Kobieca (nie) MOC w przemocy - joga, wykłady, medytacje, zajęcia rękodzielnicze
Udział w Kobieca (nie) MOC w przemocy jest bezpłatny.
Ilość wyświetleń: 1081
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stargardzie we współpracy z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Stargardzie zapraszają do udziału w ciekawym projekcie.
- Chcesz miło spędzić czas, poznać techniki twórcze, zadbać o siebie z życzliwością i w miłej atmosferze to zapraszamy Cię na spotkania ze specjalistami, którzy poprowadzą szereg zajęć i warsztatów, byś mogła poczuć MOC do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim życiu! - zaprasza MOPS w Stargardzie.
Udział w Kobieca (nie) MOC w przemocy jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń, w przypadku dużej ilości chętnych o zakwalifikowaniu się będzie również decydować uzasadnienie chęci wzięcia udziału w projekcie.
W ramach projektu przewidziane jest przeprowadzeniu cyklu 7 spotkań i warsztatów dla 10 mieszkanek Stargardu oraz zorganizowanie otwartych prelekcji 16.05.2024r. nt. radzenia sobie w sytuacjach trudnych dla 20 kobiet.
Udział w zajęciach jest bezpłatny decyduje kolejność zgłoszeń, w przypadku dużej ilości chętnych o zakwalifikowaniu się będzie również decydować uzasadnienie chęci wzięcia udziału w projekcie. Zapraszamy do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej i zapoznanie się z programem spotkań i warsztatów.
Projekt rozpoczyna się 10.05.2024 r . i kończy 18.06.2024 r. Zajęcia będą odbywać się w godzinach popołudniowych. Rekrutacja do projektu rozpoczyna się w 10.04.2024 r. i potrwa do 30.04.2024r. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie kwestionariusza zgłoszeniowego. Znajdziesz go tutaj: mops.stargard.pl/index.php/programy-projekty/kobieca-nie-moc-w-przemocy.
Na zgłoszenia MOPS czeka do 30.04.2024 r.
Wszystkie osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie zostaną poinformowane osobiście.
Szczegółowy harmonogram spotkań zostanie przedstawiony grupie zakwalifikowanych uczestniczek. Zajęcia i warsztaty będą realizowane w Książnicy Stargardzkiej, Hotelu Kyriad oraz fundacji Sztuka Bycia Człowiekiem.
Opis zajęć :
Medytacja
Zajęcia medytacji poprowadzi Anna Szatkiewicz, która od wielu lat praktykuje medytację uważności oraz świadomości Śamatha-Vipassana jest członkinią rady ośrodka medytacyjnego Shambhala w Szczecinie oraz założycielka fundacji Sztuka Bycia Człowiekiem. (fanpage FB “Fundacja Sztuka Bycia Człowiekiem”). Na spotkaniu zostaną przedstawione narzędzia ułatwiających rozluźnianie się i powrót do stanu spokoju oraz jego utrzymanie. Będziemy zapraszać spokój, docenianie, łagodność i życzliwość. Medytacja pozwoli wzmocnić Ci trzy cechy umysłu: stabilność, klarowność i siłę.
Zajęcia TRE
Poprowadzi je Dorota Dybowska. TRE® to innowacyjna metoda, pomagająca w redukcji napięcia. Proste ćwiczenia pomogą uruchomić drżenia neurogeniczne, które wyzwalają napięcie, stres, dolegliwości bólowe, bezsenność i przywracają równowagę.
Zajęcia Jogi poprowadzi Małgorzata Kuprowska - z zawodu technik masażystka oraz Instruktorka zajęć prozdrowotnych. Z pełną uważnością i empatią wykonuje seanse relaksacyjne mające na celu przywrócenie naturalnej harmonii ciała. Na zajęciach skupimy się na spokojnym rozciągnięciu mięśni i głębokim oddechu. Idealna propozycja zajęć na tzw. gorszy dzień, kiedy mamy słabszą formę lub jesteśmy zestresowani i zmęczeni.
Prelekcje na temat sytuacji trudnych poprowadzą: Anna Rosiak i Marta Rosiak. Anna Rosiak jest to certyfikowany coachem ACC ICF, coachem kryzysowym w obszarze pracy indywidualnej i coach kryzysowy w biznesie. Wykładowca w Uniwersytecie Merito Szczecin, ekspert w obszarze psychologii praktycznej i opiekun merytoryczny kierunku „Psychologia kryzysu i interwencji kryzysowej", którego jest współautorką. Bazuje na własnych doświadczeniach życiowych, zawodowych oraz przez lata zdobywanych kwalifikacjach, kompetencjach i umiejętnościach.
Marta Rosiak jest członkiem zespołu ds. interwencji kryzysowej w szkole podstawowej. Aktywnie wspiera działania interwencyjne wśród uczniów i rodziców potrzebujących wsparcia w sytuacjach trudnych, kryzysowych. W swoich działaniach wykorzystuje elementy coachingu.
Prelekcje na temat prawnych aspektach przemocy domowej poprowadzi Dorota Biernikowicz przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, która opowie jakie zachowania przekraczają granice człowieka i podlegają karze, przedstawi regulacje prawne w zapobieganiu oraz postępowaniu w sytuacji, gdy ktoś doświadcza przemocy, jakie prawa ma osoba doznająca przemocy i do jakich instytucji można zwrócić się o udzielenie pomocy i wsparcia.
Nasze koncerty nazywają się „relaks” oraz „aktywne” ponieważ pozwalają na wewnętrzny wgląd w siebie, zauważenie napięć oraz zaakceptowanie ich poprzez wejście w głęboki relaks. Nasza muzyczna podróż ma na celu rozluźnienie ciała, poprawę samopoczucia oraz odpoczynek. W swoim zbiorze mamy ponad 101 instrumentów o których istnieniu możesz nawet nie mieć pojęcia! To właśnie dzięki ich wibracjom uspokajamy, koimy nerwy, odpoczywamy, a w międzyczasie rozwijamy wyobraźnie.
Na zajęciach rękodzielniczych zapoznasz się z techniką twórczą, którą będzie można wykorzystać w codziennym życiu. Nauczysz się jak konstruktywnie spędzać czas wolny oraz zdobędziesz wiedzę i umiejętności praktyczne jak tworzyć naturalne mydełka.