Wkład własny na zakup strzelnicy dał powiat, który jest organem prowadzącym II LO.
Ilość wyświetleń: 846
W II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K Norwida uruchomiono wirtualną strzelnicę. System szkolno - treningowy pn. Pojedynek pozwoli uczniom kształcić umiejętności strzelania z broni.
II Liceum jest jedną z 43 szkół w Polsce, w których certyfikowana, wojskowa klasa mundurowa otrzymała dofinansowanie z Państwowego Funduszu Celowego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej, na stworzenie strzelnicy wirtualnej. Kosztowała 167 tys. zł. Dotacja MON wyniosła 133 tys. zł.
- Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie, która ma taką strzelnicę - mówi Andrzej Kałuża, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie. - Jest przenośna, więc możemy z niej korzystać w sali gimnastycznej albo w auli. Oczywiście będziemy do niej zapraszać także młodzież z innych szkół.
Informacja Starostwa Powiatowego w Stargardzie:
Uczniowie będą mieli możliwość nauki m.in.:
➡bezpiecznego posługiwania się bronią, w tym jej obsługi manualnej
➡celowania z wykorzystaniem różnych rodzajów celowników
➡ćwiczeń w obserwacji – wykrywania, rozpoznania i identyfikacji celów
➡prowadzenia celnego ognia z różnych postaw, na różnych odległościach
➡wspólnego wykonywania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania.
Możliwości systemu Pojedynek pozwalają na:
- indywidualny trening z udziałem jednej do czterech osób naraz z wykorzystaniem jednego do czterech stanowisk strzeleckich. W ramach ćwiczenia dostępny jest wydruk z podsumowaniem i analizą wyników;
- prowadzenie treningu zespołowego na wspólnym stanowisku strzeleckim z udziałem jednej do czterech osób naraz – ćwiczenie utworzone z pomocą edytora tworzenia ćwiczeń – strzelań. W ramach ćwiczenia dostępny jest wydruk z podsumowaniem i analizą wyników;
- trening zespołowy na wspólnym stanowisku strzeleckim z udziałem jednej do czterech osób naraz, z wykorzystaniem pięciu strzelań sytuacyjnych z zamkniętymi scenariuszami;
- tworzenie ćwiczeń za pomocą edytora – można między innymi określić przestrzeń, ilość stanowisk, porę dnia, cele i ich parametry oraz kolejność.
- wielokrotne użycie ćwiczeń z zamkniętymi scenariuszami. W ramach ćwiczenia dostępny jest wydruk z podsumowaniem i analizą wyników.