logofacebook.jpg
Witaj
44.212.99.208

10 porad dotyczących wynajmu - Praktyczny poradnik

1671630794.jpg
Artykuł sponsorowany
Ilość wyświetleń: 827
Po długim dniu przeprowadzki jedyną rzeczą, którą chcesz zrobić jest dotarcie do swojego mieszkania i rozpakowanie się. Ale to właśnie w tym czasie musisz usiąść w biurze leasingowym i dokładnie przejrzeć swoją umowę z właścicielem. Jeśli spieszysz się możesz przeoczyć ważne informacje, które później mogą cię dużo kosztować.

Jeśli nie jesteś pewien, jakie powinny być twoje pierwsze kroki po wprowadzeniu się, sprawdź naszych 10 wskazówek.

- Przejdź się po mieszkaniu. Zanim podpiszesz umowę najmu lub zaczniesz przenosić swoje przedmioty, dokładnie rozejrzyj się po swoim nowym mieszkaniu. Zobacz czy nie ma w nim żadnych szkód pozostawionych przez poprzedniego lokatora. Nie chcesz chyba stracić swojego depozytu z powodu szkód, za które nie jesteś odpowiedzialny.

Szukasz mieszkania ? odwieź stronę  : NEXT-IMMO Immobilien in Deutschland zum Kaufen und Mieten


- Przejrzyj umowę najmu. Dokładnie sprawdź wszystkie warunki najmu przed podpisaniem umowy. Twoja dzierżawa lub umowa najmu może zawierać przepis, który będzie dla Ciebie nie do przyjęcia - na przykład ograniczenia dotyczące gości, zwierząt domowych, zmian w projekcie lub prowadzenia działalności gospodarczej w domu.
 
- Załatw wszystko na piśmie. Aby uniknąć sporów lub nieporozumień z wynajmującym, załatwiaj wszystko na piśmie. Zachowaj kopie wszelkiej korespondencji i po zawarciu umowy ustnej napisz list, w którym przedstawisz swoje ustalenia. Na przykład, jeśli poprosisz wynajmującego o dokonanie napraw, to przedstaw swoją prośbę na piśmie i zachowaj kopię dla siebie. Jeśli wynajmujący zgodzi się ustnie, wyślij list aby to potwierdzić.

- Chroń swoje prawa do prywatności. Obok sporów o czynsz lub kaucję, jedno z najbardziej powszechnych i pełnych emocji nieporozumień powstaje w związku z napięciem pomiędzy prawem właściciela do wejścia do wynajmowanego lokalu a prawem najemcy do pozostania w spokoju. Jeżeli rozumiesz swoje prawa do prywatności - na przykład, ilość zawiadomień, jakie musi dostarczyć Twój wynajmujący przed wejściem - łatwiej będzie Ci je chronić.

Szukasz mieszkania ? odwieź stronę  : NEXT- IMMO Petites annonces immobilières


- Żądaj napraw. Masz wszelkie prawo do mieszkania w wynajmowanym lokalu. Ogromna większość wynajmujących ma obowiązek zaoferować swoim najemcom lokal nadający się do zamieszkania, w tym odpowiednie zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi; ogrzewanie, wodę i elektryczność oraz czysty, sanitarny i strukturalnie bezpieczny lokal. Jeżeli wynajmowany przez Ciebie lokal nie jest utrzymywany w dobrym stanie, masz kilka opcji, począwszy od wstrzymania części czynszu, poprzez zapłacenie za naprawy i odliczenie kosztów od czynszu, poprzez wezwanie inspektora budowlanego - który może nakazać właścicielowi dokonanie napraw - aż do wyprowadzenia się bez odpowiedzialności za przyszły czynsz.

- Rozmawiaj ze swoim wynajmującym. Utrzymuj otwartą komunikację ze swoim wynajmującym. Jeśli jest jakiś problem - na przykład, jeśli wynajmujący ociąga się z dokonaniem napraw - porozmawiaj o tym, żeby zobaczyć, czy sprawę można rozwiązać bez nieprzyjemnej bitwy prawnej.
 
- Kup ubezpieczenie dla najemców. Polisa ubezpieczeniowa Twojego właściciela nie pokryje Twoich strat spowodowanych kradzieżą lub uszkodzeniem. Ubezpieczenie obejmuje również sytuację gdzie , zostaniesz pozwany przez kogoś, kto twierdzi, że został poszkodowany w twoim wynajmie z powodu twojej nieostrożności. Kwoty ubezpieczenia są różne warto się nad tym zastanowić.

Szukasz mieszkania ? odwieź stronę  : NEXT-IMMO homes for rent and for sale in the UK


- Chroń swój depozyt zabezpieczający. Aby chronić siebie i uniknąć nieporozumień, upewnij się, że Twoja umowa najmu lub dzierżawy jest jasna w kwestii wykorzystania i zwrotu depozytów zabezpieczających, w tym dopuszczalnych potrąceń. Kiedy się wprowadzasz, zrób obchód z wynajmującym, aby odnotować istniejące uszkodzenia lokalu na oświadczeniu o wprowadzeniu się lub liście kontrolnej.
 
- Chroń swoje bezpieczeństwo. Dowiedz się, czy Twój budynek i okolica są bezpieczne i czego możesz oczekiwać od wynajmującego. Uzyskaj kopie wszelkich praw lokalnych, które wymagają stosowania urządzeń zabezpieczających, takich jak zasuwki i zamki okienne. Sprawdź podatność nieruchomości na włamanie przez przestępcę i dowiedz się, czy na terenie nieruchomości lub w jej pobliżu miały już miejsce incydenty przestępcze. Jeżeli przestępstwo jest wysoce prawdopodobne, Twój wynajmujący może być zobowiązany do podjęcia pewnych kroków, żeby Cię chronić.
 
- Właściwe postępowanie w przypadku eksmisji. Jeżeli zdarzy się, że zostaniesz eksmitowany z jakiegokolwiek powodu, powinieneś wiedzieć, kiedy walczyć z zawiadomieniem o eksmisji i kiedy się przeprowadzić. Jeśli uważasz, że wynajmujący jest wyraźnie w błędzie (na przykład, nie otrzymałeś odpowiedniego powiadomienia, lokal nie nadaje się do zamieszkania), możesz chcieć walczyć z eksmisją. Ale jeśli nie masz po swojej stronie prawa i możliwych do udowodnienia faktów, walka z nakazem eksmisji może być krótkowzroczna. Jeśli przegrasz sprawę o eksmisję, możesz skończyć z setkami (a nawet tysiącami) złotych długu, co zaszkodzi twojej ocenie kredytowej i zdolności do łatwego wynajmu od przyszłych właścicieli.
inf. pras. - 21-12-2022


Reklama
Dodanie opinii jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
Dodanie wiadomości jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
   Polecane przez INFO
baner_5_1570135131.jpgbaner_8_1658156824.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_13_1587714979.jpgbaner_21_1672648553.jpgbaner_28_1677653215.jpgbaner_30_1680645093.jpgbaner_31_1695228839.pngbaner_32_1708625514.jpgbaner_33_1708625553.jpg
Copyright © Regionalny Informator Internetowy
info..pl M. Cywka
Robotnicza 9b
73-110 Stargard
tel. +48 609 804 424 / 91 578 42 10
e-mail: info.wiadomosci@gmail.com