www.wiadomosci.rii.pl
logofacebook.jpg
Witaj
3.235.75.174

II edycja DRAG RATS music festiwal

„Zażywamy tylko dźwięki” music festiwal

1558512783.jpg
Ilość wyświetleń: 697
   Wracamy w tym roku z kolejną edycją, jeszcze mocniejszym uderzeniem i nową odsłoną festiwalu! Gramy z okazji światowego dnia walki z narkomanią przypadającego na 26 czerwca! Wszystkich zainteresowanych najlepszymi koncertami zapraszamy w sobotę 29 czerwca o 17:00 do Teatru Letniego w parku Chrobrego w Stargardzie! Impreza otwarta, wjazd free!

Dołącz do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/389014545014489/
W tym roku czeka na was wiele niespodzianek! Nowe zespoły! Artyści z pogranicza różnych gatunków! Każdy kto przyjdzie będzie miał okazję zgarnąć nagrody!Skøv
   Wrocławski zespół Black Punkowy, który powstał pod koniec 2017 roku. Ich muzykę wyróżniają punkowe riffy i blackmetalowe wokale. To połączenie tworzy ciekawą mieszankę mało eksploatowanego w naszym kraju nurtu. W tekstach poruszana jest tematyka mizantropii, problemów społecznych i poczucia wyobcowania. W skład zespołu wchodzi pięć osób – dwóch gitarzystów Mateusz Bajan i Wojciech Węgrzyn, basista – Piotr Bolek, wokalista – Marcin Niewiadomski i perkusista – Michał Godzisz. 40 koncertów w ciągu ubiegłego roku, płyta nagrana w Perlazza Studio na horyzoncie, skoki i blasty na koncertach, to naprawdę potężna dawka punk rocka, black metalu i rocknrolla!

Linki:
·         Facebook: https://www.facebook.com/skov.poland/
·         Instagram: https://www.instagram.com/skov.official/?hl=pl
·         YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCFyQAXl9MjBOVEIoQ1EEVLQ/featured?view_as=subscriber
·         Album (aktywny 05.05): https://distrokid.com/hyperfollow/skv/skv
BandCamp: https://skovmusic.bandcamp.com/


 
Defus
   Polski zespół death-metalowy założony w 1999 roku w Stargardzie przez gitarzystę Gila i perkusistę Tofla. Początkowo działał jako cover band grający utwory klasyka gatunku – zespołu Death. Pasja, umiejętności i finezja wykonania kompozycji Schuldinera bardzo szybko dały Defusowi rozgłos, a później status jednej z najważniejszych formacji lokalnej sceny. Od 2007 r. Defus tworzy i gra wyłącznie własne utwory, których stylistyka jest mocno osadzona w klasycznym, ciężkim death metalu, ale też pełna progresywnych riffów i zwodniczych rytmów, łamanych niczym kości na średniowiecznym kole. Wszystko to wsparte wokalem, który ‘dopełnia dzieła zniszczenia’ (K.Skorb, ASHES) stanowi mocne i prawdziwe doświadczenie ciężkości tego gatunku”. W muzyce Defusa słychać wpływy takich zespołów jak Death, Control Denied, Lamb of God, Morbid Angel, Pantera, Sepultura, Metallica czy Machine Head. Dziś, oprócz Gila i Tofla, skład zespołu stanowią Slavo – gitara, Tkacz - bas i Berez – wokal. Po wydanym w 2009 r. demie „Moralitude” oraz EP-ce z 2012 r. - „Awaken With”, w maju 2018 r. światło dzienne ujrzał debiutancki album formacji – „The Time Of Mine” – zawierający utwory takie jak „What You Stand For” i „Last Word – Burden”. Defus obecnie planuje trasę koncertową i skupia się na promocji ostatniej płyty.

   Debiut sceniczny miał miejsce podczas imprezy plenerowej w Koszewie - nad jeziorem Miedwie w lipcu 2000. Na przestrzeni lat 2000 – 2004 zespół zagrał wiele udanych koncertów w Polsce jak i za granicą… Koniec roku 2004 to zawieszenie działalności. Choć nigdy oficjalnie Defus nie rozpadł się, to wyjazdy członków zespołu na studia i do pracy za granicę właściwie uniemożliwiły wspólne granie. Ponad dwa lata minęły na sporadycznych próbach, które były zaledwie wspomnieniem dawnej świetności. Pod koniec 2007 sytuacja się zmieniła, powrócili Gilu i Tofel, a wraz z nimi pojawiła się szansa na reaktywację. Od 2008 zespół w odświeżonym składzie pracował nad własnym materiałem, co ostatecznie zaowocowało wydaniem 26.05.2018 r. pierwszego krążka - „The Time Of Mine”. Grali z takimi zespołami jak ACID DRINKERS, YATTERING, DEMISE, SUDDEN DEATH, REQUIEM, PERVERSE, SHADOWS LAND, TENEBROSUS, NIKT i TRAUMA.


Bestial
zespół powstał w 2004 roku początkowo tylko w 2 osobowym składzie Ponury bass wokal i Cinek gitara + automat perkusyjny obsługiwany przez 7 letniego syna gitarzysty. Zagrali lokalnie kilka gigów, po czym schowali się do piwnicy by skompletować pełen skład co nie było wcale takie łatwe, gdyż nikt normalny nie chciał z nimi grać. Skład finalnie udało się skompletować, a wiele prób zaowocowało metalem w najlepszym, stargardzkim wydaniu. Bestial aktualnie kończy pracę nad płytą.

Paweł - Wokal
Czesiu - Gitara
Lewy - Perkusja
Cinek - Gitara
Ponury - Bass + Wokal

 

Paranoja
Na początku był chaos, a z chaosu narodził się koncept. Myśl, ażeby powstało coś tak nieoczywistego, że ludziom zaczną śnić się po nocach koszmary wywołujące równocześnie euforie. Koncept ten krążył w przestrzeni przez tysiąclecia, natrafiając na coraz to nowych artystów, jednak żaden nie był w stanie udźwignąć jego wagi. Nadszedł jednak jego czas, kiedy dwadzieścia kilka lat temu w okolicach Szczecina na świat przyszło sześciu śmiałków, którzy postanowili po latach nadać mu formę. Chwycili swe instrumenty i ruszyli w świa,t by szerzyć paranoje w umysłach słuchaczy. To co powstało z połączenia ich charakterów nie dało się sklasyfikować w żadne znane dotąd ramy muzyczne, stąd nie używają konkretnych terminów, określając to co grają. Pozostanie niewiadomą, czym jest muzyka wywodząca się z głębi ich dusz. Do momentu, aż na własnym ciele odczuje się ich głos.

 
Patryk Ochota - gitara prowadząca 
Dariusz Mil - gitara rytmiczna
Krzysiek Arabski - bas
Adam Ceglarek - wokal
Karol Kubinowski – perkusja

 


Dice
Zespół rockowy pochodzący ze Stargardu, który został założony w 2007 roku. Muzyka grupy to klasyczny hard rock w nowoczesnym wydaniu. Skład zespołu to: Łukasz Przybylski - gitara & wokal, Karol Przybylski - gitara basowa, Mateusz Szeremeta - perkusja, Bartosz Izak – gitara. 

 14.06.2013r. to data premiery debiutanckiego albumu Dice "Stara Historia" wydanego przez Luna Music Polska. Na płycie znajduje się 10 autorskich utworów zespołu. Płyta trwa ponad 50 minut i wypełniona jest bezkompromisowym hard rockiem. Dice nagrali płytę w Red Studio w Morzyczynie. Nagrania odbywały się w sierpniu i wrześniu 2012r. Materiał, który znalazł się na płycie to utwory Dice z przekroju 6-ciu lat istnienia zespołu. Produkcją płyty zajęli się Piotr "Pith" Wilkoński i Dice. Płytę można nabyć w najlepszych sklepach muzycznych.

 "Paradice" to drugi studyjny album zespołu wydany w 2015 roku przez wytwórnię Luna Music. Oprócz utworów przepełnionych mocnym brzmieniem hardrockowych riffów na płycie znajdują się także utwory spokojne, niemalże akustyczne. Wszystkie utwory oraz teksty są autorstwa członków Dice czyli Łukasza Przybylskiego, Karola Przybylskiego, Mateusza Szeremetę oraz Łukasza Dopierałę. Tytuł płyty "Paradice" to gra słów, a mianowicie połączenie angielskiego 'paradise' (raj) z nazwą zespołu Dice. Motywem przewodnim płyty jest osobisty raj, którego szukamy na Ziemi. Szukając go błądzimy jak w labiryncie, zmagając się z wszelakimi problemami, które napotykamy na drodze. Niestety, często mając nadzieję, że właśnie znaleźliśmy nasz wymarzony raj, spotyka nas rozczarowanie i podróż rozpoczyna się na nowo. Oprócz warstwy lirycznej, zagadnienie jest także przedstawione za pomocą grafiki, która stanowi okładkę albumu - jabłko, jako symbol raju, a w nim kręty labirynt - oraz na zdjęciach zdobiących okładkę przedstawiających podróż jako metaforę poszukiwania. Płytę można nabyć w najlepszych sklepach muzycznych. 

   „Nowy Świt” to trzeci album zespołu Dice wydany w 2018 przez wytwórnię Luna Music Polska. Przynosi on ze sobą muzykę, która płynie w żyłach grupy czyli hardrock w czystej postaci! Głośno, wartko i z głębi serca. Dice, czyli Łukasz Przybylski, Karol Przybylski, Mateusz Szeremeta i Bartosz Izak, ma zaszczyt zaprezentować piętnaście premierowych utworów, które zabiorą Was w krainę ciężkiego rocka! Mimo, że album pełny jest niespodziewanych, szaleńczych zwrotów to finalnie znaleźć można tu także kilka wprowadzających w stan melancholii momentów dających czas na nabranie tchu przed dalszą wędrówką w świat ciężkich gitar, tłustego basu i dudniących bębnów. Album „Nowy Świt” jest podzielony na trzy części. Nowe utwory znalazły się w częściach A i B. Natomiast część X stanowią utwory nagrane z wyjątkowej okazji. Nagranie płyty „Nowy Świt” zbiegło się z dziesięcioleciem istnienia Dice i dlatego zespół dodatkowo nagrał parę utworów z poprzednich dwóch albumów w zupełnie odmiennych aranżacjach. Płyta Dice - „Nowy Świt” jest owocem dziesięciu lat wspólnego grania, dziesięciu lat doświadczeń, dziesięciu lat przyjaźni i dziesięciu lat dążeń do samodoskonalenia. 

 Dice otrzymał wiele wsparcia przy pracy nad płytą. Dzięki wytwórni Luna Music Polska album trafi w Wasze ręce. Nad dźwiękiem czuwał Sebastian Kaczmarczyk ze Studia Bastion. Nowe logo zespołu oraz wykwintną szatę graficzną płyty przygotowała Hanna Dąbrowska. Swoimi zdjęciami okładkę wzbogacili Michał Kucyrka oraz Krzysztof Kaciupa. O rozgłos medialny pomagają nam zadbać: Antyradio, Lupus Unleashed, SZarpidrut, Radio Rock Time, Muzykoholicy, Metal Mundus oraz Back Door Music. Płytę można nabyć w najlepszych sklepach muzycznych.

 

Singiel "Obłęd" z płyty "Nowy Świt" trafił na 10 miejsce listy Turbo Top w Antyradiu! 

    Dice na swoim koncie ma już trochę sukcesów, m.in.: pierwsze miejsce na I Stargardzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych (2010), pierwsze miejsce w konkursie audycji Polskiego Radia Koszalin - Rock Nie Wyro(c)k (2011), pierwsze miejsce na Nowogardzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych (2011), pierwsze miejsce w internetowym konkursie Heavy Metal na Soundrive.pl (2012), drugie miejsce na III Stargardzkim Przeglądzie Zespołów Rockowych (2012), laureaci przeglądu Born to Be Wild 2 (2013). Dice wystąpił na jednej scenie, m.in. z: Ex-Deep Purple czyli Nick Simper & Nasty Habits, Dżem, Proletaryat, After Blues, Tymon & The Transistors, 1125, Imish, Pogodno, Jafia Namuel, LemOn. W styczniu 2016 Dice otrzymało Nagrodę Prezydenta Stargardu dla Artystów za dokonania artystyczne w roku 2015.

 

Zapraszamy do odwiedzenia Dice w internecie: 
Strona oficjalna: www.dicerocks.pl 
Facebook: www.facebook.pl/dicepl 
VEVO: www.youtube.com/user/DiceRocksVEVO 
YouTube: www.youtube.com/dicepl inf. pras. - 22-05-2019


Reklama
Dodanie opinii jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
Dodanie wiadomości jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
   Polecane przez INFO
baner_5_1570135131.jpgbaner_6_1570135113.jpgbaner_7_1571160617.jpgbaner_8_1570137912.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_11_1570261466.pngbaner_12_1570264808.pngbaner_13_1587714979.jpgbaner_14_1570275933.pngbaner_15_1570638480.jpgbaner_16_1570645259.jpg
Copyright © Regionalny Informator Internetowy
info..pl M. Cywka
Robotnicza 9b
73-110 Stargard
tel. +48 91 578 42 10
e-mail: info.wiadomosci@gmail.com