Więźniowie spotykają się z psychologiem, który wskazuje im sposoby wychodzenia z nałogów. Fot. ZK Stargard.
Ilość wyświetleń: 490
W stargardzkim więzieniu skazani biorą udział w zajęciach terapeutycznych. Część z nich jest uzależniona od narkotyków lub alkoholu.
Jak przyznaje służba więzienna, problem uzależnienia dotyka wielu skazanych. Ze względu na epidemię, nie mogą brać udziału w terapii uzależnień prowadzonej w oddziałach terapeutycznych.
- Dlatego obejmujemy ich „Krótką Interwencją” - informuje Grzegorz Terlikowski, rzecznik Zakładu Karnego w Stargardzie. - To program dla tych, którzy nie zdążyli odbyć zaplanowanej terapii lub zbliżający się koniec kary nie pozwala na jej zrealizowanie.
W stargardzkim więzieniu są prowadzone specjalne zajęcia, podczas których psychologowie uświadamiają skazanym czym są uzależnienia, wskazywane są im negatywne konsekwencje, które wynikają z długotrwałego stosowania środków odurzających i nadużywania alkoholu, motywują ich do podjęcia terapii po opuszczeniu więziennych murów.
- Osadzeni mają możliwość udziału w programach edukacyjno- profilaktycznych
pn. "Dopal sobie wartości",” Nie piję, nie biorę” - dodaje rzecznik. - Programy te prowadzone są przez psychologów i wychowawców. Osadzeni spotykają się również na mitingach Anonimowych Alkoholików i Anonimowych Narkomanów. Zobacz też: zakład karny po przebudowiewiadomosci.rii.pl/index.php