logofacebook.jpg
Witaj
3.233.232.160
grafika_zmienna/banery/baner_153_1721307824.png

Pisarz horrorów ze Stargardu

Michał Ferek interesuje się Stanami Zjednoczonymi, także mroczną historią tego kraju i związanymi z nim legendami.

1682147148.JPG
Ilość wyświetleń: 1320
Michał Ferek lubuje się w horrorach. Najpierw je tylko czytał, a od kilku lat je tworzy. Ma na koncie dwie książki, pisze trzecią powieść. Wszystkie to horrory ekstremalne. 
 
 
   Michał Ferek pracuje w jednej ze stargardzkich firm budowlanych. Wydał książkę pt. "Żabi król", a niedawno ukazała się "Wyspa rozkładu". 

  - Kiedy w pracy zdradziłem, że piszę książkę to koledzy sobie żartowali - opowiada Michał Ferek. - Ale kiedy została wydana, najpierw jedna, a potem druga, to przestali. Od szkoły podstawowej marzyłem o tym, by pisać i tworzyć własne, ciekawe historie. Rysowałem komiksy. Zajęło mi 20 lat, by w końcu zadebiutować. 

   Horror zainteresował stargardzianina pod koniec lat 90., po przeczytaniu powieści Jerzego Łojka „Dzieje Sprawy Katynia”, w której zostały przedstawione autentyczne zdjęcia z ekshumacji polskich oficerów.

   - To nie był literacki horror, było to coś o wiele bardziej gorszego, a dla dziesięciolatka, nieznającego jeszcze fundamentów życia, była to jedna z największych lekcji w życiu, której nie zapomni do dziś - wspomina pan Michał. - Potem odważyłem się otworzyć kilka zakurzonych książeczek z początku lat 90. Dzięki wydawnictwu Amber i Phantom Press poznawałem pulpowe horrory. Zawsze fascynowałem się ich okładkami lecz bałem się do nich zaglądać. Z czasem postanowiłem sam tworzyć historie o mordercach i dziwnych zjawiskach.

  Michał Ferek napisał horrory „Żabi Król”, który wyszedł spod skrzydeł suskiego wydawnictwa Horror Masakra i „Wyspę Rozkładu”, którą wydała łódzka Planeta Czytelnika.

   - To horrory ekstremalne, czysta rozwałka, krew leje się strumieniami, a zło przybiera najokrutniejszą, fizyczną formę - opowiada stargardzianin. - Jednak, aby stać się nietuzinkowym twórcą postanowiłem dodać do powieści rozbudowane elementy fabularne, by czytelnik przywiązał się do postaci i ich rozterek. Niektórym może się to nie spodobać, że przykładowo dobrze rozpisana postać rozdział wcześniej, ginie na następnych kartach powieści. Wolę, aby każdy z moich bohaterów miał swoją historię. Za to ich przecież kochamy i nienawidzimy. Oni nie są zwykłymi „papierowymi” postaciami w moich powieściach. Są to ludzie z krwi i kości, którzy tak samo jak my odczuwają pragnienia i chcą cieszyć się z życia. 
 
   Historie, które stargardzianin ukazuje w swoich powieściach pochodzą z legend i mitów Stanów Zjednoczonych. Interesuje się on kulturą amerykańską i wszystkim, co jest związane z USA. Prowadzi swój fanpage na facebooku, gdzie przedstawia legendy ze Stanów Zjednoczonych i próbuje weryfikować ich autentyczność. Po pierwszej książce, której akcja  rozgrywała się w Polsce, postanowił, że będzie pisać o rzeczach, które go od zawsze interesowały.

   - Dla mnie to czysta przyjemność odkrywać „ciemniejszą” historię Stanów Zjednoczonych, która mimo, iż lwia część historii nie jest autentyczna, to zawsze taka odkrywka sprawia mnóstwo frajdy - dodaje Michał Ferek.
- Od zawsze powtarzam, że wychowywałem się na amerykańskich filmach grozy i tak widzę grozę, choć mieszkam tysiące kilometrów od USA. W Stargardzie raczej nie jestem znany jako autor książek, bardziej we Wrocławiu czy Warszawie. Próżno bowiem tutaj, nawet w Szczecinie czy w Koszalinie, szukać eventów dotyczących grozy. Pamiętam wyłącznie przybycie G. Mastertona do centrum handlowego Galaxy w Szczecinie, ale dowiedziałem się o tym za późno, dzień po wizycie szkockiego mistrza gatunku. W  Krakowie, Wrocławiu, Łodzi czy w Warszawie dużo łatwiej o rozpoznawalność. 

  Na koniec tego lub początek przyszłego roku planowana jest premiera kolejnej książki stargardzianina. Jej akcja będzie rozgrywać się w Los Angeles, Oregonie i w Filadelfii, gdzie bohaterowie będą musieli zmierzyć się z własnymi demonami i słabościami.

   - To również będzie horror ekstremalny, ale nieco łagodniejszy - mówi Michał Ferek.
Moi czytelnicy to miłośnicy horroru ekstremalnego, którzy oswojeni są z prozą takich pisarzy jak Guy. N. Smith, James Herbert i Edward Lee. Oczekują ode mnie ciekawej fabuły oraz  makabrycznej, wręcz obrzydliwej treści. To świadomi ludzie, którzy domyślają się, co znajdą w moich powieściach. Każdy z czytelników musi być gotowy na hektolitry krwi, zepsucia społeczeństwa, bezeceństwa względem innych ludzi… wszystko co gorszy i przytłacza. To nie są książki dla dzieci. 

   Można je kupić na stronie wydawnictwa Planeta Czytelnika. Jeszcze w tym roku dostępny będzie audiobook na EmpikGo. Na Legimi i innych stronach z ebookami, będzie dostępna elektroniczna wersja „Wyspy Rozkładu”. Debiutancka powieść „Żabi Król” sprzedawana jest na stronach wydawnictwa Horror Masakra i innych sklepach internetowych. 

 
 
WM - 22-04-2023


Reklama
Dodanie opinii jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
Dodanie wiadomości jest jednoznaczne z zatwierdzeniem regulaminu
Autor:
   Polecane przez INFO
baner_5_1570135131.jpgbaner_8_1658156824.jpgbaner_9_1570642654.jpgbaner_10_1570145489.jpgbaner_13_1587714979.jpgbaner_21_1672648553.jpgbaner_28_1677653215.jpgbaner_30_1680645093.jpgbaner_31_1695228839.pngbaner_32_1708625514.jpgbaner_33_1708625553.jpg
Copyright © Regionalny Informator Internetowy
info..pl M. Cywka
Robotnicza 9b
73-110 Stargard
tel. +48 609 804 424 / 91 578 42 10
e-mail: info.wiadomosci@gmail.com