3.145.130.31

Juniorzy Błękitnych na złoty medal!

Wojewódzka Liga Juniorów U19 dla piłkarzy Błękitnych Stargard!

Ilość wyświetleń: 2503
   Wojewódzka Liga Juniorów U19 dla piłkarzy Błękitnych Stargard! Wiosną nasza uzdolniona młodzież będzie rywalizować z najlepszymi zespołami całej północno-zachodniej Polski.

Zdaniem działaczy Błękitnych jest to historyczny wynik, którego nikt nie spodziewał się na początku sezonu. Tym bardziej, że w 30-osobowej kadrze większość stanowią zawodnicy w wieku juniora młodszego, a ci najlepsi, starsi, grali w IV lidze seniorów.

W przyszłym roku, młodzież Błękitnych będzie rywalizowała w rozgrywkach makroregionalnych, z najlepszymi klubami z województw: pomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego.
Na sukces zapracował w ogromnej mierze sztab szkoleniowy z trenerem Karolem Purczyńskim na czele. Ponadto w sztabie pracowali: Waldemar Kasprzyk - kierownik drużyny, Sławomir Szczeciński - trener bramkarzy, Grzegorz Flas - trener przygotowania motorycznego, Rafał Karwowski - asystent trenera, Robert Gajda – trener. Zawodnicy i sztab dziękują za pomoc organizacyjną zarządowi klubu, a szczególnie wiceprezesowi ds. młodzieży Krystianowi Domowiczowi.

W finałowym spotkaniu juniorzy Błękitnych rywalizowali z Arkonią Szczecin. Szczecinianie na przerwę schodzili z jednobramkową przewagą. W drugiej połowie nasi zawodnicy przykręcili śrubę, lecz dopiero w 73 minucie udało się wyrównać. 5 minut później było już 2:1 i Błękitni dowieźli zwycięstwo do końca spotkania, a później zapanowała najprawdziwsza euforia wśród gospodarzy. W ostatnim meczu Błękitni U19 zagrali w składzie: Skwirut - Orlik (88`Wójcik), Pelikan, Kasprzyk, Sitkowski (90`Błaż) - Jaskólski (73`Sobina), Babicki, Purczyński (88`Sawczak) - Koczorowski (60`Mucha), Mądrowski (88`Kotowicz), Nowak oraz Baranowski.

Fot: KP Błękitni Stargard