logofacebook.jpg
Witaj
3.238.98.39

Festyn dla Krzysia. Zebrano ponad 73 tys. zł

Piknik trwał kilka godzin. Fot. OSP Ińsko.

1663483392.png
Ilość wyświetleń: 1261
Organizatorzy festynu dla Krzysia z Ińska poinformowali o efektach sobotniej zbiórki.  

   W sobotę, 17 września w Ińsku odbył się festyn charytatywny. 

 - Z licytacji i z puszek zebranych podczas Festynu Charytatywnego dla Krzysia mamy 73 tysiące złotych, ale to jeszcze nie wszystko - informują jego organizatorzy.
Jesteście wspaniali! Dziękujemy, że byliście z nami!

   W sobotę w Ińsku działo się wiele. Przed Ińskim Centrum Kultury i w kinie Morena odbywały się przez kilka godzin licytacje i kiermasze. Dla licytujących zgromadzono wiele ciekawych przedmiotów m.in. s
tół z drewna wraz z serią książek, świeczkami, kolekcjonerski, 4,5-litrowy trunek, koszulkę i czapkę Iny Ińsko, piłkę FC Barcelony, toporek strażacki, a także buty, ubrania, poziomice, szlifierki, koszulkę z autografami piłkarzy Pogoni Szczecin, drewniane rzeźby, kosmetyki, zestaw modeli kolekcjonerskich wozów strażackich i wiele, wiele innych gadżetów. Dużo fantów sprzedawano na wcześniejszych licytacjach na fejsbuku, które prowadzone są na profilu „Roczny Krzyś kontra rak! Ta historia nie może się tak skończyć!”.  M.in. za 3 tys. zł sprzedano przejażdżkę po poligonie z Krzysztofem Hołowczycem. Wśród fantów był też rejs strażacką łodzią po jeziorze Ińsko czy zdjęcie Ewy Bem z autografem. 


   
   Na sobotnim festynie były też występy artystyczne. Na scenie przed Moreną wystąpili zespół Jackpot, uczestnik Must Be The Music, był też pokaz zumby w wykonaniu Ali Taratajcio. Można było podziwiać pokazy sztuk walki i widowiskowe pokazy strażackie, korzystać z przejażdżek zabytkowymi autami, quadami, strażackimi wozami i łodziami. Na uczestników festynu czekały stoiska gastronomiczne, a na dzieci dmuchane zamki. Odbyła się też akcja poboru krwi pod hasłem Strażacy dzieciom - podziel się życiem - oddaj krew. Zorganizowali ją klub  HDK PCK "Płomyk" ze Stargardu i strażacy z OSP Ińsko. Do Ińska zjechało w minioną sobotę ok. 30 strażackich aut z całej okolicy. 

   - Obecnie nasze puszki są rozdawane w zakładach pracy i w okolicznych sklepach, więc kwota zbiórki na pewno wzrośnie - mówi Maciej Banasiewicz z Ińska, współorganizator imprezy. - Z samych licytacji uzbieraliśmy grubo ponad 30 tys. zł. Jako organizatorzy chylimy czoła przed naszymi strażakami i ludźmi dobrej woli. Dzięki prezesowi OSP Piotrowi Malcerowi można było oddawać krew w mobilnym autobusie do poboru krwi. Krew oddało wczoraj więcej osób niż deklarowaliśmy na początku. 


   
   Zabawa przed ICK trwała kilka godzin. Cały dochód z festynu zostanie przekazany na rzecz Krzysia Warsińskiego, synka strażaka z OSP Ińsko. 

   Historię tego 17 - miesięcznego chłopca opisywaliśmy tutaj: wiadomosci.rii.pl/index.php. Nadal trwa zbiórka na ratowanie jego życia. Potrzeba 2 mln zł na leczenie za granicą. W naszym materiale znajdziesz link do tej zbiórki, też możesz pomóc.   

 Organizatorami festynu byli Ińskie Centrum Kultury, gmina Ińsko i stowarzyszenie "W stronę słońca" oraz byli członkowie nieistniejącego stowarzyszenia "Kadam", a darczyńcami -  mieszkańcy gminy Ińsko i okolic. 


   Organizatorzy:

   Serdecznie podziękowania dla: Klasyczny Stargard i Szczecińskie Amcary, klubu motocyklowego Karter, Pawła Starka za Foodtrucka, koła gospodyń wiejskich z Linówka, kół z Bytowa, Kóz, Szadzka, Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Ruchową i z Autyzmem w Resku, pani Kasi z Międzywodzia za świeżą rybkę, paniom Sylwii Kuchcie i Joli Marzyckiej - Żytniak za dmuchane zamki, warkoczyki tatuaże i inne wspaniałości. Zaś Kseni Wilk za Studio Makijażu, naszemu Ińskiemu Klubowi Seniora za przygotowanie loterii fantowej, stowarzyszeniu "W stronę słońca" za watę cukrową, a także państwu ze stoiska Oriflame. A na sam koniec tym, którzy zrobili kawał głośnej i dobrej roboty, czyli wszystkim strażakom z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękujemy!

   1 października kolejny festyn na rzecz Krzysia. Odbędzie się w Reczu. 

   Zobacz też filmik z przejazdu strażackich aut w Ińsku. Autorstwo OSP Sowno: 


WM - 18-09-2022


Artykuły powiązane:
 • Festyn charytatywny dla Krzysia (06-09-2022)

 • Zbiórka fantów dla Krzysia Warsińskiego z Ińska (29-08-2022)

 • Reklama
  Dodanie opinii jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
  Autor:
  Dodanie wiadomości jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
  Autor:
     Polecane przez INFO
  baner_5_1570135131.jpgbaner_6_1642147810.jpgbaner_8_1658156824.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_12_1570264808.pngbaner_13_1587714979.jpgbaner_15_1570638480.jpgbaner_16_1570645259.jpg
  Copyright © Regionalny Informator Internetowy
  info..pl M. Cywka
  Robotnicza 9b
  73-110 Stargard
  tel. +48 91 578 42 10
  e-mail: info.wiadomosci@gmail.com