W Stargardzie kontynuowany jest proces uwalniania lokali zajmowanych przez osoby, którym wypowiedziano umowy najmu. Głównym powodem wypowiedzenia były zaległości w opłatach.
Ilość wyświetleń: 2052
Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego kontynuuje eksmisje zaplanowane na ten rok. W sierpniu uwolniono w ten sposób trzy mieszkania.
W sierpniu komornik sądowy na wniosek wierzyciela, czyli miasta, przeprowadził trzy eksmisje z lokali komunalnych.
Jedna z nich odbyła się przy ulicy Wiejskiej w Stargardzie. Pracownicy TBS odkryli, że lokal jest w trakcie remontu. W dniu eksmisji nie zastali dłużnika na miejscu. Był w pracy.
- Na wniosek komornika ślusarz wyważył drzwi - informuje Przemysław Urbański, kierownik biura i przydziału mieszkań w Stargardzkim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. - Lokal został przejęty i zabezpieczony, a elektronarzędzia służące do remontu zabezpieczono na koszt dłużnika w magazynach TBS. Mężczyźnie przysługiwał lokal do najmu socjalnego, ale odrzucił ofertę.
W budynku przy ulicy M. Skłodowskiej - Curie 19a, dłużnik udostępnił komórkę lokatorską osobom nieuprawnionym, którzy przerobili ją na pomieszczenie do spania.
- Można więc powiedzieć, że w tym przypadku odbyły się dwie eksmisje jednego dnia - dodaje kierownik. - Dłużnikowi zgodnie z obowiązującymi przepisami na miesiąc przydzielono do wynajmu pomieszczenie tymczasowe w budynku przy ulicy Okulickiego w Stargardzie. Bez niespodzianek natomiast przebiegła eksmisja z lokalu przy ulicy Robotniczej 3 w Stargardzie. Na miejscu nie zastano dłużnika, dlatego ślusarz wyważył drzwi w celu umożliwienia wykonania czynności zleconych komornikowi przez wierzyciela.
Powodem eksmisji z lokali komunalnych jest niepłacenie czynszu przez dłużników. W wielu przypadkach dług z tego tytułu sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych.
- Dłużnicy uważają, że lokale komunalne stanowią ich własność – komentuje Przemysław Urbański z TBS. - Skoro ich rodzice, a wcześniej dziadkowie w nich mieszkali to uważają, że lokale im się należą. Niestety, w odróżnieniu od rodziców i dziadków, którzy regularnie opłacali lokal ich spadkobiercy już tego bardzo często nie robią. Takie działanie generuje zadłużenie i ostatecznie prowadzi do skierowanie sprawy do sądu w celu wydania wyroku o eksmisję z lokalu. Ponadto, jeśli sąd orzeka prawo do najmu socjalnego, to dłużnicy odmawiają jego przyjęcia z uwagi lokalizację i mniejszą powierzchnię. A to z kolei prowadzi do tzw. eksmisji na bruk.
TBS szykuje się do kolejnej eksmisji z budynku przy ul. Konopnickiej. Każda odbywa się przy asyście policji.
Dłużnicy nie dość, że nie płacą za mieszkania, to jeszcze je dewastują. Dla przykładu zamieszczamy kilka zdjęć z lokali, w stanie w jakim pozostały po niesolidnych lokatorach.
przykro pisać ALE: menelom ,,NAKAZ PRACY ''''obowiązkowy
A JAK NIE TO OBOZY PRACY PRZYMUSOWEJ ZA MISKE RYŻU
I 2CM PAPIERU TOALETOWEGO .
A NIE GŁASKANIE PRZEZ MOPSY .
otoSŁOWOprawdy (89.151.36...) 18-08-2022 17:38
2.
Dla Ukrainy znowu się coś znajdzie... Oni mogą nie płacić, dostać wszystko za darmo i w dodatku nie muszą pracować... Co za czasy...
Zst (37.47.180...) 18-08-2022 18:33
3.
To sie nazywa s.... polityczne
89.151.36...) (31.11.131...) 18-08-2022 19:13
4.
i bardzo dobrze wywalic meneli na bruk i zabrac caly socjal Dosyc juz pracy na to sku... i mamuski rzekomo samotnie wychowujace Czekam na czasy az w koncu socjal bedzie tylko wspomnieniem do roboty z ta cholota sterczaca i cheljaca