Nowe miejsce do rekreacji powstało w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Znajduje się przy ul. Ceglanej 11. Głosowało na ten pomysł 739 osób.
Ilość wyświetleń: 1069
Park OCR (Ninja Park) powstał przy ul. Ceglanej w Stargardzie. To doskonałe miejscem do uprawiania sportów przeszkodowych.
Miejsce jest przeznaczone dla osób od 14 roku życia. Jest czynne codziennie od godz. 7 do 21. Koszt realizacji inwestycji przy Ceglanej wyniósł prawie 319 tys. zł. Park zbudowała firma z Gdańska, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Zamówienie obejmowało dostawę wraz z montażem urządzeń do ćwiczeń fizycznych w formie dwóch klatek treningowych zlokalizowanych na terenie boiska treningowego przy ul. Ceglanej Nr 11 w Stargardzie wraz z montażem elementów małej architektury i oświetlenia, wykonaniem ogrodzenia i chodnika.
- Robi się coraz cieplej, a sezon już niedługo się zaczyna - czytamy na stronie fejsbukowej Ninja OCR Park Stargard. - Można zacząć szlifować technikę do Runmageddon w Szczecinie, który już w kwietniu! Jeżeli ktoś chce wystartować w drużynie to dawajcie znać, przygarniemy was do siebie. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do powstania parku, głosującym oraz aktywnie zaangażowanym w promowanie projektu- Mustangi Kobylanka, Trener Na Starcie. Już dzisiaj możecie zaczynać swoje treningi indywidualne, a już niedługo ruszymy z czymś bardziej zorganizowanym, ale na to musicie jeszcze chwilę poczekać.
Zarządcą Ninja Park jest Ośrodek Sportu i Rekreacji Stargard.
Opis zadania, zgłoszonego przez Konrada Wojciechowskiego i Marcina Dywelskiego, a zrealizowanego w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego:
Konstrukcja OCR to kombinacja sprzętu, który umożliwia wielowariantowy trening siły i techniki z wykorzystaniem większości przeszkód spotykanych w zawodach OCR i torach ninja. Jest to miejsce stworzone dla ludzi aktywnych, którzy lubią wyzwania. Sprzęt wykonany z solidnych materiałów z zastosowaniem przemyślanych rozwiązań konstrukcyjnych daje nieograniczone pole do wielowariantowego treningu i zabawy.
Ze względu na rosnącą popularność sportów przeszkodowych w Polsce i na świecie grupa odbiorców jest bardzo szeroka (młodzież szkolna, dorośli trenujący sporty przeszkodowe, dorośli chcący wystartować po raz pierwszy w biegach typu Runmageddon czy w programie Ninja Warrior Polska, osoby chcące spróbować czegoś nowego w swojej aktywności fizycznej).
Z budowy Parku Ninja wynika wiele korzyści, od poprawy sprawności fizycznej mieszkańców (zarówno młodzieży jak i dorosłych), poprzez rozwój sportów przeszkodowych w Stargardzie, po możliwość organizacji zawodów OCR/NINJA i promocję Miasta.
Biegi OCR zyskują na popularności na całym świecie. W ciągu ostatnich lat sport ten doświadczył znacznego wzrostu zainteresowania zarówno ze strony zawodników jak i widzów. Czynniki przyczyniające się do rosnącej popularności to wyjątkowość i atrakcyjność biegów, wzrost świadomości zdrowego trybu życia, wspólnota i rywalizacja, promowanie nowych wyzwań, widoczność medialna co pomaga w promowaniu sportu i miasta. Biegi OCR mają tendencje do rosnącej popularności a przewiduje się, że ten trend będzie się utrzymywał w najbliższych latach. Konstrukcje tego typu prężnie rozwijają się na wschodzie i południu Polski gdzie są bardzo popularne.
W naszym regionie nie ma jeszcze lokalnych miejsc do treningu. Stargard może przyciągnąć zawodników z całego regionu, co z kolei przełoży się na wzrost atrakcyjności i rozwój turystyki Stargardzie.
Ponad 300 wydane bo głosowało 700 osób na 35000 mieszkańców z czego max 30 osób będzie skorzystać. Polacy to głupi naród wiecznych biedaków bo wydają kasę bez rozumu.