Debiut na szosie grupy MTB STC Stargard

Debiut na szosie grupy MTB STC Stargard.

Ilość wyświetleń: 1625
Kolejne udane zawody kolarzy STC! Nasi następcy godnie dotarli do mety!

A wszystko to miało miejsce 05 lipca w Świdwinie podczas Pucharu Polski w Maratonach Szosowych, gdzie rywalizowano na dystansie 46 km z udanym debiutem startów na szosie naszej grupy MTB. Pozostali zawodnicy STC wystartowali  w punktowanym do PP dystansie 86 km wokół Świdwina. Na starcie nie zabrakło również przyszłych  następców naszej grupy STC. Ale  wszystko po kolei … Pogoda???  Wymarzona!!!  Żar z nieba  chodź wietrznie i pagórkowato na trasie obydwóch dystansów. Wśród 57 zawodników na  dystansie 46 km  nie mogło zabraknąć również naszych najmłodszych "STCiaków" którzy pod opieką starszych, lub rodziców pokonali wspólnie trasę.

Debiut szosowy  i wysokie lokaty na 46 km! Starty naszej grupy MTB na ciężkich trasach całego kraju  przełożyły się również na wyniki tego dnia, gdzie Mariusz Stencel w klasyfikacji końcowej mężczyzn  zajął 2 miejsce. Tuż za podium czyli na nielubianym przez wielu sportowców 4 miejscu ale wzbudzającym szacunek uplasował się Artur Jasłowski. Batrosz Pawlikowski był 12 a Włodzimierz Owczarek 19. Natomiast nasze Panie z grupy MTB pokazały wysoką formę zajmując trzy miejsca na podium. I tak na  najwyższym jego stopniu stanęła Monika Szotowicz, drugie miejsce zajeła Małgosia Howis a trzecie Monika Grzesiecka gratulujemy naszej grupie MTB.

Ale również na tym dystansie uczestniczyli nasi  inni członkowie STC. Wielkie brawa za  8 miejsce w klasyfikacji ogólnej należą się  Patrykowi Wąsatemu synowi Tomka Wąsatego, którego na trasie wspomagał nasz Aruś Dąbrowski plasując się na 10 miejscu. Arka wyprzedził zajmując 9 miejsce Zbigniew Lutyński. Zaś młodziutki Szymon Klimczak przejechał linie mety tuż przed dopingującym go na całej  trasie ojcem Tomaszem Klimczakiem i tak zajęli 23 i 24 miejsce. Brawo, brawo nasi najmłodsi kolarze!

Zespołowa jazda zawodników STC na wymagającej trasie liczącej 86 km zaliczanej do klasyfikacji Pucharu Polski Maratonów szosowych również przyniosła wysokie lokaty w klasyfikacji końcowej i  poszczególnych kategoriach wiekowych. W Świdwinie nie mogło zabraknąć Agaty Czekin,  która zwyciężyła w swej kategorii wiekowej a w klasyfikacji open zajęła 25 miejsce wśród 134 zawodników na tym dystansie. Piotr Chmielewski zajął 3 miejsce w klasyfikacji open i zwyciężył w swej kategorii wiekowej.

Skład STC w Świdwinie tworzyli :
Sławomir Rochna – 5 miejsce open , 2 miejsce w kategorii wiekowej
Grzegorz Olszewski – 7 miejsce open  , 2 miejsce w kategorii wiekowej
Bartłomiej Szatanek – 8 miejsce open , 3 miejsce w kategorii wiekowej
Jarosław Łojko – 14 miejsce open , 4 miejsce w kategorii wiekowej – DEBIUT !! Gratulujemy !!
Dariusz Solski – 15 miejsce open , 2 miejsce w kategorii wiekowej
Waldemar Wojsznic – 24 miejsce open , 3 miejsce w kategorii wiekowej
Tomasz Wąsaty – 27 miejsce open , 10 miejsce w kategorii wiekowej
Radosław Pietrzak – 32 miejsce open , 12 miejsce w kategorii wiekowej
Robert Szydłowski – 43 miejsce open , 1 miejsce w klasyfikacji rowerów trekingowych – Brawo!!
Sylwester Sęk – 48 miejsce open , 9 miejsce w kategorii wiekowej
Tadeusz Zagdański – 61 miejsce open , 1 miejsce w kategorii powyżej 70 lat !!!!!!!!!
Zbigniew Pierzchała – 113 miejsce open , 21 w kategorii wiekowej

Nie zabrakło również naszych kolegów, sympatyków STC,  z którymi spotykamy się podczas  treningów, czy też na naszej największej imprezie organizowanej przez STC czyli Maratonie MTB Dookoła jeziora Miedwie. I tak miło było znów widzieć na starcie Lucjana Wlaź, który zajął 2 miejsce tuż za Robertem Szydłowskim  w kategorii rowerów trekingowych. Tadeusz Wojdowski zajął w swej kategorii wiekowej 8 miejsce a w klasyfikacji ogólnej 47 miejsce. Brawa za uczestnictwo za zaciętość  no i ukończenie jednak trudnej trasy należą się również Ryszardowi Szelkowskiemu, Romualdowi Hrycanowi i Remigiuszowi Kamińskiemu. Wszystkim dziękujemy za dobrą postawę za uzyskane rezultaty oraz oby więcej takich wspólnych wyjazdów w miłej atmosferze na imprezach, w których nie może nas zabraknąć!