logofacebook.jpg
Witaj
18.226.222.76

Wywiad z Prezydentem Sławomirem Pajorem - część II

1308328648.jpg
Ilość wyświetleń: 3183
Pytania od Internautów

Jak skomentuje Pan ogólne zarzuty internautów o Pana arogancji, zatrudnianiu „kolesi”, zadłużaniu miasta, bezrobociu, brudnych ulicach, układach oraz nepotyzmie?

- W internecie jest jak w życiu – można spotkać ludzi kulturalnych i mądrych, ale też chamskich i wyrachowanych. Czym innym są krytyczne komentarze, a czym innym insynuacje czy wręcz kłamstwa przekazywane w sposób wulgarny. Różnice polegają na tym, że w życiu za wszystko co robimy ponosimy konsekwencje, a w internecie można długo pozostawać anonimowym i bezkarnym. To sprzyja obrażaniu, fałszywym insynuacjom, obelgom, rozsiewaniu kłamstw i pomówień. Na szczęście robiący to internauci należą do zdecydowanej mniejszości i jak sądzę są coraz częściej ignorowani przez większość użytkowników. Cóż mógłbym więcej odpowiedzieć na zaczepki poniżej pasa? Miasto jest żywym organizmem, Stargard o którym wszyscy marzą - jest cały czas w budowie. Trzykrotnie moja wizja miasta zyskała poparcie większości społeczeństwa. Od lat kontynuuję wraz ze współpracownikami politykę zrównoważonego rozwoju. Gospodarka staje na nogi, ale jednocześnie podnoszony zostaje komfort życia mieszkańców. Miasto staje się przyjazne dla inwestorów, przedsiębiorców, dzieci, młodzieży, seniorów, organizacji pozarządowych. Powstają nowe obiekty sportowe, rekreacyjne, kulturalne, modernizowana jest sieć dróg, wprowadzane są systemy i programy w szkołach i programy pomocy rodzinie. Przejdźmy się ulicami i poobserwujmy, a jednocześnie spróbujmy sobie przypomnieć jak tu było wcześniej. Mało jest takich miejsc i obszarów, na których nie odcisnął się rozwój jakiego doświadcza Stargard. Dzięki wysiłkom wielu ludzi, Stargard przez ostatnie lata odżył gospodarczo, społecznie i infrastrukturalnie. Co nie oznacza, iż nie  pozostało jeszcze wiele do zrobienia. Przed nami chociażby modernizacja pływalni czy konieczna modernizacja amfiteatru. To również zostanie zrealizowane.

Co jeszcze w tym roku zostanie uczynione dla zwiększenia ilości miejsc pracy w Naszym  Mieście? Zbyt dużo ludzi dojeżdża do Szczecina.
- Tendencja cały czas się zmienia. Teraz bardzo wielu mieszkańców Szczecina dojeżdża do pracy do Stargardu. Wielu myśli o przeprowadzeniu się nad Inę na stałe. To pokazuje, że Stargard jest miejscem atrakcyjnym zarówno pod względem ciekawej pracy, jak również zamieszkania. W Szczecinie mieszkańcy wskazują Stargard jako przykład rozwoju, umiejętności pozyskiwania inwestorów, zagospodarowania terenów pod przemysł. I wiem, że miejsc pracy będzie przybywać. Również nowoczesnych technologii i światowych standardów zarządzania. Wciąż mam wrażenie, że jesteśmy na początku sukcesów gospodarczych, które przekładają się na podnoszenie warunków życia mieszkańców. Powiedzieliśmy A jak areały przemysłowe, B jak Backer i Bridgestone, C jak Cargotec. Liter w alfabecie jest jeszcze dużo, tak jak możliwości powstawania miejsc pracy w Stargardzie.

Jak przedstawia się sytuacja miasta w związku ze zmianą przepisów śmieciowych?
- Musimy poczekać na ostateczne rozstrzygnięcia prawne. Z tego co wiem, obecnie ustawa jest w Senacie, w którym zgłaszane są jeszcze do niej poprawki. W momencie przyjęcia ostatecznej wersji dokumentu podyskutujemy o szczegółach.

Jak przedstawia się sprawa pozyskania sponsorów dla konkursu „OGRODY WOKÓŁ NAS”?
- Całość konkursu finansujemy sami. Owszem, pierwsze konkursy odbywały się przy niewielkim wsparciu zewnętrznym, ale z uwagi na niewielkie kwoty jakie pozyskiwano zdecydowano całość poprowadzić we własnym zakresie.

Czemu nie dba się o zabytkowe mury miejskie? Wzdłuż Iny są wszędzie tabliczki, że grożą zawaleniem.
- Prace przy stargardzkich zabytkach rozpoczęły się parę lat temu i nie ustają.  Stargard ma bardzo dużą ilość zabytków. To nasze szczęście, ale również kosztowny obowiązek. Warto przypomnieć, że została odrestaurowana  Brama Młyńska, Rynek Staromiejski wraz z kamienicami, wieża ciśnień. Tylko w tym roku rozpoczęły się prace renowacyjno-budowlane na łączną kwotę ponad 13 milionów złotych, wykonywane przy udziale środków unijnych i w partnerstwie z miastami niemieckimi. Do końca 2012 roku odremontowana i odrestaurowana zostanie Brama Wałowa oraz  Basteja. Przy Bastei powstanie dodatkowy pawilon z funkcją wystawienniczą i infrastrukturą obsługującą ekspozycję. Do końca bieżącego roku  zostanie odrestaurowany odcinek murów obronnych przylegający do Bramy Wałowej. Zostały wykonane ekspertyzy dotyczące oceny stanu technicznego murów. Został złożony wniosek aplikacyjny o dofinansowanie wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej remontu murów obronnych. Wykonywane są prace zabezpieczające i być może, w związku z powyższym, w przyszłym roku zaczną się prace na odcinku murów przy ul. Strażniczej.
Należy również wspomnieć o dofinansowaniu przez Miasto  prac konserwatorsko-remontowych  przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, w tym obiektach sakralnych.
Ze względu na swoją specyfikę,  prace wykonywane przy obiektach zabytkowych są bardzo kosztowne i czasochłonne. Warto o nie dbać, bo są  świadectwem naszej przeszłości i będą świadectwem naszej świadomości. 
Muszę nadmienić, że bolejemy nad faktami wandalizmu, np. kradzieże blachy miedzianej na świeżo wyremontowanej Bramie Młyńskiej czy graffiti na obiektach zabytkowych.

Co się dzieje z budynkiem po bibliotece pedagogicznej, taki piękny obiekt a taka ruina grożąca zawaleniem?
- To rzeczywiście bardzo ładny obiekt, lecz niestety nie należy do nas, lecz do Urzędu Marszałkowskiego, który z tego co wiem, zamierza go sprzedać. Podobnie jest z wieloma innymi architektonicznymi perełkami w mieście. Dla przykładu Spichrz jest w prywatnych rękach i również niszczeje. Jest to pole działania dla wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Co z terenem po warsztatach na Szczecińskiej? Czemu nie ma tam prawdziwego centrum rekreacyjnego, jakie było w planach, przed wybudowaniem Lidla?
- Teren należał do Starostwa Powiatowego. Został sprzedany i aktualnie jest w posiadaniu firmy Polimeni. W Urzędzie Miejskim w Wydziale Gospodarki Przestrzennej jest do wglądu plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Zapraszam chętnych do zapoznania się z planem. A czytamy w nim m.in., że obszar przeznaczono na zabudowę mieszkalno – usługowo – handlowo - biurową z usługami na parterach. Dopuszcza się też przeszklone ogrody zimowe i oranżerie przydomowe w danych budynkach. Plan dedykuje ten teren nowoczesnemu, wielofunkcyjnemu zespołowi zabudowy śródmiejskiej. Co zrobi właściciel? Od lat pozostaje zagadką, lecz jak przytoczyłem możliwości rozwiązań ma wiele. Z tego co się orientuję internauci mają możliwość zapoznania się z koncepcją właściciela tego gruntu na jego stronie internetowej. Jak wynika z zamieszczonej tam koncepcji inwestor doskonale poradził sobie z projektem na tym terenie.


Dlaczego ze stargardzkiej starówki robi się deweloperskiego molocha, pozwalając budować hotel i to wstrętne gmaszysko naprzeciw sklepu z elektroniką?
- Być może na razie jest to brzydkie kaczątko, ale proszę dajmy czas obu inwestorom. Niech prace się skończą, niech wszystko zacznie funkcjonować, niech pojawią się sklepiki, niech mieszkania zostaną zasiedlone. Firma Modehpolmo prowadzi w naszym mieście inwestycje na Starówce za 100 milionów złotych. To miejsca pracy przy budowie, a także późniejsze miejsca pracy dla prowadzących handel i usługi. To kolejny impuls dla przedsiębiorczości. To podniesienie również atrakcyjności tego miejsca, które przez dziesiątki lat porastało trawą. Dlatego oceniajmy inwestora, lecz dopiero po efektach. Podobnie jest z powstającym hotelem. Powinniśmy cieszyć się z tego, że w naszym mieście z roku na rok zwiększa się ilościowo baza hotelowa dla turystów. W końcu musimy zacząć przyciągać ich do Stargardu – bo jest co oglądać, jest gdzie spędzić czas, jest gdzie zjeść i spać.

Dlaczego jeszcze istnieje strefa płatnego parkowania na tak niekorzystnych dla miasta zasadach?
- Strefa, na terenach miejskich, obowiązuje tylko na całym osiedlu Tysiąclecia oraz na 30% ulicy Czarnieckiego. W tej ostatniej lokalizacji, z uwagi na rozbudowę miejsc parkingowych, rozważana jest możliwość rezygnacji ze strefy. Pozostałe tereny, na których obowiązuje tj. m.in. ulice Wojska Polskiego, Limanowskiego, Reja czy Piłsudskiego,  są zarządzane przez Starostwo Powiatowe. Podjęcie decyzji o całkowitej rezygnacji ze strefy nie jest sprawą prostą szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę ilość miejsc parkingowych w śródmieściu i tysiące mieszkańców, którzy codziennie się tam przemieszczają.

Kiedy powstanie jakiś market w Stargardzie, bo od paru miesięcy nic się nie otworzyło, a wiadomo że to jedyne miejsca pracy, dla ludzi bez znajomości w urzędach?
- Markety otwierają prywatni inwestorzy, a nie Urząd Miejski. Widzę jednak w pytaniu podtekst. W Urzędzie jest ok. 200 urzędników. Każdy z nich ma kilkudziesięciu różnych znajomych, nie wspominając o rodzinie, a to oznacza, że wszyscy musieliby pracować w Urzędzie.

Dlaczego UM przekazał do Ministerstwa niekompletny wniosek o zmianę nazwy Stargardu? Kto był odpowiedzialny o zadbanie, aby takie wnioski wysłały (niezależnie czy za czy przeciw) także Rady Powiatu i Gminy?
- Gdyby wniosek nie był kompletny zostałby cofnięty przez Wojewodę, a nie przekazany do rozpatrzenia przez MSWiA. Sytuacja ze zmianą nazwy jest skomplikowana bo Stargard jest siedzibą trzech jednostek samorządowych. Ministerstwo uznało, iż do ostatecznej decyzji poza wnioskami o zmianę nazwy miejscowości oraz o zmianę nazwy gminy miejskiej konieczne są wnioski dodatkowe. Obecnie trwają konsultacje prawne, które ostatecznie wyjaśnią konkretny sposób postępowania w tej sprawie.

Panie prezydencie - czy rozliczy się Pan z tymi, co pana podpuścili w związku ze zmianą nazwy naszego miasta Stargard Szczeciński, i czy te osoby poniosą konsekwencje?!
- Łatwo jest usiąść przed komputerem i robić tego typu zarzuty. Co to znaczy podpuszczony? Z inicjatywą zgłosiło się Towarzystwo Przyjaciół Stargardu. Organizacja pozarządowa, która od wielu lat czynnie działa na rzecz promocji i rozwoju miasta. Skupiająca u siebie poważnych i odpowiedzialnych ludzi, gotowych poświęcić swój prywatny czas, angażujących się całkowicie społecznie w sprawy miasta. Projekt zmiany nazwy co do swojej słuszności przekonał nie tylko mnie i Radę Miejską, ale również Komisję Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych, która uznała za zasadne zmianę nazwy naszego miasta, a co najważniejsze przekonał samych mieszkańców biorących udział w konsultacjach.

Ile kosztowało Miasto, zorganizowanie akcji zmiany nazwy miasta, czyli jakie faktyczne koszty poniesiono na konsultacje, akcję promocyjną, wydruki materiałów promocyjnych etc.?
- Wszystkie koszty jakie poniesiono w roku bieżącym na działania związane ze zmianą nazwy miejscowości zamknęły się w kwocie ok. 35.000 zł.


Czy przyjdzie taki czas, że będzie można się dodzwonić na policję, a ta wraz ze strażą miejską zacznie działać w bardziej profesjonalny sposób?
- Nie chciałbym odpowiadać za policję. Co do Straży Miejskiej wolałbym abyśmy rozmawiali na poziomie konkretów. Jeśli są jakiekolwiek uzasadnione uwagi do funkcjonowania Straży proszę je zgłaszać, a na pewno nie pozostaną bez odpowiedzi.

Czy mieszkańcy ulic Słowackiego i Reja doczekają się czasów, w których nie będą musieli oglądać meneli spożywających pod ich oknami alkohol i słuchać ich kwiecistego języka?
- Takie miejsca są wszędzie, niestety w Stargardzie również. Trudno jest wyplenić to zjawisko nie tylko nam. Ci ludzie są karani, lecz zazwyczaj nie pracują i nie płacą.  Decyzjami sądu kierowani są do prac społecznych, w zastępstwie grzywien. Z tym problemem musimy być jednak znacznie surowsi i konsekwentni. Znajdziemy skuteczne rozwiązanie tego nieprzyjemnego zjawiska.

Jest niedziela godzina 19: 00, ostatnia niedziela kampanii wyborczej. A) biorę udział w mszy świętej B) proszę o głosy wyborców pod kościołem C) z rodziną spędzam wolny czas Proszę zaznaczyć jedną odpowiedź.
- C, bo rodzina jest dla mnie ważniejsza od jakiejkolwiek kariery czy to politycznej, czy samorządowej, czy zawodowej.

Od ponad 10 lat Stargard się wyludnia, ubyło już 5 tysięcy mieszkańców. Jakie zamierza Pan podjąć kroki, aby zahamować i odwrócić to zjawisko?
- Wielu mieszkańców Stargardu opuszcza Miasto i przenosi się między innymi na teren gminy Stargard czy Kobylanka – do Żarowa, Grzędzic, Morzyczyna czy Zieleniewa. Tam budują swoje domy, lecz pracują w Stargardzie. Więc z tym spadkiem liczby mieszkańców nie jest do końca tak. Prawdą jest jednak, że zjawisko wyludniania się miast jest zjawiskiem ogólnopolskim. Coraz częściej w miastach pracujemy, a za miastem mieszkamy. Sporo ludzi zdecydowało się również na wyjazd z Polski. W Stargardzie robimy wszystko, aby podnosić komfort życia. Zmodernizowaliśmy już prawie wszystkie szkoły, rozbudowujemy bazę sportową, uatrakcyjniamy życie kulturalne, wspieramy rodziny poprzez wiele programów pomocowych, mieszkaniowych.  A co najważniejsze w Stargardzie powstają nowe miejsca pracy. Oczywiście nie jest tak, że udało nam się rozwiązać wszystkie problemy. Robimy jednak wszystko, aby te problemy likwidować lub przynajmniej je ograniczać. Wierzę, że tendencja już niedługo ulegnie zmianie.

Kiedy w UM będą zatrudniani kompetentni urzędnicy z wiedzą?
- Proszę o konkretne przykłady. Zapraszam w każdy poniedziałek od 14.00.  Osobiście lub któryś z moich zastępców zawsze spotykamy się z mieszkańcami. Można zgłosić przykłady niekompetencji. Jak mówiłem, w internecie, anonimowo, łatwo przychodzi rzucanie pomówień.

Myślę, że wybudowanie alternatywnego objazdu łączącego ul. Broniewskiego ze Spokojną, to znakomity pomysł. Natężenie ruchu w tej części miasta znacznie się nasiliło i wszystko na to wskazuje, że w niedalekiej przyszłości czekają nas kłopoty z korkami. Ul. Różana jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie z działkami, ale tutaj może być wkrótce wąskie gardło i ewentualne protesty działkowiczów w przypadku budowy nowego przejazdu nie powinny być brane pod uwagę. Wszak os. Pyrzyckie ciągle się rozrasta, a i dojazd do nowych firm też byłby znacznie łatwiejszy. Myślę, że jak najbardziej powinno to być w gestii miasta. Czy w ogóle taki pomysł jest brany pod uwagę?

Kiedy będzie wykonany odcinek drogi, który połączy ul. Spokojną z rondem „Golczewo” i ułatwi dojazd do „Bridgestone” i „Cargotec”? Kiedy planuje się wykonanie drogi, która połączy ul. Przemysłową z ul. Podmiejską i dalej z Podleśną? Ten odcinek drogi w dużym stopniu zmniejszyłby ruch na ulicach miejskich.

Kiedy zostanie wybudowana droga łącząca Broniewskiego ze Spokojną, koło działek? Korki na Różanej są denerwujące.

- Nie potrafię w tej chwili podać konkretnych terminów. Natomiast potwierdzam, iż tego typu inwestycje są planowane. W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, które przedstawimy niebawem radnym wskazujemy na pewne nowe rozwiązania układu drogowego w mieście. Uwzględnia ono nie tylko połączenie ulicy Spokojnej z rondem Golczewo, co w znacznym  stopniu pozwoli na przeniesienie ruchu w kierunku terenów przemysłowych i osiedla lotnisko z części zachodniej miasta, tak aby odciążyć m.in. obecny ruch na ulicy Różanej. Przewidujemy również połączenie ronda 15 południk z ul. Broniewskiego. Są również plany połączenia ulicy Przemysłowej poprzez m.in. ulicę Gdańską z ulicą Bydgoską. Są to jednak inwestycje wymagające zaangażowania ogromnych środków finansowych, stąd ich realizacja na pewno będzie etapowana i rozłożona w czasie.

Kiedy zostanie wyremontowania ulica Niepodległości na odcinku do tablicy końcowej Stargard Szczeciński przed Witkowem? Gdzie kierować wnioski o odszkodowanie albo zwrócenie kosztów naprawy zawieszenia w samochodzie, które uległo pogorszeniu podczas jazdy tak dziurawą drogą?
- Ulic, które muszą zostać wyremontowane w Stargardzie jest znacznie więcej. Szacujemy, iż na wszystkie remonty czy modernizacje dróg miejskich potrzebujemy ponad 100 mln złotych. Naturalnym zatem jest, że nie ma możliwości, aby z tym problemem poradzić sobie w krótkim okresie. Nie mniej jednak inwestycje realizowane są na bieżąco. Tylko w tym roku poprawił się, bądź poprawi przejazd po ulicach Nasiennej, Niemcewicza, Tańskiego, Węgierskiej, Wyspiańskiego, Tuwima i Niepodległości. Prace na tej ostatniej rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Zgodnie z umową remont musi być zakończony do końca lipca.

Jak przedstawia się realizacja programu budowy ścieżek rowerowych i wymiany nawierzchni chodników?
- Co roku przybywa ich coraz więcej. W latach 2008-10 wybudowano blisko 15 kilometrów ścieżek rowerowych. W ciągu czterech następnych lat ma powstać kolejne 7 kilometrów. Koncepcja sieci tras rowerowych została opracowana w oparciu o wskazania wynikające z inżynierii ruchu oraz na przykładach innych miast. Jeszcze kilka lat temu istniała wyłącznie trasa wzdłuż ul. Szczecińskiej w kierunku Lipnika. W ciągu trzech ostatnich lat powstały trasy: Al. Żołnierza do ul. Pogodnej (długość 379m), ul. Przedwiośnie do ul. Spokojnej (251m), rondo 15 Południk przez Hanzeatycką i Stralsundzką (453m), rondo 15 Południk przez Skandynawską oraz Przemysłową i Cieplną (1893m), ul. Wieniawskiego (258m), ul. Broniewskiego od ul. Armii Krajowej w stronę Cukrowni Kluczewo (450m), ul. Skarbowa (396m), placu Słoneczny (278m), ul. Składowa (350m), ul. 11 Listopada od skrzyżowania z Bema do Szpitala Okulistycznego (270m), terenach przemysłowych w Kluczewie (3 779m), ul. Metalowa (2 418m), na odcinku osiedle Letnie do ul. Szczecińskiej (1065m), ul. Przedwiośnie z ul. Pogodną (285m), ul. Pogodna na odcinku od ul. Przedwiośnie do nowobudowanego odcinka (378m),.ścieżka rowerowa wykonana na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Stargardzie wzdłuż ul. Piłsudskiego i Podleśnej na odcinku od ul. Sienkiewicza do granic miasta (ok. 2 000m). W najbliższych miesiącach powstanie ciąg pieszo-rowerowy przy ulicy Tańskiego(ok. 800m - odcinek od ronda Lotników do ul. Śniadeckiego). Wcześniej powstał wzdłuż ul. 11 Listopada (306m - na odcinku od Szpitala Okulistycznego do Klubu Garnizonowego). Projektowane są kolejne. Według koncepcji powstaną ścieżki: przy ul. Grudziądzkiej (ok. 500m), wzdłuż ul. Nasiennej oraz ulicy Usługowej (ok. 2 120m), przy ul. Łąkowej (ok. 620m), od ul. Bema do sklepu Kaufland (przez Park Batorego – ok. 950m), na os. Zachód (ok. 2 400m) w rejonie ul. Szczecińskiej (od A21 do ul. 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty) oraz od ul. 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty wzdłuż terenów ZSZ nr 2 do sklepu Piotr i Paweł.
 
Dlaczego tak słaba jest informacja o tym, co dzieje się w mieście i w urzędzie? Gazetka urzędowa rzadko dociera. Czy to wina jej złej dystrybucji?
- Z tym się absolutnie nie zgadzam. Owszem docierają do nas jednostkowe sygnały o problemach z kolportażem, ale są to jednostkowe przypadki. SiS rozchodzi się w 25.000 egzemplarzach. To jest ważne oraz skuteczne narzędzie informacyjne. Poza tym przypominam, iż co dwa tygodnie kolportujemy w kilkudziesięciu punktach w Stargardzie Miejskiej Kalendarium Imprez tzw. MKI, które cieszy się dużym wzięciem wśród mieszkańców. Aktualne informacje można również znaleźć na naszej stronie internetowej www.stargard.pl, którą dziennie odwiedza średnio ponad 1500 osób.

Co Pan sądzi o pracy najmłodszego radnego Masalskiego?
- Daleki jestem od oceny poszczególnych radnych. To jest wyłączna kompetencja mieszkańców.

Skąd wziął się na stanowisku komendanta Straży Miejskiej Pan Koszykarz, bo zapewne wykształcenia, ani szkoły w tym kierunku nie miał? Jak długo będzie jeszcze piastował to stanowisko?
- Pan Dubij na stanowisku komendanta jest już od roku 2001. Mimo, iż od 10 lat sprawuję tę funkcję nie pamiętam, aby kiedykolwiek zgłaszano jakiekolwiek poważne zastrzeżenia wobec jego pracy. Warto również pamiętać o tym, iż co roku jego praca jak również całej Straży podlega ocenie Rady Miejskiej.

Czy obrona Pani M. Cierockiej przez K. Gładysza czerpiącego zyski z konsumpcji alkoholu w jego lokalu jest moralna i etyczna?
- Proszę zwolnić mnie od odpowiedzi na tego typu dywagacje. Sprawa pani Majki Cierockiej to jest zbyt poważny problem, aby go rozpatrywać posługując się tego typu argumentacją.

Co pan robi, aby wszyscy w Stargardzie byli piękni, młodzi i bogaci?
- Wszyscy chcielibyśmy być piękni, młodzi i bogaci. Stargard ma ogromny potencjał i proszę mi wierzyć, że wraz z zespołem współpracowników robimy wszystko, aby był miejscem atrakcyjnym do zamieszkiwania i to zarówno pod względem pracy, nauki czy wypoczynku nie tylko dla pięknych, młodych i bogatych.

Tomasz CYWKA - 17-06-2011


Artykuły powiązane:
  • 4. rocznica śmierci Sławomira Pajora (15-01-2021)

  • Rondo Pajora, a nie Czerwonego Kapturka (29-08-2018)

  • Nie żyje prezydent Sławomir Pajor (19-01-2017)

  • Nieaktualna powiatowa strona (09-12-2016)

  • Zmieniamy Stargard ale nie "na dobre" - VIDEO (28-09-2016)

  • Reklama
    1.
            1. Dzięki za robotę w TBSie Pajor 2. Wchodzimy na stronę UM, patrzymy na ilość wymeldowań i meldunków, na zgony i urodzenia. Mieszkańców nam ubywa. 11. Także bez odpowiedzi. Odpowiedzialność za złożenie wniosku spoczywa na prezydencie miasta. 16. Kłamstwo, przypomnijcie sobie wybory na prezydenta. Pajor w niedziele o 19 żebrał o głosy pod kościołem. Żenujące. 17. 5 tysięczne wyludnienie, tłumaczy powstaniem w okolicznych wsiach 1000 domów. Pajor bądź poważny.
    Przemek B. (83.30.205...) 17-06-2011 20:56
    2.
            Gadu, gadu,gadu......
    kapsel (83.7.85...) 17-06-2011 22:42
    3.
            Panie Tomaszu Cywka dobra robota i dobry wywiad Pan udzielił,brawo za odwagę stawiania nie wygodnych pytań.Czekamy na kolejną edycję pytań,może teraz do innego polityka lub osoby znanej publicznie?To może być ciekawe dla internautów i inowacyjny pomysł.
    lsd (88.156.153...) 17-06-2011 23:56
    4.
            10. Zdzisław Rygiel senior i Zdzisław Rygiel junior. Całe rodziny są pozatrudniane.
    Przemek B. (83.30.205...) 17-06-2011 23:59
    5.
            Może zrobić wywiad z radnym Masalskim? Z chęcią bym pzeczytał.
    wywiad z Masalskim proszę (87.96.53...) 18-06-2011 00:21
    6.
            Wielki szacunek dla autora wywiadu za odwagę, obiektywizm oraz bardzo trafne i proste sformułowanie pytań. Szkoda tylko, że pan Prezydent albo mówi nie na temat, unikając w ten sposób udzielenia jednoznacznej odpowiedzi, albo nie odpowiada w ogóle na konkretnie przecież zadane pytania. Panie Prezydencie, taka postawa jest upokorzeniem dla nas, społeczności lokalnej, czyli elektoratu i może świadczyć jedynie o tym, że uważa nas Pan za totalnych ignorantów.
    rex (88.156.154...) 18-06-2011 10:12
    7.
            Dzięki za ustosunkowanie się do części pytań z forum. Jest pewien niedosyt, ale trudno jest w takim wywiadzie mówić o wszystkich szczegółach. Osobiście jestem na tak.
    Bywalec (83.27.155...) 18-06-2011 15:49
    8.
            admin jak można ponownie pozwolić na takie chamstwo jak w poście nr 1. Już była cisza i lekki strach, ale oszołom zawsze się znajdzie.
    tttt (88.156.155...) 18-06-2011 16:43
    9.
            Przemek B. (83.30.205...) 17-06-2011 23:59 Czemu kłamiesz?? Stary Rygiel w MOPS został zatrudniony jeszcze za Nowickiego, A młody z prostej przyczyny bo szefował sztabowi wyborczemu Pajora
    amigo (88.156.154...) 20-06-2011 09:58
    10.
            Dzien historyczny słaby w tym roku,moze lepsze byloby co s innego np.kabarety?
    lsd (88.156.153...) 20-06-2011 18:01
    Dodanie opinii jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
    Autor:
    Dodanie wiadomości jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
    Autor:
       Polecane przez INFO
    baner_5_1570135131.jpgbaner_8_1658156824.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_13_1587714979.jpgbaner_21_1672648553.jpgbaner_28_1677653215.jpgbaner_30_1680645093.jpgbaner_31_1695228839.pngbaner_32_1708625514.jpgbaner_33_1708625553.jpg
    Copyright © Regionalny Informator Internetowy
    info..pl M. Cywka
    Robotnicza 9b
    73-110 Stargard
    tel. +48 609 804 424 / 91 578 42 10
    e-mail: info.wiadomosci@gmail.com