Mężczyzna pędził z prędkością 105 km/h w obszarze zabudowanym.
Ilość wyświetleń: 1454
Wysoki mandat, punkty karne i utrata prawa jazdy - taka kara spotkała młodego mężczyznę, który znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym.
26 - latek jadąc audi ulicą Podleśną w Stargardzie miał na liczniku 105 km/h. Został zatrzymany przez policję.
- Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy i zgodnie z taryfikatorem policjanci nałożyli na kierującego mandat w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktów karnych - informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.
Kierowca audi stracił prawo jazdy w miejscu zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń, aplikacji bardzo pomocnej w kontakcie z policją.
- To za pomocą tej aplikacji tylko w jednym miejscu, dzięki mobilnemu zgłoszeniu policjanci ujawnili i ukarali kilkudziesięciu kierujących, którzy nie dostosowali się do obowiązującej prędkości - informuje stargardzka policja. - I tak było w przypadku kierowcy audi, który wpadł na ul. Podleśnej.
Policja apeluje do kierowców o ostrożność i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Tym bardziej, że warunki jazdy pogarszają się z tygodnia na tydzień. Jezdnie mogą być mokre i śliskie, leżą na nich liście, szybciej robi się ciemno. W ostatnich dniach policja odnotowała kilka kolizji. M.in. wczoraj wieczorem na trasie Suchań - Wapnica 15 metrów za stacją paliw na ul. Pomorskiej z jezdni wypadł citroen na goleniowskich numerach rejestracyjnych. Fot. OSP Wapnica.
- Prędkość na drodze może zabić, zdejmij nogę z gazu, nim będzie za późno - przestrzegają policjanci. - Regularnie przypominamy o wysokich karach, jakie od początku roku grożą kierowcom łamiącym przepisy ruchu drogowego, szczególnie te dotyczące ograniczeń prędkości. Niestety niektórzy wciąż nie traktują poważnie tych informacji, a o tym, że policjanci nie mają pobłażania wobec piratów drogowych przekonują się w trakcie kontroli drogowej.
Redaktorze... nazwy własne piszemy Wielką Literą czyli Audi, Citroen :)
audi :) (46.77.212...) 24-10-2022 15:20
2.
Audi a sam żeś się podpisał z małej xddd Haha
Stefcyi (178.235.147...) 24-10-2022 16:45
3.
Audi musisz się podszkolić, żeby udzielać uwag.
REKTOR (89.151.38...) 24-10-2022 21:01
4.
m ł o d e g o POJACA
a nie męszczezne
Prawdaaaaaaa (80.55.24...) 24-10-2022 21:55
5.
proszę uruchomić szare komórki, mój nik świadomie wpisałem z małej litery jako ironię :)
Audi vel audi :) (46.76.233...) 25-10-2022 14:16
6.
O pisowni nazw marek i modeli samochodów językoznawcy wypowiadają się tak:
";Za poprawny przyjęty jest zapis następujący: Fiat jako marka samochodów i firma oraz fiat jako samochód marki Fiat. Nazwy różnego rodzaju wytworów przemysłowych, np. samochodów, motocykli, rowerów, aparatów radiowych i telewizyjnych, aparatów fotograficznych, zegarków, lekarstw, papierosów, napojów, artykułów spożywczych, odzieży, butów, używane jako nazwy pospolite konkretnych przedmiotów, a nie jako nazwy marek i typów oraz firm zapisywane są małą literą:
fiat, peugeot, mercedes, nysa, jawa, diora, sony, kodak, cyma, omega, aspiryna, paracetamol, klubowe, marlboro, ustronianka, napoleon (= koniak), wyborowa (= wódka), tokaj, kama, rama, pierniki toruńskie, solejka, adidasy.
Natomiast nazwy firm wytwarzających te artykuły oraz nazwy marek firmowych pisze się wielką literą, np. samochód marki Fiat albo samochód „Fiat”.
oraz:
";Według od lat obowiązujących zasad polskiej ortografii (reguła 109) nazwy wyrobów przemysłowych, a ściślej nazwy seryjnych egzemplarzy tych wyrobów piszemy małymi literami, gdyż nie są to nazwy własne, lecz pospolite, pochodzące od nazw własnych. Na temat nazw samochodów wypowiadał się m.in. Przewodniczący Rady Języka Polskiego, prof. Andrzej Markowski: «możliwość zaznaczenia, że chodzi o markę wyrobu istnieje i – jak powszechnie wiadomo – odpowiednia reguła ortograficzna głosi, że właśnie nazwy firm i marek wyrobów przemysłowych (to one bowiem są znakami handlowymi prawnie chronionymi!) piszemy od dużej litery, np. samochód marki Peugeot albo samochód „Peugeot”, zegarek marki Citizen albo zegarek „Citizen” (...),margaryna marki Finea albo margaryna „Finea”, piwo marki Żywiec albo piwo „Żywiec”». Regule tej podlegać będzie także pisownia nazwy produktu, jego odmiany, a zatem: fiat ritmo, opel corsa, citroën xsara, polonez truck i inne.
Także:
";W zdaniu „Na rynku są nowe modele: Opel Astra Sports Tourer, Volkswagen Golf GTI, Mercedes klasy E” nie chodzi o konkretne pojazdy danej marki, lecz o całe serie samochodów. Nazwa takiej serii (modelu) jest nazwą własną, więc powinna być pisana od wielkiej litery.";
Jeśli jest to tekst reklamowy lub jeśli odnosi się on do serii albo firmy, to najlepiej napisać wielką literą (np. Opel zapowiada wznowienie produkcji Astry), ale jeśli stwierdzamy, że jeździmy jakimś samochodem, to np. fiatem 126p w zapisie małą literą. Źródło - forum/mlingua.pl