www.wiadomosci.rii.pl
logofacebook.jpg
Witaj
3.81.28.10

Nowoczesne metody nauczania języków obcych

Nowoczesne metody nauczania języków obcych.

1574162608.jpg
Artykuł sponsorowany
Ilość wyświetleń: 437
   Nauka nie zależnie od tego czego się uczymy, kojarzy się zazwyczaj z nudnym i przymusowym zajęciem. Z kolei szkoła, to dla większości ludzi miejsce, gdzie spędziło się lub spędza się jeszcze większość młodzieńczych lat. Mało kto kojarzy nauczanie z przyjemnością. A przecież nie musi tak być. Odpowiednio ułożony program nauczania, do tego dobra kadra wykładowców, potrafi sprawić, że nauka będzie prawdziwą przyjemnością, a to czego chcemy się nauczyć  po prostu samo wchodzi do głowy. Tak jest ze wszystkimi przedmiotami w każdej szkole, więc również chcąc się nauczyć języka obcego, powinniśmy patrzeć na metodę nauczania, a także na ekipę, która będzie w tej nauce pomagała.

  Patrząc tylko na ogłoszenia szkół językowych można dojść do wniosku, że każda ze szkół jest tą najlepszą, ma najlepszą kadrę która pomoże w nauce, a język wchodzi do głowy sam i błyskawicznie. Stojąc przed wyborem, opierając się tylko na ogłoszeniach i reklamach trudno jest wybrać to co jest najlepsze. Bo w końcu która metoda sprawi, że szybko i bez większego trudu nauczymy się swobodnie mówić po angielsku, niemiecku czy też hiszpańsku? Jak pokazują badania, każdy uczy się w inny sposób, nie ma więc idealnej uniwersalnej metody nauczania języków obcych. Niektóre szkoły https://gerelis.pl/ proponują naukę w niewielkich grupach, bez żadnych podręczników. Co jest wyjątkowe w tej metodzie? Nauka poprzez zabawę. To się dotyczy nie tylko nauczania w młodszych grupach, ale również dorosłych. W pomieszczeniach brak jest typowych pomocy nauczania, brak jest typowej tablicy szkolnej, ale za to są zwierzęta. To sprawdzona metoda na rozluźnienie się podczas nauczania. Program nastawiony jest na pracę z językiem żywym, by jak najszybciej nauczyć się języka na pozi omie komunikatywnym, by móc swobodnie prowadzić konwersację w poznawanym języku. Trzeba przyznać, że dobrze jest, kiedy program jest dostosowany do postępów nauczania. W procesie nauczania szkoły powinny wziąć pod uwagę nie tylko cechy osobowe uczących się, ale również samego nauczyciela, jego styl prowadzenia szkolenia. Wiadomo, że inaczej trzeba ułożyć program dla osób starszych https://gerelis.pl/kursy/kursy-dla-doroslych/, którzy chcą poznać na tyle język, by nie być „niemym” podczas zagranicznych wakacji. Innego podejścia będą wymagać dzieciaki, których trudno jest opanować podczas zabawy, a  co dopiero w trakcie nauki. W końcu nauka języka biznesowego osób, które potrzebują w celach zawodowych, będzie przebiegała zupełnie w odmienny sposób. Faktem jest, że najczęściej sposób nauczania może być zmieniany w zależności od potrzeb. Stosowanie takich zmian to nie jest łatwa sprawa i cechuje naprawdę dobrego wykładowcę.

   Słysząc nauczanie tradycyjne języka, zazwyczaj na myśli ma się wkuwanie słówek, poznawanie suchych zasad rządzących gramatyką, odpytywanie, jednak nie koniecznie stawianie na konwersację Niektórzy uważają, że stosowanie tradycyjnych metod nauczania języka takich jak gramatyczno – tłumaczeniowa, audiolingwalna, czy też bezpośrednią powinno się powoli wycofywać ze szkół językowych. Jednak jak pokazują badania, takie metody się ciągle sprawdzają. Co więcej osoby szukające szkół językowych dla siebie często właśnie wybierają takie szkoły, gdzie jest tradycyjny model nauczania. Niektórzy twierdzą, że wkuwanie słówek, to najlepszy sposób na poszerzanie słownictwa. Inną sprawą jest późniejsza nauka ich stosowania. Niektórzy eksperci jednak wskazują, że lepsze efekty nauczania następują w przypadku, kiedy połączy się tradycyjny model nauczania z nowoczesnymi technikami, dobierając to co jest najlepsze nie tylko dla określonego kursu, ale przede wszystkim dla konkretnej grupy nauczania. Warto więc przed skierowaniem ucznia do konkretnej grupy poznać jego osobowość sposób w jaki najlepiej chłonie wiedzę. Trzeba bowiem pamiętać, że inaczej będzie się uczył wzrokowiec, inaczej będzie chłonął język ten, który opiera swoją naukę na słuchu. Odpowiednia interakcja pomiędzy wykładowcą, a słuchaczami może sprawić, że będzie ona samą przyjemnością. Dobrym pomysłem w tym wypadku wydaje nauka poprzez zabawę, czy korzystanie z odpowiednich pomocy naukowych w języku nauczania w tym interaktywnych multimediów. 

   Można się zastanowić, jak najlepiej wybrać metodę nauczania języka obcego? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Szkół na rynku jest wiele, a każda z nich korzysta albo z tradycyjnych, albo z nowoczesnych metod nauczania, które są wzbogacone autorskimi pomysłami. Tak naprawdę, musimy się poznać sami, poznać w jaki sposób najszybciej chłoniemy naukę, a następnie sprawdzić, czy na naszym rynku jest szkoła, która najbardziej będzie odpowiadała naszym predyspozycjom. Nie można zapominać, że żadne nawet najlepsze metody nauczania nie pomogą, jeśli nie będzie ze strony osób pobierających naukę zaangażowania. Trzeba przyłożyć się do nauki, mieć chęć poznawania nowych słów, zwrotów, chcieć je stosować w swobodnych rozmowach nie tylko podczas zajęć, ale i w realnym świecie.
inf. pras. - 19-11-2019


Reklama
Dodanie opinii jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
Dodanie wiadomości jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
   Polecane przez INFO
baner_5_1570135131.jpgbaner_6_1570135113.jpgbaner_7_1571160617.jpgbaner_8_1570137912.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_12_1570264808.pngbaner_13_1587714979.jpgbaner_14_1570275933.pngbaner_15_1570638480.jpgbaner_16_1570645259.jpg
Copyright © Regionalny Informator Internetowy
info..pl M. Cywka
Robotnicza 9b
73-110 Stargard
tel. +48 91 578 42 10
e-mail: info.wiadomosci@gmail.com