Zapisy są do 27 września. Jednym z miejsc, które odwiedzą uczestnicy wycieczki krajoznawczej będzie Wiśniowa Polana w Dolicach.
Ilość wyświetleń: 704
28 września powiat stargardzki organizuje objazd zabytkoznawczy pt. „Od megalitów do Wedlów” w ramach organizowanych Europejskich Dni Dziedzictwa.
Od 23 do 27 września potrwają zapisy na wycieczkę śladem zabytkowych budowli w powiecie. Dzwonić będzie można pod nr 91-48-04-913 w godz. 8 -16. Koordynatorem wydarzenia jest Magdalena Kukulak z Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Stargardzie. Decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestników poprowadzi, dzieląc się swoją wiedzą, Mirosław Opęchowski z Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Stargardzie. Program:
Godz. 9 spotkanie uczestników godz. 9 na parkingu przed Starostwem Powiatowym w Stargardzie przy ul. Skarbowej 1.
Trasa:
- Krępcewo: krzyż wotywny z fundacji Lupolda v. Wedel z koń. XVI w., kościół z 2 poł. XV w. z bogatym wyposażeniem (XVII-XVIII w.), relikty zamku Wedlów z XIV w., grobowiec megalityczny.
- Dolice: replika grobowca megalitycznego z komorą grobową oraz kurhany z epoki brązu.
Objazd zabytkoznawczy jest organizowany w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
Starostwo Powiatowe w Stargardzie:
EDD największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury w Europie. Głównym celem jest edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej. Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru. Tradycyjnie w obchody EDD włącza się powiat stargardzki organizując objazdy zabytkoznawcze, odkrywające miejsca z prawdziwym duchem i ciekawą historią. To doskonała okazja, aby bliżej poznać dziedzictwo swojego regionu, odkryć historię zabytków i miejsc pamięci, które często – choć blisko nas – są nam zupełnie obce.