W SP 2 zyskali nowoczesne pracownie i przyjaciół w Eberswalde
w SP nr 2 powstały pracownie m.in. krawiecka, stolarsko-modelarska i poligraficzna.
Ilość wyświetleń: 856
W niemieckim Eberswalde podsumowano współpracę ze Szkołą Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi.
Ta stargardzka szkoła od 2019 roku współpracuje z Oberbarnimschulen z Eberswalde. Partnerzy realizują unijny projekt Transgraniczny Most Przyszłości. W efekcie w obu szkołach pojawiły się nowoczesne pracownie, a młodzież integruje się podczas różnych wspólnie realizowanych inicjatyw.
W ogrodzie zoologicznym w Eberswaldzie odbyła się konferencja podsumowująca dotychczasowe działania. Do Niemiec pojechali przedstawiciele szkoły i miasta.
– Projekt realizowaliśmy w trudnym czasie pandemii, dlatego tym bardziej powinniśmy być zadowoleni z efektów - mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta Stargardu. - Cieszę się z tak dobrej współpracy między polską i niemiecką placówką. Obie szkoły zyskały realne udogodnienia dla uczniów, w tym również dla osób z niepełnosprawnościami. Równie cenna była możliwość integracji dzieci i młodzieży, nauka języków obcych i oczywiście świetna zabawa.
W ramach Transgranicznego Mostu Przyszłości w SP nr 2 powstały pracownie tematyczne – m.in. krawiecka, stolarsko-modelarska i poligraficzna, gdzie dzieci poznają tajniki różnych zawodów. Uczniowie zyskali też wielofunkcyjne boisko i windy. W Oberbarnimschule zaś urządzone zostały pracownie – m.in. zdrowia, przyrody i środowiska, koordynacji i motoryki oraz kolorów i kształtowania przestrzeni.
- Oprócz tego młodzi ludzie brali udział we wspólnych aktywnościach – wirtualnie podczas pandemii i osobiście, odwiedzając się wzajemnie w szkołach - informuje miasto. - W obu placówkach prowadzone były również szkolenia dla rodziców.
Projekt Transgraniczny Most Przyszłości – utworzenie polsko-niemieckich centrów orientacji zawodowej i zarządzania zdrowiem w Euroregionie Pomerania” jest realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), zgodnie z umową o dofinansowanie z EFRR z dnia 27 marca 2019 r.