logofacebook.jpg
Witaj
3.12.150.250

Jury VIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Poetyckiej "O Złote Koło Młyńskie"

foto_noname.jpg
Ilość wyświetleń: 125
„OCENIACZE” Koła Młyńskiego
       Tego roku zaprosiłam do wspólnej pracy przy ocenianiu uczestników VIII Ogólnopolskiego Konkursu „O Złote Koło Młyńskie” moich dobrych znajomych, którzy na piosence artystycznej znają się jak mało kto. Całą trójkę poznałam mniej więcej w tym samym czasie, czyli 18 lat temu w Olsztynie podczas Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”.
       Teresa Drozda wówczas „DROŻDŻÓWKA” była początkującą dziennikarką, obdarzoną szczególnym rodzajem zapału do pracy, który determinował do szybkiego rozwoju jej profesjonalizmu zawodowego. Obecnie: dziennikarka radiowa, poetka, autorka niekomercyjnego serwisu internetowego poświęconego piosence literackiej „Strefa Piosenki”. Pracę w radiu rozpoczęła 1 października 1992 roku w Olsztynie. Współpracowała z Radiem Olsztyn, Radiem Bis, Programem III Polskiego Radia, Programem I Polskiego Radia, Inforadiem (dziś TOK FM), RMF FM, Radiem dla Ciebie. W radiowej „Trójce” od 1997 do 2000 roku prowadziła m.in. „Powtórkę z Rozrywki”, „Pół Perfekcyjnej Płyty”, „Trójkę pod Księżycem”. Od 1997 roku na stałe jest związana z audycją Janusza Deblessema „Gitarą i piórem” (od 2007 roku na prawach współautora). W „Radiu dla Ciebie” prowadzi m.in. autorską audycję „Strefa Piosenki” będącą radiowym odbiciem serwisu „Strefa Piosenki”. Zajmuje się też radiowym reportażem. Od 1997 prowadzi koncerty na festiwalach piosenki w Warszawie, Krakowie, Gorlicach i innych. Autorka tekstu piosenki „Na miarę” z muzyką Ryszarda Brączka, która znalazła się na płycie zespołu Galicja „Obok snów”.
       Nagrody:
       Nagroda im. Marka Kasza dla najlepszego dziennikarza Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA’98;
       nagroda indywidualna FAMA’97;
       tytuł Finalistki II etapu Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory 2005 – reportaż radiowy;
       III nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów i Realizatorów Radiowych „Dylematy Człowieka XXI wieku” – 2006
       Magdalena Turowska-Kowalczyk „CYTRYNA”. Dlaczego CYTRYNA? Tak została nazwana jeszcze w szkole średniej w Koszalinie. Tak mówili o niej znajomi, nauczyciele, potem wykładowcy na studiach w Słupsku - Wyższa Szkole Pedagogiczna, gdzie ukończyła Wydział Humanistyczny; kierunek Wychowanie Muzyczne. A że już wówczas śpiewała, CYTRYNA stała się jej pseudonimem artystycznym. Zaczęło się od koncertów pod wspólnym tytułem “Spotkania przy herbacie z Cytryną”. Potem zjeździła niemal całą Polskę biorąc udział w rozmaitych przeglądach i festiwalach. Zdobywała doświadczenia, a potem nagrody. W maju 1995 roku założyła swoją małą firmę: Agencję Inicjatyw Artystycznych CYTRYNA W czerwcu była już asystentką reżysera koncertów "Kraina Łagodności" w ramach KFPP Opole ྛ i ྜ. W 1995 roku w Opolu, na pamiętnym koncercie “Kraina Łagodności” pojawił się pierwszy singiel promocyjny (tzw. Żółta Cytryna), który został wydany dzięki pomocy Kompanii Muzycznej POMATON EMI. Rok później, również w Opolu ukazała się Zielona Cytryna - promocyjna płyta długogrająca. Po debiucie w radio CITY w Słupsku (jeszcze w czasie studiów) pracowała w radio PÓŁNOC w Koszalinie, a potem w Radio POGODA w Warszawie. Stamtąd było już niedaleko do POMATONU, gdzie trafiła w końcu jako redaktor i producent manager serii “Złota Kolekcja”. Współpracowała z Ewą Bem, Ireną Santor, Hanną Banaszak, Staszkiem Soyką, Czesławem Niemenem.... Koncertowała m.in. z Kabaretem De-Ka-De założonym przez aktorów Słupskiego Teatru Dramatycznego oraz z Koszalińskim Kabaretem Koń Polski .
       Nagrody :
       1993 r. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie - I nagroda
       1994 r. Spotkania Zamkowe “Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie - I nagroda
       Od kwietnia 2004r. Magda Turowska-Kowalczyk pełni funkcję Dyrektora Polskiej Fundacji Muzycznej.
      
       Stefana Brzozowskiego, lidera zespołu „CzerwonyTulipan” fanom piosenki poetyckiej zapewne nie trzeba przedstawiać .Podam jednak kilka informacji tym z Państwa, którzy chcieliby jednak poznać Go bliżej. Animator olsztyńskiego środowiska artystycznego, kompozytor i wykonawca piosenek poetyckich, satyrycznych i literackich. Absolwent wychowania muzycznego na WSP w Olsztynie. W czasach studenckich (1972-1981) współpracował a wkrótce kierował Zespołem Niebo biorąc udział w licznych studenckich festiwalach i przeglądach. W latach 1981-1984 występował z zespołem „Kaczki z Nowej Paczki” a od 1985 roku współtworzy grupę Czerwony Tulipan oraz występuje indywidualnie.
       Laureat nagród na wielu festiwalach i w konkursach - między innymi: Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA w Świnoujściu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie czy Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
       Poza występami estradowymi, prowadzi warsztaty piosenkarskie i muzyczne przed spotkaniami "Śpiewajmy Poezję" i Festiwalem Piosenki Studenckiej w Krakowie
      
       Nagrody:
      
       * 1988 na Ogólnopolskich Targach Estradowych w Łodzi zespół otrzymał nagrodę za muzykę do spektaklu "Nas-troje i nie pokoje", a Krystyna Świątecka i Stefan Brzozowski nagrody indywidualne,
       * 1991 podczas Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję" w Olsztynie zespół "Czerwonego Tulipana" otrzymał nagrodę Programu 3 Polskiego Radia za całokształt działalności artystycznej.
       * 1995 ukoronowanie 10-letniej działalności zespołu (Czerwony Tulipan) - przyznanie GRAND PRIX czyli "Trójzębu Neptuna" na Jubileuszowym XXV Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA' 95 za wydarzenie artystyczne festiwalu.
       Nagrane płyty:
      
       * „Greps” , Polskie Nagrania (1984), Złota Płyta
       * Płyta BIAŁA "CZAMARA" (Czerwony Tulipan)
       * Płyta CZERWONA "EWA" (Czerwony Tulipan)
       * Płyta CZARNA "TANIEC ŻYCIA"(Czerwony Tulipan)
       * "Ja zwariuję" (Czerwony Tulipan)
      
       Pozostaje jeszcze moja osoba czyli Celina Gładysz. Niezmiennie od lat reżyser koncertów konkursowych i sekretarz jury. W wiernej służbie poezji i muzyki i tego roku stawię się na posterunku już od 11go kwietnia od 9 rano. A Wy drodzy widzowie? Was zapraszam na koncert konkursowy o godz. 14.00
       Kogo nie będzie niech żałuje, bo na następną edycję konkursu będzie musiał czekać okrągły rok …,a w 365 dni bez poezji, roczna dawka szarej rzeczywistości wyrządzi w Waszych sercach nieodwracalne szkody! Będziecie narażeni na codzienną rutynę uczuciową, oziębłość i bezduszność w kontaktach międzyludzkich… a jeśli zechcecie uczestniczyć w naszych spotkaniach, to kto wie, może poezja niczym Actimel otoczy Was swoim dobroczynnym oddziaływaniem i uodporni na zwyczajność..?
      
       Celina Gładysz
Celina Gładysz - 13-04-2008


Zapraszamy do galerii zdjęć:
Reklama
Dodanie opinii jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
Dodanie wiadomości jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
   Polecane przez INFO
baner_5_1570135131.jpgbaner_8_1658156824.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_13_1587714979.jpgbaner_21_1672648553.jpgbaner_28_1677653215.jpgbaner_30_1680645093.jpgbaner_31_1695228839.pngbaner_32_1708625514.jpgbaner_33_1708625553.jpg
Copyright © Regionalny Informator Internetowy
info..pl M. Cywka
Robotnicza 9b
73-110 Stargard
tel. +48 609 804 424 / 91 578 42 10
e-mail: info.wiadomosci@gmail.com