W rankingu są projekty z całego świata, a wśród nich stargardzki.
Ilość wyświetleń: 830
Projekt remontu Książnicy Stargardzkiej nominowany do międzynarodowej nagrody przez Irlandzki Królewski Instytut Architektów (RIAI).
Każdego roku Irlandzki Królewski Instytut Architektów nagradza wybitne osiągnięcia w dziedzinie architektury dostrzegł projekt renowacji Książnicy Stargardzkiej. W prestiżowym rankingu nominowane są ubiegłoroczne projekty z całego świata.
Na liście nominowanych znalazł się projekt Książnicy Stargardzkiej, którego autorami są pracownia BiASTUDIO i Kokon Studio ze Szczecina, jedyni reprezentanci Polski w tym prestiżowym konkursie. Rywalizują w nim renomowane pracownie z całego świata. Jury ocenia m.in. innowacyjność rozwiązań i kunszt architektoniczny.
- Nominacja do jednej z nagród Irlandzkiego Królewskiego Instytutu Architektów pokazuje, że realizacja tej inwestycji jest dostrzegana nie tylko w Polsce - komentuje Rafał Zając, prezydent Stargardu.
Książnica Stargardzka została w 2023 roku oddana do użytku po generalnym remoncie. Łączy w sobie XVI-wieczna gotycką kamienicę mieszczańska oraz wybudowany w latach 70. minionego stulecia pawilon. To nietypowe zestawienie czyni stargardzki obiekt miejscem z różnymi tradycjami architektonicznymi, tak zaaranżowanym, by spełniała potrzeby jej użytkowników. Konsorcjum szczecińskich pracowni architektonicznych BiASTUDIO oraz Kokon Studio doskonale poradziło sobie z zadaniem związanym z wygospodarowaniem przestronnej przestrzeni, likwidacją barier architektonicznych, stworzeniem funkcjonalnych powierzchni dla czytelników.
Gaweł Biedunkiewicz z pracowni BiASTUDIO:/propertydesign.pl/
- Przekornie muszę stwierdzić, że w naszej pracowni przewidzieliśmy tę nominację. Rozmawiając o tym projekcie, wielokrotnie żartowaliśmy, że jest on nieco... irlandzki. Pracując z Dominiką w Irlandii [Dominiką Biedunkiewicz – wspólniczką i żoną Gawła], mieliśmy możliwość z bliska przyjrzeć się pewnym rozwiązaniom architektonicznym, które dopiero teraz z poślizgiem docierają do Polski. A trzeba przyznać, że ostatnimi czasy architekci z Irlandii dołączyli do elity światowego designu. Jak widać, doświadczenia te zaowocowały świetnym projektem.
jestem za naprawami , remontami
poprawieniem stanu technicznego .
Ale za przebudowami już nie !!!
Są w Polsce obcy obywatele którzy przebudowali Polskie
dawne budowle , takie 1 000 letnie
bo są one PRYWATNE? ale za nasza kasę
to jest CÓDUD !