logofacebook.jpg
Witaj
3.238.98.39

Stargardzkie obchody Święta Policji

Stargardzkie obchody Święta Policji

1595592033.jpg
Ilość wyświetleń: 255
Przedwczoraj w sali konferencyjnej stargardzkiej komendy odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. To czas szczególny dla policjantek, policjantów oraz pracowników Policji. To dzień odznaczeń, awansów na wyższe stopnie i podziękowań za ciężką służbę.

   Tegoroczne święto jest inne niż zwykle. Przez panującą pandemię uroczystą zbiórkę celebrowaliśmy tylko wśród policjantek, policjantów, pracowników Policji, a także osób wyróżnionych. Nie oznacza to jednak, że zapomnieliśmy o współpracujących na co dzień z nami instytucjach do których skierowaliśmy informację o sposobie organizacji naszych uroczystości, wraz z podziękowaniami za wsparcie oraz współpracę.

   W uroczystości uczestniczyli Pani Iwona Wiśniewska Starosta stargardzki, Pan Rafał Zając Prezydent Stargardu, Pani Ewa Sowa Zastępca Prezydenta Stargardu, Pan Jacek Fabisiak Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Stargardzie, Pan Jan Podolak Przewodniczący Terenowych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów przy Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie, Pan Jacek Rembiszewski Przewodniczący Związków Zawodowych Pracowników Policji, funkcjonariuszki, funkcjonariusze oraz pracownicy stargardzkiej komendy.

   Rok 2020 jest szczególnym dla naszej formacji. To 101 rocznica powołania Policji Państwowej. W tym roku mija również 95 lat od powołania w strukturze Policji Państwowej jednolitej formacji kobiecej.

   Uroczystą zbiórkę rozpoczął dowódca uroczystości podinsp. Michał Jaskulski Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie składając meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Stargardzie Panu insp. Robertowi Nowakowi.

   W dalszej części odczytany został list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie Pana nadinsp. Tomasza Trawińskiego kierowany do policjantek, policjantów, pracowników Policji, władz samorządowych, przedstawicieli sądów, prokuratur, reprezentantów pozostałych służb i inspekcji, związków zawodowych z podziękowaniami za konstruktywną współpracę oraz gotowość do podejmowania wspólnych wyzwań.

   Podczas uroczystości odczytano także decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Kamińskiego o odznaczeniu I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie nadkom. Artura Grendy oraz asp. szt. Marcina Lewczyckiego Kierownika Referatu Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie odznaką Zasłużony Policjant w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

   Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia wręczył Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie insp. Robert Nowak.

   Święto Policji to czas szczególny nie tylko dla funkcjonariuszy. To święto również pracowników Policji, którzy wspomagają nasze działania. Podczas uroczystości wyróżnienia za wzorowe wykonywanie przydzielonych obowiązków otrzymały pracownice stargardzkiej komendy.

   W trakcie uroczystości medalami – Krzyż Niepodległości z Gwiazdą Klasy I nadanych Uchwałą Kapituły Zarządu Głównego Niezależnych Związków Zawodowych Policjantów  za zaangażowanie i działalność na rzecz Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wyróżniono Panią Iwonę Wiśniewską Starostę stargardzkiego oraz Pana Rafała Zająca Prezydenta Stargardu. Wręczenia medali dokonał Przewodniczący Terenowych Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów Jan Podolak oraz Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie insp. Robert Nowak.

   Medale 30 Lecia NSZZ Policjantów oraz medale okolicznościowe nadane Uchwałą Kapituły Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa zachodniopomorskiego za działalność w obronie i godności Policjantów otrzymało łącznie ośmiu funkcjonariuszy.

   Podczas przemówienia insp. Robert Nowak pogratulował wyników w służbie oraz złożył życzenia podległym funkcjonariuszom i ich rodzinom. Podziękował również pracownikom Policji, którzy każdego dnia wspierają pracę policjantów i wpisują się w struktury naszej służby. Podziękowania popłynęły również do Pani Iwony Wiśniewskiej Starosty stargardzkiego oraz Pana Rafała Zająca Prezydenta Stargardu za udzielone wsparcie i wzorową współpracę.

Tegoroczne obchody Święta Policji były inne niż zwykle. Ostatnie kilka miesięcy, to przede wszystkim sytuacja związana z pandemią Covid-19. Z dnia na dzień na świat musieliśmy spojrzeć z innej strony. Ten czas wymagał i wymaga od nas wielu wyrzeczeń i odpowiedzialności za zdrowie i życie drugiego człowieka. Pomimo pandemii nadal stać będziemy na straży bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.   

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz - 24-07-2020


Artykuły powiązane:
 • Stargardzcy policjanci zadbali o zwierzęta ze schroniska (19-06-2020)

 • Stargardzcy policjanci udaremnili dwie próby samobójcze (27-05-2020)

 • Zatrzymani przez policjantów z grupy SPEED (20-05-2020)

 • Kolejnych dwóch kierowców straciło prawo jazdy za szybka jazdę (15-05-2020)

 • Pościg ulicami Stargardu za 23 -letnim kierowcą volkswagena (12-05-2020)

 • Reklama
  Dodanie opinii jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
  Autor:
  Dodanie wiadomości jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
  Autor:
     Polecane przez INFO
  baner_5_1570135131.jpgbaner_6_1642147810.jpgbaner_8_1658156824.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_12_1570264808.pngbaner_13_1587714979.jpgbaner_15_1570638480.jpgbaner_16_1570645259.jpg
  Copyright © Regionalny Informator Internetowy
  info..pl M. Cywka
  Robotnicza 9b
  73-110 Stargard
  tel. +48 91 578 42 10
  e-mail: info.wiadomosci@gmail.com