W kategorii działalność wystawiennicza przyznano dwie równorzędne nagrody. Pierwsza dla wystawy „Otwarcie. Plenery koszalińskie w Osiekach 1963-1981” autorstwa Łukasza Rozmarynowskiego z Muzeum w Koszalinie oraz dr. Marcina Szeląga z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu za "przekrojowe i nowatorskie spojrzenie na dorobek plenerów osieckich".
Druga nagroda była dla wystawy „Zduńskie opowieści” autorstwa Macieja Burdzy z Muzeum Zduńskie Opowieści "za oryginalną i bogatą ekspozycję, będącą świadectwem pasji i przywiązania do zanikającego rzemiosła".
Wyróżnienie otrzymała „Radość życia. Sztuka ludowa Meksyku z kolekcji Stanisława Kasprzyka”, autorstwa Katarzyny Findlik-Gawron z Muzeum Narodowego w Szczecinie "za wyeksponowanie wyjątkowego piękna unikalnej kolekcji".
W kategorii działalność edukacyjna komisja przyznała nagrodę za projekt „Historia techniki na Pomorzu” zrealizowany w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Jego autorami są: Andrzej Wojciech Feliński, Sabina Wacławczyk, Tomasz Tarasiuk, Przemysław Kuryło i Marcin Ossowski. Doceniono "skuteczne przekonywanie młodego pokolenia do tego, że historia techniki jest frapująca".
W tej to kategorii wyróżnienie otrzymał stargardzki projekt społeczno-edukacyjny "Znamy się z podwórka", autorstwa Przemysława Antczaka.
W kategorii działalność wydawnicza, konserwatorska, naukowa, popularyzatorsko-informacyjna - nagrodę odebrali Michał Dworczyk i Andrzej Krywalewicz z Muzeum Pamiątek I Armii Wojska Polskiego oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej w Mieszkowicach, za książkę „Odra była jak umarła… Wspomnienia powojennych mieszkańców powiatu gryfińskiego”.
Wysokość przyznanych nagród, których fundatorem jest marszałek Województwa Zachodniopomorskiego wyniosła 9 tys. zł.
- Odbiorcami Waszej twórczej działalności są wszystkie pokolenia mieszkańców naszego regionu, dziękuję Państwu za budowanie kapitału społecznego - mówiła podczas gali 28 października w Muzeum Narodowym w Szczecinie reprezentująca marszałka Anna Bańkowska.