Dyrekcja szpitala ma plan, by wybudować na potrzeby rehabilitacji nowy budynek przy ul. Wojska Polskiego.
Ilość wyświetleń: 1497
Pacjenci skarżą się na warunki panujące w ośrodku rehabilitacyjnym przy ul. Staszica. Dyrekcja zapewnia, że już podjęła działania, by to zmienić.
- Tam przed wejściem do budynków są dziury, a w środku popękane kozetki, stary sprzęt - mówi jedna z pacjentek zabiegów rehabilitacyjnych w pracowni fizjoterapii przy ul. Staszica. - Współczuję tym, którzy muszą tam pracować, a także oczywiście pacjentom. Czy nie można zrobić jakiegoś większego remontu tych obiektów?
Kilka miesięcy temu podczas swojego wystąpienia w starostwie Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stargardzie, mówił o złym stanie technicznym obiektów przy ul. Staszica. Już wtedy padły informacje o planach, by rehabilitację przenieść do szpitala przy ul. Wojska Polskiego. A jak sytuacja wygląda obecnie?
Oto odpowiedź jaką po skargach pacjentów otrzymaliśmy ze stargardzkiego szpitala od Rafała Dziubka, kierownika ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i działu organizacyjno - prawnego, pełnomocnika ds. praw pacjenta. Zamieszczamy ją w całości:
- Aktualna sytuacja finansowa SPWZOZ w Stargardzie uniemożliwia przeprowadzenie kompleksowego remontu Szpitala Rehabilitacyjnego, Ośrodka Rehabilitacji Dziennej oraz Pracowni Fizjoterapii Ambulatoryjnej w kompleksie przy ul. Staszica w Stargardzie. Oczywiście, na bieżąco prowadzone są interwencyjne działania remontowe. Ponadto w perspektywie zmiany lokalizacji prowadzonej działalności rehabilitacyjnej przeprowadzenie gruntownej przebudowy i remontu nie znajduje uzasadnienia zarówno merytorycznego jak i finansowego.
SPWZOZ w Stargardzie nie dysponuje aktualnie bazą lokalową, umożliwiającą przeniesienie przedmiotowej działalności do pomieszczeń przy ul. Wojska Polskiego. W związku z tym planowane jest wybudowanie nowego, ergonomicznego pawilonu w nowoczesnej technologii. Takie działanie spowoduje centralizację świadczonych usług w jednym miejscu, zapewni możliwość zwiększenia dostępności do diagnostyki medycznej i konsultacji specjalistycznych w ramach działalności rehabilitacji. Ponadto założeniem jest utworzenie, w tym obiekcie na jednej kondygnacji ośrodka opieki długoterminowej w postaci zakładu opiekuńczo leczniczego.
W 2023 roku SPWZOZ w Stargardzie planuje realizację I etapu przywołanego zamierzenia, tj. opracowania dokumentacji w formie programu funkcjonalno - użytkowego. Zadanie to zostanie sfinansowane ze środków pochodzących z dotacji celowej.
Opracowanie dokumentacji wsparło miasto.
- Z budżetu miasta popłynęło 227 700 zł na tę dokumentację - potwierdza Piotr Styczewski, rzecznik prezydenta Stargardu. - 14 marca została podpisana umowa w tej sprawie.
Pacjentom pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na nowy pawilon.
Fajnie ale pytam dlaczego zlikwidowano w Szpitalu Oddział laryngologiczny i pozostawiono powiat i miasto bez szpitalnej opieki laryngologicznej to nie tak powinno być !!!!!!
waldek (31.0.168...) 25-04-2023 10:56
2.
Ośrodek rehabilitacji kiedyś był wizytówką Stargardu. Było to ";oczko"; dr Petriego, który zrobił jeden z najlepszych ośrodków w Polsce. Dlaczego dziś nie można kontynuować jego dzieła. Najprościej zlikwidować.
EP (83.23.63...) 25-04-2023 11:31
3.
Ten derektor ze szpitala coś zrobił pozytywnego dla szpitala i stargardu nigdy i nie zrobi to jest nieudacznik tylko łape wyciąga po kase a jak dostanie to i tak mało z niej zrobi