Malarz, tynkarz, a…rchitekt – czyli co warto wiedzieć o zawodzie architekta?
Artykuł sponsorowany
Ilość wyświetleń: 474
Architekt musi łączyć kreatywność ze zdolnościami matematycznymi i wyobraźnią przestrzenną. Powinien posiadać zmysł estetyczny, a jednocześnie znać niezbędne przepisy budowlane. Finalnie architekci tworzą ciekawe, wielowymiarowe projekty, które z czasem stają się niemalże dziełami sztuki. Sprawdź, jak wygląda praca architekta i poznaj jedne z najciekawszych i najdziwniejszych budynków, które powstały w historii.
Od pomysłu i projektu do efektu
Architekt powinien zdobyć odpowiednie kwalifikacje, dzięki którym mógł sprawować samodzielną funkcję. W tym celu, oprócz wykształcenia oraz odbycia praktyki, niezbędne jest zdanie egzaminu. Do tego trudnego sprawdzianu kompetencji na uprawnienia budowlane kurs online świetnie Cię przygotuje. Pod okiem specjalistów z branży budowlanej poznasz wszelkie niezbędne przepisy. Każdy z kursantów otrzymuje elektroniczny segregator aktów prawnych dla swojej specjalności, skrypt z przykładowymi pytaniami na egzamin, a także dodatkowe zagadnienia do pracy własnej. Kursy budowlane online dla inżynierów to niezawodny sposób na uporządkowanie wiedzy, solidne przygotowanie do egzaminu oraz samodzielnej pracy w przyszłości.
Ciekawe budynki
The Basket Building - Stany Zjednoczone
Dave Longaberger był założycielem i dyrektorem generalnym firmy Longaberger, która specjalizowała się w produkcji ręcznie robionych koszy piknikowych i zakupowych. Firma swoją popularność zyskała w Stanach Zjednoczonych w latach 90-tych i zdobyła uznanie klientów za jakość swoich produktów. By podkreślić istotę firmy, postawił budynek w kształcie kosza piknikowego, który otrzymał nazwę The Longaberger Home Office. Został otwarty w 1997 roku i stał się jednym z najsłynniejszych budynków w Ohio. Ma 7 pięter, posiada 160,000 stóp kwadratowych powierzchni użytkowej, a jego konstrukcja jest wykonana z betonu i stali. Koszykowy uchwyt jest zimą podgrzewany, dzięki czemu stale widać całą elewację.
Kansas City Library
Dawniejszy budynek banku w 2003 roku zmienił swoje przeznaczenie – stał się domem dla wielu tysięcy książek. Elewacja biblioteki nie może być bardziej klimatyczna. Przedstawia bowiem grzbiety książek tak popularnych tytułów, jak „Władca Pierścieni”, „Romeo i Julia” czy „Pajęczyna Szarloty”. Każdy z elementów ma ponad siedem metrów wysokości.
Polski akcent
Krzywy Domek w Sopocie to jeden z najsłynniejszych budynków w Polsce, znany ze swojego nietypowego kształtu i oryginalnego designu. Zbudowany został w 2004 roku, na zlecenie sopockiego przedsiębiorcy Janusza Kuśnierza. Inspiracją były tradycyjne drewniane nadmorskie domy i rybackie chaty. Budynek jest wykonany z drewna, a jego kształt przypomina falę, która uderza w brzeg.
Projektowanie budynków, wnętrz czy ogrodów wymaga nie tylko znajomości przepisów budowlanych, ale także wyobraźni przestrzennej, kreatywności, umiejętności słuchania klienta i komunikacji z nim, a także zdolność do prowadzenia negocjacji. Jeżeli chcesz, podobnie jak osoby, które zaprojektowały takie Aoyama Technical College Building w Tokio, Muzeum Guggenheima w Bilbao czy Noisy Le Grand w Paryżu tworzyć niezapomniane konstrukcje to warto zacząć doszkalać się od początku kariery zawodowej.