www.wiadomosci.rii.pl
logofacebook.jpg
Witaj
3.209.80.87

Grzędzice jeszcze bez wody

Pracownicy Wodociągów Zachodniopomorskich usuwają awarię na wodociągu w Grzędzicach.

1548660364.jpg
Ilość wyświetleń: 1415
   Pracownicy Wodociągów Zachodniopomorskich usunęli już awarię wodociągu w Grzędzicach k. Stargardu. Do usterki doszło w minioną sobotę. Pod parafią pękła rura. Prac nie ułatwiały warunki pogodowe: w sobotę opady śniegu i przymrozki a w niedzielę deszcz. Szczęśliwie wczoraj około godziny 22 udało się usunąć awarię i naprawić pękniętą rurę. Obecnie woda dla mieszkańców jest dostarczana beczkowozami. Dzisiaj wodociągi będą płukane, co może skutkować innym zabarwieniem wody, smakiem. Woda będzie zdatna do picia dopiero w późnych godzinach popołudniowych. 


 

Fot. Wodociągi Zachodniopomorskie 
MM - 28-01-2019


grafika_zmienna/banery/baner_46_1570265627.png
1.
        Jak pękła ?nie rozumiem :)stara,zamarzła?
ciekawski (94.254.136...) 28-01-2019 19:16
2.
        Pękające rury zdarzają się. Ale problem Grzędzic nie tkwi w dostawie wody. Jeszcze trochę i domy położone w najniższych częściach Grzędzic np ul Podleśna w zbiegu z ul. Jesienną będą coraz częściej podtopione. WOda tam spływa nie nie ma gdzie odpłynąć, bo rowy melioracyjne sa nie poczyszczone. Kto pozwolił tam budowac bez melioracji terenu? Szybka zabudowa mieszkaniowa ogranicza chłonnośc gruntu i problem zalewania się pogłębia. Może Pani Radna Agnieszka z takim zaangażowaniem jak przy dowożeniu wody beczkowozami przyjrzy się temu czy ktoś nie popełnił błędów w wydawaniu warunków zabudowy dla najniżej położonych terenów. Sprawa była wielokrotnie zgłaszana do Gminy, która wysyłała swych pracowników do oglądania rowów. I co? i nic!!!. Miały byc kary dla włąścicieli rowów za ich fatalny stan. Zalewanie tych terenów staje sie problemem bo powoli niszczone drogi uniemożliwiają dojazd do posesji np po odbiór nieczystości a to przecież jest zadanie Gminy. Skandal.
wielkanoc (193.106.155...) 28-01-2019 20:15
3.
        A czy czasami Pan/i "wilkanoc" sam/a nie wybudował/a się na takich terenach i teraz szuka winnych ???
Mieszkaniec (176.221.105...) 29-01-2019 10:27
4.
        No cóż, kilka lat temu po ulewnym deszczu "utonęło" kilka domów w podszczecińskim Mierzynie. Właśnie dzięki budującym się, którzy zasypali rowy. Więc cóż się dziwić, że podobnie może być także w Grzędzicach...
heh (89.228.246...) 29-01-2019 18:51
5.
        Nie rozumiem tego fenomenu tych Grzędzic no może ,że tanie działki,ale w perspektywie 15 lat większy kredyt i w mieście się lepiej wybudować.Samo miejsce beznadziejne non stop się słyszy ,że jakaś tam lipa podtopienia,brak infrastruktury,kilka lat temu jak spadł śnieg to wyjazdu nie było teraz maja szczęście bo zimy słabe.Trzeba mieć 2 auta i na paliwo kasę wydawać o wyjściu na"piwo"wieczorem nie wspomnę,o cenie taksówek też :)Szkoła mała,przejazd kolejowy,brak chodników,asfaltu,kanalizy,deszczówki itp.To dopiero początek problemów mieszkańców bo gmina kasę bierze ,a nic nie inwestuje to kwestia czasu.
beka (94.254.136...) 29-01-2019 19:31
6.
        No o tym mówię beka. Nikt przecież nie będzie ograniczał własności i niech się buduje. Ale czy Gmina nie miała absolutnie wiedzy o tak intensywnej zabudowie przy braku infrastruktury podstawowej? Nie chodzi tu o asfalty chodniki, oświetlenie, ale o podstawy takie aby było bezpiecznie. Pewne tereny nie powinny być w ogóle zabudowywane aby sąsiednie były bezpieczne. A tak jest bałagan a gmina sie wścieka że mieszkańcy upominają się o uporządkowanie odwodnienia i zapewnienie dojazdów po drogach gminnych. W tamtym roku były oglądane rowy melioracyjne i wynik jest taki że sa zaniedbane i poprzerywane a przedstawiciel melioracji stwierdził, że w takich warunkach nie powinno śie budować. Więc ja sie pytam gdzie była gmina wydając warunki zabudowy? Czyżby lobbing? Klany rodzinne? Watahy innych wilków?
wielkanoc (157.25.239...) 30-01-2019 09:10
7.
        Grzędzice bo tam są autobusy mzk i stacja kolejowa a za chwile ścieżka rowerowa do Stargardu i trzecia nitka kolei metropolitalnej , będzie też parking p&r na kilkaset aut, już buduje się siłownia i klub fitnes i duża sieć spożywcza zakupiła działkę pod duży sklep, będzie to normalna duża dzielnica Stargardu taka jak Kluczewo czy Pyrzyckie bo z wioski to tam już nic nie ma, krowy nie uświadczysz, a szkoła też będzie rozbudowana i przedszkole też jest, myślę że dlatego buduję się tam więcej niż Lipnik Strachocin czy inne, to pewnie decydyje o tym że wiele osób wybiera Grzędzice, a problemy?? były są i będą jak w każdym innym miejscu
Dominika (83.11.145...) 31-01-2019 08:14
8.
        Grzędzice są zaniedbane i będa dopóki, dopóty mieszkający tu ludzie sie nie zameledują a wtedy podatki trafiać będa do gminy i na poszczególne miejscowości tej gminy. A tak cwaniaczki meldunki maja w stargardzie i tam formalnie kasa idzie. Poprzedni wójt przez zasiedzenie nic nie robił poza dbaniem o miejscowośc w której mieszka. Wystraszył się że mieszkańcy grzedzic zaczynają krzyczeć że jest sporo zaniedbań i uciekł na emeryturę. Miejscowość nie jest przygotowana na tak szybką zabudowę i to widać po bałaganie ze szkołą, brakiem chodników, miejsc parkingowych. Niedługo nie będzie gdzie auto pod stacją postawić. Te miejsca które są to są dzikie miejsca na parkowanie. Ostatnim rzutem na taśmę udało sie wyżebrać kasę na remont drogi. Ale jak już mówiłem problem zacznie się niedługo z podtapianiem najniżej położonych domów. Już teraz jest problem z dojazdem bo pozalewane drogi niszczą się szybciej a nie ma komu je naprawiać. A poprzedni wujcio chodniczek asfalcik i odwodnienie obok domku posiada. Ukształtowanie terenu wskazuje, że woda bez melioracji będzie tam spływać. Nie da sie inaczej chyba że znajda sposób aby woda płynęła pod górę. Nie można było odłożyć zabudowę tych niżej położónych terenów do czasu uporządkowania spraw melioracyjnych? No pewnie że nie bo przecież są interesy ich właścicieli, którzy na potęgę działki dzielili, rowy zasypywali byle sprzedać kukułcze jajko.
wielkanoc (193.106.155...) 31-01-2019 14:52
Dodanie opinii jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
Dodanie wiadomości jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
   Polecane przez INFO
baner_5_1570135131.jpgbaner_6_1570135113.jpgbaner_7_1571160617.jpgbaner_8_1570137912.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_11_1570261466.pngbaner_12_1570264808.pngbaner_13_1570266893.pngbaner_14_1570275933.pngbaner_15_1570638480.jpgbaner_16_1570645259.jpg