www.wiadomosci.rii.pl
logofacebook.jpg
Witaj
3.227.2.109
grafika_zmienna/banery/baner_45_1570263355.gif

Rekordowy spadek bezrobocia

Stopa bezrobocia w regionie osiągnęła rekordowy poziom 7,4 proc.

1549540029.jpg
Ilość wyświetleń: 1950
   Uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu Stulecia Publicznych Służb Zatrudnienia, zgromadziło w sali sesyjnej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego dyrektorów powiatowych urzędów pracy i przedstawicieli samorządów. W uroczystości uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska razem z Patrycją Gross, dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie. Spotkanie w siedzibie Sejmiku zorganizował Wojewódzki Urząd Pracy, pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

   Podsumowując miniony już rok, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Andrzej Przewoda przypomniał, że stopa bezrobocia w regionie osiągnęła rekordowy poziom 7,4 proc. Jak zauważył, taki wynik symbolicznie zbiegł się z jubileuszowymi obchodami Stulecia Publicznych Służb Zatrudnienia. Wspomniał również, jak kształtował się poziom bezrobocia na Pomorzu Zachodnim, od chwili transformacji ustrojowej i gospodarczej po 1989 r. Przez wiele lat nasz region zajmował niechlubne, przedostatnie miejsce w kraju pod względem liczby osób pozostających bez pracy. Ten niekorzystny trend odwrócił się w ciągu ostatnich sześciu lat, kiedy odnotowywano spadek liczby bezrobotnych- zarówno w ujęciu całego regionu, jak i w poszczególnych powiatach. Jak zauważył Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, region z sukcesem pokonał długą drogę od stopy bezrobocia, która wynosiła w najtrudniejszym, 2003 r. aż ponad 28 proc.  do obecnych warunków, kiedy firmy poszukują chętnych do zatrudnienia.

   Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek podkreślił natomiast znaczenie zawodu, wykonywanego w ramach publicznej służby zatrudnienia. Przypomniał, jak bardzo kontakt z osobami poszukującymi pracy wymaga połączenia dużej empatii oraz wrażliwości, z profesjonalnym podejściem do indywidualnych problemów. Natomiast  Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łobzie Jarosław Namaczyński przedstawił  historię profesji, powołanej do istnienia dekretem Józefa Piłsudskiego w 1919 r.

   Listy gratulacyjne z okazji stulecia oraz pamiątkowe statuetki odebrała także Patrycja Gross, w imieniu załogi Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie. W trakcie uroczystości przypomniano, że urzędy pośrednictwa pracy- jako jedne z nielicznych jednostek polskiej administracji-  mogą obchodzić jubileusz stulecia, podkreślając ciągłość  istnienia od chwili powołania w odrodzonym państwie.
powiatstargardzki.pl - 07-02-2019


Reklama
1.
        Zlikwidować Urzędy Pracy! Po co to utrzymywać!
prawy (89.228.245...) 07-02-2019 13:16
2.
        jaki ty naiwny....to są ciepłe posadki i pensje dyrektorskie i kierownicze
Nai (83.11.90...) 07-02-2019 14:04
3.
        Ten urząd jest teraz tak niezbędny jak straż miejska.
Bill (37.248.156...) 07-02-2019 15:03
4.
        Po co utrzymywac urzednikow w RUP???, jest tyle pracy ze samemu mozna sonbie znaleść:))))
były klient (37.8.230...) 07-02-2019 17:19
5.
        Złodzieje będą sobie teraz przypisywać zasługi. Ludzią życie utrudniają i kasuja nas w podatkach. Urzędy pracy i ZUS do likwidacji,darnozjady
Antysystem (31.11.129...) 07-02-2019 17:29
6.
        Urzedy pracy to jakas kpina powinno sie je zlikwidowac!! mam 50lat i niegdy nie korzystałem z pomocy urzędu pracy, bylem tam pare razy i współczuje ludziom co muszą sie użerać z tymi pajacami z urzędu, robia wszystko zeby bronic statystyk nic innego im nie zostyalo bo kazdy szanujący sie pracodawca nie szuka ludzi do pracy przez *** urzędy gdzie jest rodzina i kolesiostwo banda leni i nierobów!!!!!
br4 (83.136.90...) 07-02-2019 18:00
7.
        odnotowano spadek liczby bezrobotnych bo wszyscy w sile wieku czyli jakies 4 mln mlodych Polakow wyjechała za granice , jakby wszyscy wrócili to bezrobocie by było rzędu 40% albo i wireksze, wiec niech sobie nie przypisują zasług *** i zwykle nieroby, az sie nuz w kieszeni otwiera jak sie czyta takie bzdury to jakby PLULI LUDZIA PROSTO W TWARZ
Br4 (83.136.90...) 07-02-2019 18:04
8.
        Popieram likwidacje takich urzędów jak MOPS i PUP wystarczy zobaczyć za granicą jak to wygląda 2 w jednym wszystko w jednym biurze i większość rzeczy załatwiane przez internet a tu proszę nagrody premie itp.Skoro jest tak małe bezrobocie to po co ten urząd jakie ma statystyki komu oni pracę załatwili zwłaszcza w dobie internetu?
pytam (5.173.192...) 07-02-2019 18:13
9.
        Nikomu nie załatwili, jeszcze utrudnają
Jan (89.228.247...) 07-02-2019 18:18
10.
        Najważniejsze jest samozadowolenie i pozowanie do kolejnego zdjęcia. Niedługo strach będzie otworzyć lodówkę.....
surfer (77.253.133...) 07-02-2019 21:32
11.
        w 2018 na dolnym slasku urzad pracy wydal w rok 48mln zl, na szkolæenia i kursy a iel osobom zalatwili prace zadnej W stargardzie powinna byc sonda zeby zamknac ten urzad a pieniedze przeznaczyc na szpital!!!
br4 (83.136.90...) 08-02-2019 20:53
12.
        Po co oni są jak Urząd Pracy pracy nie szuka ani nie organizuje,jest mniejsze bezrobocie,bo jest nisz demograficzny i mniej ludzi do pracy, cześć ludzi odeszła na emerytury bo za te grosz nie będą pracować,też wyjechali za granice, a Urząd kasę na szkolenia rozdzielił po kolesiach i bąki tam zbijają i udają ze to ich zasługa to niższe bezroboćie,powinni przejść na te wolne miejsca i zamknąć ten bałagan
PRAGMATYK (91.226.236...) 08-02-2019 22:27
13.
        Idzie ktoś po dotację bo ma pomysł i chęci ,a tu nagle informacja ,że ma być zarejestrowany :) no to idzie rejestruje się i składa wniosek ,a oni mu za 2 dni ofertę pracy przedstawiają np.sortowanie gwoździ za 1600zł i jak nie podejmie pracy to wyrzucą ,a na dotację miesiącami się czeka za to też ta Pani dyrektor nagrodę dostała?Bo znam jej kilku znajomych i brali już kilka razy na żony matki itp.I nikt im problemów nie robił.To samo z kursami.A najlepsze ,że dają na staż do firm które od kilkunastu lat z góry zakładają,że nie zatrudnią i jeszcze im za to płacą.Polska patologia społeczno urzędnicza i jeszcze sobie nagrody rozdają, masakra zacofanie w tym kraju gorsze niż za komuny.
polexit (5.173.176...) 09-02-2019 08:55
Dodanie opinii jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
Dodanie wiadomości jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
   Polecane przez INFO
baner_5_1570135131.jpgbaner_6_1570135113.jpgbaner_7_1571160617.jpgbaner_8_1570137912.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_11_1570261466.pngbaner_12_1570264808.pngbaner_13_1570266893.pngbaner_14_1570275933.pngbaner_15_1570638480.jpgbaner_16_1570645259.jpg