www.wiadomosci.rii.pl
logofacebook.jpg
Witaj
35.168.110.128
grafika_zmienna/banery/baner_102_1621064677.jpg

Ruszyło głosowanie na projekty obywatelskie

Podobnie jak w latach poprzednich, jedna z urn znajduje się w holu magistratu przy ul. Czarnieckiego.

1658129422.jpg
Ilość wyświetleń: 353
Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Potrwa ono do 5 sierpnia.  

 Można wybierać spośród 38 propozycji. Ich autorami są stargardzianie. Szczegółowe opisy zadań, które wybrano do realizacji w przyszłym roku znajdują się niżej. Głosowanie trwa do piątku, 5 sierpnia. Głosować można tradycyjnie na papierowych kartach, ale też przez internet. W
ystarczy wypełnić formularz na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org.

   -  Najwygodniej ustawić w wyszukiwarce swój okręg zamieszkania i przeczytać opisy projektów - instruują urzędnicy. - Każdy stargardzianin może wskazać wybrane projekty tylko raz. Jedna osoba ma do oddania łącznie 3 głosy – wszystkie 3 na pomysły ze swojego obszaru zamieszkania albo 2 na propozycje w swojej okolicy i jeden „złoty głos” na coś ciekawego w dowolnym obszarze.

   Po wybraniu projektów trzeba wypełnić kartę do głosowania. Papierowe, które można wydrukować ze strony miasta, należy wrzucić do urn w Urzędzie Miejskim przy ul. Czarnieckiego 17 lub w ratuszu przy Rynku Staromiejskim 1.

   Dotychczas w Stargardzie było 8 edycji SBO. Mieszkańcy wskazali do realizacji 87 projektów, łącznie oddali ponad 81 tys. głosów. Od 2013 r. pomysły wybrane w ramach budżetu obywatelskiego w Stargardzie kosztowały nieco ponad 14 mln zł.

   Wyniki tegorocznego głosowania będą znane we wrześniu. Realizacja projektów nastąpi w przyszłym roku. Pula przeznaczona na wszystkie zadania wyniosła podobnie jak w latach poprzednich, 2,1 mln zł. 

   Projekty obywatelskie na 2023 r., zgłoszone w 6 obszarach, na które - na potrzeby SBO - podzielono miasto:   
 
 Obszar nr 1 -  Zachód – Letnie

   1. Aa, bieg po zdrowie – budowa bieżni lekkoatletycznej przy Szkole Podstawowej nr 7, szacowany koszt: 300 000 zł, Jacek Jankowski

Według zgłaszającego: Celem projektu jest wybudowanie przy Szkole Podstawowej nr w 7 w Stargardzie, lekkoatletycznej bieżni prostej 4-torowej o długości 110 metrów z nawierzchni poliuretanowej (tartan). Obiekt będzie dostępny zarówno dla uczniów SP nr 7 jak i mieszkańców okolicznych osiedli.

   2. A bardzo proszę: dwa boiska, siatka i kosze – teren przy Szkole Podstawowej nr 11 (osiedle Zachód),  szacowany koszt: 280 000 zł, Artur Iwanowicz, Tomasz Adamczyk, Aleksander Król, Beata Major, Przemysław Mordasiewicz

Według zgłaszających: Podniesienie atrakcyjności terenu przy SP nr 11 wśród dzieci i młodzieży z uwzględnieniem bezpiecznych rozwiązań dla uprawiania sportu i rekreacji na osiedlu Zachód, propagowanie zdrowego, aktywnego i rodzinnego wypoczynku.

   3. Ale piękne te stargardzkie skwery – skwer przed Szkołą Podstawową nr 7, szacowany koszt: 100 000 zł, Alicja Koźlik

Według zgłaszającej: Utworzenie pięknego skweru z kwiatami, ozdobnymi krzewami i skrytymi pomiędzy nimi ławeczkami, ze stołem do gry w szachy, przy placu Majdanek wpłynie na podniesienie estetyki, zwiększy ilość zieleni i da nam stargardzianom powód do dumy, że mamy takie piękne skwery. Spoczynek i relaks w takim miejscu w upalny dzień da każdemu chwilę wytchnienia.  

   4. Będziemy chodzić po chodniku, a nie po trawniku – budowa brakującej części chodnika przy ul. Spokojnej pomiędzy rondem Żołnierzy Wyklętych a zjazdem na działki, szacowany koszt: 200 000 zł, Alicja Koźlik

Według zgłaszającej: Przy ul. Spokojnej, na odcinku pomiędzy rondem Żołnierzy Wyklętych a zjazdem na działki znajdującym się dalej, w kierunku nowego cmentarza, brakuje chodnika. Kończy się on przy wysepce przystanku autobusowego. Czas to zmienić.

   5. Kwiaty dla Stargardu – plac z fontannami przy Szkole Podstawowej nr 2, szacowany koszt: 50 000 zł, Józef Żuchowski

Według zgłaszającego: O tym, jak ważne są naturalne dekoracje w naszym mieście, nikogo już nie trzeba przekonywać. Szczęśliwie trend „betonowania" miast odwraca się, jednak nie zawsze jest to proces szybki. W miejscach, gdzie nadal jeszcze brakuje kolorów, sprawdzają się duże donice. Efekt? Natychmiastowy! Kolorowe pojemniki na rośliny to już niemal standardowa pozycja na liście dekoracji przestrzeni publicznych.

   6. Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, szacowany koszt: 300 000 zł, Agnieszka Wiśniewska

Według zgłaszającej: Celem jest propozycja aktywnie spędzonego czasu dla rodzin z dziećmi. Zamierzone działania przyczynią się do podniesienia atrakcyjności terenu oraz integracji mieszkańców.

   7. Remont zniszczonego chodnika łączącego al. Żołnierza Boczną i ul. Lechicką wraz z ewentualnym montażem 3 słupów oświetleniowych, szacowany koszt: 150 000 zł, Piotr Jerzy Patyk

Według zgłaszającego: Chodnik łączący al. Żołnierza Boczną z ul. Lechicką traktowany jest przez pieszych jako skrót. Odcinek został wyremontowany od strony al. Żołnierza Bocznej do parkingu przy internacie szkolnym. Pozostała część chodnika w kierunku ul. Lechickiej jest w bardzo złym stanie technicznym. Wynika to z wieloletniego rozjeżdżania przez pojazdy, co poskutkowało zamontowaniem słupków drogowych.

  8. Zabawa na bieżni dla wnuczka i dziadka, to nie lada gratka!!! (teren przy SP nr 11), szacowany koszt: 70 000 zł, Małgorzata Matuszewska, Bartosz Gołdyn, Krzysztof Rytwiński, Leszek Zborowski, Katarzyna Olchowy

Według zgłaszających: Podniesienie atrakcyjności wśród dzieci i młodzieży terenu przy SP 11 z uwzględnieniem bezpiecznych rozwiązań dla uprawnienia sportu i rekreacji na os. Zachód, propagowanie lekkiej atletyki oraz zdrowego, aktywnego i rodzinnego wypoczynku.

Obszar nr 2 -  Chopina

   1. AAABBC RUCHU DROGOWEGO, teren Szkoły Podstawowej nr 4, ul. Wielkopolska 30, szacowany koszt: 300 000 zł, Janusz Borowski

Według zgłaszającego: Główną przyczyną powstania miasteczka jest praktyczne przygotowanie małoletnich kandydatów do zdania egzaminu na karty rowerowe. Jazda po nich ma ich nauczyć bezpiecznego poruszania się rowerem oraz wykorzystywania wiedzy teoretycznej w rozpoznawaniu i przestrzeganiu znaków drogowych. Poza tym uczy integracji i jazdy z innymi rowerzystami. Mniejsze dzieci zapoznają się z ruchem pieszych.

   2. Dziecięcych zabaw świat przy Przedszkolu Miejskim nr 6, szacowany koszt: 300 000 zł, Ewelina Żyłczyńska

Według zgłaszającej: Głównym celem projektu jest stworzenie dzieciom bezpiecznego miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu, atrakcyjnej i twórczej zabawy, rozwijania pasji i zainteresowań dzieci. Plac zabaw będzie pełnił ważną funkcję społeczną, gdyż pozwoli dzieciom oderwanym od telewizorów i komputerów bezpiecznie i aktywnie spędzać czas wśród rówieśników, zawierać nowe znajomości, uczyć się i bawić.

   3. Historia w zabawie zaklęta – plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 6, szacowany koszt: 50 000 zł, Daria Mireńczuk

Według zgłaszającej: Głównym celem projektu jest stworzenie dzieciom miejsca na placu zabaw przypominającego „Stargardzką Starówkę", gdzie będą mogły przybliżyć sobie historię miasta Stargard, poznać genezę nazw takich ulic, jak Szewska, Kuśnierzy, Złotników, Garncarska. Dzieci będą miały okazję w wydzielonym miejscu na placu zabaw przenieść się do dawnego Stargardu.

Obszar nr 3 – Śródmieście 

   1. ABC modernizacji placu zabaw i wykonanie oświetlenia obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej nr 3, szacowany koszt: 300 000 zł, Agnieszka Zaręba

Według zgłaszającej: Modernizowany plac zabaw zapewni każdej rodzinie doskonałe miejsce na wypoczynek i relaks, a także świetną zabawę dla ich pociech.

   2. Ach, jak my lubimy skakać – trampolina ziemna na placu  zabaw przy ul. A. Struga, szacowany koszt: 50 000 zł, Alicja Koźlik

Według zgłaszającej: Integracja dzieci przez zabawę, ich usprawnienie fizyczne, poprawa integracji sensorycznej, co ma ogromne znaczenie dla ich prawidłowego rozwoju i postępów w późniejszej nauce. Nie bez znaczenia jest również radość dzieci z pojawienia się nowej formy zabawy. Mamy możliwość po raz kolejny udowodnić, że Stargard jest miastem dbającym o komfort każdego: i dużego i małego.

   3. Ale piękne te stargardzkie skwery - ul. Piłsudskiego, odcinek pomiędzy ulicami M. Konopnickiej i M. Reja, szacowany koszt: 50 000 zł, Alicja Koźlik

Według zgłaszającej: W centrum naszego miasta, przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego jest miejsce, które przy stosunkowo niewielkich nakładach może zmienić swoje oblicze nie do poznania. Spowoduje to niewątpliwie poprawę estetyki. Tak bardzo wszyscy potrzebujemy, ciągle goniąc czas, takich miejsc, które swoim pięknem i powabem skłonią nas do przystanku na chwilę i do zwrócenia uwagi na to, czego w tym ciągłym pośpiechu nie jesteśmy w stanie zauważyć, a co jest nam potrzebne do równowagi psychicznej. Piękno poprawia nam nastrój, a dobry nastrój jest gwarantem dobrego zdrowia.

   4. Aranżacja placu zabaw Przedszkola Miejskiego nr 2 przy Szkole Podstawowej nr 3, szacowany koszt: 50 000 zł, Agnieszka Zaręba, Joanna Orzechowska

Według zgłaszających: Zmodernizowany plac zabaw zapewni wychowankom przedszkola i uczniom SP 3 miejsce do rozwoju fizycznego i społecznego, każdej rodzinie doskonałe miejsce na wypoczynek i relaks, a także świetną zabawę dla ich pociech.  

   5. Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1, szacowany koszt: 50 000 zł, Artur Zielski

Według zgłaszającego: Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 jest mocno eksploatowany przez okolicznych mieszkańców oraz przez dzieci uczące się w szkole, ponieważ w okolicy brakuje takiego miejsca, w którym mieszkańcy wraz ze swoimi dziećmi mogliby spędzić w bezpieczny sposób czas na zabawie. Realizacja projektu wpłynie pozytywnie na atrakcyjność tego miejsca i przyciągnie większą ilość okolicznych mieszkańców.

   6. Monitoring wizyjny Placu Targowego, szacowany koszt: 50 000 zł, Jerzy Waliszewski

Według zgłaszającego: Monitorowanie wizyjne Placu Targowego i całodobowe zapisywanie obrazu będzie służyło poprawie bezpieczeństwa publicznego w tym rejonie. Plac jest miejscem tranzytowym dla mieszkańców miasta i przyjęcia pobytów wielu osób przyjezdnych i pieszych spoza miasta, a nawet spoza kraju. Są wśród nich naruszający normy społeczne i zasady ładu i bezpieczeństwa publicznego. Monitoring powinien temu zapobiec.

   7. Plac zabaw i siłownia plenerowa na osiedlu Mokrzyca w Stargardzie, szacowany koszt: 300 000 zł, Mariola Łada, Krzysztof Kozłowski

Według zgłaszających: Projekt dotyczy stworzenia lokalnego miejsca wypoczynku i rekreacji wyposażonego w urządzenia placu zabaw oraz siłowni plenerowej. Realizacja projektu pozwoli na zagospodarowanie działki miejskiej nr 233/4 obręb nr 2 Stargard zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ulic Modrzewiowej i Mokrzyca w Stargardzie.

   8. Zielony ogród sensoryczny przy Szkole Podstawowej nr 1, szacowany koszt: 300 000 zł, Artur Zielski

Według zgłaszającego: Zielony ogród sensoryczny przy Szkole Podstawowej nr 1 to ogólnodostępny teren podzielony na strefy służące do odpoczynku oraz nauki poprzez zabawę. W okolicy nie ma takiego miejsca, w którym mieszkańcy mogliby w otoczeniu zieleni odpocząć i zrelaksować się, a ich dzieci bezpiecznie się bawić.

Obszar nr 4 – Stare Miasto 

   1. #STARGARD – napis promujący miasto, atrakcja turystyczna (Park Jagielloński), szacowany koszt: 300 000 zł, Monika Przyłęcka, Monika Kirschentein

Według zgłaszających: Stargard zasługuje na odpowiednią promocję w mediach społecznościowych i możliwie jak najbardziej szeroki zasięg. Życie ludzi kręci się wokół internetu i dzielenia się swoimi doświadczeniami, przeżyciami czy odwiedzonymi miejscami za pomocą mediów społecznościowych (Facebook, Instagram, itp.), w których dominują zdjęcia lub filmy. Szansą na wykorzystanie tego trendu jest postawienie wielkiego napisu STARGARD, który byłby charakterystycznym elementem naszego miasta. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści mieliby idealny temat do fotografowania i dalszego udostępniania w sieci.

   2. AAAle kosmos – gwiezdny plac zabaw w Parku 3 Maja, szacowany koszt:
300 000 zł, Olimpia Janiszewska

Według zgłaszającej: W Stargardzie, mieście pod szczęśliwą gwiazdą, brakuje kosmicznego placu zabaw dla starszych dzieci. Znajdzie się tam min. model układu słonecznego, planetarny labirynt i model rakiety. To miejsce połączy spędzanie czasu na świeżym powietrzu ze zdobywaniem informacji w ciekawej i nowoczesnej formie.

   3. Aby do przodu! – budowa i modernizacja obiektów sportowych przy Zespole Szkół w Stargardzie – II etap inwestycji, szacowany koszt: 300 000 zł, Anna Szczepaniak

Według zgłaszającej: Rewitalizacja terenu wokół boiska szkolnego i placu zabaw – budowa skoczni w dal, montaż urządzeń do gry w tenisa stołowego oraz utworzenie strefy rekreacyjno-relaksacyjnej zapewni uczniom i mieszkańcom bezpieczne warunki do nauki i aktywnego wypoczynku.

   4. Będzie tak, jak być powinno – ciąg pieszy pomiędzy ul. Płatnerzy i ul. Grodzką, szacowany koszt 300 000 zł, Alicja Koźlik

Według zgłaszającej: Pomiędzy ul. Płatnerzy i Grodzką znajduje się przejście, które aktualnie służy nie tylko pieszym mieszkańcom okolicznych budynków, ale również pełni rolę drogi dojazdowej do altanek śmietnikowych. Ponieważ jest za wąskie, samochody dojeżdżające do altanek ustawicznie rozjeżdżają skarpę znajdującą się z boku. Poważnemu szkodzeniu uległa nie tylko skarpa, ale także nawierzchnia asfaltowa, w której są duże ubytki i wgłębienia gromadzące w czasie opadów spore ilości wody.

   5. Bulodrom (boisko do gry w petanque/bule w Parku Jagiellońskim), szacowany koszt: 80 000 zł, Klaudia Lasota

Według zgłaszającej: Projekt zakłada wykonanie dwóch torów do gry petanque/bule. Gra w bule ma bardzo dużo zalet i w Polsce interesuje się nią coraz większa liczba ludzi. Przede wszystkim jest bardzo dobrą formą spędzania wolnego czasu z najbliższymi i znajomymi na świeżym powietrzu, nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, mogą w nią grać zarówno najmłodsi, osoby starsze, osoby z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną.

   6. Dokończenie budowy kompleksu zabawowo-rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 5 – etap II, szacowany koszt: 300 000 zł, Bogdan Optacy

Według zgłaszającego: Dokończenie budowy kompleksu zabawowo-rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr  5 przy ul. Kuśnierzy 7.

   7. Naprawa chodnika przy rzece Inie – kanał młyński, szacowany koszt: 150 000 zł, Mariola Szostakowska

Według zgłaszającej: Bezpieczniejsze poruszanie się w kierunku przystanku.

   8. Naukowy plac zabaw – etap II – baw się i odpoczywaj (teren zielony przy Bramie Wałowej), szacowany koszt: 50 000 zł, Adrianna Bąk

Według zgłaszającej: Konieczne jest odpowiednie zaaranżowanie zieleni, wyposażenie w pojemniki na odpady oraz ławki i właściwe oświetlenie i być może montaż dodatkowych urządzeń – rycerz, z którym można robić zdjęcia. Naukowy Plac Zabaw zrealizowany będzie w 2022/2023 roku na ww. terenie. Zainstalowane zostaną elementy małej architektury – urządzenia – które będą czekały na małych i dużych pasjonatów nauki. Będzie to park interakcji dla całych rodzin.

   9. Poidełka – teren przy Młodzieżowym Domu Kultury oraz Szkole Podstawowej nr 5, szacowany koszt: 50 000 zł, Piotr Dębczak

Według zgłaszającego: Nawyk picia wody z kranu – ekologia.

Obszar nr 5 – Pyrzyckie 

   1. A ja lubię mój plac zabaw – podniesienie atrakcyjności placu zabaw na ul. Armii Krajowej, szacowany koszt: 50 000 zł, Grzegorz Rybaczuk, Wojciech Seredyński

Według zgłaszających: Poprawa bezpieczeństwa oraz funkcjonalności poprzez wymianę nawierzchni piaszczystej na poliuretanową. Dodatkowo projekt przewiduje 1-2 ławki w okolicy trampoliny.

   2. Budowa drogi – odcinek ul. C. K. Norwida, szacowany koszt: 300 000 zł, Artur Skiba

Według zgłaszającego: Zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa dojazdu do posesji dla mieszkańców, gości i służb.

   3. Ogród na Wzgórzu – teren zielony ul. Norwida i ul. Witkiewicza, szacowany koszt: 300 000 zł, Grzegorz Rybaczuk, Wojciech Seredyński

Według zgłaszających: Ogród na Wzgórzu – jest projektem na stworzenie nowego terenu zielonego, zielonej strefy relaksu i odpoczynku. Ogólnodostępna strefa relaksu będzie zachęcała do odpoczynku dzieci oraz dorosłych. Proponujemy Ogród na Wzgórzu jako park kieszonkowy, lokalną wyspę zieleni, która będzie strefą zieleni dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.

   4. Rozbudowa placu zabaw znajdującego się na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 przy ul. Twardowskiego, szacowany koszt: 300 000 zł, Agata Witkowska

Według zgłaszającej: Modernizacja placu zabaw znajdującego się przed budynkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 będzie polegała na: wykonaniu nawierzchni, posadowieniu na niej nowych urządzeń do zabawy oraz strefy gier podwórkowych, doposażeniu terenu przed szkołą w ławki i kosze na odpady, postawieniu ogrodzenia oddzielającego plac zabaw od chodnika i parkingu szkolnego.

Obszar nr 6 – Kluczewo-Lotnisko 

   1. Aktywność to podstawa – rozbudowa strefy sportowej przy Szkole Podstawowej nr 8 – kontynuacja II etapu, szacowany koszt: 300 000 zł, Joanna Kyc

Według zgłaszającej: Rozbudowa kompleksu sportowego (realizowanego z SBO 2022) polegać będzie na wykonaniu dalszej części boiska do piłki ręcznej wraz z piłkochwytami oraz trzytorowej bieżni zakończonej zeskocznią. Budowa tych elementów znacząco urozmaici infrastrukturę sportową w tej części miasta i umożliwi aktywnie spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

   2. Aktywność i relaks na świeżym powietrzu – siłownia plenerowa wraz ze strefą relaksu przy Szkole Podstawowej nr 8 – II etap, szacowany koszt: 50 000 zł, Ewa Cygan

 Według zgłaszającej: Siłownia wyposażona zostałaby w urządzenia wzmacniające różne części ciała. Utworzona zostałby edukacyjna strefa relaksu składająca się ze stołów do szachów, chińczyka i tablicy do gry w kółko i krzyżyk, która przeznaczona byłaby dla osób w każdym wieku. Teren wzbogacony zostałby też o ławeczki i stojaki na rowery. Proponowana inwestycja podniesie atrakcyjność infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w tej części miasta, co niewątpliwie wpłynie na wzrost liczby korzystających osób i propagowanie zdrowego, aktywnego odpoczynku.

   3. Bezpieczne osiedle - wyniesione przejście dla pieszych wraz z doświetleniem na skrzyżowaniu ul. Tańskiego/ul. Drzewieckiego, szacowany koszt: 300 000 zł, Grzegorz Rybaczuk, Wojciech Seredyński

Według zgłaszających: Duże zainteresowanie dzieci oraz młodzieży terenem sportowo-rekreacyjnym przy ul. Tańskiego wymaga poprawienia bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych w pobliżu skrzyżowania ul. Tańskiego/Drzewieckiego. Wyniesione oraz doświetlone przejście dla pieszych poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie miasta.

   4. Plac zabaw – teren zielony przed blokiem przy ul. Rogalskiego 7, szacowany koszt: 300 000 zł, Daria Żuk

Według zgłaszającej: Wpływ na rozwój dzieci, aktywnie spędzany czas, kontakt z rówieśnikami, przede wszystkim trening funkcjonowania w grupie rówieśniczej.

   5. Rewitalizacja i modernizacja istniejącego kompleksu sportowego na os. Kluczewo-Lotnisko, przy ul. Tańskiego/Żwirki i Wigury, szacowany koszt: 300 000 zł, Mariusz Kulbarsz

Według zgłaszającego: Czas na sport i rekreację! Po 7 latach istnienia kompleksu sportowego czas na jego odświeżenie i modernizację. Na rewitalizację czeka nawierzchnia boiska, otaczające je siatki, a także ławeczki i kosze na śmieci. Nowej, bezpiecznej nawierzchni oczekuje boisko do koszykówki. Obiekt jest chętnie wykorzystywany przez mieszkańców naszej dzielnicy. Wesprzyjmy jego odnowę, by dawał nam więcej radości!

   6. Stargardzkie Centrum Sportów Extremanych Motoboyz (Motoboyz Arena Kluczewo, Słotnica), szacowany koszt: 300 000 zł, Paweł Sawicki

Według zgłaszającego: Stargardzkie Centrum Sportów Extremalnych to miejsce, gdzie pasjonaci motocykli, quadów, rowerów górskich, biegacze ekstremalni odnajdą miejsce do treningu i dobrej zabawy.
 
WM - 18-07-2022


Artykuły powiązane:
 • Ostatni dzień głosowania (05-08-2022)

 • Centrum FILARY czeka na głosy (20-12-2021)

 • grafika_zmienna/banery/baner_79_1644926021.jpg
  1.
          CYRK
  !!!!!!!!!!!! (89.151.36...) 18-07-2022 17:43
  2.
          https://stargard.budzet-obywatelski.org/glosowanie Głosuj na: Obszar nr 4 – Stare Miasto 1. #STARGARD – napis promujący miasto, atrakcja turystyczna (Park Jagielloński)
  Monika (37.47.139...) 18-07-2022 23:11
  Dodanie opinii jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
  Autor:
  Dodanie wiadomości jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
  Autor:
     Polecane przez INFO
  baner_5_1570135131.jpgbaner_6_1642147810.jpgbaner_8_1658156824.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_12_1570264808.pngbaner_13_1587714979.jpgbaner_15_1570638480.jpgbaner_16_1570645259.jpg
  Copyright © Regionalny Informator Internetowy
  info..pl M. Cywka
  Robotnicza 9b
  73-110 Stargard
  tel. +48 91 578 42 10
  e-mail: info.wiadomosci@gmail.com