików w Pyrzycach, Stargard reprezentowało 4 zawodników. Ostatecznie zdobyli trzy medale: Nina Jassa - srebro, Matwiejczyk Jakub i Kamil Wolański - brąz.

JF - 09-05-2017

Artykuły powiązane:
  • V Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Zapasach (12-11-2019)

• Mądrowska trenuje z najlepszymi (09-06-2017)

• Złoto i brąz dla Feniksa (23-05-2017)

• Ze Stargardu do Tokio (18-05-2017)

• Mądrowska 5 w Szwecji (21-02-2017)

1.
            Czyli ogólnie najsłabsza i bez żadnych szans w stosunku do takich zawodniczek jak ta bardzo typowa Norweżka:) Grace Bullen ale ciągle najlepsza w Stargardzie bo innych sportowców nie ma:)
    MMA King (176.11.26...) 09-05-2017 20:26
    2.
            Pierwsze to z okazji Pani Kasi Mądrowskiej Najlepsze Życzenia Jmieninowe ( w dniu 9.05.2017r) Dużo zdrowia i Spełnienia Najlepszych Marzen, samych złotych Medali i dużo kasy, oraz ukączenia studiów składa KIBIC. A teraz pytanie do trenera Pana Mariusza, czy warto było wysyłac Pania Kasie na trenigi za Granice, jak widac jej nic to nie dało. Trzeba pamiętać, że Zagraniczni zawodnicy to są silni i walcza bezszczelny sposob,a Sędziowie są nie przychylni dla Polakow. Lepiej nie Pani Kasia walczy w Polsce a będą medale, narazie trzeba się uczyć w Polsce, bo Zagranicą są inne metody walki i inne szkolenia, Pani Kasia narazie tego nie może podołac. Szkoda, że Pani Kasia coraz to gorsze ma wyniki, gdzieś jest błąd trzeba to rozwikłać na miejscu.
    Wierny kibic (94.254.140...) 10-05-2017 10:15
    3.
            Wierny Kibic, głupoty piszesz... Jak się schowa tylko na własnym podwórku to nic z tego nie będzie, patrz polska liga piłki nożnej... trzeba próbować, walczyć a nie lamentować po byle porażce..
    fajny gość (79.186.130...) 10-05-2017 14:40
    4.
            Fajny gość ty chyba nigdy nie byłeś sportowce, dla tego piszesz bzdury i nie masz pojęcia o sporcie, a ja własnie byłem sportowcem - sławnym i własnie same złote medale, a własnie o tych starych sportowcach sie zapomina, ale taki jest sport i do nikogo niemam żalu.Ale popieram wszystkich sportowców, którzy posiadaja medale i takich co nie mają medali.
    wierny kibic (94.254.136...) 24-05-2017 21:17