Od 15 maja w Stargardzie będzie więcej miejsc rotacyjnych.
Ilość wyświetleń: 868
W Stargardzie na ulicach Wojska Polskiego i Piłsudskiego pojawiło się oznakowanie parkingów z miejscami rotacyjnymi.
Parkowanie rotacyjne na wybranych parkingach zacznie obowiązywać w poniedziałek, 15 maja. Więcej pisaliśmy o tej sprawie tutaj: wiadomosci.rii.pl/index.php.
Gdzie będą?
– ul. Wojska Polskiego – po prawej stronie ulicy, na odcinku od skrzyżowania z ul. A. Struga do skrzyżowania z ul. B. Limanowskiego (przy budynkach ul. Wojska Polskiego 7 i 15; przy sądzie; przy budynku ul. Wojska Polskiego 21; przy szpitalu; przy budynku ul. Wojska Polskiego 35; przy budynkach ul. Wojska Polskiego 32 i 34 oraz przy jezdni. Jednocześnie miejsca po przeciwnej, lewej stronie ulicy, będą bez rotacji,
– ul. J. Piłsudskiego – po lewej stronie ulicy, na odcinku od wyjazdu z bramy w budynku J. Piłsudskiego 87 do placu Wolności (przy budynkach ul. J. Piłsudskiego 88 i 89, 92 i 92 a, od 93 do 105; miejsca postojowe przylegające do parkingu na terenie dawnej pętli autobusowej).
Wszystkie lokalizacje zostaną oznaczone znakami informacyjnymi D-18a „parking – miejsce zastrzeżone” i tabliczkami T-0 z treścią: „Parking rotacyjny Postój do 2 h od pon. do pt. w godz. 9-17 Godzinę przyjazdu należy oznaczyć na karcie parkingowej lub kartce papieru i umieścić za przednią szybą”.
Parkowanie ograniczone czasem ma obowiązywać od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00. Rotacyjne miejsca postojowe nie będą działały w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy. Zostawiając samochód na RMP trzeba będzie ustawić czas przyjazdu na karcie zegarowej umieszczonej w widocznym miejscu za przednią szybą. Moment dotarcia na postój można też zapisać na kartce. Od tej pory zostaną nam 2 godziny na załatwienie swoich spraw. Po tym okresie trzeba zwolnić miejsce. Przestrzegania czasu ma pilnować Straż Miejska. Jego przekroczenie może skutkować mandatem. RMP nie dotyczą jednośladów i miejsc dla osób z niepełnosprawnościami.
Posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca i samochodu zupełnie za darmo mogą odebrać własną kartę zegarową. Trzeba mieć ze sobą SKM, dowód rejestracyjny pojazdu lub dokument potwierdzający prawo do korzystania z pojazdu (np. umowę leasingu). Papierowe zegary są dostępne w:
– Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. S. Czarnieckiego 17 (poniedziałek – piątek od 8:00 do 16:00),
– Ratuszu na Rynku Staromiejskim 1 (poniedziałek – piątek od 8:00 do 16:00),
– kasie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, ul. Towarowa 2 (poniedziałek – piątek od 7:00 do 17:00; soboty, niedziele i święta od 8:00 do 16:00).
Bez SKM zegar za szybę w aucie kosztuje 2 zł i jest do kupienia w kasie ZCP.
Ciekawe, co z takiego znaku zrozumie obcokrajowiec?
betoniarnianin (5.173.200...) 14-05-2023 21:10
2.
Parking przy urzędzie miejskim od Skarbowej też zrobić rotacyjny. Będzie wygodnie dla mieszkańców załatwiających sprawy urzędowe. To nie jest prywatny parking prezydenta i urzędników. Rano przyjadą i 8 godzin blokują miejsca.