Nasi internauci ze Stargardu byli na spotkaniach m.in. z aktorami Agatą Kuleszą i Andrzejem Sewerynem. Fot. pani Ewa.
Ilość wyświetleń: 1144
51. Ińskie Lato Filmowe potrwa do 18 sierpnia.
Program 51. edycji festiwalu jest, zresztą podobnie jak w poprzednich latach, bardzo bogaty. Zaplanowano ponad 80 projekcji, a także spotkania z aktorami, reżyserami, podróżnikami. Wczoraj, 15 sierpnia, w kinie Morena była projekcja filmu pt. "Simona Kossak", w którym drugoplanową rolę, matki głównej bohaterki, zagrała Agata Kulesza. Wystąpili w nim też m.in. Sandra Drzymalska, Jakub Gierszał i Borys Szyc. Agata Kulesza przyjechała w czwartek do Ińska i film ze swoim udziałem oglądała z innymi widzami. Potem spotkała się z fanami w Gospodarstwie Rybackim.
- Opowiadała, że widziała ten film na dużym ekranie po raz pierwszy - opowiada pani Ewa ze Stargardu, uczestniczka Ińskiego Lata Filmowego.
Premiera filmu "Simona Kossak" zaplanowana jest na połowę listopada. Opowiada o pozbawionej talentu artystycznego Simonie Kossak, córce malarza Jerzego Kossaka i wnuczce Wojciecha, która dorastając nie zaznała ciepła ze strony despotycznej matki. Postanawia rzucić Kraków i osiedlić się w Białowieży, gdzie żyje w otoczeniu dzikiej przyrody.
W sobotę, 10 sierpnia, Ińsko odwiedził aktor Andrzej Seweryn, który spotkał się z miłośnikami kina w Gospodarstwie Rybackim. Promował dokument o sobie "Jestem postacią fikcyjną". A11 sierpnia zawitał do Ińska Andrzej Chyra, który zagrał w filmie pt. "All Inclusive”, który prezentuje pełen zestaw typowych polskich przywar charakteru. Dokument połączony z fabułą jest pretekstem do przyjrzenia się rodakom, a akcja dzieje się na wycieczce do Agadiru w Maroku.
W środę, 14 sierpnia, w Morenie był też Jacek Borusiński, znany z kabaretu Mumio, który zagrał w filmie pt. "Wróbel". To historia 40-letniego listonosza Remka, zapalonego piłkarza amatorskiej drużyny, wiodącego życie kawalera. Pewnego dnia jego życie przewraca się do góry nogami. W ińskim kinie wraz z reżyserem filmu Tomaszem Gąssowskim rozmawiali z uczestnikami ILF.
Festiwal dobiega końca, ale w programie jest jeszcze wiele ciekawych wydarzeń.
Niżej szczegółowy program wydarzeń na ostatni weekend:
16 SIERPNIA (PIĄTEK)
9:00 – Filmy i bajki dla dzieci: „Mukliki” (Kino Morena) (B) – 74 min
11.00 – Spacer z hydrobiologami z Uniwersytetu Szczecińskiego po okolicznych akwenach (zbiórka przy plaży na ul. Słonecznej) (Z)
13.00 – Nowe kino polskie: „Tyle, co nic” (Kino Morena) (K) – 93 min
13.00 – POMERANIKA z Uniwersytetem Szczecińskim: dr hab.Barbara Ochendowska-Grzelak „Morze Bałtyckie w malarstwie” (O.Mega) (B)
16.00 – Dokumenty świata-obrazy współczesności: „Danger Zone” (Kino Morena) (K) – 92 min. Po projekcji spotkanie z reżyserką Vitą Drygas w Galerii O.Mega
16.00 – Sezon 2023/2024: „Wojny jednorożców” (Jaskinia Zapomnianych Snów) (K) – 92 min
9.00 – Filmy i bajki dla dzieci: „Yuku i magiczny kwiat” (Kino Morena) (B) – 65 min
10.30 – Leśny Klub Książki z Uniwersytetem Szczecińskim: „Granatowo-słone strofy o Bałtyku” – poezja marynistyczna. Prowadzenie dr hab. Ewa Tierling-Śledź (start na plaży przy ul. Słonecznej) (B)
10.30 – Dokumenty świata-obrazy współczesności: „Ścieżka dźwiękowa zamachu stanu” (kino Morena) (K) – 150 min
13.30 – Nowe kino polskie: „Fin Del Mundo?” (kino Morena) (K) – 121 min. – po projekcji spotkanie z reżyserem Piotrem Dumałą
11.00 – Projekcja filmu nagrodzonego Złotą Rybką (Kino Morena) (K)
14.00 – Nowe kino polskie: „U Pana Boga w Królowym Moście” (Kino Morena) (K) – 130 min
W programie również wystawy: Tomasz Adamski, Maciej Rant oraz Andrzej Górski „Wyśniona historia kina na Podlasiu” (O.Mega), Piotr Jaxa „Cinematographers” (różne miejsca – początek w ogródku O.Megi), Agata Pytko „Bunt na dzielni” (O.Mega), „Wieloryb z Lorino” Krzysztof Gawronkiewicz (O.Mega), „Ińskie Lata w obiektywie” (Gospodarstwo Rybackie).
Na zdjęciu jest ten komuch co namawiał aby każdemu przy********ć ,to on robi w kulturze ,na pewno brał przykłady z kultury kolegi ze wschodu ,żenada kto podaje rękę takim wulgarnym odobnikom