Witaj
54.147.123.159

Kluczevia udanie zaczęła sezon

Mecz z Białymi Sądów zakończył się wynikiem 6:0 dla Kluczevii Stargard. Fot. Agata Śniegowska.

Ilość wyświetleń: 735
W minioną sobotę na stadionie przy ul. Niemcewicza IV-ligowa drużyna Polski Cukier Kluczevia Stargard podjęła na własnej murawie drużynę Biali Sądów.

Relacja ze spotkania i zdj. Polski Cukier Kluczevia Stargard:

Inauguracja sezonu przy pełnych trybunach i atmosferze godnej piłkarskich salonów wypadła na duży plus. Od pierwszych minut nasza drużyna starała się narzucić swój styl gry, ale Biali dobrze zorganizowani w defensywie szczelnie zamykali dostęp do swojej bramki.

W 10. minucie udaje nam się przeprowadzić lewą stroną składną akcje i płaski strzał z rogu szesnastki wybija na rzut rożny bramkarz przyjezdnych. Do piłki podchodzi i mocno dorzuca na bliższy słupek piłkarz Polskiego Cukru Kluczevii Stargard. Kacper Dudek precyzyjnie uderza głową i mamy 1:0. Po bramce gra trochę uspokaja się i coraz częściej to goście groźnie potrafią znaleźć się pod naszą bramką. Doświadczony Marek Ufnal musi kilka razy wykazać się interwencjami na najwyższym poziomie. Gra ulega zmianie po drugiej bramce.

Mocny pressing na obrońcę Białych nakłada Kacper Dudek co daje mu odbiór piłki i kolejnego gola w tym meczu. Do przerwy przeważamy już na tyle widocznie, że gwizdek sędziego kończący pierwszą połowę ratuje przyjezdnych od utraty bramek. Po przerwie szybka druga żółta kartka i Biali grają w dziesięciu. Chwile po tym faulowany w polu karnym jest bohater dzisiejszego meczu Kacper Dudek a rzut karny pewnie wykonuje Michał Magnuski. Mamy 3:0. W odstępie kilku następnych minut dwie asysty Konrada Korczyńskiego finalizuje fenomenalnie Kamil Bartoszyński i mamy bramki na 4 i 5:0 oraz bezpośrednią czerwoną kartkę dla zawodnika Białych Sądów.

My nakręceni, przyjezdni zrezygnowani a do końca spotkania jeszcze około 25 minut. Po chwili mamy drugi rzut karny. Niestety słaby strzał wykonuje Evgeniy Savostjonov i bramkarz Białych broni. Pod koniec spotkania spychamy przeciwnika pod własne pole karne.

Dwójkowa akcja naszych zawodników i prostopadłe podanie od Macieja Więcka za plecy obrońców świetnym uderzeniem kończy Piotr Surma. Mamy 6:0. Pomimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji wynik do końca nie ulega zmianie.

Po końcowym gwizdku zawodnicy podziękowali kibicom i pokazali swoim zaangażowaniem oraz wynikiem, że warto przychodzić w tym sezonie na mecze Polskiego Cukru Kluczevii.

Polski Cukier Kluczevia Stargard – składy

bramkarz: Marek Ufnal, obrońcy: Bartosz Sitkowski, Patryk Bil, Radosław Surma, Adrian Mach
pomocnicy: Kamil Bartoszyński (c), Piotr Surma, Konrad Korczyński, Tomasz Purczyński,
napastnicy: Michał Magnuski, Kacper Dudek.

Zmiany:

62 minuta:  Dudek – Cieplak, M. Magnuski -Savostjanov
65 minuta: Bartoszyński – G. Magnuski
72 minuta: Purczyński – Chmielewski, Korczyński – Więcek
75 minuta: Sitkowski – Rdzeń